Autor Wątek: Pojedyncza Bruzda i ziarno zasiane...  (Przeczytany 1011 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tanator

• Nowicjusz
  • *
Pojedyncza Bruzda i ziarno zasiane...
« dnia: Wrzesień 09, 2017, 03:20:41 »
Dzień dobry Wszystkim, przychodzę do Was z pytaniem o pojedyncze bruzdy na rękach dzieci. Są tutaj rodzice dzieci u których to zauważono? Mogą coś więcej powiedzieć na ten temat?

Mój Syn urodził się 2 tygodnie przed terminem siłami natury. 3085 kg dostał 10 punktów. Że szpitala wyszedł szybko żadnych komplikacji. W szpitalu przez ten czas nie licząc osób przy porodzie badało go 4 pediatrów i oglądała masa pielęgniarek.

W ciąży USG połówkowe + testy PAPPA nic nie wykazały. Obecnie mały ma miesiąc i jeden tydzień. Przez ten czas kolejna porcja lekarzy kto go oglądał i badał nikt nic podejrzanego nie zauważył. Jednak wczoraj wróciliśmy od Endokrynologa profilaktycznie pediatra nas skierował bo żona ma od dziecka niedoczynność tarczycy. Lekarz go przebadał od góry do dołu i zauważył właśnie te pojedyncze bruzdy na obu rączkach. Jakby nic innego u malego nie zwróciło jego uwagi powiedział że wszystko dobrze, a te bruzdy żeby się nie przejmować tylko tym bo to o niczym nie świadczy i myśleliśmy że nasze wizyty u lekarzy się zakończyły do pierwszego szczepienia... Jednak Internet, wyszukiwarka i ten lekarz zasiały bardzo poważne ziarno niepewności.

Wiem że to nie świadczy zaraz o zespole downa, ale czy to kurczę możliwe że tyłu lekarzy mogło to przeoczyć i nie zauważyć że mały jednak ma ten "jeden wiecej" ? Zachowuje się chyba normalnie, podnosi główkę bez problemu jest aktywny itd.

Teraz zauważyliśmy że mały często wystawia język  (Ma też krótkie wedzidełko) i ogólnie teraz totalna paranoja z tą pojedynczą bruzdą. Ktoś może coś powiedzieć w tym temacie z własnego doświadczenia?

bonam

• Zasłużony
Odp: Pojedyncza Bruzda i ziarno zasiane...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2017, 00:15:11 »
Przeczytaj poniższe
http://www.dzieci.org.pl/forum/autyzm/jaki-kolor-oczu-maja-wasze-dzieci/msg153324/#msg153324

Ja natomiast chcę zasiać w Tobie inne ziarno niepewności - bardzo, ale to bardzo dobrze przemyślcie sobie to "pierwsze szczepienie" i wszystkie kolejne. Macie szansę nie trafić więcej na to forum z powodu stanu zdrowia synka więc przemyślcie to sobie  :)

Jeśli chcecie skutecznie powalczyć z niedoczynnością tarczycy u żony to polecam lekturę:
http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/
Młody  X.2010   
101 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

Zygbert

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2017, 10:45:56 »
Dzięki za link, własnie zabieram sie za czytanie. Czegoś takiego własnie szukałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 11:11:37 wysłany przez admin »

arek323

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2017, 13:56:03 »
szkoda ze tak jest

piotrek86

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2017, 11:18:08 »
Tanator, czy po porodzie wyraziliście zgodę na badanie przesiewowe?

Corrado

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2017, 09:20:31 »
No ogólnie powinno się je zrobić
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 09:54:10 wysłany przez admin »

tomek231

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2017, 08:22:35 »
i kto ten pojedynek wygrał albo kto przegral