Autor Wątek: dieta GAPS  (Przeczytany 136918 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golir

• Kreatywny
Odp: dieta GAPS
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 02, 2014, 22:16:02 »
Sylwiamama - książka taka jest dostępna a jej tytuł to "Zespół psychologiczno-jeliowy GAPS" I jest tam dokładnie opisane to czego potrzebujesz czyli: cały opis, co i jak działa oraz jak ona się sprawdza + przepisy kulinarne.:)
Ta książka to włąśnie podstawa w języku polskim.
Jeżeli nie możesz tego zjeść to nie nakładaj tego na skórę :)

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 02, 2014, 22:22:48 »
ja jej nie potrzebujębo nie stosuję diety GAPS, jesli jest ok, tylko się dziwie, jesli ktoś zaczyna stosować dietę to po co te wątki, w książce nie ma ostrzeżeń jakie są skutki uboczne i jak stosować?

jak szukałam diety dla swego syna i się bałam to miałam swój warunek, ja szukam i czytam ale robie dietę jeśli znajdę lekarza, znalazłam,zaczęłam wiem ile mnie to kosztowało tak czy tak wysiłku,
dlatego nie rozumiem, czy ksiązka jest niewłaściwe napisana by takie podstawy jak samopoczucie i skutki uboczne przez pierwsze dni dla  organizmu nie były w niej dostępnie opisane?
bo to nie pierwsze takie pytanie w wątku a ja uważam ,że co jak co ale nudności, apatia itp. skutki uboczne wystepują w alergologii tak powszechnie np. w nietolerancji glutenu - celiaki,że trudno ich nie wymienić, i również występują one w okresie po odstawieniu glutenu i  choćby i pod względem ostrzeżenia co do alergii byłyby tam właściwe . Nie wymagam by ktoś z autorów się musiał skupiać na skutkach ubocznych kiety ketogennej czy obniżania węglowdanów bo to wiedza najwyrazniej zbyt skomplikowana dla niektórych ?  ale takie objawy przy alergiach pokarmowych są na porządku dziennym.

Książka nie ostrzega ,że bóle brzucha mogą być po alergicznym pokarmie i, że nie należy ich podawać? Albo nie mówi,że objawem ewentualnej alergii mogą być bóle brzucha czy nudności, czy wymioty?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 22:25:19 wysłany przez sylwiamama »
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 02, 2014, 22:50:11 »
Bóle brzucha mogą być wynikiem różnych stanów organizmu, nie tylko alergicznego pokarmu, a tak nawiasem mówiąc, alergizujący pokarm powoduje raczej uczucie przyjemności, jak w przypadku alkoholika :).
Co do opisów skutków ubocznych to zależą one od wielu czynników i stanu organizmu chorego.
Użytkownicy pytają i nic w tym dziwnego, przecież po to jest forum:)
Książka ta jest napisana po to by pokierować w stronę zdrowia, podaje informacje, które Lekarza Prowadzącego wprowadziły by w stan lekkiego zakłopotania, bo prawdopodobnie sam o nich nie miał pojęcia skupiony na najnowszych osiągnięciach kartelu farmaceutycznego.
Droga do zdrowia prowadzi przez jelita, a wszystkie choroby zaczynają się w jelitach - jak mawiał Hipokrates.

londonka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:20:13 »
Londonka, tak były ciężkie :(
My mieliśmy już dwie próby ...za pierwszym razem jakoś dwa tygodnie, za drugim tylko 5 dni... w drugim przypadku przerwałam, bo synek był tak słaby, że całe dnie spał, skóra była zwiotczała, bardzo schudł. Co prawda był bardzo "kumaty" , oczyścił trochę jelita , ale po tych kilku dniach lekarz nam powiedział, że taka dieta  nie jest dla niego, bo synek jest straszie chudziutki, ma nóżki i rączki jak patyczki, nie raz czytałam, że najgorzej jest przetrwać trzy pierwsze tygodnie- potem ma być lepiej, bo organizm przestawi się.... my nie doczekaliśmy tego momentu...  może kiedyś podejmę znowu kolejną próbę :)
[/quot

mama mama ja po pieciu  dniach diety tez zaczynam miec watpliwosci czy nadal ja kontynuowac . Maly prawie nic nie chce jesc, schudl juz 1,5 kg a tez nalezy do tych chudziutkich - 105cm wzrostu teraz wazy 14,5 kg. Najgorsze jest to,ze on w ogole nie ma energii, poklada sie caly czas i choc jest to niby oczywiste przy wprowadzaniu tej diety to ciezko jest mi patrzec na synka jak jest w takim stanie i wowczas trace nadzieje,ze on sie przelamie i zacznie w koncu jesc. Czytajac ksiazke "Zespol ... Gaps" bylam pelna optymizmu ,ze damy rade. Jest tam wszystko tak sensownie opisane a jednak jesli chodzi o wlasne dziecko to ciezko byc twardym...
Synek - jesien 2009

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:33:43 »
LONDONKA MASZ MOŻE SPISANE  co jadł synek z ostatnich dni będąc na tej diecie?
mogę opisać wg swojego podejścia jak widzę to co zjadł , na próbę
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 03, 2014, 23:42:10 »
Londonka, chyba zacznie jeść..przynajmniej mój zaczął :) Na pewno warto podjąć próbę.... u mnie trochę inaczej było z nastawieniem, bo z góry wiedziałam, że dwa lata to na pewno nie wytrzymamy... głównie chodzi o nastawienie rodziny....

Potem jeszcze lekarze mówili nam, że ta dieta jest ok- ale nie dla naszego dziecka..... z jednej strony nie ufam już lekarzom, ale z drugiej ...zasiali w nas ziarno niepewności...

Wielkim, wielkim plusem za pierwszym podejściem, było to, że na etapie Intro (my byliśmy stricte na SCD) synek niesamowicie się oczyszcił, robił czarne kupy, potem zgniłozielone, wszystko dodatkowo z pianą- mega śmierdzące i o dziwnych konsystencjach- jednocześnie znikły jakieś tam jego drobne stymulacje, które były odgrzybowe- poprawiła się niesamowicie koncentracja... byłam bardzo zadowolona i prawdopodobnie nie przerywałabym po tych dwóch/ trzech tygodniach diety (tak szybko), gdyby młody nie trafił do szpitala....
Minusem za pierwszym razem był też fakt, że mieliśmy kilka drobnych wpadek, kiedy to musieliśmy wracać znowu do etapu Intro, a ile można żyć w sumie tylko na rosole gotowanym ponad trzy godziny ;)
Za drugim razem nie było aż tak "wielkiego wow" - oczyszczającego, ale jednak zachowanie się znowu poprawiło- bo walczyliśmy wcześniej z grzybem.

Nakolejny minus przemawia fakt, że synek ma alergię na jajka i inne rzeczy, które w początkowych etapach są dozwolone , jogurtów naturalnych oczywście nie dawałam ze względu na dietę b/laktozową , więc ten jadłospis był dużo bardziej ubogi niż w przykładowym menu.

Informuj na bieżąco jak Wam idzie.. :) POwodzienia ;)

Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

londonka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 04, 2014, 01:08:56 »
Sylwiamama , 1dzien maly pil chetnie i czesto  wywar rosolowy w kubeczku + wywar rosolowy z marchewka i kurczakiem , wieczorem rybe na parze. Pil duzo wody, herbatke imbirowa. 2dzien wymioty zolcia , za kazdym razem jak wypil wode(nic wiecej nie chcial)caly dzien przespal , 3dzien- na rosol juz nie chcial nawet patrzec, zjadl dwa razy zupe na wywarze z rosolu z kalafiorem ,brokulem, cebula, wieczor- ryba na parze ,odmawia rowniez picia herbatki imbirowej, 4dzien zupa na wywarze z dodatkiem dyni ,wywar wolowy odmowil, apetyt coraz gorszy, nie chce gryzc nawet miekkiego mieska, wrazliwy na grudki np warzywne w zupie( wczesniej nie bylo problemow z gryzieniem teraz ma odruchy wymiotne wlasciwie na wszystko poza woda), 5dzien  zupa szczawiowa z jajkiem-rano, po poludniu ta sama zupa( bez jajka), mleko migdalowe, do wieczora podejmowalismy rozne proby i kombinacje roznych zupek i mieska ale odmawial, na noc dostal pol banana(jajko, mleko migdalowe, banan za porada dietetyczki) Na wtorek jestem umowiona na pierwsza konsultacje z dietetyczka i zaluje ,ze zaczelam te diete bez wczesniejszej z nia konsultacji . Myslalam,ze nie bedzie takich problemow gdyz synek jak do tej pory nie stwarzal problemow z jedzeniem choc weglowodany oczywiscie gorowaly w jego jadlospisie. Od 1,5 roku jest na bm/bg/bc. Ze wzgledu na niepokojacy stan synka pewnie nie dotrzymamy do wtorku. Niepokojace jest rowniez: bialy jezyk, nieswiezy wyziew, duza nerwowosc a nawet agresja w sytuacjach stresowych nasilone od ponad miesiaca.
Synek - jesien 2009

londonka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 04, 2014, 01:22:15 »
Mama mama dziekuje Ci za wsparcie ale mysle ,ze musze lepiej przygotowac sie i za jakis czas juz przy pomocy dietetyczki podejme kolejna probe. Jutrzejszy dzien bedzie decydujacy. Jesli maly zacznie jesc to bedziemy kontynuowac jesli nie to raczej zrezygnuje. Pozdrawiam goraco:)
Synek - jesien 2009

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 04, 2014, 21:01:11 »
PISZĘ DUŻYMI LITERAMI  W TWOIM TEKŚCIE. iLE SYN MA LAT? OPISZ MNIEJ WIĘCEJ CO JADŁ PRZED ROZPOCZĘCIEM DIETY Z WĘGLOWDANÓW CZYLI : RYŻ, KASZE, CHLEBKI BEZGLUTENOWE, ZIEMNIAKI, OWOCE? OBJAWY, KTÓRE OPISUJESZ Z JĘZYKIEM, SENNOŚĆ, NIEŚWIEZY ODDECH TO ZWYKŁE OBJAWY PRZY JEDZENIU ZA DUŻEJ ILOŚCI BIAŁKA GDY SIĘ ZMIENIA DIETĘ A ORGANIZM Z METABOLIZMU W DIECIE WYSOKOWĘGLOWDANOWEJ ZMIENIA SIĘ NA INNY CO TRWA RÓŻNY CZASOWO OKRES. nIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST - ZA DUŻO JEDZONEGO BIAŁKA CZYLI MIĘSO, JAJKA, INNE. TE WSZYSTKIE OBJAWY !!! NIE SĄ PODKREŚLAM NIE SĄ OBJAWEM OCZYSZCZANIA SIĘ ORGANIZMU ANI UJAWNIENIEM SIĘ GRZYBA. SA ZNANE OD LAT UOSÓB, KTÓRE ZMIENIAJĄ DIETĘ I ZACZYNAJĄ STOSOWAĆ JEDZENIE WIĘKSZEJ ILOŚCI BIAŁKA W STOSUNKU DO WEGLOWODANÓW A W ZALEŻNOŚCI OD DIETY PRZED ZMIANĄ POKAZUJE SIĘ TEN PROBLEM SZYBCIEJ LUB PÓŹNIEJ STĄD RÓŻNE CZASOWO OBJAWY U WASZYCH DZIECI. !!!

Sylwiamama , 1dzien maly pil chetnie i czesto  wywar rosolowy - NA JAKIM MIĘSIE TEN WYWAR, DOPISZ WSZYSTKO JEŚLI MOŻESZ CO JEST W SKŁADZIE POKARMÓW, KTÓRE JADŁ. CZY NA TYM KURCZAKU O KTÓRYM PISZESZ? JAKIE WARZYWA BYŁY GOTOWANE W WYWARZE. ?  w kubeczku + wywar rosolowy z marchewka i kurczakiem , wieczorem rybe na parze. Pil duzo wody, herbatke imbirowa. 2dzien wymioty zolcia , TAKI OBJAW MOŻE OZNACZĄC U NIEGO PODRAŻNIENIE ŻOŁADKA OD BIAŁKA, EWENTUALNIE NADWRAŻLIWOŚĆ BO JEDNEGO DNIA ZJADŁ RYBĘ, KTÓRA JEST SILNYM  BODZCEM WZBUDZAJĄCYM REAKCJĘ NIETOLERANCJI/ ALERGII - BĘDĘ PISAĆ TAK BYŚ ZROZUMIAŁA.  za kazdym razem jak wypil wode(nic wiecej nie chcial)caly dzien przespal , 3dzien- na rosol juz nie chcial nawet patrzec, zjadl dwa razy zupe na wywarze z rosolu z kalafiorem ,brokulem, KALAFIOR I BROKUŁ TO WARZYWA Z GRUPY , KTÓRA JEST ZNANA,ŻE WYWOŁUJE WZDĘCIA, PROBLEMY Z ŻOŁĄDKIEM. CEBULA MOŻE BYĆ OK, ALE JEJ WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE TO CZASEM PROBLEM BO W CEBULISĄ SUBSTANCJE DRAŻNIĄCE ŻOŁĄDEK. I DRUGI DZIEŃ RYBA, DZIEŃ PO DNIU CO MOŻE OZNACZAĆ W PRZYPADKU SŁABSZEGO SAMOPOCZUCIA, ŻE TA RYBA MU NIE SŁUZYŁA. CZY NAPRAWDĘ KSIĄŻKA ZALECA JEŚĆ RYBĘ 2 DNI POD RZĄD? CZY NIE PODAJE KWESTI PROBLEMU RYBY W ALERGIACH? cebula, wieczor- ryba na parze ,odmawia rowniez picia herbatki imbirowej,  HERBATA IMBIROWA - NIE DZIWE SIĘ, BO NA IMBIR JAK, ŻE TO PRZYPRAWA SPECYFICZNA MOŻNA NIE MIEĆ OCHOTY,JEST ALERGIZUJĄCA LUB POTENCJALNIE UCZULA. RYBA I IMBIR TO NIEZBYT DOBRE WG MNIE POŁĄCZENIE NA TAKĄ TERAPIĘ SZOKOWĄ DLA ORGANIZMU. POZA TYM JEŚLI ZUPA WYWAR CAŁY CZAS JEST NA KURCZAKU , PODKREŚLAM, CAŁY CZAS JEST GOTOWANA NA KURCZAKU TO CZY KTÓRYŚ Z AUTORÓW SŁYSZAŁ O ALERGIACH KRZYŻOWYCH I JAK DZIAŁAJĄ? ALBO O TYM JAK KARMI SIĘ KURCZAKI. POLECAM LINK. OSOBA BYŁA UCZULONA NA RYBY , KURCZAKI BYŁY KARMIONE POKARMEM POCHODZENIA RYBIEGO. CHORY UCZULIŁ SIĘ NIE NA KURCZAKA ALE NA KURCZAKA KARMIONEGO POKARMEM POCHODZENIA RYBIEGO. !!!
LINK: http://www.alergologia.com.pl/porady-dla-pacjentow/91-a-gdyby-tak-ryby

DO TEGO DOCHODZI REAKCJA NA KURCZAKA I NA TO CZYM BYŁKARMIONY CZYLI: NP. ANTYBIOTYKI I RÓZNE " TABLETKI" STA UWAŻAM,ŻE MOŻNA ZJEŚĆ KURCZAKA 1 DNIA NA TYDZIEŃ, 2 DZIEŃ MIĘSO WOŁOWE, 3 DZIEŃ : INNE MIĘSO, 4 DZIEŃ JAJKA ITD. DLACZEGO? BO NP.  JAJKA PLUS KURCZAK TO ALERGIA KRZYŻOWA U NIEKTÓRYCH.

CYT: Podobne zjawiska dotyczą również alergenów grzybów (enolaza) i skorupiaków (tropomiozyna odpowiedzialna za reakcję krzyżową pomiędzy różnymi stawonogami i mięczakami, w tym krewetkami, krabami, ostrygami, ślimakami i roztoczami kurzu domowego). Reakcje krzyżowe występują także u chorych z alergią pokarmową i dotyczą m.in. białek mleka krowiego i innych parzystokopytnych (np. kozy, owcy), mięsa wołowego i sierści krowy, oraz liwetyny – białka obecnego w piórach, mięsie i jajach, odpowiedzialnego za zespół drób –jajko (pierze–żółtko jaja).

LINK: http://swiatnauki.pl/8,476.html

ALERGIZUJE KRZYŻOWO JAJKO - TJ. BIAŁKO I MIĘSO WOŁOWE I MOGŁABYM TAK DAELJ WYLICZĄĆ.

INNA OPCJA: STOSOWANIE KURCZAKA I JAJEK W JEDNYM DNIU.  NIE, NIE , NIE DŁUŻEJ NIŻ JEDEN DZIEŃ. !!!.

Sylwiamama , 1dzien maly pil chetnie i czesto  wywar rosolowy - NA JAKIM MIĘSIE TEN WYWAR, DOPISZ WSZYSTKO JEŚLI MOŻESZ CO JEST W SKŁADZIE POKARMÓW, KTÓRE JADŁ. cZY NA TYM KURCZAKU O KTÓRYM PISZESZ? JAKIE WARZYWA BYŁY GOTOWANE W WYWARZE. ?  w kubeczku + wywar rosolowy z marchewka i kurczakiem , wieczorem rybe na parze. Pil duzo wody, herbatke imbirowa. 2dzien wymioty zolcia , za kazdym razem jak wypil wode(nic wiecej nie chcial)caly dzien przespal , 3dzien- na rosol juz nie chcial nawet patrzec, zjadl dwa razy zupe na wywarze z rosolu z kalafiorem ,brokulem, cebula, wieczor- ryba na parze ,odmawia rowniez picia herbatki imbirowej, 4dzien zupa na wywarze z dodatkiem dyni ,wywar wolowy odmowil, apetyt coraz gorszy, nie chce gryzc nawet miekkiego mieska, NIE CHCE JEŚĆ BO JEDNYM Z OBJAWÓW ZMIANY DIETY I WYŻSZEGO JEDZENIA BIAŁKA A ZMNIEJSZENIA WARZYW, OWOCÓW, SKORBII JEST OBJAW WIĘKSZEJ WRAŻLIWOŚCI PODNIEBIENIA I GARDŁA  CZYLI ŚLUZÓWKI GARDŁA JAK TO SIĘ  OKREŚLA , U DOROSŁYCH MÓWI SIĘ WTEDY NP. O ZAJADACH, ITP.
RESZTĘ DOPISZĘ PÓŹNIEJ.

wrazliwy na grudki np warzywne w zupie( wczesniej nie bylo problemow z gryzieniem teraz ma odruchy wymiotne wlasciwie na wszystko poza woda), 5dzien  zupa szczawiowa z jajkiem-rano, po poludniu ta sama zupa( bez jajka), mleko migdalowe, do wieczora podejmowalismy rozne proby i kombinacje roznych zupek i mieska ale odmawial, na noc dostal pol banana(jajko, mleko migdalowe, banan za porada dietetyczki) Na wtorek jestem umowiona na pierwsza konsultacje z dietetyczka i zaluje ,ze zaczelam te diete bez wczesniejszej z nia konsultacji . Myslalam,ze nie bedzie takich problemow gdyz synek jak do tej pory nie stwarzal problemow z jedzeniem choc weglowodany oczywiscie gorowaly w jego jadlospisie. Od 1,5 roku jest na bm/bg/bc. Ze wzgledu na niepokojacy stan synka pewnie nie dotrzymamy do wtorku. Niepokojace jest rowniez: bialy jezyk, nieswiezy wyziew, duza nerwowosc a nawet agresja w sytuacjach stresowych nasilone od ponad miesiaca.
4dzien zupa na wywarze z dodatkiem dyni ,wywar wolowy odmowil, apetyt coraz gorszy, nie chce gryzc nawet miekkiego mieska, wrazliwy na grudki np warzywne w zupie( wczesniej nie bylo problemow z gryzieniem teraz ma odruchy wymiotne wlasciwie na wszystko poza woda), 5dzien  zupa szczawiowa z jajkiem-rano, po poludniu ta sama zupa( bez jajka), mleko migdalowe, do wieczora podejmowalismy rozne proby i kombinacje roznych zupek i mieska ale odmawial, na noc dostal pol banana(jajko, mleko migdalowe, banan za porada dietetyczki) Na wtorek jestem umowiona na pierwsza konsultacje z dietetyczka i zaluje ,ze zaczelam te diete bez wczesniejszej z nia konsultacji . Myslalam,ze nie bedzie takich problemow gdyz synek jak do tej pory nie stwarzal problemow z jedzeniem choc weglowodany oczywiscie gorowaly w jego jadlospisie. Od 1,5 roku jest na bm/bg/bc. Ze wzgledu na niepokojacy stan synka pewnie nie dotrzymamy do wtorku. Niepokojace jest rowniez: bialy jezyk, nieswiezy wyziew, duza nerwowosc a nawet agresja w sytuacjach stresowych nasilone od ponad miesiaca.

www / my website

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:59:41 »

ponieważ czytam różne info to wklejam fragment:

Co ja pamiętam z rzeczy, które kiedyś czytałem:

- Nie chodzi o to by pozbyć się grzyba, ale by pozbyć się toksyn, przed którymi on nas ratuje. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Natura i organizm wiedzą co robią. Ci którzy chcieli się pozbyć candidy ekspresowo przy pomocy np nystatyny mają często potem kłopoty z wątrobą, trzustką i innymi organami.

(...)
 Liście kolendry usuwają metale ciężkie nawet z mózgu.
- Imbir to kolejna dobra rzecz na lepsze trawienie.
(...)
W ogóle to jest skrobia mocno obciążająca jelita, paleoludkowie tego nie znali.
tutaj cały temat:
link: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=17274
o to bardzo cenne info o tek kolendrze
zakolendruje zatem moje dziecko hihi

chyba sobie w wyszukiwarke wrzuce nick Twój i bede czytac ciurkiem co napisałas moja imienniczko :)
bo co nie natkne sie na jakis post to jest super :)

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:38:57 »
A ja czytałem coś takiego:
"Drożdże są wykorzystywane przez organizm do
neutralizacji rtęci oraz innych metali ciężkich i substancji
chemicznych. Nie pozbędziemy się drożdży tak długo jak będziemy mieli w
organizmie rtęć. I musimy tutaj być wdzięczni drożdżom, bo chronią nas
one przed niszczycielskim działaniem rtęci."

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 25, 2014, 14:42:59 »
hm...a ja juz mieliłam i posypałam nia kurczaka :)
ale do gulaszu i tak dodaje w ziarnach...synek ostatnio jadł i nie zauwazyłam złych efektow
ale poczytam dzieki :)

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 07, 2014, 23:58:37 »

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 08, 2014, 10:05:41 »
a na czym, w diecie gaps sie smazy?
czy w ogole sie ne smazy?

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 08, 2014, 10:42:11 »
Najważniejsza kwestia;DIETA GAPS nie jest na całe życie!!!!!!!!!!
Wracamy do zdrowia to możemy kombinować z jedzeniem. Jeżeli nic sie nie dziej to znaczy, że możemy jeść.
Co do smażenia, jest to najbardziej ciężkostrawna z metod przygotowywania pokarmów i w początkowej fazie ne należy smażyć.
Im dalej w las tym lepiej a smażymy TYLKO na tłuszczach zwierzęcych.