Tematyczne > Edukacja

Przedszkole

<< < (2/4) > >>

KKasia:
Ja kierowałam się przede wszystkim lokalizacją - w mojej okolicy (w sensownej odległości) w sumie są tylko dwa przedszkola. Niestety nie jestem w stanie codziennie dowozić dziecka po 8 km w jedną stronę i tak dwa razy dziennie.

AnnaZ:
Lokalizacja to jest istotna sprawa. Trzeba sobie zdać z tego sprawę, że jak ktoś jest z mniejszego miasta to nie opłaca się nawet gdzieś tam po prostu jechać na koniec miasta by odbierać dziecko, jeszcze po godzinach. Mało opłacalna to jest wtedy właśnie rzecz.

Kaizen:

--- Cytat: Draconifors w Kwiecień 15, 2015, 10:57:14 ---Na jakiej podstawie wybrać przedszkole?

--- Koniec cytatu ---

Niedawno pytałem o opinie o przedszkolach dla autika. Słabo. Co zapytam kogoś "z branży" to poleca Synapsis. Ale nie był, nie widział, nie zna dzieci od nich. Jedna psycholog powiedziała, że zna dzieci (ma z nimi jakieś zajęcia) i psychologa z przedszkola publicznego 208 o które pytałem i twierdzi, że dobre. Ale nie ma porównania.

Oczywiście można porównywać parametry mierzalne i widoczne typu ile jakich zajęć ma dziecko, jak wyglądają i jak są wyposażone sale, plac zabaw, czy mają kuchnię, jakie godziny pracy, jakie zajęcia dodatkowe/standardowe, ile dzieci w grupie (akurat w przypadku autystów w publicznych prawo narzuca max 4 dzieciaków - nie wiem, czy prywatne też muszą spełniać ten warunek żeby dostać dopłatę).
Można dopytywać o opinie o konkretnych nauczycielkach czy terapeutach - ale trudno je znaleźć a poza tym mogą być niemiarodajne. Ja bym wolał, żeby moje dziecko trafiło na terapeutów/opiekunów pokroju dr House, o którym pewnie straszne opinie bym wypisywał ale byliby diabelnie skuteczni niż przemiłe osoby które słabo zmotywują dziecko do zmiany, które pewnie by wychwalał.

Ostatnio jeszcze jedna psycholog zwróciła nam uwagę na jeszcze jedną kwestię - jakie dzieci są w grupie. Chodzi o to, żeby i rozwojowo i wiekowo nie odbiegały za bardzo od siebie. No i tu ciekawa rzecz. Tylko w jednym przedszkolu (Synapsis) był kasting. Dwie wizyty gdzie dziecko było obserwowane raz indywidualnie drugi raz jak zachowuje się w grupie. Wierzę, że właśnie po to, żeby ustalić czy/do jakiej grupy będzie pasował. W przedszkolu publicznym przemiła i rzeczowa pani dyrektor na pytanie o inne dzieci, prośbę o zorganizowanie spotkania czy kontakt do rodziców pozostałych dzieci z grupy trochę się dziwiła i stwierdziła, że tylko my się interesujemy takimi rzeczami. Bo wcześniej byliśmy jeszcze porozmawiać, dopytać o terapeutów, zajęcia itd. - a inni rodzice nic. Dziecko się dostało - więc są zadowoleni, podpisują co trzeba i o nic nie pytają. Nie odebrałem tego jako zarzut, że utrudniamy jej życie a raczej jako pochwałę. Ale mnie to bardzo zdziwiło, że innych takie rzeczy nie obchodzą i chcą posłać dziecko "w ciemno". Tym bardziej, że mowa o przedszkolu specjalnym.

mamuśka12:
Przed wszystkim na podstawie opinii jakie panują wśród rodziców innych dzieci, zobaczyć jakie mają zajęcia dodatkowe , jak wykwalikowana jest kadra, a potem jakie opłaty , bo to niestety też jest ważne .

klarasi:
Poczytaj opinie albo pogadaj z rodzicami, jak masz możliwość. Wybierz się na dzień otwarty i będziesz miała jakie takie pojęcie o tym, jak wszystko wygląda, jakie są wychowawczynie, jaka atmosfera. No i może będziesz miała okazję porozmawiać rodzicami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej