Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Edukacja => Wątek zaczęty przez: aqua w Kwiecień 11, 2003, 23:38:40

Tytuł: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: aqua w Kwiecień 11, 2003, 23:38:40
Maluch przed monitoremEDIPRESSE  
 
Przedszkolaki są często lepiej obeznane z myszką i klawiaturą niż z flamastrami i kredkami. Przed monitorem uczą się czytać i liczyć, ale też przez komputer miewają problemy z kręgosłupem i słabszy wzrok - przestrzega Dorota Zawadzka, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego. Już dwulatek uwielbia bębnić w klawiaturę, zafascynowany zmieniającymi się obrazami, a dla przedszkolaka komputerowe programy i gry to już wielka atrakcja.
 Przeczytajcie jak  nasze dzieci  odbierają komputer.

http://polki.wp.pl/wiadomo....Dziecko

A przedewszystkim  bardzo  dokladnie wypisano plusy :) i minusy komputera :( .

Zyczę miłej  lektury.
No  i  czekamy  ??? na przemyślenia rodziców!!
Tytuł: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: aqua w Kwiecień 12, 2003, 09:35:15
http://polki.wp.pl/wiadomo....Dziecko


Sorrki  cos niechce zadzialac
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: Aldonka28 w Luty 26, 2019, 18:08:30
Dzieci powinny mieć równowagę między zabawą z rówieśnikami, a graniem w gry komputerowe. Nasz syn teraz chętnie gra m.in w Ski Jumps https://ski-jumps.pl/  z resztą w tą grę mi samemu kiedyś zdarzało się grywać i muszę przyznać, że potrafi wciągnąć tym bardziej że jesteśmy wielkimi fanami skoków więc stara się zawsze jak najdalej lądować i bić rekordy. Dla odstresowania się i odpoczynku po szkole myślę, ze jest jak najbardziej ok :)
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: naturalizowana w Luty 28, 2019, 10:57:31
Może to banał, ale powinno się dziecku wyznaczyć granicę w używaniu komputera czy tabletu/smartfona. Lepiej zająć je czymś innym.
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: a.jamrocha w Marzec 03, 2019, 15:09:59
W dzisiejszych czasach tablet, komputer to też wygoda dla rodziców. Dadzą dziecku, włączą dziecku i dziecka nie ma przez godzinę lub więcej - po prostu mają spokój. To nie jest dobre, bo dzieci się nie rozwijają... Ja swojemu szkrabowi wydzielam ten czas lub próbuję go zająć jakimiś zabawkami edukacyjnymi. Ostatnio kupiliśmy fajny mikroskop szkolny i mój Antek świetnie się przy tym bawi i nawet czasem zapomina o tablecie czy komputerze :)
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: KrystynaNowak w Marzec 07, 2019, 13:09:26
Zgadzam się z a.jamrocha. Bardzo duże znaczenie ma tutaj podejście rodziców. Jeśli chcą oni mieć trochę czasu dla siebie i dają dziecku do zabawy telefon czy tablet, to nie jest dobre rozwiązanie...Lepiej kupić kilka gier planszowych. Jest teraz w sklepach mnóstwo fajnych opcji, które sprawiają również wiele przyjemności rodzicom i starszemu rodzeństwu.
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: louder w Marzec 13, 2019, 01:15:39
Uważam, że nie ma nic złego w tym by dziecko spędzało trochę czasu przed komputerem. Oczywiście trochę to nie znaczy pół dnia. Komputery sa wszedzie i tak już zostanie, więc dziecko może się bawić i uczyć jednocześnie. U mnie na przykład dzieci poza prostymi gierkami używają też komputera jako telewizora i oglądają filmiki takie jak tu
https://www.youtube.com/watch?v=BFbYMnTFMrk
Albo takie dłuższe
https://www.youtube.com/watch?v=10XDI50n0IU
Świetnie sprawdzają się jako muzyka do snu. Tylko musze zaznaczyć, że przed posadzeniem dziecka przed komputerem warto zaintalować programy blokujące niektóre treści. Nie chodzi o to by dziecko nie wchodziło na strony dla dorosłych, ale tez o adbloki itp, bo czesto na normalnej stronie mogą wyskakiwać dziwne treści.
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: panoplan w Marzec 15, 2019, 10:31:08
Po prostu trzeba do wszystkiego podchodzić z głową.  Tablet/telefon/komputer tak, ale dla malucha to max 15 minut na dzień, później przerwa, nawet na tydzień by mały się nie przyzwyczaił, że codziennie gra.
Bo jak się przyzwyczai to potem będzie wymuszać.
Ale zakazywać całkowicie też nie można, przecież maluchy nas obserwują i chcą nas naśladować, nie tylko przy zakładaniu butów mamy czy taty.
Tytuł: Odp: Maluch  przed komputerem
Wiadomość wysłana przez: pergola w Czerwiec 28, 2019, 12:38:18
Czas przed komputerem nalezy ograniczyc do minimum.