Autor Wątek: Dieta niskosiarkowa  (Przeczytany 62866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brother

• Zasłużony
Odp: Dieta niskosiarkowa
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2016, 21:13:58 »
Masz nick który kojarzy mi się z Tonym Hawkiem :D
btw. powodzenia. Jajko pizza twaróg .... jakie te tiole są dobre ... ;)
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2016, 18:35:51 »
Bulletskater, wiórki kokosowe tez bym wykluczył, chyba że są Twojej produkcji i wiesz ze je suszyles bez siarki, te sklepowe w 90proc są suszone przy użyciu siarki.
Żeby zrobić rzetelna próbę siarkowa wykluczylabym tez Candida Support. Może na ten czas przejdź na samo oregano?
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

bulletskater

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2016, 19:31:02 »
Wybacz Donna, dopiero teraz po kilku dniach wbiłem na forum. Próba wykluczenia siarki trwa już dziś 6 dzień i tak odstawiłem zarówno Candide Support jak i resztę rzeczy które wyżej wymieniłem. Jem cały tydzień tylko sałaty, warzywa, awokado, ryby, oleje i mięso + zrobiłem sobie zupę pomidorową. Na razie jednak jakiejś wielkiej zmiany na plus nie odczułem. Może mam trochę mniej wzdęć i bulgotań w moich przerytych jelitach ale żeby jakaś wielka zmiana nastąpiła to nie sądzę. Jutro ostatni dzień próby, a w poniedziałek od razu najem się gotowanych jajek, sera Cheddar, cebuli i nawet udało mi się dorwać 100% ekologiczną kiszoną kapustę bo z domowych przetworów to tylko ogórki kiszone - no i zobaczymy jak zareaguję.

Co do wiórków/chipsów kokosowych to jak jem to tylko z firmy BioPlanet lub Ekogram Zielonki, a to właśnie iż rzekomo są w ogóle niesiarkowane i pochodzą z ekologicznych upraw te kokosy:
SKŁADNIKI

wiórki kokosowe* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

SKŁADNIKI

chipsy kokosowe prażone* 100% (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Nie tykam się niczego z dwutlenkiem siarki w składzie. A te wiórki/chipsy nie licząc od czasu do czasu domowych jarmużowych chipsów to jedyna słodko/słona namiastka mojego uzależnienia od słodyczy/chipsów w przeszłości. Póki co od 2 miesięcy nie tknąłem ani ziarenka cukru, nie licząc raz w akcie desperacji zjedzenia 3 kiwi naraz i tego, że nie zdawałem sobie sprawy, że w rzekomo egologicznej Vegecie bez glutaminianiu sodu był dodany cukier (ale to było jeszcze na początku stycznia) o.O, a jedyne co czasem zajadam na osłodę to właśnie te wiórki lub chipsy kokosowe. Mam nadzieję, że trochę więc przytemperowałem Candidę na tej diecie i że jak zacznę się chelatować DMSA na początek to nie zamieni się mój grzyb w Godzillę. Ogólnie to chyba założę swój temat i opiszę tam w skrócie swoją historię i zadam kilka ważnych pytań, bo owszem czytam od dłuższego czasu już sporo ale nadal na wiele pytań nie znam odpowiedzi. A po za tym ucieszyłbym się jakbym w razie jakichś niepowodzeń lub dziwnych jazd mógł się zwrócić do was o pomoc bez spamowania gdzie popadnie - lepiej w swoim temacie.

Dzięki i pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 19:35:50 wysłany przez bulletskater »

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2016, 16:41:20 »
w poniedziałek od razu najem się gotowanych jajek, sera Cheddar, cebuli i nawet udało mi się dorwać 100% ekologiczną kiszoną kapustę bo z domowych przetworów to tylko ogórki kiszone - no i zobaczymy jak zareaguję.

Kurcze moim zdaniem nawet osoba z dobra tolerancja tioli, jskby sie najadla tego wszystkiego naraz, to by sie czula fatalnie.niekoniecznie od siarki, ale dlatego ze wszystko to jest zwyczajnie ciezkostrawne i rozdymajace.na dodatek jak ktos ma bodajze nietolerancje histaminy, to po kiszonkach bedzie sie zle czul.nievjest to do konca miarodajne w okresleniu tolerancji tiolowego pozywienia
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2016, 17:28:57 »
Eee ja tak jadłem i żadnych zjazdów (czyli gorszego samopoczucia po zjedzeniu niż przed) nie miałem.
Wszystko żależy od organizmu tj kwasu solnego i enzymów bo to one odpowiadają za trawienie.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

bulletskater

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2016, 14:28:35 »
Zjadłem wczoraj łącznie - zaledwie 3 gotowane jajka, prawie pół cebuli i 2 małe ząbki czosnku. Specjalnie nawet nie jadłem żadnych węglowodanów złożonych, żeby nie pomylić wzdęć po węglach, z możliwymi po zjedzeniu siarki.

No i mam nadzieję, że to tylko zbieg okoliczności i przypadek (bo uwielbiam jajka...) ale wzdęcia 2 razy większe niż zwykle, a jak się dzisiaj obudziłem to musiałem 15 minut leżeć w łóżku zanim wstałem, bo tak byłem zamulony, zmęczony i senny. Wstałem i od razu parcie na stolec i czuję, że zaraz woda mi z tyłka wyleci...  :-\

Dziś zjem jeszcze więcej siarki i się wszystko okaże.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2016, 17:56:17 »
Myślę że to nie przypadek,bo to dokładnie takie objawy jakie ja mam po siarce (plus ból glowy).
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2016, 23:16:02 »
Ja takie objawy mam ale po cyklu. Zjedzenie jajecznicy jednego dnia a następnego twarogu nie robi mi różnicy w sensie żadnego pogorszenia. Dzisiaj to wogóle jest dzień że moja ostatnia depresja zniknęła więc wogóle ;) Chociaż nie bez znaczenia był tu dzisiejszy spacer po południowy. JAk się całą zimę spędza tylko praca i dom a wychodzi się tylko do sklepu to już nic dziwnego że w marcu organizm szwankuje biorąc jeszcze chelatację do tego nic dziwnego że infekcje oraz obniżony nastrój. Idzie wiosna więc chelatowanie będzie łatwiejsze bo więcej czasu poza domem też korzystnie wpływa na układ nerwowy. ;)

Bullet dołuż tak solidnie tej siarki dla pewności daj sery na śniadanie i kapustę do obiadu to ma być wiesz tak że każdy posiłek z siarką taka masówka bo inaczej to wiesz drobne wzdęcia to się czasem zdarzają nawet bez jedzenia siarki przed chaltacją. U mnie to w zasadzie od 32 cyklu i włączenia betainy to od 3 miesięcy znikneły wzdęcia a był to dominujący objaw u mnie przez ostatnie pół roku jakoś.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2016, 09:10:56 »
Brother czy brak apetytu Ci już też przeszedł??

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 09, 2016, 20:35:10 »
Brother czy brak apetytu Ci już też przeszedł??
Tak to było tylko przy śniadaniu i do obiadu przeszło. Możliwe że to jakaś mała wirusówka w domu bo dzień wcześniej była biegunka i to nie tylko u mnie ale u pozostałych domowników też. Jednodniowy epizod także nic specjalnego choć niejednokrotnie słyszy się od znajomych  o ostrych tzw. jelitówkach z 2 dniowymi problemami jelitowymi i wymiotami.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 10, 2016, 12:15:29 »
To super Brother, powodzenia i pisz,pisz co przechodzisz jakie objawy itd. Lubię czytać Twoje przemyślenia.

bulletskater

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2016, 17:20:42 »
To chyba jednak był przypadek. Od tygodnia codziennie jem jaja, sery, kasze gryczaną, cebulę, czosnek, pieprz i poza trochę większymi wzdęciami nie odczuwam żadnej różnicy. Dla pewności od jutra na kilka dni znów odstawię siarkę, żeby mieć już porównanie jak na dłoni co do różnicy we wzdęciach, a w dni cyklu na ALA mam najlepiej w ogóle nie jeść siarkowych, nawet jak mi jakoś szczególnie nie szkodzą. Tak?

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2016, 11:55:30 »
To chyba jednak był przypadek. Od tygodnia codziennie jem jaja, sery, kasze gryczaną, cebulę, czosnek, pieprz i poza trochę większymi wzdęciami nie odczuwam żadnej różnicy. Dla pewności od jutra na kilka dni znów odstawię siarkę, żeby mieć już porównanie jak na dłoni co do różnicy we wzdęciach, a w dni cyklu na ALA mam najlepiej w ogóle nie jeść siarkowych, nawet jak mi jakoś szczególnie nie szkodzą. Tak?
Tak bynajmniej na początku gdzie jest wiele komplikacji w orgranizmie i wiele niejasności.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 15, 2016, 22:04:53 »
Chciałam zapytać jak to się stało, że gryka była podawana w liście produktów niskotiolowych (wg Cutlera) we wcześniejszych latach a teraz jest podawana jako wysokotiolowa?
Ważne to dla mnie, bo dużo gryki stosuję u córki i do tej pory uznawałam ją za bezpieczną w diecie.
z góry dzięki za odp.
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2016, 23:11:24 »
Gryka jest wysokotiolowa. Wcześniej były wyniki badan,ktore wskazywały ze ma mało tioli i była na liście. To się zmieniło i ja wyrzucili. Pisałam kiedyś w tej sprawie do livingnetwork i dostałam kategoryczna odpowiedz ze jest wysokotiolowa.
Chciałam zapytać jak to się stało, że gryka była podawana w liście produktów niskotiolowych (wg Cutlera) we wcześniejszych latach a teraz jest podawana jako wysokotiolowa?
Ważne to dla mnie, bo dużo gryki stosuję u córki i do tej pory uznawałam ją za bezpieczną w diecie.
z góry dzięki za odp.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com