Autor Wątek: Pomysły na pyszne posiłki  (Przeczytany 55613 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ninka27

• Nowicjusz
  • *
Odp: Pomysły na pyszne posiłki
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 05, 2017, 15:43:41 »
Placuszki warzywne albo owocowe, biały ser z ulubionymi dodatkami - na słodko albo na słono, domowe zupy kremy (bez ostrych przypraw), naleśniki - to u nas podstawy jadłospisu (i dla dzieci i dla dorosłych)

bursztynek

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 01, 2017, 13:55:08 »
Nasz 3,5 letni syn ostatnio bardzo polubił pastę jajeczną. A robimy ją w ten sposób: jajka gotujemy, a potem miksujemy je wraz z białym serem, szczypiorkiem, jogurtem naturalnym, a do smaku dodajemy szczyptę soli.

ElaKorcz

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 27, 2017, 09:35:51 »
Ja również jestem fanką wszelkich naleśników, placków i pankejków. W internecie jest naprawdę wiele świetnych przepisów. Co mam obecnie w domu to do nich wrzucam, do tego można je robić w wielu wersjach.

olaskibb22

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 17, 2017, 20:25:35 »
Z czystym sumieniem mogę polecić ten omlecik dla dziecka ;)

1 jajko
Garść brokułów surowych
Pomidor
Pierś z kurczaka
Taki omlecik robię z reguły jak zostaje mi pierś z kurczaka z poprzedniego dnia :) więc bez kurczaka też się obejdzie, ale jeśli ma być kurczak to trzeba go najpierw ugotować lub podsmażyć na grillowej patelni.

A więc wstawiamy garnek z wodą , przygotowujemy woreczek taki w jakim się mrozi jedzenie.

Do woreczka wrzucamy jajko (oczywiście bez skorupki :) i rozgniatamy w dłoni, dodajemy kawałki brokuła , poćwiartowanego pomidora i kurczaka jeśli jest. W zasadzie to dać można wszystko na co ma się ochotę ( ser, paprykę) byleby nie przesadzić z ilością :)

Jak już wszystko jest w woreczku miksujemy w dłoni , woreczek zamykamy i wkładamy do gotującej się wody.

Cały proces gotowania trwa ok 5min, następnie wyciągamy woreczek i gotowy omlet ląduje na talerzu , smacznego !

waylon

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 21, 2018, 20:03:48 »
Ważne jest nie tylko to co jemy, ale w jaki sposób przyotowujemy posiłki. Tutaj jest coś na ten temat
[...]
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 20:17:32 wysłany przez admin »

mali28

• Aktywny
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:55:55 »
W takim razie dorzucę coś od siebie.

Jest to przepis na bananowo owsiane pan cakes:
trzy jajka,
dwa banany,
3/4 szklanki zmielonych płatków owsianych.

Mega prosty i zdrowy. Warto również dodać do niego owoców sezonowych. Moim zdaniem o wiele zdrowsza i bardziej dietetyczna opcja od tradycyjnych pan cakes

Oksana

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 09, 2019, 16:11:57 »
W swoim sekretnym notesie trzymam najlepsze, przekazywane z pokolenia na pokolenie [...] to mięso, po które sięgam w sklepie najczęściej ze względu na dzieci. Oczywiście nie biorę w sklepie pierwszego z brzegu, tylko wybieram najwyższej jakości mięso. Także ono ma wpływ na jakość potraw.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2019, 13:09:11 wysłany przez admin »