Autor Wątek: JADŁOSPIS - dieta b/g, b/c, b/k  (Przeczytany 86052 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rae

• Aktywny
Odp: JADŁOSPIS - dieta b/g, b/c, b/k
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 14, 2014, 19:32:01 »
Placki z dyni też robimy :) I jeszcze w wersji pikantnej, jak ziemniaczane :)

A co do parówek/kiełbasek - mój je właśnie same, bez żadnego pieczywa. Kiełbaski, domowy keczup i warzywa w kawałkach.

Tomasz Badura

• Zasłużony
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 14, 2014, 19:49:05 »
Gołąbki -bez kapusty oczywiście. Wszelkiego rodzaju ciastka (zamiast jajek chia albo jakieś zamienniki jaj). Pierogi z mąki migdałowej  ,pyzy z sorgo (tu przy kandidzie byłbym ostrożny)piergi z masy hariny,naleśniki (z mąki kokosowej,migdałowej).Jakieś zapiekanki ,szaszłyki (miesne,rybne,warzywne,owocowe)kasze ,kaszotta ,lasagna (dynia czy inne warzywa jako makaron,makaron z cukini),japońskie sałatki z fermentowanych w soli warzyw.Risotta 9na "słodko" i nie ,z orzechami .Makaron z pesto ( słodkie -orzechy ksylitol i cos tam :-),nie słodkie (zioła ,glony ,orzechy) torty z mąki migdałowej ,kokosu i oleju kokosowego ,kotlety -mielone i normalne.Frytki (z batatow czy czego tam się chce)tortille .Lody (owocowe , z kokosów,warzywne z rybą ale to hardkor)Piwo imbirowe,yerba.Jest tego multum a jak jeszcze uzyjemy prawdziwych jajek to nie ma ograniczeń.Trzeba pamiętać o zasadzie że zamiennik jajka działa do 3 jaj .Uzupełnianiu płynów przy stevi ,że mąka migdałowa jest tłusta a kokosowa wchałania wodę. że mają mleko migdałowe dodając koniak mamy budyń .Acha kremy z orzechów ,śmietany z orchechów i jogurty  itp .Dużo tego
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 19:53:28 wysłany przez Tomasz Badura »
pozdrawiam
Badura Tomasz
usługi dietetyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju,chelatacja,suplementacja.
http://optimum.diet
http://dietaoptimum.com/

Agatita

• Kreatywny
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 17, 2014, 12:06:12 »
Rae, a jakie warzywa dajesz do tych kiełbasek i te kabanosy to podgrzewa sie jakos czy tak prosto z opakowania je sie ??
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill

Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

Rae

• Aktywny
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 17, 2014, 22:03:29 »
Warzywa takie, jakie moje dziecko lubi ;) Na szczęście akurat warzywa lubi, przynajmniej część ;)
W związku z tym, że takie rzeczy raczej je na śniadanie/drugie śniadanie, to często pomidory, ogórki (on ogórka jada w strasznych ilościach, chyba po mnie ma, zarówno "żywego" jak i kiszone (domowe rzecz jasna)), blanszowanego brokuła, dynię/cukinię w kawałkach na parze, marchewkę, różnie naprawdę.
Kabanosów nie podgrzewam ;) Kiełbaski tak, takie typu parówkowego, mam sprawdzony sklep, gdzie bywają takie z mięsa i bez dodatków.

Tomasz Badura

• Zasłużony
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 18, 2014, 08:20:28 »
Szcześciara jesteś z tymi warzywami .
pozdrawiam
Badura Tomasz
usługi dietetyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju,chelatacja,suplementacja.
http://optimum.diet
http://dietaoptimum.com/

Rae

• Aktywny
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 18, 2014, 11:33:25 »
Wiem. Teraz i tak jest gorzej, bo jest pewna wybiórczość, na szczęście raczej dotyczy konsystencji, jakby gładkości/jednolitości i formy jedzenia, więc da się pokombinować. Ale z warzyw w zasadzie nie toleruje tylko liściastych, sałaty i kapusty wszelkie odpadają, nie zje tego w żadnej formie, nawet ukrytego, wyczuwa nie wiem jak. Ale naleśniki ze szpinakiem zje ;) No i ziemniaki, ale myśmy nigdy ich ani dużo, ani często nie jedli, a nawet jak akurat były, to on nie chciał, więc nie jadł.

Agatita

• Kreatywny
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 26, 2014, 12:39:55 »
Nowika, napisz swój przepis na pieróg z kaszy gryczanej, bo w necie jest kilkanaście wersji :/
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill

Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 26, 2014, 15:31:09 »
Ja jakiegoś jednego przepisu nie mam - moja kuchnia taka na oko jest ;) Gotuję ziemniaki, kaszę gryczaną, smażę skwarki  wieprzowe i dodaje do utłuczonych ziemniaków i kaszy, do  tego dwa jaja, sól, pieprz i mięta albo szałwia. Wkładam do formy, a górę smaruję żółtkiem jaja, piekę około 1, lub 1,5 godziny.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

Gosiaczek56

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 12, 2017, 14:25:13 »
Ja jakiegoś jednego przepisu nie mam - moja kuchnia taka na oko jest ;) Gotuję ziemniaki, kaszę gryczaną, smażę skwarki  wieprzowe i dodaje do utłuczonych ziemniaków i kaszy, do  tego dwa jaja, sól, pieprz i mięta albo szałwia. Wkładam do formy, a górę smaruję żółtkiem jaja, piekę około 1, lub 1,5 godziny.

Ja też mam kuchnię na oko :) Ale żeby nie było - zawsze staram się wybierać dobre produkty. Ostatnio moim ulubionym lekkim daniem jest ciemny ryż a do niego salsa paprykowa albo chutney gruszkowy z [...] Wiem, że najlepiej zrobić coś całkiem samodzielnie jednak obecnie nie mam na to zbyt wiele czasu a akurat to miejsce ma naturalne konfitury, także jak najbardziej mam zaufanie.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2017, 20:47:57 wysłany przez admin »