Autor Wątek: Otwieracz. Akcja społeczna na rzecz osób z Autyzmem. 1-2 kwietnia 2012  (Przeczytany 11465 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilianka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Grupa Otwieracz zaprasza na wydarzenia związane ze Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu, które odbędą się w Warszawie 1 i 2 kwietnia 2012 r.


Celem „Otwieracza” jest przeciwdziałanie wykluczeniu, integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi i edukacja na temat autyzmu. Poprzez akcję edukacyjną obejmującą m.in. grę miejską oraz panel dyskusyjny poświęcony tematyce autyzmu, a także wspólne działania autystów z osobami zdrowymi pragniemy oswoić ludzi z tą chorobą i przełamać stereotypy na jej temat. Swoimi działaniami wspieramy również budowę ośrodka dla osób z autyzmem przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” (http://www.dalejrazem.pl).

Finał akcji Otwieracz odbędzie się 1 i 2 kwietnia.

1 kwietnia odbędą się warsztaty integracyjne z różnych dziedzin, np. warsztaty dramowe, artystyczne, kulinarne.

Tego dnia będzie miałą również miesce gra miejska, dzięki której w której uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy osób z autyzmem.

Uczestnicy będą mogli poznać historię Michała – chłopaka, który lubi ciastka z czekoladową posypką, kolekcjonuje modele samochodów i ... ma autyzm. Kolejne rozdziały historii uczestnicy poznają odwiedzając 12 punktów kontrolnych. Ale to nie wszystko – samo odwiedzenie punktów nie wystarcza. Żeby lepiej poznać Michała – jego sposób myślenia, zainteresowania i trudności, trzeba zmierzyć się z czekającymi na punktach kontrolnych zadaniami. Będą to zarówno zadania wymagające zręczności, sprytu, pomysłowości, jak i czasami wysiłku intelektualnego oraz dobrego orientowania się w terenie. Wykonanie zadania będzie zaznaczane na karcie uczestnika.

Gra odbędzie się na Saskiej Kępie – punktem startowym i końcowym jest rondo Wolframa przy Klubie Kultury Saska Kępa. Początek gry: godzina 14:00, zakończenie nastąpi o godzinie 16:30. Dokładnie do tej godziny należy oddać karty zespołowe w punkcie startowym.

Wszyscy uczestnicy gry otrzymają drobny upominek od Otwieracza. Na osoby, które najlepiej wykonają zadania, czekają nagrody.

O godz. 18 w teatrze Baza odbędzie się inauguracja wystawy prac Jeremiasza Popiela – chłopca z autyzmem (www.jeremiaszpopiel.pl) oraz dyskusja „My dla autystów- autyści dla nas”, a także koncert zespołu Back to the Ocean.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. W trakcie prowadzona będzie dobrowolna zbiórka funduszy na ośrodek dla osób z autyzmem tworzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”.
 
2 kwietnia, w Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu odbędzie się cykl szkoleń przybliżający tematykę autyzmu w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach oraz warsztat integracyjny dla dzieci „Czarodziejska Lampa Alladyna”.

Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji i zapisy: http://projektotwieracz.blogspot.com
Kontakt: otwieracze@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 13:22:52 wysłany przez Emilianka »