Autor Wątek: Jak odkryć w dziecku pasję?  (Przeczytany 47640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eliza.B8

• Nowicjusz
  • *
Odp: Jak odkryć w dziecku pasję?
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 28, 2017, 15:35:20 »
Ja swoje dzieci zapisuje na kilka zajęć dodatkowych, potem wysyłam je na pierwsze zajęcia i pozwalam zdecydować, na które mają ochotę chodzić. Dzięki temu do niczego ich nie zmuszam, a syn i córa robią to co sprawia im przyjemność.
Córka wybrała grę na skrzypcach, a syn basen i piłkę nożną  :)

Ewa88

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:43:03 »
Ja również uważam, że dziecko powinno odkryć pasję samo. Rodzić powinien oczywiście pomóc w poszukiwaniach, pokazywać możliwe opcje, ale na pewno nie może decydować za swoje dziecko :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 09:10:05 wysłany przez admin »

szymanowska

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2017, 10:20:49 »
Niektórzy rodzice na sile szukają w dzieciach pasji zapisując je na 100 przeróżnych zajęć pozalekcyjnych, ale to nie jest sposób na rozbudzenie pasji... Trzeba obserwować dziecko i tyle.

studio22

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 23, 2018, 13:03:24 »
metoda prob i bledow oraz obserwowac czym sie interesuje dziecko
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 10:52:51 wysłany przez admin »

prostozedenu

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 19, 2018, 18:53:01 »
Ja kiedyś robiłam zakupy dla chrześniaczki na [...] i kupiłam dla swojej Julki przy okazji masę plastyczną. Świetna sprawa i okazało się, że córeczka ma rękę do plastyki :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 10:53:08 wysłany przez admin »

anelka202

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 12, 2018, 09:10:17 »
moje dziecko nadal nie okryło w sobie nic ... kilka rzyczy probowalismy,
wszystko z czasem mu sie nudzilo
[...]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 08:53:18 wysłany przez admin »

don_on

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 20, 2018, 11:37:11 »
Obserwować dziecko przede wszystkim

Bibi123

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:36:35 »
Fajnie dziecko wspierać w tym co lubi robić ale nic na siłe. Podsuwać pomysły, niech eksperymentuje , motywowac :) moje córki od ponad roku tanczą w balecie bo same chciały i póki co kochaja ta a ja jestem bardzo dumna i ciągle je zachwalam i jestem na każdym treningu kiedy tego chca :D

burasek

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 21, 2018, 17:54:43 »
niestety w przypadku większości dzieci jest to dość trudne, jeśli rodziece mają swoje pasje to najczęściej zarażają nimi dzieci, niektóre dzieciaczki maja predyspozcycje w niektórych kierunkach, ale większość szuka, zmienia, szuka, zmienia szuka zmienia itd

sarrra

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 22, 2019, 12:07:31 »
Najważniejsze to nie zmuszać dziecka do czegoś czego nie lubi. Dziecko musi lubić dodatkowe zajęcia. Muszą go one interesować oraz musi odczuwać przyjemność z racji uczęśzczania na nie. No i nie powinno byc ich zbyt wiele tak aby dziecko równiez miało czas dla siebie i aby najzwyczajniej w świecie miało możliwość ponudzić się.

Ze swojej strony polecam
zajecia muzyczne
taniec
zajęcia sportowe
ewentualnie zaszczepienie w dziecku pasji kolekcjonerskiej. Do zbierania znaczków czy monet. Jak tutaj https://znaczkopol.pl/znaczki/sterowce_zeppelin 
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2019, 12:46:19 wysłany przez sarrra »

pergola

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 28, 2019, 12:38:43 »
Jestem tego samego zdania.

kar_Ola

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2019, 12:07:49 »
Najważniejsze to nie zmuszać dziecka do czegoś, czego nie lubi. Dziecko musi lubić dodatkowe zajęcia. Muszą go one interesować oraz musi odczuwać przyjemność z racji uczęszczania na nie. No i nie powinno być ich zbyt wiele tak, aby dziecko również miało czas dla siebie i aby najzwyczajniej w świecie miało możliwość ponudzić się.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Pytanie tylko skąd brać pomysły na te dodatkowe zajęcia? Ja na przykład przeglądam bloga junior angin (o tego - https://blog-juniorangin.pl/) i z niego staram się czerpać jakieś inspiracje. Jestem ciekawa, skąd Wy bierzecie pomysły. Wymyślacie same, czy tak, jak ja również poszukujecie jakichś ciekawych sposobów na organizacje wolnego czasu dla swoich maluchów?