Autor Wątek: dieta GAPS  (Przeczytany 135365 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golir

• Kreatywny
Odp: dieta GAPS
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:45:56 »
Pewne źródło to własna kuchnia  ;) i tutaj też musi być na 100%.
Jest to też powód zniechęcajacy do stosowania  :(
Jeżeli nie możesz tego zjeść to nie nakładaj tego na skórę :)

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:57:38 »
to już w paranoje można popaść przy tym toku rozumowania - bo..owszem, można własne wędliny robić..
tylko aby mieć pewność trzeba mieć własne świnki czy tez cielaczki,
karmić je własnym siankiem(? czy czym tam sie karmi taki inwentarz), a nie kupowanymi paszami.. utopia niestety..
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:18:03 »
Nie tak, chodzi o dodatki i cykl producji. Zwierzęta tak jak i ludzie mają system detoksykacji (a roślinki niestety nie mają) wiec jakoś tam lepiej lub gorzej on działa. Natomiast dodatki do wędlin mogą być pełne niedozwolonych produktów i to jest powód, że własna kuchnia to najlepsza kuchnia  ;D
Nie każdy ma dostęp do organicznego mięsa ale lepsze jakiekolwiek niż posypane chemią roślinki. W tym przypadku zalecałąbym jednak organiczne. Jednak z drugiej strony organiczna marchewka wielkości mojego przedramienia jakoś do mnie nie przemawia :)

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:59:43 »
Du-czki, jak dla mnie, ten jadłospis służy głównie produkcji śluzu, stwarzaniu idealnego środowiska dla grzybów i innych.
Kurczak i wieprzowina (sklepowa pewnie?) zaśluzowuje, do tego cała masa skrobii i dużo słodkości. Mało warzyw.
Zostawiłąbym rosół, więcej zup na wywarach miesnych (ale z dorego mięsa), na warzywach, kiszonkach. Mięso ale dobre. Kaczka, gęś, jagniecina, wołowina, perliczki, dziczyzna. Ryby (też z dobrego żdródła). Kasza do tego tylko jako mały dodatek (np gryczana). Sporo dobrej jakości olejów.
Kasze jaglaną bym zostawiał, ale nie na słodko. Jada sałatki, surówki? Warto byłoby.

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:08:11 »
Przy GAPS kasza odpada !!!!!!! Żadnych ziaren !!!!!!

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:53:53 »
Dziecko Du-czki nie jest na GAPS i z tego co pisała, na razie nie zamierza być.

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 04, 2014, 00:01:58 »
Wątek o GAPS więc zwracam uwagę  ;)

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 04, 2014, 08:45:38 »
Nie tak, chodzi o dodatki i cykl producji. Zwierzęta tak jak i ludzie mają system detoksykacji (a roślinki niestety nie mają) wiec jakoś tam lepiej lub gorzej on działa. Natomiast dodatki do wędlin mogą być pełne niedozwolonych produktów i to jest powód, że własna kuchnia to najlepsza kuchnia  ;D
Nie każdy ma dostęp do organicznego mięsa ale lepsze jakiekolwiek niż posypane chemią roślinki. W tym przypadku zalecałąbym jednak organiczne. Jednak z drugiej strony organiczna marchewka wielkości mojego przedramienia jakoś do mnie nie przemawia :)

a wiesz że np swinia jest zwierzęciem które sie nie poci? co za tym idzie toksyny zostają skomulowane w tkance tłuszczowej a nie wydalone?
                          8#DMSA 25 mg

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:04:21 »
kurcze..napisałam długą odpowiedz dla Zosi, i wcięło cały post. Teraz nie dam rady, ale po południu napiszę raz jeszcze.

Wiem że ta dieta młodemu nie służy i chce ją zmienić. Na pewno nie zrobię tego bez przygotowania.
Obawiam się też zakwaszenia organizmu - młody mięso lubi (kupujemy eko)  i może go jeść dużo, ale warzyw nie je prawie wcale.

Dlatego piszę w tym wątku bo chcę mu ograniczyć najpierw, a potem wyrzucić weglowodany i docelowo przejść na GAPS.
                          8#DMSA 25 mg

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:09:18 »
skład parówek to mięso indycze + przyprawy. We flaku zwierzęcym. Nic więcej. Kupywane z pewnego źródła.

Co do wafli - zgadza się, nie jest to szczególnie zdrowy produkt, ale sama chemia?
przesada..skład : ryż brązowy i sol morska. nic więcej. Jedyne do czego można się przyczepić że ryż arsen skażony bywa..
wazne JAKIE przyprawy...
no a w waflach to raczej chodzio mi o WYSOKOPRZETWORZONA zywnosc...cos mega niezdrowego dla naszych dzieci

swinia sie nie poci ale robi siku, kupe...i oddycha
pocenie to jeden z wielu sposobow oczyszczania, wcale nie najwazniejszy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2014, 09:11:16 wysłany przez koliber »

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:33:41 »
Z racji swego zawodu miewam kontakty z rolnikami hodującymi zwierzęta mięsne, i wiem jaki wpływ na mięso ma to czym sie zwierzaka karmi.

Jeżeli jak piszesz kupa , siku i produkty wymiany tlenowej tak wspaniale detoksyfikowały by organizm to nie było by nas tutaj...

Nie mam czasu na jałowe dyskusje. Sorry.

8#DMSA 25 mg

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:37:42 »
To proponuję się zapytać zaprzyjaźnionych rolników czym podsypują roślinki. I co z tymi roślinkami wchłaniamy.Mamy też własny układ detoksykacji  ;) i masz rację, nie byłoby nas tutaj gdyby nie działał on jak należy. Warto też zwrócić uwagę na budowę układu pokarmowego, a w szczególności żołądka ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2014, 13:15:18 wysłany przez golir »

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 05, 2014, 12:03:48 »

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 05, 2014, 20:04:51 »
Z racji swego zawodu miewam kontakty z rolnikami hodującymi zwierzęta mięsne, i wiem jaki wpływ na mięso ma to czym sie zwierzaka karmi.

Jeżeli jak piszesz kupa , siku i produkty wymiany tlenowej tak wspaniale detoksyfikowały by organizm to nie było by nas tutaj...

Nie mam czasu na jałowe dyskusje. Sorry.
tyle ze przecietna swinia czy przecietny człowiek nie ma problemow z detoksykacja
nie mam pojecia jakie statystyki sa u swin jesli chodzi o autyzm ;)
bo o myszach autystycznych dzis słyszałąm na wykładzie hihi ;)
oczywioscie jakosc miesa ma znaczenie i tez co dzieje sie z nim po smierci swini...(czy np nie jest czyms ostrzykniete :o)
kazdy ZDROWY organizm ma skuteczny sposob detoksykacji
jesli go nie ma jest CHORY

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 06, 2014, 21:59:41 »
Du-czki, sorry ale nie chce mi się zacytować więc wklejam poniżej twoją wypowiedż zapytanie i odpowiadam dużymi literami w każdej kwestii, którą uważam,że warto skomentować. Wolę komentować konkretne jadłospisy bo kolejność podawanych mięs i węglowodanów a u ciebie tego jest i dużo i wiele rodzajów i mieszasz je naprawdę ostro a także  powtarzalność warzyw czy ilość owoców też ma znaczenie no ale uprzedzam, że to jest ogólne dostosowane do tego jak spisałaś to co je.

Na przyszłość, możesz spisać konkretnie minimum 5dni po kolei posiłki, plus co pije z podaniem składu np. zupy jeśłi zjada np. jakaś wersja zupy jarzynowej: wywar z mięsa jakiego, warzywa jakie: marchew, selere itd, jak by były ziemniaki to też, jak kasza gryczana to też itp.

twój tekst:

Sylwia..mogłabys podpowiedzieć coś odnosnie diety mego młodego.???

Od ponad 4 lat na BG/BM/BC. do tego elimanacja alergenów. (głownie jajko kurze - jest mocno uczulony na białko j.k., AZS od urodzenia)
Od jakiegoś roku bardzo od czasu do czasu dostaje zwykłego loda, kawałek ciasta, kromke chleba nie dzieje sie wtedy nic złego. 

CO TO ZNACZY DLA CIEBIE  ŻE NIE DZIEJE SIĘ U NIEGO NIC ZŁEGO? MÓJ SYN NIE CHORUJE 7 LAT A 8 LAT STOSUJEMY DIETĘ ,  BEZ KATARÓW, GORĄCZKI, INFEKCJI POZA AUTYZMEM WYSOKOFUNKCJONUJĄCYM NIE WIEM CO TO ZNACZY NAWET CHLIPANIE POD NOSEM CZY POKASŁYWANIE. DOSŁOWNIE!!!

DLA MNIE TWÓJ SYN CHORUJE SKORO MA AZS I ALERGIE NA BIAŁKO  JAJKA. WAŻNE PYTANIE: JAK TERAZ WYGLĄDA JEGO AZS!!!? JAKIE POZOSTAŁY OBJAWY? NAWET JESLI DLA CIEBIE SĄ NIEISTOTNE NAPISZ WSZYSTKIE.JEŚLI PODAJESZ JAKIEŚ LEKI BO SĄ JAKIEŚ OBJAWY AZS, KTÓRE LEKI WYGASZAJĄ ALBO CZY CZASEM LEKI PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ?. 

jego jadłospis wyglada tak:
sniadania i kolacje

NA CZYM JEST GOTOWANY ROSÓŁ, NA JAKIM MIĘSIE? WSZYSTKIE PONIŻEJ WĘGLOWODANY ZAPYCHAJĄ ORGANIZM I NIE DA SIĘ POLUBIĆ WARZYW A TYM BARDZIEJ OWOCÓW. ZAKWAS Z CZEGO POWSTAJE? BO BY COŚ UKWASIĆ ALBO MOŻNA DODAĆ COŚ Z GLUTENEM ALBO JEDYNE INNE WYJŚCIE KOMBINOWAĆ NP. Z WODĄ Z KISZONEK. MASŁO TO MLECZNE PRODUKTY NO CHYBA,ŻE TO JAKIES SPECJALNE MASŁO BEZMLECZNE? KOZI SER TO TEŻ MLECZNE!! WIELU TWIERDZI, ŻE MNIEJ SZKODLIWY ALE WCALE NIE JESTEŚ NA DIECIE BEZMLECZNEJ JEŚLI PODAJESZ CZĘSTO SER KOZI CZY NAWET OWCZY PLUS MASŁO . 
rosoł  z makaronem ryżowym, albo kukurydzianym, albo z kaszą jaglaną. Albo kasza jaglana z olejem kokosowym, albo kasza jaglana z domowym bezcukrowym dzemem, albo kasza gryczana (palona albo nie i nie) z domowym smalczykiem. czasem eko parówki z indyka, czasem kanapka - domowy chleb na zakwasie (chleb z mąk gryczanej, ryżowej i jaglanej) z masłem i domowym mięsem pieczonym, ew. z kiełbaską, ew z kozim serem.

na przegryzke w ciągu dnia wafle ryzowe (tego je dużo)

DOMYŚLAM SIĘ PO TYM WPISIE, ŻE ROSÓŁ GOTUJESZ NA KURCZAKU , WIEPRZOWINIE
obiad
rosół z makaronami j/w
mięso pieczone albo smażone (głownie kurczak, czasami wieprzowina) + ziemniaki/ kasza gryczana

surówka jabłko/marchew (bardzo słabo je )

NIE DZIWI MNIE,ŻE SŁABO JE SURÓWKI BO GDYBY JE JADŁ CZĘSTO PEWNIE JUŻ DAWNO ZROBIŁBY SOBIE KOLEJNE ALERGIE SKORO W JADŁOSPISIE PRZEWAŻAJĄ KURCZAK, WIEPRZOWINA, ZIEMNIAKI, I KASZE ORAZ ZBOŻA BEZGLUTENOWE. JEDZĄC RYŻ I INNE NIE MA MIEJSCA NA SURÓWKI. JEGO JELITA MIAŁYBY SIĘ GORZEJ NIŻ OBECNIE GDY OMIJA JABŁKO/ MARCHEWCZY INNE SPORADYCZNE OWOCE LUB WARZYWA, KTÓRE MU PODAJESZ.
kawałek papryki
PAPRYKI MOŻE NIE CHCIEĆ JEŚĆ SKORO POZA ZBOŻAMI BEZGLUTENOWYMI JE TAKŻE ZIEMNIAKI, JAK SIĘ DOMYŚLAM CZĘSTO. PAPRYKA TO TA SAMA GRUPA PSIANKOWATYCH CO ZIEMNIAKI I POMIDORY. ZWRACA SIĘ W DIETACH AUTYSTÓW UWAGĘ NA SKROBIĘ A NIE ZWRACA SIĘ UWAGI NA CAŁA GRUPĘ: KAŻDE Z TYCH WARZYW, POMIDOR TO OWOC- ROBI USZKODZENIA W ORGANIZMIE GDY SĄ PODAWANE ZA CZĘSTO LUB W DUŻEJ ILOŚCI.
STĄD M.IN. I PAPRYKA I POMIDOR UCZESTNICZY W WIELU ALERGIACH NIE WSPOMINAJĄC O KURCZAKU CZY WIEPRZOWINIE.

A JAK Z INNYMI RODZAJAMI MIĘS: RYBY, WOŁOWINA, KRÓLIK, ITP. TO ,ŻE MASZ DOSTĘP DO "LEPIEJ ŻYWIONYCH ŚWIŃ" NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE CZĘSTE LUB STAŁE JEDZENIE WIEPRZOWINY JEST ZŁE NIE POD WZGLĘDEM ICH JAKOŚCI MIĘSA CZY EKOLOGICZNEJ UPRAWY ALE WŁAŚNIE POBUDZANIA ORGANIZMU CZŁOWIEKA ALERGENAMI WIEPRZOWINY. PODOBNIE KURCZAK.
ALERGIA TO NADMIARY JEDZONYCH CZESTO , STALE TYCH SAMYCH PRODUKTÓW.
ALERGIA JEST ŁATWIEJSZA DO WYTWORZENIA.OBUDZENIA W ORGANIZMIE GDY W DIECIE JEST DUŻA ILOŚĆ WĘGLOWODANÓW OBOJĘTNIE CZY SĄ TO ZBOŻA GLUTENOWE CZY BEZGLUTENOWE.
JEST TAKA TEORIA JUŻ OPISYWANA I PO POLSKU KOMENTOWANA O WYWOŁYWANIU ALERGII MECHANIZMEM NADMIARÓW WĘGLOWODANÓW TYLKO MAŁO KOMU CHCE SIE JA UDOWADNIAĆ ALE ROBIĄ TO SAMI RODZICE, KTÓRZY PODOBNIE JAK JA STOSUJĄ DIETY NISOWĘGLOWODANOWE.

z owoców je jabłka, banany
JAK SIĘ ZACHOWUJE PO BANANACH?ILE ICH DOSTAJE DZIENNIE, ILE JABŁEK DZIENNIE ZJADA? CZY NIE CHCĄC JEŚĆ WARZYW PODAJESZ MU WIĘCEJ TYCH OWOCÓW? NAPISZ.
suszone daktyle, rodzynki, orzechy pisacjowe, laskowe, JAKA JEST SKÓRA I JEGO AZS GDY PODAJESZ TE PRODUKTY?
peski słonecznika, domowy popkorn
czasem domowe frytki
DLA INNYCH BEDZIE TO NIEZROZUMIAŁE ALE GDYBYŚ KIEDYŚ ODSTAWIŁA ZBOŻA WSZYSTKIE FRYTKI NIE ROBIĄ SZKÓD ZE WZGLĘDU NA SKROBIĘ CZY TO ,ŻE SA SMAŻONE A ZBOŻA BEZGLUTENOWE SĄ GORSZE PRZY CODZIENNYM STOSOWANIU I TYLKO WTEDY SKROBIA Z ZIEMNIAKÓW SZKODZI.
na słodko babeczki z mąki migdałowej, mleka ryżowego i oleju kokosowego
kokosanki - kleik ryzowy, wiórki kokosowe, olej kokosowy, ksylitol

KSYLITOL- JA MAM PODEJŚCIE SWOJE, NIE UŻYWAŁAM KSYLITOLU BO SKORO ORGANIZM DO CZEGOŚ TRZEBA PRZYZYWCZAIĆ TO ZNACZY, ŻE TAK NAPRAWDĘ NIE POWINIEN TEGO JEŚĆ, LEPSZE JUŻ ZROBIĆ BABECZKI BEZ TEGO KSYLITOLU ZA TO DODAĆ TYLE OLEJU KOKOSOWEGO BY BYŁO SŁODKIE. ZNÓW NAWET W SŁODKOŚCIACH UŻYWASZ TYLKO ZBÓŻ, A TAK GDYBY SŁODYCZE POWSTAWAŁY Z 1 RODZAJU MĄKI, DO TEGO OLIWA CZASEM ZAMIAST OLEJU KOKOSOWEGO, JAKIEŚ MARCHEWKI STARE NA TARCE I UPIECZONE, PO CO JESZCZE TO MLEKO RYŻOWE?WIESZ CO TO MONODIETA, ALBO DIETA ROTACYJNA?
naleśniki z mąki z kasztanów jadalnych - same bez nadzienia i naleśniki z maki gryczanej - ale ostanio b/zadko bo chyba uczulił sie tez na jajko przepiórcze
ON ZA CHWILĘ MOŻE UCZULIC SIĘ NA JAJKO KAŻDE BO JE TYLE WĘGLOWDANÓW W POSTACI KASZ GRYCZANEJ, MĄKI RYŻOWEJ, MĄKI KASZTANOWEJ, ITP. ŻE TAKA ILOŚĆ I MIESZANIE TYCH WSZYSTKICH RODZAJÓW "TWORZY" ALERGIE.
ILE DZIENNIE WAGOWO WYCHODZI MU ZJEDZONEGO BIAŁKA?
PISZESZ,ŻE LUBI MIĘSO A SAMA MU DODAJESZ WĘGLOWODANY.

SPOKOJNIE BY SOBIE PORADZIŁ JEDZĄC JAK MI NAPISZESZ WSZYSTKIE RODZAJE BIAŁEK ZWIERZĘCYCH JAKIE LUBI GDYBY NA 2 TYGODNIE ODPOCZĄŁ OD TYCH WSZYSTKICH KASZ, ZBÓŻ I NAWET SERA CZY MASŁA.

czasem, ale żadko choć On to uwielbia ryba smażona, pieczona lub wędzona

NO WIDZISZ NAWET RYBĘ JE RZADKO. MĄDRY JEST BO RYBA TO SILNY UWALNIACZ HISTAMINY WIĘC NIE CHCE SOBIE ROBIĆ WIĘKSZYCH SENSACJI W ORGANIZMIE DLATEGO RYBA MU NIE SMAKUJE I NIE WYBIERA JEJ ZA CZĘSTO.
WEDZONE WSZYSTKO: SERY, RYBY, KIEŁBASY JEŚLI KTOŚ CI NIE UWĘDZI NATURALNIE ODPADA. WĘDZONKI  SZKODZĄ W AZS NIE MÓWIĄC JUZ NP. W CUKRZYCY STRASZNIE PODNOSZĄ CUKIER WE KRWI BO MAM TĘ PRZYJEMNOŚĆ LECZYĆ MEGO MĘŻA DIETĄ WŁASNIE Z CUKRZYCY.

czasami (raz w miesiącu) szprotki podwedzane z puszki
 SKŁAD PUSZKOWYCH DODATKÓW MOŻE BYĆ: SUBSTANCJE W POSTACI ŚLADOWYCH GLUTENU, SOI, PSZENICY ETC. CZYTASZ ETYKIETY?
POZA TYM JEST TAM MOŻE JAKIS RODZAJ OLEJU?NIE POLECAM.

z grubsza to tak wygląda
NO WIDZISZ DLATEGO PISZĘ KOMENTARZE POMIĘDZY WYPOWIEDZIAMI RODZICA A NIE PODSUMOWUJĘ CAŁOŚCI BO CHCĘ UŚWIADAMIAĆ BY SAMI ZOBACZYLI CO PISZĄ. PRZECIEŻ CHORUJE NAPISAŁAŚ PONIŻEJ.
Muszę coś zmienić w jego diecie, bo ciagle mu nadrywają się uszka
ciagle ma katar
oddycha przez otwarte usta cały czas A NIE MA PRZY TEJ NADMIERNEJ ILOŚCI ZBÓŻ I KASZ W DIECIE POWIĘKSZONYCH MIGDAŁKÓW?
zmiany atopowe jak zje cos z konserwantami pod kolankimi sie pojawiają i
czasem wysypka na posladkach
ZMIANY ATOPOWE NIE TYLKO SĄ PO KONSERWANTACH, NIEKONIECZNIE BĘDZIESZ MOGŁA WSZYSTKO POŁĄCZYĆ BO JAK NIE ZAPISUJESZ NOTATEK CO JE I JAKIE MA OBJAWY TO MYŚLISZ,ZE TO TYLKO W DNI GDY BYŁY KONSERWANTY A ONE MOGŁY TYLKO NASILIĆ OSTATECZNĄ ODPOWIEDŹ ORGANIZMU RÓWNIEŻ NA POPRZEDNIE DNI ZBOŻOWO, KASZOWO ZIEMNIACZANE PLUS INNE PRODUKTY, KTÓRE TU MIESZASZ I WYWOŁAĆ NAJSILNIEJSZĄ ODPOWIEDŹ ZE STRONY AZS W DZIEŃ NASTĘPNY LUB W DO 3 DNI PO DNIU ZJEDZONYCH KONSERWANTÓW.
MOJE ZDANIE POPARTE MOJĄ OBSERWACJĄ LECZENIA MOJEJ MATKI ŁUSZCZYCY PRZEZ DR.WITOSZEK POPARTE TAKŻE MOIMI KONSULTACJAMI Z OSOBAMI Z AZS ,ŻE TWOJE DZIECKO NIE MUSI MIEĆ ŻADNYCH Z TYCH OBJAWÓW.

ZAPISUJ CO JE TAK JAK NAPISAŁAM POWYŻEJ: NOTATNIK, I JAKIE MA OBJAWY FIZYCZNE PLUS JAK SIĘ ZACHOWUJE.

no i biega po domu z jednego konca na drugi, kręci i mruczy, cos tam gada

Ogólnie funkcjonuje wysoklo, kłamie, pyskuje, oszukuje, ale widać że cos go gdzies blokuje jeszcze

Bedę bardzow dzięcznia jeżeli bedziesz chciała się nad tym pochylić:)

EDIT: DOPISAŁAM:
NAPISZ NA CO JESTEŚ GOTOWA ZMIENIĆ W JEGO JADŁOSPISIE. MOŻNA ZACZĄĆ OD CZEGOŚ KONKRETNEGO ALBO OD WSZYSTKICH ZBÓŻ, KASZ.
WYKLUCZENIE U JEDNEGO Z AUTYSTÓW WSZYSTKICH PRODUKTÓW MLECZNYCH SPOWODOWAŁO, ZMNIEJSZENIE ROZMIARU JEGO SPODNI.
KAŻDY JEST GOTOWY ZMIENIAĆ CO INNEGO.
CZEMU OMIJASZ NP. OLIWE Z OLIWEK? MA NA NIĄ ALERGIĘ? NIE LUBI?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 22:11:19 wysłany przez sylwiamama »
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska