Autor Wątek: dieta GAPS  (Przeczytany 137371 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jolisia21

• Bywalec
  • **
Odp: dieta GAPS
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 27, 2014, 22:22:26 »
Witajcie założyłam  grupę na fb dotyczącą diety scd i gaps. Zapraszam do wymiany informacjami osoby które są na diecie lub których dzieci  są na diecie ,
https://www.facebook.com/groups/604040923048848/

kate9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 31, 2014, 12:34:16 »
Stosuje tą dietę ktoś teraz?
Kacper 26.11.2009r.

kate9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 12, 2014, 13:37:22 »
Jesteśmy na diecie gaps od prawie miesiąca, od razu w sumie, wniknął wzdęty brzuszek, luźniejsze olbrzymie kupy. Za to sporo stimów, od 2 dni zgrzytanie zębami, wieki tego nie mieliśmy. Pokłada się na podłodze. Ale ogólnie uśmiechnięty, rozum jakby trochę jaśniejszy... Przed dietą 6 tyg braliśmy paraprotex, dopiero zaczął przybierać na wadze, po wprowadzeniu diety ciągle przybiera, nie schudł, jak to u niektórych się zdarzało. Narazie je wywary, mieso z tych wywarów, soki kiszone po trochu kilka razy dziennie, zupy na wywarze, tylko marchew, cukinia, dynia, broków. No i żółtko od 4 dni, nic się nie dzieje, a na jaja miał max nietolerancje w kwietniu.
Może jest ktoś kto by chciał się podzielić info jeśli tą dietę stosował.
Pozdrawiam ;)
Kacper 26.11.2009r.

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 12, 2014, 15:01:44 »
My mieliśmy niedawno trzecie podejście ... niestety, to nie dla małego - fakt, grzyb ewidentnie ginie, ale co z tego jak młody znowu schudł do 14 kg, synek wychudzony do granic możliwości, ciało i skóra wiotkie, zero życia, nóżki i rączki dosłownie jak patyczki - jakby miał do tego wsyztkiego jeszcze wzdęty brzuszek to wyglądałby jak dziecko somalijskie  !!!! oczywiście jadł bardzo dużo dozwolonych w kolejnych etapach rzeczy.....ogólnie to jakas masakra była, 4 raz już nigdy nie podejdę - mimo, iż uważam tę dietę za w miarę skuteczną....

Super, że u Was się sprawdza,a przede wszystkim, że mały nie chudnie... :)
Powodzenia w dalszym stosowaniu :)
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

kate9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 13, 2014, 18:17:50 »
Mały chudł w sumie zawsze jak tylko ograniczałam węglowodany, w ogóle od ponad roku nic nie przybierał na wadze, ciągle koło 16-17kg, a pochłaniał olbrzymie ilości jedzenia. Przed dietą 6 tyg stosowaliśmy paraprotex, dopiero to ruszyło wagę, zaczął przybierać, a na diecie już nie chudnie, tylko przybiera. 18,5 kg teraz waży.
Czyli grzyby, pasożyty nieźle mieszały, rzecz jasna w badaniach nigdy nie mieliśmy candidy np. Kiedyś mieliśmy lamblie, długo leczone, ale czy wyleczone to nie wiem.
Kacper 26.11.2009r.

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 14, 2014, 17:24:09 »
ALERGIA NA ŻÓŁTKA- Z JEDNEJ STRONY TO PROSTE:

http://www.mojealergie.pl/na-co-szkodza-zoltka-jaj/

CYT:

Bez względu na wiek można mieć reakcje alergiczne na żółtko jaja kurzego. Wiele z nich ujawnia się w zaskakujących momentach np. gdy nabywamy zwierzę albo przy wypiekach.

Osoby z problemami alergicznego nieżytu nosa czy astmy (np. przez sierść, ptasie pióra) mogą odczuwać duszności, ciast czy lodów po spożyciu jaja, przy czym alergia nie jest alergią na jaja, a jedynie na żółtka.

Bywa też tak, że osoby uczulone na białko jaj mają reakcje alergiczne na żółtka, albo alergia występuje jako objaw reakcji krzyżowej podczas alergii na pylące trawy.[/u]
Co powodują antygeny żółtka?

Niepożądane objawy alergiczne w tym przypadku to głównie pokrzywka kontaktowa, ale też reakcje na proszek jajeczny, który bywa dodatkiem do szamponów czy lukru cukierniczego, wywołujących reakcje podobne do astmy.

W tym przypadku żółtko można zastąpić (w produkcji przemysłowej) barwnikiem azowym – tartrazyną czyli E-102 zwaną żółcienią spożywczą. Warto wiedzieć jednak, że tartrazyna uwalnia histaminę, dlatego po jej spożyciu astmatycy mogą odczuwać wzmożone objawy choroby (jest ona także odpowiedzialna za skurcze macicy, grożące poronieniem u ciężarnych).

W przypadku osób z nietolerancją salicylanów (aspiryna, niektóre owoce, m.in. jagody i maliny) tartrazyna wzmaga jej objawy. Jest niezalecana dla dzieci, w połączeniu z benzoesanami (E210–215) może powodować trudności w nauce, a nawet wystąpienie syndromu ADHD.
Reakcje także u osób bez alergii

U innych osób, nawet nieuczulonych, może wywoływać pokrzywkę, zapalenie skóry, bóle głowy, katar sienny, trudności z koncentracją, depresję, wysypkę, swędzenie warg i języka, bezsenność, dezorientację, anafilaksję. Może zatem żółtko nie jest takie najgorsze dla alergików?

U osób z problemami nerek czasami odnotowuje się dodatkowe zaburzenie ich funkcjonowania po zjedzeniu żółtka

Z DRUGIEJ BARDZO TRUDNE BO WGŁĘBIAJĄC SIĘ W TEMAT BY BYŁO BARDZIEJ PRSTO I ZROZUMIALE WYGLĄDA TO TAK:

ALERGEN ŻÓŁTKA JAJA TO
CYT:

Żółtko jajka też może uczulać

Najważniejsze alergeny występujące w żółtku jaja kurzego to:

alfa-liwetyna
    globuliny
    lipoproteiny

Alfa-liwetyna znajduje się we krwi i w piórach ptaków i powoduje reakcje krzyżowe z albuminami piór, odchodów i mięsa kurzego oraz innych ptaków (indyków, kaczki, gęsi, przepiórki i inne). Reakcję taką określa się zespołem „jajo – mięso ptaka”. Nie jest więc słuszne zastępowanie jajek kurzych jajkami przepiórczymi (lub innymi), jeśli nie były one diagnozowane jako potencjalny alergen. Należy uwzględnić również możliwość alergii krzyżowej z mięsem drobiowym.

JAK KTOŚ CHCE WIĘCEJ TO POLECAM ARTYKUŁ ALERGOLOGA PROF.RUDZKIEGO W GOOGLE WYSKOCZY W PLIKU PDF

alergia pokarmowa.pdf - Termedia
www.termedia.pl/.../pdf-9436-1?...alergia%20pokarm... - Translate this page
by E Rudzki - ‎Cited by 4
- ‎Related articles
Edward Rudzki, Klinika Dermatologiczna Akademii Medycznej w Warszawie, ul. ... W pracy omówiono następujące zagadnienia: 1) alergeny białka i żółtka jaja .

TO TYLE, JA DYSKUTOWAĆ TEZ NIE ZAMIERZAM TO TAK ODNOSZĄC SIĘ DO NIEKTÓRYCH FAJNYCH KOMENTARZY WASZYCH,
SZKODA CZASU I ATŁASU MOJEGO TAKŻE

____

REASUMUJĄC ŻÓŁTKA: UWAGA NA OKRES KTÓRY JEST OBECNIE CZAS PYLENIA, PIERZE TAKŻE TE KTÓRE MOGĄ BYĆ POJEDYŃCZE PRZYNIESONE Z ZEWNĄTRZ U BARDZO WRAŻLIWYCH I BARDZO WAŻNE CHOĆ NADAL MAŁO ZNANE REAKCJE KRZYŻOWE Z MIĘSEM I INNYMI JAJKAMI JAK STOI W CYTOWANYM TEKŚCIE. PISZĘ DUZYMI BY BYŁO WIDAC, CO MOJE CO CYTOWANE.

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

megi2307

• Aktywny
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 29, 2014, 22:40:30 »
Czy jest tu ktos stosujacy obecnie GAPS?
Ja wlasnie zamierzam zaczac od nowego roku u dziecka. Oczywiscie mam stracha bo Maly uwielbia makaronik, wafelki, ryz ale po prawie dwoch latach roznych diet (bg,bc,bm,bs, ostatnimi czasy rowniez niskoszczawianowa, niskotiolowa) kiedy to po pierwszej wyraznej poprawie (glownie po eliminacji mleka) od dluzszego juz czasu nie widze specjalnych efektow (ani na plus ani na minus). Suplementuje duzo - tez rewelacji nie ma. Wiec dojrzalam do tej diety, ktora zawsze wydawala mi sie ogromnie trudna. Nadal z reszta mam obawy czy podolam i technologicznie i mentalnie  ;) czekam na ksiazke Natashy i mam nadzieje, ze tam bede miec konkretne wskazowki. Bo na razie czytam w roznych miejscach i nigdzie nie moge znalezc jakichs wyraznych konkretow (chociaz wciaz szukam:). Moze ktos mi podesle jakis link do fajnej strony, poprosze ::)
a tymczasem, pewnie banalne pytanie. jak faktycznie wygladaja te pierwsze dni? czy to jest rzeczywiscie ten sam rosol (mam na mysli "woda") + samo mieso? czy jakies warzywa moga byc? czy moze w ogole sam rosol bez niczego? i jesli tak to jak dlugo? i czy przechodzenie do kolejnych etapow jest jakos konkretnie ustalone, tzn. ilosc dni, czy jakies konkretne symptomy na to wskazuja, ze jest gotowosc? czy raczej przechodzi sie do kolejnego i jesli jakies "negatywne" rzeczy obserwujesz to wracasz do poprzedniego? kurcze, na razie duzo niewiadomych...
Maciek (ur. lipiec 2010) diagnoza autyzm - luty 2013
Małgosia (ur. grudzień 2013)

kate9000

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:15:05 »
My stosujemy od 2 miesięcy Gaps. U nas też nie było zbytnio efektów na dietach b/g, b/m, b/c. W sumie odkąd wprowadziłam te diety 2 lata temu zrobił się problem z trawieniem, z przybieraniem na wadze, a od roku ze wzdętym brzuszkiem i brzydkimi kupami. Na suplementy też zabardzo nie reagował. Dlatego się zdecydowałam na tą dietę.
Linków nie mam, kierowałam się tylko książką. Przez pierwsze dni wywar z mięsem, ale łącznie ze szpikiem i chrząstkami, jak się gotuje (ja 6h) to wszysciutko jest mega miękkie. Później gotując kolejny wywar dorzuciłam marchew i dodawałam po trochu do każdej miski wywaru i mięsa... itd. Według etapów opisanych w książce. Kupki raz są ok, a drugim razem nie, mimo, że np to samo zje. Nie wiem o co chodzi.
a i w pierwszym tyg musiałam lewatywę zrobić, bo Synkowi nie chciało się kupki przez 5 dni. Nie mogłam czekać dłużej, ale nie było tak źle jak sobie wyobrażałam.
Jeśli wszystko jest ok to się do następnego etapu przechodzi, a jeśli nie to jeszcze kilka dni na danym etapie i ponowna próba.
Kacper 26.11.2009r.

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:42:58 »
To jakie jogurtownice polecacie, żeby się nie naciąć?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

Koniak

• Aktywny
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 30, 2015, 14:54:40 »
Jeżeli chodzi o jogurtownice dostępne w Polsce, to żadna nie spełnia wymogów dla diety. Przegrzewają się po prostu. Nie są zaprojektowane do trzymania temperatury 39-42 przez 24 h ( oczywiście licząc od momentu uzyskania minimalnej granicznej wartości.U nas jest to jeszcze jakieś 5h). Trzeba cały czas tę temperaturę kontrolować. Sprawdza się takie urządzenie do regulacji temperatury w akwariach/terrariach, gdzie nastawia się temperaturę od-do,  do tego termometr do żywności, którego czujkę umieszcza się w jogurcie, i jak temperatura dochodzi do górnej, lub dolnej granicy, to się samo włącza lub wyłącza. Temat jest mi znany i opracowany. Obdzwoniłam wielu producentów jogurtownic i nikt nie dał mi gwarancji co do swojego produktu. Pierwsze jogurty przegrzewałam.
Jeśli ktoś ma jogurtownie, która spełnia wymogi diety, to proszę o namiary:)

jolisia21

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 16, 2015, 10:32:38 »
Dziewczyny dajcie sobie spokój z jogurtownicami. Ekonomiczniej jest kupić sobie termos

http://www.zabierzkoniecznie.pl/product-pol-26984-Oryginalny-Termos-King-1-2-L-czarny-mat.html

jednorazowy wydatek a wygoda i bez stresu. Ja mam taki i maksymalnie temperatura spada w nim o 1 st przez dobę. Wiec raz wydasz wiecej ale odejdzie ci stres i rachutek za światlo

wiktor1979

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:26:16 »
Witam , zamierzam wprowadzić dietę Gaps ktora jest bardzo restrykcyjna ... Czy podczas tej diety można przyjmować LDN w formie płynnej ? Czy naltrexon nie koliduje z zasadami diety Gaps? Syn ma candidie i diea gaps wydaje sie optymalnym rozwiązaniem , a od miesiąca wprowadziłem LDN i jeżeli nie ma takiej potrzeby nie chce przerywać , z tego co wyczytalem LDN działa najlepiej za pierwszym razem. Jakie jest wasze zdanie...
Pozdrawiam

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpień 10, 2015, 19:37:42 »
Można podawać naltrexon na GAPS :)
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpień 10, 2015, 19:40:16 »
Jolisia poważnie piszesz? Gorąca zupa nalana do tego termosu rano, pod wieczór jest lekko ciepła. Chyba, że mam jakiś bubel...
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

wiktor1979

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpień 30, 2015, 13:11:18 »
Czy podczas diety gaps w fazie intro, jest możliwość włączenia 25mg letroxu na niedoczynnosc tarczycy? Czy lepiej odczekać kilkanaście dni , choc do drugiej fazy , aby jelita nie drażnić na  intro? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam