Autor Wątek: dieta GAPS  (Przeczytany 136412 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gonzo

• Bywalec
  • **
Odp: dieta GAPS
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 28, 2013, 17:24:26 »
A do czego chcesz linka?

NB Ja nie mieszkam w PL (jestem chwilowo, do konca wakacji) i witarianka jestem od dlugiego czasu, wiec juz troche roznych wariantow wyprobowalam na sobie i wybralam optymalny...
Tez jestem bardzo szczupla (jak wiekszosc witarianow)...
Staram sie jesc organic, z tym faktycznie w Polsce jest jeszcze problem ( W Organic Farma wiekszsc warzyw jest lekko przewiednieta, tam gdzie mieszkam jest z tym duzo lepiej..).  Ale tak naprawde, jak chcesz jesc bio, to znajdziesz sposob  (poki co wszedzie)...

w ogóle robisz jakieś interwencje typu chelatacja?

Raw food to nic innego jak chelatacja (naturalna). Jest sens na jedna chelatacje nakladac druga  chelacje? Wg mnie nie bardzo.....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 17:26:11 wysłany przez gonzo »

gonzo

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 29, 2013, 07:21:56 »
http://leczeniecu.wordpress.com/
Skad masz takie informacje? (podaj linka do zrodla - o ile istnieje), oczywiscie nie zgadzam, bardzo sie mylisz odnosnie raw food i metali. Poczytaj sobie troche na anglojezycznym necie, jest tego full...
Tobie troche brakuje cierpliwosci i pokory, chcesz byc zdrowa ASAP, ewentulnie jutro :D Tak sie nie da. Trulas sie dlugie lata,. Jak teraz zaczniesz uzdrawiac sie na 10 sposobow na raz i kombinowac jak kon pod gorke, to sobie jedynie zaszkodzisz... Na twoim miescu robilabym wszystko pod okiem bardzo doswiadczonego naturopaty (ja tak wlasnie zrobilam), ale twoje zycie, twoje zdrowie.

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 29, 2013, 16:27:25 »
Może załóżcie nowy wątek, bo ten jest o GAPS :)
Jeżeli nie możesz tego zjeść to nie nakładaj tego na skórę :)

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 29, 2013, 17:10:25 »
tu jest cos bardzo ciekawego o sokach z owocow i warzywach ,a takze o raw food, mowia ze leczy raka i inne choroby,pisza tam po slowacku ale wideo jest po angielsku ,dla tych co rozumia ang;)polecam posluchac !
http://clanky.ezofit.sk/2013/07/moje-zdravie-a-cerstve-stavy/
 w ksiazce Gaps tez autorka pisze o takich sokach , ja wyprobuje ,tylko czekam na sokowirowke:D
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 17, 2013, 22:47:57 »
Jak działa GAPS - zapis filmowy i wywiad z rodzicami:
http://www.cheeseslave.com/autism-recovery-with-the-gaps-diet-one-mothers-story/

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 24, 2013, 21:11:07 »
ania2008 - jaki jest u Was skutek stosowania tej diety? Ja właśnie się przymierzam, tylko te śniadanie mnie przerażają i co ja małemu dam do przedszkola? Ale tak poza tym to jestem nastawiona bardzo pozytywnie i ciekawa jestem kiedy widać poprawę z jelitami?
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 24, 2013, 22:00:09 »
Po co Wy sobie tak utrudniacie życie? Co to za problemy dawać śniadania do przedszkola. :)
tyle lat czekam na możliwość pogadania sobie z jakąś mamą autysty, która sama by zaczęła jeść niskowelgowodanowo i nie mogę się doczekać a tu jeszcze o surowej diecie, nieźle

po słowacku jak ktoś umie czemu nie ale nie chcecie po polsku?
o czym ma być o diecie, o uprawianiu warzyw nawet nie ekologicznie tylko jakby to powiedzieć "organicznie" prawdziwie?
lubię gadać choćby i tych osób było 20 ale z takimi którzy próbują, zmieniają i widzą efekty bądz szukają dalej, opinie obiegowe czy jakieś tam mnie nie interesują
, jak ktoś nie chce tutaj, mogę wysłać emailem

po co się produkować jak to ma być offtop

czekam na pytania to odpowiem, zaznaczam,że nie jestem na raw ale z uwagi na to, że o tym myślałam dla siebie rozmawiałam z innymi..... to forum to naprawdę nie jest pępek świata i nie jest aż taką kopalnia wiedzy, na razie 
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 25, 2013, 10:12:49 »
Sylwia - obserwuję Twoje wpisy już od dawna i naprawdę wydajesz się być osobą, która o żywieniu wie bardzo dużo - ale mam też jedną uwagę  - Twoje wpisy są bardzo chaotyczne, do tego stopnia, że nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi - dopiero jak przeczytałam wszystkie wpisy wyżej domyśliłam się, że to są odpowiedzi na nie - na pierwszy rzut oka to takie groch z kapustą.
Ja rozumiem, że mogłaś czuć się atakowana, wiele osób w negatywny sposób oceniało Twoje poglądy na dietę niskowęglowodanową, a tu nagle wyszedł temat diety ketonowej, GAPS i okazuje się, że to niemal to samo, o czym pisałaś przed kilkoma laty. Problem jest w tym, że piszesz dość napastliwie i takie osoby jak ja - nawet jakby miały do Ciebie jakieś pytania - to trochę się obawiają reakcji.
Wiem siedzisz w tym już wiele lat,ale ja nie i potrzebuję przekazania tej wiedzy dość łopatologicznie, bez oceniania.
Napisałaś "Co to za problemy dawać śniadania do przedszkola?" - dla mnie to jest problem, bo mam trzylatka, który praktycznie codziennie na zmianę przynosi gruszki,jabłka i wafelki kukurydziane - siedzi z innymi dziećmi przy stoliczku, które objadają się bułkami, babeczkami itp - przeszłabym na dietę niskowęglowodanową, ale martwię się co mu dam w tym pierwszym etapie - wywar z ryby?!

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 25, 2013, 11:46:30 »
Mój syn miał przygotowywane do przedszkola termos np. z frytkami bo nie był na ketogennej, do tego mięso, i zupa.

Dostawał to na obiad, wiem nie wszystkie przedszkola się zgadzają więc piszę jak mogłam zrobić ja.

Na śniadanie miał z domu warzywa: ogórek zielony, papryka, mięso pieczone w kawałkach, różnie,
skoro ma jeść w przedszkolu nawet na śniadanie może być zupa, oby tylko panie mu ją przygrzały czy podały. Zaznaczam,że pracowałam, więc termos dawałam razem z synem przed pracą i był podgrzewany.

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 25, 2013, 12:46:16 »
Dzięki Sylwia - ale u nas tak się nie da - panie nic nie podgrzewają, dzieci wyjmują kanapki i picie o 9 i jedzą. To małe, wiejskie przedszkole i tak cud, że wzięli dziecko z autyzmem, chociaż nie kryją swojego niezadowolenia.

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 25, 2013, 13:33:51 »
Nowika na ktora go zaprowadzasz? Jak w miare blisko snadania to taki termos miseczka rozwiaze problem. U nas niestety nie dziala bo obiad o 12 i od rana stygnie, daje szklane i podgrzewaja na parze z reszta jedzenia dla innych dzieci.

Jesli to godzina poltorej to zadziala.
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 25, 2013, 14:20:02 »
nowika co do forum i diet ketonowej, scd, i innych
ja po prostu po tylu latach przestaję rozumieć reakcje pewnych osób
wystarczy wpisać w google to co nas interesuje i nazwę forum i wyskakuje
ja nie jestem zaskoczona,sfrustrowana, ja przestaję rozumieć
ja nie odkryłam żadnej ameryki!! po prostu aż rok cały 2006 podejmowałam decyzję, odstawiłam mleczne, chleb był orkiszowy i szukałam
dieta sc tutaj jest opisana już w 2005 roku, ja po prostu kiedyś stwierdziłam, jak znalazłam lekarza ,że zaczynam bo nigdzie nie było doniesień o innej diecie by była skuteczna, zawsze było jakies ale

a co do nie rozumienia, wątki powtarzają się wciąż te same jak w kalejdoskopie
czy nowsi rodzice młodsi wychowani na necie nie umieją poszukiwać? kiedyś o ile pamiętam karolina i zosia przypominały gdzie są dane tematy, chyba już się nie daje o tym przypominać,
TEMATY SĄ POWTARZANE, I WTEDY MOŻNA SZUKAĆ I SZUKAĆ. dieta scd była na konferencji dan w 2005 roku, naprawdę i sami rodzice o tym pisali, to forum ma tyle powtórek,że już nawet skleić za bardzo tematów niektórych by się nie dało!!!!

PRZYKŁAD:
https://www.google.com/?hl=pl#hl=pl&q=dzieci.org.pl+forum+dieta+scd

W TYM MÓJ TEMAT drugi od góry, W KTÓRYM SPISAŁAM WSZYSTKIE W PEWNYM MOMENCIE ZNANE MI DIETY TZW. MAŁOZNANE
SORRY WŁączył mi się capslock

PRZYKŁAD O DIECIE KETO, KOLEJNY, KILKA POWTÓREK

https://www.google.com/?hl=pl#hl=pl&q=dzieci.org.pl+forum+dieta+keto

www / my website

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 25, 2013, 19:35:33 »
Masz rację Sylwia, ale wiele osób-  w tym ja - mają tendencję do "wyważania otwartych drzwi" i utrudniania sobie życia.
Na forum ludzie przeglądają bieżące wątki, bo w jakiś sposób zżyli się z ludźmi, którzy piszą dzisiaj i których mogą się w razie czego poradzić.
Problem jest taki, że jest wiele szkół i nie bardzo wiadomo za co się zabrać. Ja zaczęłam od bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej. Po konsultacjach u dr Myłek ustawiła nam dietę grupy krwi, gdzie weszły niektóre zboża glutenowe - orkisz, żyto. Po zrobieniu testu na nietolerancje i alergie usunęliśmy kilkanaście pozycji z jadłospisu - niestety odpadła nam marchew, pietruszka, pomidory, cebula - tego mi brakuje najbardziej w kuchni, bo inne - soja, jagody, truskawki, mięta, ryż... można sobie odpuścić. Po kilku miesiącach ostawiłam całkiem gluten i zobaczyłam znaczną poprawę - pojawiły się słowa, ale problem w jelitach istnieje nadal, więc ciągle szukam. Teraz chyba dojrzałam do ograniczenia węgli, obiad kolacja - wszystko super, mały i tak nauczony jest do jedzenia zupek, ale problem jest ze śniadaniem. Sałatki nie zje żadnej - z warzyw je tylko cukinię, selera,  fasolkę szparagową, dynię, ziemniaki (które też trzeba na jakiś czas odstawić) - czasem da się namówić na buraki, kapustę (wszystkie warzywa hodujemy sami) - wszystko w zupie albo z patelni.
Wszystko mam wiejskie - sadzone i hodowane u mnie na polu - bez nawozu, na oborniku, mamy swoje kury, kaczki, króliki - Oli uwielbia rosołki i mięsko w różnej  postaci, ostatnio kupiłam też od znajomego kilka kilogramów szczupaka - sprawdzony, nie zanieczyszczony żadnym świństwem. Mamy swoje jajka, swoje gruszki, jabłka, miód od sąsiada. W razie potrzeby mleko kozie albo krowie prosto "ze źródła" ;) (chociaż nie przewiduję szybkiego powrotu do kazeiny). Nawet wodę nabieram małemu ze studni, którą i tak potem filtruję i na tym gotuję.
W ciągu 1,5 roku zmieniłam swoją kuchnię i myślenie o jedzeniu tak bardzo, że wydaje mi się, że i dam radę ograniczyć węgle i w końcu wyleczyć te jelita. Mam pytanie odnośnie ziemniaków - wykluczyć czy zostawić?

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 25, 2013, 20:13:56 »
Zazdroszczę źródła zaopatrzenia :)
Ziemniaki to SKROBIA - czyli węglowodany- więc out. To samo korzeń pietruszki

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 25, 2013, 21:19:50 »
Ja pierdziele Nowika, nie potrzebujesz pomocnika w zamian za wyzywienie  ;D ale Ci zazdroszcze!
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA