Autor Wątek: pyroluria  (Przeczytany 84276 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: pyroluria
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 13, 2013, 15:08:37 »
Tak,to jest to badanie! Fajna strone znalazlas:)
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 13, 2013, 15:47:09 »
Bo tamta strona z początkowego postu nie wchodzi. A chyba muszę to przebadać, bo objawy mi pasują. W takim razie odstawiam cynk i zamawiam.
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

mama_lobuziaka

• Zasłużony
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 31, 2013, 10:42:53 »
.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 13:57:33 wysłany przez mama_lobuziaka »
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 18, 2013, 13:45:40 »
A czy to też jest to badanie?

...reklama...

Michaga albo ktoś inny z Was, możecie mi na priva napisać, gdzie zrobić to badanie na pyrolurię (KPU) ? Bo faktycznie ta stara stronka nie wchodzi..? http://d117039.pem.kpn.net/de/hpu/hputest.html

'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 20, 2013, 00:36:19 »
To nie jest bynajmniej ta stronka? http://kpn.net/
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 22, 2013, 16:50:16 »
Jak ktoś potrzebuje namiary na te stronkę, proszę pisać na priv:)
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 06, 2014, 14:04:37 »
Odgrzebuję temat, bo doszły wyniki badań Młodego. No i pyrolurię ma.

Jesteśmy na wszystkich trzech zalecanych dietach (bc, bg, bm), pozostaje wyeliminować owoce. Czy muszę wyrzucić wszystkie? Czy jabłka mogą zostać? Które owoce mają mało fruktozy? Np. porzeczki?

Teraz kwasy.
Skoro powinno się unikać jogurtów ze względu na kwas, to jak jest z kiszonymi ogórkami?

I co z wit. C? W pyrolurii duże ilości nie są wskazane (kłaniam się w pas panu Cutlerowi, tak pięknie to powiązał :D)
U nas w postaci acid i sodium nie przechodzi - wychodzą mu czerwone plamy na skórze i okrutnie się drapie. Męczy się okropnie.
Czy zaczynać od minimalnych dawek i może tolerancja będzie się zwiększać (próbował ktoś?), czy pozostaje forma naturalna (soki porzeczkowe i acerola+jabłko)?
Po soku (ale rozrobionym z wodą) plamki są, ale delikatne. Problem w tym, że ciężko będzie wcisnąć mu docelowo ok. 500 mg (zakres do chelatacji to 200 - 700 mg)
Jak to się ma do pH moczu?

Czy podawać mieszaną B6: zwykłą i P -5-P, czy tak jak zalecają tylko P-5-P? Młody czasem ma odloty...
Czy można podawać ją rano z cynkiem, czy lepiej cynk osobno?
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 07, 2014, 08:00:26 »
o kurcze...czy wrazliwosc na fruktoze moze oznaczacz pyrolurie?

na bioautyzm wczoraj czytałam i z objawow do mojego dziecka nic nie pasuje ale to pewnie nie musi wcale pasowac

a jakie twoj syn miał objawy?
zrobiłas tak pro forma to badanie?

gdzie je zrobiłas i ile kosztowało?

wszystkie owoce maja fruktoze...im słodsze tym wicej bo fruktowa to cukier owocowy

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 07, 2014, 11:30:05 »
czy wrażliwość .... tego nie wiem

z tego co w opisie to przyszło, że w przypadku pyrolurii:
- silnie zredukować cukier w diecie
- jeść przynajmniej co 2 godz.
- zredukować gluten, a jeść warzywa i np. ryby (mięcho chyba też)
- ćwiczyć codziennie, ale nie forsować się (pływanie, konie, rower, spacer, jogging)
- nie używać dużych ilości wit. C (szczególnie przy wysokim wyniku pozytywnym), unikać kwasów
- unikać produktów z mlekiem
- nie jeść produktów dostarczających więcej niż 1 mg żelaza na dzień
- nie używać zwykłej B6 w wysokich dawkach (ale P-5-P jak najbardziej)
- i suma minerałów z suplementów nie większa niż: cynk - 30 mg/dzień, manganu - 25 mg/dzień, i B6 - phosphate lub P-5-P - 50 mg/dzień

NIE UŻYWAĆ zwykłej B6 i pirydoksyny HCl (jakaś odmiana B6?)

