Autor Wątek: Zajęcia Mindfulness dla dzieci 4-8 lat metodą Eline Snel  (Przeczytany 252 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

savona12

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
Zajęcia Mindfulness dla dzieci 4-8 lat metodą Eline Snel
« dnia: Październik 08, 2019, 12:27:28 »
Mindfulness jest naturalną umiejętnością bycia obecnym i uważnym w danej chwili.  Bycie świadomym promieni słońca na skórze, wiatru we włosach.  Dzięki uważności mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Z ciekawością ale bez oceniana,  uważność uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała tak długo jak one trwają. Jest to wyjątkowo cenne w czasach ciągłego natłoku zadań i myśli. Uważność oprócz bycia obecnym tu i teraz, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.

 

Dzieci tak samo jak dorośli przeżywają różnego rodzaju emocje i stresy, są przeciążone ilością bodźców dookoła a to z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Zajęcia z uważności metodą Eline Snel  zostały wprowadzone niemal do każdej szkoły podstawowej w Holandii i są częścią programu edukacyjnego. My także planujemy aby ten program stał się stałym, codziennym elementem naszego przedszkolnego dnia. Ponieważ bardzo wierzymy, że metoda ta może przynieść wiele dobrego dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić trening uważności dla naszych absolwentów i dzieci z poza przedszkola.

Trening uważnośći „Uwaga to działa” jest 8 tygodniowym kursem, przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat i jest wzorowany na treningu MBSR Jona Kabat-Zinna (poparty licznymi badania naukowymi).

Zajęcia prowadzone są w placówce Przedszkole Świat Dziecka
ul. Ścienna 148 , Konstancin Jeziorna Bielawa

Więcej dowiesz się tutaj

https://www.facebook.com/events/852917028438940/
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym.
Phil Bosmans