Autor Wątek: nauczanie indywidualne  (Przeczytany 1595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ella40

• Nowicjusz
  • *
nauczanie indywidualne
« dnia: Kwiecień 23, 2005, 11:40:10 »
witam,
moj 7-letni synek, uczen klasy pierwszej szkoly publicznej wlasnie teraz prawie pod koniec roku szkolnego uzyskal z poradni orzeczenie o potrzebie nauczania specjalnego jak rowniez przyznano mu nauczanie indywidualne, chcialam przeniesc go do szkoly integracyjnej (mieszkamy w Warszawie na Pradze poludnie) niestety nie ma miejsc, rozwiazaniem na teraz jest wlasnie kontynowanie nauki w obecnej szkole ale indywidualne, poradzcie prosze, bo spotkalam sie niestety z murem obojetnosci ze strony dyrekcji, ile czasu od momentu przekazania dyrektorce orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego trwa faktyczne rozpoczecie takiej nauki, ile wasze dzieci czekaly?
obecnie uzyskalam informacje ze godziny juz sa rozdysponowane, zeby dac je mojemu dziecku dyrektorka musialaby zabrac innemu (przyznam ze nie rozumiem), przeciez godziny przyznaje kuratorium a nie dyrektor (ale moze sie myle),
bede wdzieczna za wszelkie wskazowki jak rozwiklac ten supelek obojetnosci i pomoc swojemu dziecku.

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
    • Nadzwyczajne-Dzieci - strona WWW
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2005, 11:56:56 »
Zobacz na orzeczeniu na jaki okres ono zostało wystawione. Czy w pisano, że obowiązuje już w tym roku szkolnym czyli 2004/2005 czy od przyszłego 2005/2006.
Podejrzewam, że jest od teraz i w związku z tym powinno być wdrożone od zaraz. Napisz oficjalne pismo do dyrekcji szkoły i dołącz orzeczenia. To sprawa dyrektora jak to załatwi. On musi przedstawić swoj wniosek w KO i organie porwadzącym. To organ prowadzący musi znaleźć pieniądze.
Nie ma racji dyrektor mówiący, że nic nie da się już zrobić. Nauczanie indywidualne zaklepane jest dla różnych "przypadków. Przecież jeśli dziecko zachoruje, złamie nogę lub leży w szpitalu nikt nie każe mu czekać do następnego roku szkolnego aż dyrektor zrobi nowy arkusz organizacyjny.

Ponieważ Twoje dziecko nie jest nagłym przypadkiem w mniemaniu dyrektora i zapewne orzeczenia ma wystawione na okres dłuższy dyrektor myśli, że zrobi to od przyszłego roku aby teraz nie robić sobie kłopotów i dodatkowej roboty.

Powodzenia  :)

Pozdrawiam, Karolina

krystynagra

• Zasłużony
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2005, 21:45:12 »
Ella na pradze Południe , na Gocławiu jest bardzo dobra szkoła integracyjna.Chwaliła ja moja przyjaciółka , chodził tam jej syn - bezproblemowy,ale wyslany do takiej klasy celowo , zeby poznał dzieci z problemami .Powalcz o te szkołę

betata

• Aktywny
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2005, 22:59:23 »
Witam,
mój syn chodzi do trzeciej klasy szkoly publicznej (nie integracyjnej) - ma od poczatku nauczanie indywidualne (w maks. wysokosci - 8 lub 10 godzin, nie pamietam) + ksztalcenie specjalne (rewalidacja) - do 2 godz. maks. Nauczanie indywidualne jest placone przez kuratorium i moze byc realizowane przez OSOBY Z ZEWNATRZ SZKOLY, rewalidacja - jest placona przez szkole i - co jest faktem - szkola moze nie miec pieniedzy. W I klasie syn mial tylko 1 godzine rewalidacji - z wychowawczynia, nauczanie indyw. mial z pedagogiem specj. od ABA, z którym szkola podpisala stosowna umowe. Tak bylo tez w drugiej klasie, z tym, ze wychowawczyni miala 2 lub 3 godziny, w trzeciej - pani od ABA miala 4 godziny, reszte - pedagog szkolny - pani, ktora sie "przyuczala do dziecka" przez dwa lata. Oprocz tego syn chodzil na wszystkie lekcje. Tak wiec zalezy to wylacznie od szkoly, jak do tego podejdzie. Dziwne, ze spotkalas sie z murem obojetnosci, bo zazwyczaj dyrekcji powinno na tych godzinach zalezec, jesli planuje przyznac je swoim nauczycielom, bo to przeciez dodatkowe dla nich pieniadze ... Tylko kwestia odpowiedniego podzialu godzin ... Z drugiej strony musze ostrzec, zeby tak latwo nie godzic sie na za przeproszeniem "byle kogo" (kto jest akurat wolny), po to, zeby to nauczanie mialo rzeczywiscie rece i nogi.
pozdr,
betata
pozdrawiam serdecznie, betata

martini- autyzm

• Bywalec
  • **
    • brak
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2005, 04:01:29 »
ella tak jak pisala Karolina, to pieniadze to nie problem szkoly tylko albo Kuratorium albo Miasta zalezy kto jest Platnikiem dla tej szkoly. Jedyny problem jaki widze to taki, ze Pani Dyrektor obsadzila godzinami wszystkich nauczycieli - wg przepisu nauczyciel moze miec max. 1,5 etatu czyli 27 godzin dydaktycznych tygodniowo. Dodatkowo musi miec przygotowanie do prowadzenia zajec rewalidacyjnych...a jest kwiecien - i stad moze miec trudnosc...nie tlumaczy to jednak jego obojetnosci. Potwierdzam to co napisala Karolina jesli masz skierowanie od zaraz...to jej obowiazkiem jest je zapewnic.

Pozdrawiam cieplo
mjmpl - usa

ella40

• Nowicjusz
  • *
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2005, 00:08:45 »
Dziekuje Wam pieknie za odpowiedzi, tak jak radzi Karolina jutro skladam po prostu podanie do dyrekcji szkoly poparte orzeczeniem o nauczaniu indywidualnym, wiem ze do konca roku jest malo czasu i byc moze skonczy sie na tym ze moj syn bedzie siedzial w domu,
jezeli chodzi o szkole integracyjna (jedyna na Goclawiu) niestety nie mam wielkich nadziei, ale tez zloze podanie, moze we wrzesniu zwolni sie miejsce,
jak nie to bede musiala szukac na innych dzielnicach i dojezdzac autobusami.
Tylko wiecie co mnie wkurza najbardziej? To ze szkola do ktorej Michal chodzi w tej chwili to piekna nowa szkola z podjazdami i windami, wydano publiczne pieniadze a okazuje sie ze zorganizowanie w niej chocby jednej klasy integracyjnej jest niemozliwe - dyrektorka twierdzi ze stara sie co roku i ze dostaje odmowe, a przeciez wiadomo ze jest zapotrzebowanie na naszym terenie na takie klasy, ale temu tematowi zamierzam sie przyjrzec dokladniej i jak cos wskoram to napisze.
Jezeli jest na tym forum ktos kto tak jak ja szuka miejsca od wrzesnia w szkole integracyjnej w Warszawie na Pradze Poludnie, to moze gdyby udalo nam sie zebrac w kilkoro osob moglibysmy powalczyc o utworzenie chociaz jednej klasy w pieknej spelniajacej wszystkie wymogi architektoniczne szkole na Goclawiu.
pozdrawiam i prosze o kontakt
villa23@wp.pl
gg 7191079

rudzielec

• Aktywny
nauczanie indywidualne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2005, 21:27:22 »
Z nowymi oddziałami integracyjnymi jest problem. Teraz w pilotażu jest nauczanie włączające. Więcej informacji o jego zasadach na stonach MENiS.
W mojej szkole 2 dzieci ma od dzisiaj nauczanie indywidualne, w dodatku przyznane tylko do końca tego roku szkolnego.
Po zatwierdzeniu przez organ prowadzący i Kuratorium dyrektor przydziela dane godziny nauczycielom. W klasach I-III jest to najczęściej 1 osoba.
Pozdrawiam gorąco
Monika