Autor Wątek: jogurt- ratunku!  (Przeczytany 25509 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obrazki

• Zasłużony
Odp: jogurt- ratunku!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2013, 20:51:18 »
Ja podobnie. Te chleby i makarony zawierają skrobię pszenna ale są oczyszczone  z glutenu. Nawet nie chcę myslec, jak skomplikowany proces technologiczny przeszły i jka bardzo są przetworzone. To nie jest żywe, wartosciowe jedzenie.
Zosiu to nie jest skomplikowane. Trudniejsze niż w przypadku skrobii ziemniaczanej, którą mozesz sobie w prosty sposób wytworzyc w domu, ale nie skomplikowane :)
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2013, 21:04:47 »
No nie wiem, skrobii ziemniaczanej nie trzeba oczyszczać z glutenu. No i robią to na skale przemysłową, więc pewnie używają do tego chemii a nie domowych sposobów. Jakoś nie jestem przekonana.

anabela

• Kreatywny
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2013, 21:54:10 »
outofmindten jogurt jest spełnieniem moich marzeń świetny pomysł. Dzięki  ;D
miśko 04.2010

zniżka iHerb-VFP997

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 21, 2013, 16:35:34 »
Jak ktoś z was go wypróbuje to dajcie znac.
Nie mam jogurtownicy ale jak faktycznie będzie smakował i wyglądał tak jak autorka twierdzi to na pewno kupie.
Therefore do not worry about tomorrow. For tomorrow will worry about itself. Each day has enough troubles of its own. After all the tomorrow is the day you worried about yesterday.

Grudniowy Niezwykły Chłopczyk 2008

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 21, 2013, 21:42:20 »
Ja zrobiłam - zmiksowałam z owocem, ale Oli nie chciał ;/  Mnie osobiście bardzo smakował i co najważniejsze przypominał jogurt, czyli bakterie się ładnie rozmnożyły. Wydaje mi się,że Oli nie chciał przez migdały - to jedyny minus tego jogurtu bo migdały - są jak ziarenka piasku w tym jogurcie. Ugotowałam gar kaszy i jutro spróbuję nastawić z samym mlekiem migdałowym.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

sezamek

• Zasłużony
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2013, 02:46:50 »
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

anabela

• Kreatywny
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2013, 10:52:50 »
Sezamku właśnie o tym jogurcie pisze nowika ze stronki smakoterapi wygląda smakowicie muszę wypróbować,
miśko 04.2010

zniżka iHerb-VFP997

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2013, 01:20:50 »
ja tez zrobilam jogurt z linku podanego przez outofmind (dzieki ;) ) i naprawde polecam.jest pyszny.wyszedl mi taki w sumie bardziej serek, ale to nawet lepiej bo to glownie dla malego ma byc.jeszcze nie jadl ale chyba wejdzie mu bo ja wyzarlam pol sloiczka i jest boski :) troche roboty z tym jest ale tu akurat naprawde warto.tylko sie zastanawiam nad tym zostawianiem paru lyzek na nastepny jogurt...kasza jaglana nie postoi dluzej niz 3 dni,potem sie psuje wiec chyba lepiej dac nowa saszetke bakterii...? ???
no i chyba jogurtownica mi sie przegrzewa bo na pewno po wyjeciu jogurtow nie bylo to 40 stopni-jogurt byl o wiele cieplejszy wiec bakterie pewnie szlag trafil  :(
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2013, 10:00:52 »
nowika, jaką masz jogurtownicę?

Mam jakąś najzwyklejszą, angielską jogurtownicę bez nazwy;) Mama ją kupiła na ciucholandzie za 5 zł, z angielską wtyczką była w pudełku, ale gdzieś mi się zapodziało. Na początku nawet nie wiedziałam jak jej używać - znalazłam filmik na YT i okazało się, że to banalna sprawa - po prostu jogurtownica podgrzewa do odpowiedniej tem i trzyma cieplo i już.
Ze zwykłego mleka wychodzą super, wychodziły też z sojowego - jednak z migdałowego, orzechowego to porażka - podobnie kefir kokosowy - też nie wyszedł. Ten z kaszy wyszedł super, chociaż mały nie chciał jeść, więc drugą wersję zrobiłam bez migdałów - jedynie zastąpiłam je mlekiem z migdałów dość gęstym i wyszedł jeszcze lepszy, bo bez ziarenek - ale niestety Oli nie chciał jeść. Przykro mi, bo kaszę jaglaną wcina niemal codziennie;( Robiłam wersje z różnymi owocami, ale też nie chciał.
Co do psucia się jogurtu jaglanego w lodówce to byłabym spokojna. U mnie przestał od 22 lipca do wczoraj w lodówce i nadal był tylko jogurtem - nie zepsuje się szybko bo tam przecież dobre bakterie grasują ;) Zauważyłam też, że łyżka jogurtu szybciej rozmnaża się w jogurtownicy niż takie w saszetce, no i masz za darmo.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:12:59 »
o, super dzięki nowika za odpowiedź. mnie właśnie te orzechy miksowane też nie przekonują, będę robiła z mlekiem, ew. olejem kokosowym. a daktyle dałyście jak w przepisie czy coś innego do wzrostu bakterii? zastanawiam się nad inuliną (prebiotyk). myślicie, że zadziałałoby, gdyby wsypać parę kapsułek probiotyku zamiast saszetki? czy jest na saszetkach podana ilość bakterii?
outofmind ja dalam doslownie kawalek gruszki surowej.nie dodawalam daktyli bo mega cukrzaste.no ale na czyms sie te bakterie musza wyzywic-zaryzykowalam i wyszedl.u nas maly wcinal az milo-rano zjadl z poziomkami a wieczorem z jagodami i malinami.jutro mu zrobie z ogorkiem swiezym i koperkiem-na upaly to super sprawa-w zasadzie to nic oprocz tych jogurtow nie chcial jesc caly dzien przez to goraco.u nas na saszetkach nie ma ilosci bakterii podanej.ja zamawialam jeszcze zima ze strony danisco-agrovis czy cos takiego. w sumie za 10 saszetek (jogurt probiotyczny i jogut naturalny) zaplacilam kolo 50 zl wiec 5 zl za saszetke.ale juz mi wychodzi data waznosci wiec ne zostawialam jogurtu na rozmnazanie tylko musze szybko saszetki wykorzystac.mysle ze inulina bedzie ok bo to w sumie prebiotyk i powinny sie uzywic na tym bakterie.co do dodawania zwyklych probio zamiast bakterii to ta iw ze smakoterapii odpowiadala komus w komentarzach o tym jogurcie na to pytanie-cos chyba ze nie dawac.ale to musialabys poczytac bo nie pamietam dokladnie
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:58:51 »
lily, to ja pytałam Iw w komentarzach :) niestety nie dowiedziałam się niczego konkretnego. myślałam, że Wy eksperymentowałyście. z tego co pamiętam, chyba donna robiła z kokosa z probiotykiem? w takim razie ja sama wypróbuję z probio, tylko jogurtownicę muszę sobie sprawić :) a Ty lily, jaką masz? :P

Ja robiłam z kokosa ale z wody kokosowej i wychodził taki kefir z tego. Konsystencji jogurtu nie udało mi się nigdy osiągnąć. Na pewno wypóbuję przepis na jaglany, dzięki :) choć będzie go pewno jadł Michałek, bo jak znam Ingę to nie ruszy, ona musi jeść coś twardego - albo ewentualnie zupę - ale nigdy nie chciała jeść jogurtów, musów itp. Mimo tego i tak się przyda dla nas a może kiedyś i Inga się przekona.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 29, 2013, 01:12:26 »
outofmind ja mam jogurtownice  Yogurella,Ariete.taka najprostsza -na allegro ich najwiecej jest.my za punkty na statoilu ja mamy.ale tak jak pisze-przegrzewa sie.pierwszy raz robilam jogurt w niej i juz fisiowala.nie sadze ze to od upalow ale nie wykluczam.zobacze nastepnym razem-bede robic jak bedzie chlodniej i w innym miejscu postawie,zeby wiecej przestrzeni dookola bylo.wydaje mi sie ze najlepsze sa chyba te jednopojemnikowe-cos a'la termos ktory opisuje iw na smakoterapii.widzialam tez takie jednopojemnikowe na allegro.ale to juz dawno ogladalam i nie wiem jak teraz  jest.ta moja na sloiki jest-niby wygodnie sie przechowuje pozniej i spozytkowuje te jogurty ale chyba dla jogurtu to lepsza ta pojedyncza.
tak mi potem wlasnie przyszlo do glowy ze to ty moglas pytac w komentach na smako o tych probiotykach :)
donna ja sie juz pare razy przymierzalam do tego kokosowego kefiru,ktory robilas.glownie te ilosci bakterii mnie kusza.ale moj maly  (z kolei-packowy chlopak,jak cos trzeba gryzc albo sa kawalki to nie chce jesc),chyba takiego wodnistego nie ruszy.on uznaje do picia tylko wode-a czasem roiboos,nic innego nie wypije,nawet sok pomidorowy do olejku oregano musze w strzykawce podawac).no i ta przegrzewajaca sie jogurtownica na dodatek do tego...jak cos z tym zrobie to sprobuje tez kokosowego
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

anabela

• Kreatywny
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:33:59 »
Na dniach przybędzie jogurtownica, jedzie z nami na wakacje dam znać jak nam wyjdzie pierwszy jogurt. ;D
miśko 04.2010

zniżka iHerb-VFP997

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2013, 00:10:29 »
a ja moja oddalam, nie mam sily  :( jak chleb pieke to z jogurtem sie poddaje...
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2013, 00:38:30 »
ja zrobilam drugi rzut :) maly je codziennie.teraz robilam mu z dodatkiem pomidora a a nastepnym razem z jagodami.pyyyycha.no i z ogorkiem+koperkiem.to jest u nas hit.zrobilam wieksza ilosc troche-z 3 szklanek kaszy i poltorej szklanki jogurtu.niestety nie mam termometru zeby mierzyc temperature.wiec wszystko na oko.z ostudzeniem do 40 stopni nie ma problemu, bo sprawdzam na przegubie.gorzej z tym podgrzewaniem do 80 stopni...z przegrzewajaca sie jogurtownica problem rozwiazalam w ten sposob ze co jakis czas wylaczalam ja, zeby odpoczela.ale dalej nie wiem czy caly czas przez te 6 godzin bylo 40 stopni
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg