Forum Strony Dzieci

Serwisy infomacyjne => Kalendarz => Wątek zaczęty przez: admin w Wrzesień 13, 2002, 23:17:40

Tytuł: Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
Wiadomość wysłana przez: admin w Wrzesień 13, 2002, 23:17:40
[PAP] - 13 września 2002

14 września 2002 obchodzony będzie Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca propaguje z tej okazji hasło "£atwo jest uratować życie".

Cel jaki założyły sobie wszystkie krajowe stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, to wyszkolenie do 2010 r. w zakresie udzielania pierwszej pomocy prawie co dziesiątego mieszkańca Ziemi.

Pozwoli to uratować rocznie około miliona osób ginących w wypadkach komunikacyjnych - twierdzi ZG Polskiego Czerwonego Krzyża.

W pierwszej połowie tego roku w wypadkach drogowych w Polsce zginęło prawie 2 tysiące osób.

PCK jest jedną z organizacji, która prowadzi całoroczną akcję edukacyjną w zakresie pierwszej pomocy, w ramach szkoleń i pokazów dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Organizacja ma też grupy ratownictwa oraz instruktorów. W zeszłym roku zorganizowano blisko 600 pokazów dla ok. 300 tysięcy widzów i ponad 3 tysiące kursów, na których przeszkolono ponad 72 tysiące osób.

Międzynarodowy ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to około 97 milionów wolontariuszy i członków w 178 krajach.

Strony pierwszej pomocy:

http://www.dzieci.org.pl/pierpom.html
http://www.ariadna.pl/hrb/pomoc.htm