Autor Wątek: dieta SCD w autyźmie  (Przeczytany 38025 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golir

• Kreatywny
Odp: dieta SCD w autyźmie
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2014, 20:10:03 »
Pierwotnie SCD było stosowane właśnie do leczenia celiakii.
Jeżeli nie możesz tego zjeść to nie nakładaj tego na skórę :)

DariaK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 08, 2014, 14:01:18 »
Dziewczyny, prosze podajcie link do strony gdzie opisane etapy i produkty na kazdym etapie, juz kreci mi sie w glowie od informacji, nie moge znalezc takiej strony(
Powiedzcie czy mozna kasze na tej diecie?

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 08, 2014, 16:04:03 »
wklejam ci linka do bloga mamy stosujacej ta diete.w etykietach masz rozpisane wszystkie etapy po kolei, i co mozna jesc na danym etapie, a nizej przepisy w kolejnych etapach

http://myblog-agnieszka.blogspot.com/search/label/Etap%200%20%20%22intro%22%20-%20wprowadzaj%C4%85cy
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 24, 2014, 10:59:18 »
od jutra zaczynam SCD. mam stracha troche bo maly chudy jak zaliczka i caly czas sie wkrecam ze wychudnie mi jeszcze bardziej.
mam pytanie o to intro-dietetyczka nam zalecila wykorzystanie wszystkich warzyw z rosolu do jedzenia a wczesniej czytalam ze tylko marchewke mozna zuzyc.jak to jest?
no i najwiekszy problem jak dla mnie-maly dostaje antybiotyk, niestety slodzony.rowniez w multiwitaminie jest troche fruktozy.jak to sie ma do intro i zagladzania na nim grzyba?
czy jak nie odstawie tych cukrow to intro bedzie wazne?czy lepiej sie wstrzymac az do czasu jak maly skonczy antybiotyk?choc oczywisciw wolalabym takiej opcji uniknac ;)
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

janin

• Zasłużony
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 25, 2014, 20:55:09 »
Lily, zdecydowałaś się na SCD :o

Mogę wiedzieć dlaczego? Grzyb zmutowany nie do pokonania...?

Pytam, bo pamiętam, że pisałaś, że dzieciom potrzebne są węglowodany i chyba nie byłaś jej zwolenniczką, ale oczywiście moge sie mylić ;)

Tak czy owak powodzenia i wytrwałości, zdaj relację

Sama nad nią myślę, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, a może to byłby lek na problemy jelitowe u mojego małego...

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 25, 2014, 21:15:28 »
a może to byłby lek na problemy jelitowe u mojego małego...

aniusia odpowiedzia na Twoje pytanie sa zacytowane Twoje slowa ;) :) nie moge sie pozbyc grzyba juz wlasnie mega zmutowanego.a widze jak maly swietnie funkcjonuje na dobrze dobranym antybiotyku  bijacym grzyba.ale wiecznie na nim nie bedzie :( za tydzien zaczynam chelatacje znow. chcialabym to jakos z glowa zrobic wszystko

to jest jeden z powodow.kolejnym a nawet jak dla mnie wazniejszym jest fakt ze z trawieniem wegli u mojego synka bylo coraz gorzej. miarka sie przebrala jak znalazlam ostatnio w qpie niestrawiony makaron kukurydziany, ktory i tak maly dostaje posiekany na drobniutkie kawaleczki.bo kasz juz od dawna nie trawi. i tak juz od jakiegos czasu przemysliwalam nad tym, az sie w koncu zdecydowalam.zreszta w tym samym mniej wiecej czasie zasugerowala i to i lekarka malego i psychiatra .
w najgorszym razie po prostu zrezygnuje.to nie jest wyrok a proba.jak cos nie dziala i nie pomaga to trzeba szukac nowych rozwiazan. diety bg,bm,bc i antygrzybicza cudow u nas nie zdzialaly a jestesmy na nich juz ponad 2 lata.nie mam zamiaru dluzej czekac az zadzialaja, bo wyglada na to ze tak sie nie stanie.
a i tak mam pzrewalone, stoje caly dzien w garach, zero czasu na zabawe i nauke z malym.wiec gorzej nie bedzie.
sama bym sie nie odwazyla, ale z pomoca dietetyka troche pewniej sie czuje.bede robic badania-teraz zrobilam komplet przed rozpoczeciem diety.mam nadzieje ze jakos pojdzie.tylko tyle ze bardzo zaluje ze chwilowo mnie nie stac na powtorzenie alergii odroczonych, dopiero jak z fundacji zwrot dostane-gdzies za 3 tyg to zrobie.bo juz by bylo fajnie miec podstawe potwierdzona badaniami do wprowadzania lub nie reszty produktow z kolejnych etapow.
a tak naprawde to nadrabiam mina ale jestem przerazona  ;D
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

janin

• Zasłużony
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 25, 2014, 21:28:48 »

a i tak mam pzrewalone, stoje caly dzien w garach, zero czasu na zabawe i nauke z malym.wiec gorzej nie bedzie.

no właśnie mam to samo, wracam z pracy od razu do kuchni i do nocy przy garach, bo muszę przygotować małemu jedzenie na następny dzień do przedszkola: śniadanie, obiad z 2 dań, podwieczorek, nie ma czasu na nic innego
Mój mały jest 9h w przedszkolu i na diecie SCD współczułabym Paniom w przedszkolu jakby je zamęczył o jedzenie ;D

Masz jakiegoś sensownego dietetyka?

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2014, 23:06:29 »
aniusia nie wiem-narazie to 1 konsultacja-za malo zeby cos powiedziec.ale wydaje sie ok :)
z ta SCD na intro to malo roboty.pomijajac obranie raz na 2 dni kilograma marchewek i sporo reszty wloszczyzny to juz tylko takie "kosmetyczne" szczegoly zostaja :)

my dzis jestesmy 4 dzien na intro.jutro chyba ostatni dzien.mielismy byc tydzien ale maly dzis juz b slaby-troche sie boje dluzej go trzymac na tak okrojonej diecie.glodny na pewno nie jest-je naprawde sporo.ale widac ze brakuje mu tych weglowodanow.jemu albo calemu towarzystwu w jelitach.
jedno co jest na b b b duzy plus to qpy.wszystko strawione idealnie.dawno nie bylo takich wzorowych kupsztali. juz przywyklam do niestrawionych kasz w kazdej jednej a tu taka niespodzianka.ilosciowow je tyle samo a kupy o wiele mniejsze i rzadziej.wiec na logike skoro dostawal tyle samo jedzenia co teraz a wydalal wiecej o wiele, to teraz chyba bardziej ten jego organizm korzysta z tego co maly je.
daje nam miesiac na decyzje czy zostajemy na SCD czy nie.w tym czasie poobserwuje malego.jak nie bedzie zadnych pozytywow po tym miesiacu to troche zluzuje. w kazdym razie na pewno nie wroce do takiej ilosci weglowodanow jak maly dostawal, bo wychodzi na to ze ewidentnie mu szkodza
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

Koniak

• Aktywny
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 03, 2014, 13:00:40 »
Lili, gdzie wyczytałaś, że Etap INTRO ma trwać tydzień???
Elaine Gottschall, matka diety, pisze;
,,Intro ma trwać nie krócej niż 2 i nie dłużej niż 5 dni"
Dieta w tym czasie jest bardzo ograniczona i 5 dni INTRO, to dla osób z chroniczną biegunką, szkoda dzieciaka...po co ciągnąć dłużej.

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 03, 2014, 14:08:19 »
koniak nigdzie nie wyczytalam :) tez czytalam ze 2-5 dni.jak bardzo chore jelita to 6.u nas mielismy zalecenie od dietetyczki zeby tydzien pociagnac.ale nie dalismy rady.maly byl na intro 5,5 dnia.ale nie byl glodny.warzywa jajka mieso...mozna z tego sporo wymyslic.od piatku juz 1 etap i dostawal juz szpinak, potem jablko gotowane.ale po jablku niezbyt fajnie bylo wiec nie bede chyba narazie dawac.teraz doszla nam cukinia a od jutra dynia.
u nas maly ma jelita naprawde w kiepskim stanie.jest b zagrzybiony, ten rosol SCD dobrze goi jelita wiec mysle ze mu to dobrze zrobilo.poza tym, co by nie mowic, wreszcie sa normalne kupy.idealnie strawione, zero resztek, o normalnym kolorze.wiec dlatego te prawie 6 dni.ale juz 5 dnia mial odruch wymiotny i byl troche slaby.
a twoje dziecko tez jest na tej diecie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2014, 14:11:27 wysłany przez lilylouise »
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

Koniak

• Aktywny
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 12, 2014, 10:50:12 »
Tak, mój Syn też jest na diecie. Od niedawna. Przez 6 lat był na bezglutenowej, bezkazeinowej, bezcukrowej i niskotiolowej........wiele bez.....a efekty nieszczególne. Ciągnęliśmy to bardziej dla mojego spokoju, niż z racjonalnych przesłanek.  Dojrzałam do zmian. Jest trudno, bo to chłopiec 9 letni, ze swoimi smakami i przyzwyczajeniami. Trudny do upilnowania. Zrewolucjonizowałam całą kuchnię, porozmawiałam z każdą jego nauczycielką w szkole osobno, pracuję od 7", więc, żeby mu przygotować śniadanie i II śniadanie do szkoły wstaję o 4.45.
( choćby po to, aby wycisnąć mu świeży sok z owoców, który powinien być wypity  zaraz po wyciśnięciu, czy zrobić cieplutkie naleśniczki z banana i jajek, które tak bardzo lubi), ale myślę, że warto, już teraz, po paru tygodniach, widzę zmiany na plus.
Jeśli damy radę, a wierzę, że tak, bo jestem zdeterminowana, to za jakiś czas dam znać jak z Synem na diecie.

lilylouise

• Zasłużony
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 12, 2014, 11:19:44 »
super ze macie juz efekty!!!1 :) ja po 2 tyg troche sie zlamalam-dalam malemu chleb bezglutenowy , ktory sama pieke.i dostaje raz na 2-3 dni narzaie.reszta wg zasad SCD ale po zrobieniu badan na alergie odroczone znow zaczynam pelna diete.nie rezygnuje calkowicie-typu zostawilam malego na diecie praktycznie bez weglowodanow bo u nas tez super z malym sie zaczelo dziac.kupy nadal bardzo ok, wiec mysle ze dla jelit malego ta dieta jest b korzystna.tylko wychudl nam strasznie....a nigdy pulpetem nie byl wiec z tym lipa troche.i b slaby byl i ciagle glodny.dlatego sie zlamalam.czekam na te alergie bo jak okaze sie ze maly ma dalej alergie na migdaly i jajka i miod to bede musiala stosowac po prostu diete ze zmniejszona iloscia weglowodanow.ale nie typowa SCD.
wiem o czym piszesz z tym wczesnym wstawaniem.ja tez codziennie o 5 pobudka.to mnie tylko dobija w tej diecie ze jak juz na bg, bm, bc nie mialam za duzo zasu dla malego bo ciagle w kuchni, tak teraz na SCD to juz w ogole jest z tym masakra.maly smutny i rozzalony ze ja ciagle zajeta....musze sobie jakos to wszystko polapac i poukladac. i wtedy zaczne jeszcze raz porzadnie.
ja sokow nie dawalam narazie.raz mu kupilam z buraka i marchwi na probe swiezo wyciskany, troche wypil, ale niechetnie i potem sie b zle czul....cala noc sie krecil, placzliwy, zly na nastepny dzien.u nas jest problem z trzustka, maly chyba nie powinien za bardzo surowego jesc (do tej pory byl na diecie trzustkowej i jadl tylko gotowane warzywa).
ale u nas widze juz po tych 3 tyg spore efekty.pomijajac kupy to maly sie b rozgadal i otworzyl :)
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg