Autor Wątek: O pieczeniu chleba  (Przeczytany 70183 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katarzyna.sparrow

• Nowicjusz
  • *
Odp: O pieczeniu chleba
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 16, 2017, 14:29:52 »
Ocho, kiedyś robiła chleb i miała do tego specjalny opiekacz. Niestety urządzenie kilka miesięcy temu zepsuło się i ani go nie naprawię, ani nowego już tak dobrego nie znajdę...

AsikZiel

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 18, 2017, 11:59:57 »
Dla mnie zapach domowego chleba kojarzy się bardzo z dzieciństwem kiedy to mama piekła chleb. Kiedyś sobie postanowiłam, że jak będę miała własne dzieci to przynajmniej raz na tydzień będę robić własny chleb. No i tak trochę już się z tym zbieram i szukam odpowiedniego urządzenia do pieczenia chleba. Może ktoś coś doradzić sprawdzonego?

kierowcauta

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 19, 2017, 11:03:34 »
Witam ja również jestem wielką fanką swojego chleba, bułeczek i masła.
przepis bułeczki:

1 jajko do smarowania bułeczek
    50 g oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego
    600 g mąki pszennej (typ 650)
    1 łyżeczka cukru
    300 g wody, letniej
    30 g drożdży
    1 łyżeczka soli

Jest tu dużo porad w czym wypiekać. Ja z innej mańki - jak wyrabiać ciasto. Ostatnio odwiedziłam koleżankę, która namówiła mnie do zakupu pewnego sprzętu. Dziele się z Wami tym, bo uważam że jest godny rozważenia - ja na razie codziennie korzystam. Mianowicie chodzi o odpowiednik Thermomixa z Biedry - Hoffen chef. Ja mam akurat ten i BARDZO BARDZO jestem zadowolona. Sprzęt w bardzo krótkim czasie robi za mnie "czary mary do jedzenia". Na rynku jest pełno innych. Warto zwrócić uwagę, żeby sprzęt miał wbudowaną wagę i pojemnik minimum 2 litry. Wystarczający do ugotowania zupy dla 4 osobowej rodziny. Zdecydowanie mniej brodzę naczyń=zaoszczędzony czas = porządek w kuchni :) ;D Korzystam ze stronki przepisownia.pl czyli przepisy dedykowane do Thermomixa, ale wspaniale odpowiadają do pozostałych robotów tego typu. Żeby zakończyć pamiętajcie nie samym chlebem człowiek żyje polecam lody truskawkowe z serkiem mascarpone........ ;) padniecie. Miłego dnia:)
"Dzieci nigdy nie słuchają starszych, ale zawsze ich naśladują."
- James Baldwin.

tomek231

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 24, 2017, 08:21:59 »
a kto o robi obecnie w polsce