Co do objawów pyrolurii to:
1. ze względu na niedobory P-5-P, cynku i magnezu:
   redukcja masy mięśniowej, skurcze mięśni, napady podobne do epileptycznych, konwulsje, ataki skurczy, problemy
   ze stawami, nadpobudliwość, niestabilność miednicy, problemy żołądkowe i jelitowe, alergie, choroby sercowe
   i naczyniowe  wywołane przez podwyższoną homocysteinę, niestabilność naczyniowa, problemy z menstruacją,
   ciążą i jej donoszeniem oraz hypoglikemia i cukrzyca typu II,
2. związane ze spadkiem produkcji hemoglobiny? (haem):
   anemia, sfatygowana wątroba i problemy w jej funkcjonowaniu, problemy psychiczne (np. depresja, schizofrenia, psychozy),
   osłabienie mięśni
3. związane z rozregulowaniem hormonów:
   zmęczenie, bóle głowy i/lub migreny, alergie, wrażliwość na gluten, infekcje, niskie ciśnienie krwi, niepłodność, nadwaga,
   choroby autoimmunologiczne

Niezmetabolizowane porfiryny gromadzą się w tkankach i rozwalają centralny i peryferyjny układ nerwowy.

Ta informacja przyszła razem z wynikiem i w ok 90 - 95% pasuje do Młodego (szczególnie jeśli chodzi o ciążę ;D), wcześniej pasowało może 10-20%  ???
Nie miałam pojęcia o tym glutenie, cukrze, mleku, wit. C, anemii, wątrobie, napadach szału, płaczu nie do ukojenia...
Teraz potwierdziło się prawie wszystko - wypisz, wymaluj Młody w całej okazałości.
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 07, 2014, 11:50:57 »
Dlaczego zrobiłam badanie?

Badanie zrobiłam, bo pasuje mi do niej cała moja rodzina  ::) Podejrzewałam ją u siebie  :)

Moje podejrzenia co do autyzmu syna są konkretne - rtęć (i wszystko co udało jej się wciągnąć), wirusy, może przestawione kręgi.

Pyroluria w 80% wiąże się z zatruciem rtęcią, podobny odsetek z boreliozą (i innymi wirusami pewnie też) i 40-80% z autyzmem.
To jest dla mnie potwierdzenie zatrucia tym syfem.
Już pierwsza morfologia pokazuje wszystko zgodnie z przesłankami do takiego zatrucia.
Boreliozy nie ma, albo utajona.
Jeszcze badanie włosa...

Przeczytaj jeszcze pdm.org.pl

Badanie w Holandii KEAC.nl/de, koszt 53,65 euro. Zamawiasz meilem lub telefonicznie. Czasem trzeba się upomnieć ;) Idzie ok 8 dni. W zestawie jest wszystko co potrzebne, z instrukcją i danymi do przelewu. Odsyłasz priorytetem - idzie 3 dni, koszt ok. 15 zł
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 11:54:23 wysłany przez bonam »
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 07, 2014, 18:10:18 »
dzięki za odpowiedz :)

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 21, 2015, 12:42:41 »
Robie po kolei wszystkie potrzebne badania ... i wlasnie dostalam wyniki HPL w moczu, powiem Wam ze powoli zaczyna mi sie wszystko rozjasniac i widze jak to moje dziecie jest strasznie silnie zatrute metalami :( smutne. Oczywiscie mamy znacznie podwyzszone wydalanie HPL, czytalam wczesniej ze powinno sie przy tym suplementowac cynk, mangan, B6 (w formie P-5-P), ale tez wyczytalam ze nie powinno sie uzywac wit.c i kwasnych produktow, czy wiecie cos moze na ten temat? Bo nie ukrywam ze wit.c to taka podstawa w naszej suplementacji.
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 21, 2015, 13:26:24 »
Donna jeszcze raz WIELKIE DZIEKI ZE JESTES i za te strone... co ja bym bez Was dziewczyny zrobila ... naprawde im wiecej czytam i robie badan tym jestem blizej tego co dolega mojemu dziecku a objawia sie cechami autyzmu :(
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 24, 2015, 20:07:25 »
krecik cutlerowska suplementacja zawiera w sobie wszystko co trzeba i jak trzeba  :)
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 24, 2015, 21:50:22 »
:) dmps juz wkrótce dojdzie i zaczynam chelatacje u malego az nie mogę się doczekać, chociaż tez trochę się boje, jednak wiem ze jest to u Nas konieczna interwencja. Suple cutlerowskie przyjmuje ok m-ca, jelita są w dobrym stanie, grzyb to wiadomo raz lepiej raz gorzej. Zamówiłam tez mangan ze wzgledu na duże wydalanie hpl. A wlasnie, wiecie może czy mangan w małych dawkach można stosować przy chelatacji?
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna