Autor Wątek: Dieta niskowęglowodanowa  (Przeczytany 33795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

.

• Zasłużony
Dieta niskowęglowodanowa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:02:55 »
Dzięki!!

Jutro z rana zabieram sie za czytanie, wcześniej nie dam rady.

sezamek

• Gość
Odp: Dieta niskowęglowodanowa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:07:54 »
dzięki kobitki za te informacje :-*-właśnie dowiedziałam sie że Franek ma wyniki krwi na pograniczu anemii i teraz to po prostu jestem nieźle przyparta do muru... Jedyne pocieszenie w tym że trochę poszerzył dietę na przestrzeni 3 ostatnich tygodni... :-\ ale troche się podłamałam...Dzisiaj podrukuję przepisy i do roboty... Buziaki kochane :)

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2010, 07:16:01 »
No to kochani wszyscy , którzy nadal moje posty o diecie niskowęglwodanowej czytają jak doniesienia z kosmosu informuję, że nawet osoba będąca jutro na konferencji o autyźmie org. przez Synapsis o tym mówi . Dokopałam się dwóch źródeł w języku polskim. Czytajcie, dowiadujcie się. Uważam, że warto było pisać dla Was przez ostatnie 3 lata by doczekać się kiedyś choćby takich wzmianek o diecie niskoweglowodanowej jak te w poniższych linkach:

Karyn Serrousi

Tutaj pliki:

http://www.ecomedica.pl/s...ussi_09_pol.pdf

http://www.studio-k2.pl/artykuly/2.pdf

szczególnie ten drugi link jest cenny gdyż za zgodą autorki przedrukowują jej historię jak tyle lat temu dochodziła do diety bezmlecznej i bezglutenowej.

Niepowodzenia w stosowaniu diety niskowęglowodanowej , o których wspomina upatruję w tym, że nadal są stosowane zboża bezglutenowe i  zbyt duża dawka węglowodanów.

I pewnie prdukty mlecze nawet nie krowie ale pozostałe. Równiez takie zastępniki jak mleko sojowe czy kokosowe. Oba te produkty w zestawieniu z różnymi innymi produktami mięsno, rosliny strączkowe, warzywa mogą działać gorzej lub lepiej. A wcale nie jest konieczne i ważne by nie jeść np. produktów skrobiowych. Frytki na smalcu, które jada mój syn byle nie codziennie nie szkodzą a są dobrym śniadaniem lub kolacją dla mojego ośmiolatka.

mój wątek w dziale Alergie: Leczenie alergii dietą dr.Witoszek  mogę po 3 latach stosowania uznać za sukces również w całej sferze funkcjonowania mojego syna a alergia była tylko dodatkiem w kompleksowym leczeniu Bartka dieta niskoweglowodanową. 

Pozdrawiam i życzę Wam również sukcesów w leczeniu dzieci dietą niskowęglowodanową nawet całej rodziny podobnie jak to jest w naszym przypadku.
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

Mama Marta

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:10:59 »
Sylwia, pierwszy link nie działa, jakbys mogła to wklej jeszcze raz :-)

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2010, 14:55:04 »
może zdjęli ten plik

trzeba wpisać w google: studio-k2 karyn i wyskoczy strona ale pliku nie moge znaleźć.

Mam go w formie tekstowej więc wkleję jesli chcecie choc trudno go czytać bo z 46 stron dużymi literami po wklejeniu do pliku Worda zrobiło się 7 stron w innej grafice.

Ja go mogę wkleić na chomika bo bedzie mało ważył i każdy sobie ściągnie albo tutaj. Problem z tym, że bć może naruszam prawa autorskie jeśli już go zdjęli.

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2010, 15:07:43 »
teraz jest jeszcze drugi plik : Leczenie bioedyczne autyzmu:

http://www.studio-k2.pl/artykuly/3.pdf

też go sobie wrzucilam na pdf do komputera.

Jeśli plik nie chce się skopiować a chcecie go mieć to wystarczy mieć darmowy pdf i wybrać Drukuj / do pliku Pdf i zapisać plik w jakimś folderze.Też kiedyś nie umiałam archiwizować i linki mam niektóre puste a inne musze szukać w zakamarkach komputera. Teraz się uczę bo niektóre info bezpowrotnie straciłam a pamięć  ludzka jest nieprecyzjna.

Na szczęscie np. o szczepionkach z 3 lata temu jak czytałam to to co mogłam zapisywałam . Plik pdf jest lepszy od Worda bo niedługo dla Worda w wersji dla XP ma być zmiana i nie wiadomo jak będzie odczytywał starsze pliki. Mam dostęp do najnowszego w pracy i to w ogóle jest inny wygląd i masakra. A już najnowszej wersji do starego Worda się nie da przerobić jak wyślecie sobie nowszy plik do innego komputera przynajmniej mi wyskakują dziwne komunikaty. Wycofują się z pomocy programistycznej by zmuszać firmy i osoby do zmian i nowych wydatków. Ale dokładnie Wam tego nie opiszę, nie jestem informatykiem.

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2010, 15:28:02 »
Rozpoczynam edukacje innych rodziców zainteresowanych dietą niskowęglwodanową w leczeniu dzieci autystycznych.

Tak jak mogę i umiem na platformie serwera chomikuj mam swojego chomika : sklodz.

Powstają tam powoli foldery opisujące nie tylko podejście diety bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej ale i diety jaką ja stosuję czyli niskowęglwodanowej ( nie mylić z ketogenną- w jej przypadku ilość węglowodanów obniża się do takiego indywidualnego pozimou by wywołać ketozę)

http://chomikuj.pl/sklodz

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2010, 00:56:25 »
ten plik z dietą Karyn Seroussi jest do otwarcia gdy wejdziecie tutaj:

http://www.ecomedica.pl/archiwum.html

i wybierzecie z tematów konferencji właśnie z jej nazwiskiem dwa linki.

miłego czytania.

Była w Polsce rok temu na konferencji organizowanej przez kogoś innego.

Jak jeszcze w jakimś temacie mam się pobawić w detektywa to dajcie znać.

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 05, 2010, 23:05:55 »
Alicja tak to ten blog, myśląłm, że go już tu wklejałyście.

Ja znalazłam jeszcze film na you tube z Karyn Seroussi wystepującej na konferencji w W-wie z jej zagraniczną wypowiedzią:

Today Show - Autism & Diet

Wam się przyda, ja za mało rozumiem

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:54:36 »
Znalazłam na you tube różnych rodziców, osoby nagrywające swoje przepisy. Może podpatrzycie, zmodyfikujecie?

z uwagi na dużą popularność diety Atkinsa w USA , wiele jest tam przepisów w tytlue Atkins diet choć nie zawsze są one niskowęglwodanowe. Bo dla mnie nisko to do 100 gram a wg Lutza do 70 gram węglwodanów a wg Atkinsa to zawsze był więcej.

Ale czasem czyjeś pomysły można zmodyfikować.
 np. tutaj

Atkins Diet Recipes: Low Carb Chocolate Bark (IF)

www / my website

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:58:45 »
Hej Sylwia!
Czy masz jakiś pomysł  jak na diecie niskowęglowodanowej wyżywić rosnącego 15 latka?

bo mi ciągle brakuje pomysłów. Oczywiście dieta musi być bez mleczna, bez cukrowa i z małą ilością syfu typu barwniki i konserwanty.

Na razie prktykuje 1 posiłek dziennie bez zbóż, czasami uda się 2.

Zastanawiam się czy porblemem są zboża czy  węglowodany? bo ty piszesz że ziemniaki na tej diecie jecie, a w książce: "zycie bez pieczywa" mowa jest tez o elieminacji wszystkich węglowodanów nie tylko zbóż.

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2010, 14:22:58 »
lola pisze sie u Lytza o obniżeniu zawartości węglwododanów do 6 jednostek chlebowych czyli ok.72 gram dziennie.

tamnie ma sugestii ,że bez zbóż, Lutz podaje na końcu książki ile jednostek chlebowych ma np. jakiś pakaron czy pizza.

On mówi co daje obniżenie węgli a nie zero carb- bo i taka wersja diety jest na świecie.

Zawsze możesz próbwać zboża bezglutenowe choć z relacji Ewy-mamy Maciusia wynika również,że zboża bezglutenowe to rozwiązanie,które też trzeba obserwować u dziecka,młodzieży lub u siebie.

Razem z Ewa wiesz gdzie piszemy? może przepisy te Ci coś pomogą?

http://www.dobradieta.pl/przepisy.php

bo chyba tutaj ich nie podawałam.
A dla rosnącego 15 latka to zależy czy on potrzebuje coś ala chleb i czy to może być np. chleb z pestek dyni, słoneczkia,migdałów itp. Czy może być bez chleba?

mój bartek też rośnie, trenuje piłkę nożną i radzi sobie bez zbóż codziennie.

www / my website

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2010, 07:57:19 »
Dzięki Sylwia za odpowiedz.

Ja sama piekę chlebek orkiszowo-żytni, pyszny i aż mi szkoda go odstawiać.
Syn tez go lubi.

Ale daje mu go tylko na śniadanie do szkoły.

Mam tez roblem z przeliczaneim tych jednostek. Ile węgolowanów ma np. jedna pajda chleba?

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:40:41 »
lola jesli pieczesz sama i chciałabyś wiedzieć ile twój chleb ma węglwododanów to najprosciej wiedzież,że się dało np. 100 gramów dyni, 100 gramów orzechów-jakich, 200 gramów migdałów czy siemienia i napisać obok dla tych nasion ilość węglwodanów w 100 gramach więc cały chleb będzie miał = ? węgli a kromka ważysz ją albo mniej więcej dzielisz na równe procje jesli nie możesz zważyć i całą wartość węgli wtedy możesz podzielić.

tu sa tabelki ile Białka,tłuszczu i węgli mają rózne pokarmy

ale to naprawdę jak znajdziesz różne tabele i cos o będzie o kilka liczb inaczej to sie nie przejmuj, to nie matematyka. a tabele są różne i też o tym dyskutowaliśmy na forum dobradieta.pl ale organizm nie żyje wg matematyki więc 100 gram węglwodanów ma znaczenie ale różnica o 10 gram to nie.

nie wiem czy zwróciłaś na to uwagę bo tam jest wiele różnych informacji
http://www.dobradieta.pl/klucz_weglowodany.php

http://www.dobradieta.pl/historia.php

tabele

http://www.dobradieta.pl/tabele.php

a tu są różne artykuły o diecie niskowęglwodanowej

http://www.poradnikdozdrowia.pl/wybrane_artykuly.php

www / my website

tomeh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 22, 2010, 20:46:20 »
Dzięki za podanie strony z przepisami. Przydadzą się
Serwis Open YouWeb - pomocne treści w sieci.