Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Edukacja => Wątek zaczęty przez: mamaMM w Lipiec 19, 2013, 10:29:34

Tytuł: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: mamaMM w Lipiec 19, 2013, 10:29:34
Witam! Przed nami decyzja o wyborze szkoły podstawowej .Od wrzesnia Michał bedzie jeszcze uczęszczać do zerówki przedszkola specjalnego. Macie jakies informacje? Jaka szkoła na terenie Warszawy lub okolic?  Michał radzi sobie ostatnio średnio- myslimy że może jakaś niewielka szkoła prywatna, lub specjalna. Ewentualnie integracyjna, sadzę jednak że to za duże wyzwanie dla niego, duzo zależy od nauczyciela.
Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi. Pozdrawiam,
Agnieszka
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Joasia29 w Sierpień 14, 2013, 17:16:32
Hej, odświeżam temat. Możecie polecić jakieś szkoły podstawowe w Warszawie? Najbliżej mnie jest Karolkowa 49 i bardzo poważnie rozważam taką opcję. Ktoś ma jakieś opinie?  albo coś słyszał?
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: klaudiaras w Wrzesień 17, 2013, 19:15:17
Moja mała chodzi do tej szkoły do 2 klasy podstawówki i jesteśmy zadowoleni. Szkoła jest prywatna, płaci się, ale za to wymaga. Podstawy programowej uczą się  w dwóch językach, także kładą nacisk na angielski. Dla nas to akurat było bardzo ważne, bo prawdopodobnie będziemy na jakiś czas przenosić się do Anglii. Nie wiem co chciałabyś jeszcze wiedzieć  w razie czego pytaj!
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: adozet w Październik 19, 2013, 16:15:07
mój młody od przyszłego roku do podstawówki ( autyzm) .. czy ktoś coś słyszał o szkołach na elektoralnej ?
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Saberity w Październik 06, 2014, 14:25:44
Poślij syna do prywatnej szkoły ............, tam dobrze się nim zajmą.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Mikar w Październik 12, 2016, 12:27:23
Też myślę, że najlepsą opcją będzie szkołą prywatna. Z takich polecanych i tych, które bardzo lubią dzieci jest szkoła prywatna [zapraszam do wykupienia miejsca na reklamę]. Jest ona dwujęzyczna jednak myślę, że kadra nauczycielska jest na tyle dobra, że każde dziecko da sobie radę z ich pomocą. Stawiają tam na rozwój dziecka więc myślę, że się sprawdzi.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: kameliova w Październik 24, 2016, 13:54:44
Też myślę, że najlepsą opcją będzie szkołą prywatna. Z takich polecanych i tych, które bardzo lubią dzieci jest szkoła prywatna Pro Futuro. Jest ona dwujęzyczna jednak myślę, że kadra nauczycielska jest na tyle dobra, że każde dziecko da sobie radę z ich pomocą. Stawiają tam na rozwój dziecka więc myślę, że się sprawdzi.

Zastanawiam się nad szkołą prywatną dla mojej córki. W takich szkołach wg mnie dziecko ma jednak więcej możliwości rozwoju. Są też mniejsze klasy niż w szkołach państwowych, nauczyciel może więcej uwagi poświęcić poszczególnym uczniom. A wiesz może, czy w [...] mają jakieś fajne sekcje sportowe?
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: ossollinna w Grudzień 05, 2016, 13:38:22
Na stronie bodajże Kuratorium jest wykaz szkół podstawowych w Warszawie.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: kajja3855 w Grudzień 27, 2016, 21:15:26
Dobrze, aby była blisko domu.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Milunia32 w Luty 25, 2017, 22:30:30
Od września zapisałam córkę do szkoły podstawowej niepublicznej nr 49, prowadzona jest przez Fundację Varsovia. Warunki są naprawdę fajne,  szkoła jest dobrze wyposażona no i mają fajne podejście do dzieciaków, jest duży szacunek. Czesne wysokie nie jest, a warto bo w takiej szkole dzieci zupełnie inaczej funkcjonują. A i kontakt między szkołą a nami - rodzicami jest bardzo dobry.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Milunia32 w Lipiec 26, 2017, 20:39:22
:)
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: karteczka w Lipiec 26, 2017, 20:45:22
Moje szkraby chodzą do Szkoły na Wilanowie, do szkoły  im. Wiktorii Wiedeńskiej . To szkoła niepubliczna. Jestem bardzo usatysfakcjonowana z wyboru szkoły. Klasy są małe,poziom edukacji wysoki, nauczyciele dobrzy. No i sama szkoła jest świetnie wyposażona.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: helguzia w Kwiecień 13, 2018, 06:11:19
My dość długo zastanawialiśmy się nad tym, do jakiej szkoły posłać naszego syna. Przeprowadziliśmy się do Warszawy i wiadomo to wybór jest spory, padło ostatecznie na szkołę publiczną.
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: gilzunia w Wrzesień 19, 2018, 06:48:38
Jak się okazuje wybór szkoły podstawej potrafi być czasem niełatwy tym bardziej, że tych placówek z wstolicy jest całkiem sporo. My zdecydowaliśmy się z mężem posłać naszą Anię do polsko-angielskiej szkoły Edison na warszawskim Wilanowie. Po 3 larach nauki uważam, ze to była świetna decyzja. Wysoki poziom nauczania, bardzo rozbudowana oferta na ciekawe zajęcia dodatkowe. Pani dyrektor Agnieszka Olszewska to bardzo sympatyczna a przy tym pomocna osoba. Nauczyciele nie tylko kształcą dzieci ale starają się też brać czynny udział w ich wychowaniu, sygnalizują rodziców o wszelkich problemach itd. Tą szkołę zdecydowanie mogę polecić :)
Tytuł: Odp: Warszawa jaka szkoła podstawowa
Wiadomość wysłana przez: Hubercia w Grudzień 28, 2018, 22:47:18
Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha jest naprawdę fajna. Mają dobrą kadrę i dobre pomoce naukowe. W tej szkole dużo się dzieje, konkursy, wycieczki, dużo aktywności sportowej. Dzieci chętnie się w niej uczą i rozwijaja :)