Autor Wątek: Interesujące i cenne  (Przeczytany 28640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1345
Interesujące i cenne
« dnia: Marzec 07, 2007, 08:39:36 »
Witam,

Zaprezentujemy kilka pozycji wydawniczych PWN - co o nich sądzicie, czy są Wam znane, czy możecie zaproponować cos innego z oferty PWN coś co warte jest naszej uwagi ?...

Zapraszam,

"Ruch rozwijający dla dzieci" - Weronika Sherborne

Autorski wykład Metody Ruchu Rozwijającego!
Światowej sławy pedagog przedstawia w niniejszej pracy metodę twórczego rozwoju dziecka przez ruch i ćwiczenia.

Metoda ruchu rozwijającego:
- wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do rozszerzania świadomości samego siebie i pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi;
- ze względu na swoją naturalność, prostotę i efektywność zyskała uznanie na całym świecie i jest propagowana jako jeden z ważnych czynników rozwoju psychicznego małych dzieci, szczególnie niepełnosprawnych;
- w Polsce ma wielu zwolenników i jest stosowana przede wszystkim w przedszkola, w młodszych klasach szkoły podstawowej, przede wszystkim w klasach integracyjnych oraz w pracy z osobami dorosłymi, z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, nawet z głębokimi i sprzężonymi zaburzeniami psychomotorycznymi.

Książka przeznaczona jest dla studentów kierunków pedagogicznych (szczególnie pedagogika specjalna), psychologicznych oraz rehabilitacji na AWF. Znakomita pomoc dla nauczycieli, terapeutów, psychologów i pedagogów szkolnych, pracowników pomocy społecznej, wychowawców przedszkolnych, pielęgniarek oraz rodziców.


"Dyscyplina i kierowanie klasą" - Clifford H. Edwards

Uznany w świecie podręcznik wykorzystywany w kształceniu i dokształcaniu nauczycieli.

Prezentuje systemy wprowadzania i utrzymywania dyscypliny w klasie dopasowane do codziennej praktyki nauczycielskiej. Zawiera cztery powiązane ze sobą części.
- Pierwsza z nich to przegląd rodzinnych, społecznych i szkolnych źródeł problemów z dyscypliną, który ma pomóc w autodiagnozie i wypracowaniu przyszłym i obecnym nauczycielom własnej teorii kierowania klasą i ładem klasowym.
- Druga część, stanowiąca trzon książki, to doskonale uporządkowana prezentacja ośmiu sprawdzonych empirycznie systemów zachowania dyscypliny w klasie. Wśród nich znajdują się i teorie psychologiczne (B. Skinnera, Erica Berne), psychiatryczne i psychoterapeutyczne (Rudolfa Dreikusa, Lee Cantera).
- Kolejna część, trzecia, jest powrotem do stworzenia własnej teorii dyscypliny przez Czytelników, którzy dopiero sposobią się do zawodu nauczycielskiego. Pomocne są w tym zwłaszcza punkty i pytania do szerszej refleksji, stanowiące dodatek do każdego rozdziału.
- Ostatnia część natomiast relacjonuje główne problemy dyscyplinarne, takie jak przemoc w szkole czy skutki kulturowego, społecznego i etnicznego zróżnicowania uczniów.
Całość książki pomyślana jest jako narzędzie dla przyszłych i obecnych nauczycieli, mająca służyć podsunięciu sposobów postępowania i wypracowaniu własnej metody utrzymania porządku w klasie.

Praca Edwardsa, w swojej formie łącząca założenia teoretyczne z wymaganiami praktyki nauczycielskiej, może być nie tylko interesującym źródłem wiedzy dla nauczycieli, ale także służyć jako podręcznik na wydziałach pedagogicznych oraz na rozmaitych kursach doskonalenia zawodowego. Napisana przystępnym językiem, z licznymi przykładami z życia szkolnego, może  być pomocna w rozwiązaniu wielu problemów związanych z pracą nauczyciela.


"Jak wydobyć się z depresji" - Sue Atkinson

...dla tych, którzy "czują się smutni, samotni, przygnębieni, zrozpaczeni, pogrążeni w depresji, którzy myślą o samobójstwie" oraz dla ich bliskich...

Lektura Jak wydobyć się z depresji:
- pomaga w poznawaniu, rozumieniu  i cierpliwości dla siebie
- uczy rozpoznawać objawy depresji  i odkrywać ich przyczyny
- zawiera liczne wskazówki  do stworzenia własnego programu autoterapii, indywidualnej drogi radzenia sobie z depresją
- w bezpośredni, prosty i jasny sposób przedstawia propozycje i techniki, które cierpliwie stosowane, przynoszą efekty
- dodatkowo w książce znajdują się użyteczne informacje: m.in. adresy wybranych ośrodków zajmujących się terapią depresji w Polsce.

Książka jest  polecana przez psychologów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeutów i lekarzy. Kolejne już jej wydania w wielotysięcznych nakładach przekonują, że książka jest dobra i spełnia cel określony w tytule: pomaga wydobyć się z depresji.
   
Autorka Sue Atkinson: wiele razy w życiu cierpiała na depresję i udało jej się z nią uporać. "Nie piszę tej książki jako "ekspert". Nie piszę jej też dlatego, że  sadzę, iż znalazłam wszystkie odpowiedzi na pytania. To jest książka o odkrywaniu właściwych pytań".

Ksiązki poleca PWN
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/

bozena

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1345
Interesujące i cenne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2007, 13:05:28 »
Witam,

i jeszcze kilka propozycji Wydawnictwa Naukowego PWN
zapraszam
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/

bozena

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1345
Interesujące i cenne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2008, 11:34:49 »
Witam,

Nowości wydawnicze Wydawnictwa Naukowego PWN:Jean Piaget - Jak sobie dziecko wyobraża świat (La represèntation du monde chez l’enfant)

Tłum. Maria Gawlik

Red. nauk. Maria Kielar-Turska

Jedna z kluczowych publikacji z zakresu psychologii dziecka. Piaget poświęcił wiele lat badań teoretycznych i klinicznych, by znaleźć odpowiedź na pytanie, jak dziecko oddziela świat zewnętrzny od świata wewnętrznego, subiektywnego oraz w jaki sposób tworzy wizerunki świata w zależności od swojego rozwoju psychicznego. Jest to jeden z najważniejszych, ale też najbardziej trudnych tematów w psychologii dziecięcej.

Omawia zatem "rzeczywistość" dziecięcego świata oraz budowanie przez nie podziału na siebie i świat zewnętrzny. Zajmuje się ponadto tematem wyjaśniania genezy przedmiotów, zjawisk przyrodniczych, człowieka i życia w ogóle, w charakterystyczny prosty i magiczny zarazem sposób.

 -----------------------------------------------Grażyna  Krasowicz-Kupis, Katarzyna Wiejak - Skala inteligencji Wechslera dla dzieci (WISC-R) w praktyce psychologicznej

Unikalny na polskim rynku wydawniczym podręcznik  poświęcony praktycznym aspektom stosowania skali WISC-R, która jest jednym z najpopularniejszych i powszechnie stosowanych w poradnictwie, testów psychologicznych dla dzieci. Książka prezentuje podstawowe informacje dotyczące skal inteligencji Wechslera, praktyczne aspekty badania skalą WISC-R (wykorzystujące obserwacje i badania autorek!) oraz w sposób szczegółowy omawia zasady psychometrycznej i klinicznej interpretacji wyników.  

-------------------------------------------------S. Stephen Joseph, P. Alex Linley - Psychologia pozytywna w praktyce

Redakcja: Janusz Czapiński
Tłumaczenie: Aleksandra Jaworska


Książka zawiera najbardziej reprezentatywne teksty wybitnych teoretyków i praktyków z zakresu zastosowań psychologii pozytywnej. Pokazują one znaczenie psychologii pozytywnej w wyjaśnianiu ludzkich zachowań i losów, stanowią także ilustracje aplikacyjne w poszczególnych dziedzinach praktyki psychologicznej. Omawiane treści pokazują wszechstronne zastosowanie idei psychologii pozytywnej w praktyce zawodowej – w szkole, w psychoterapii, w pracy, w doradztwie, w polityce społecznej, w promocji zdrowia.

---------------

Inne propozycje PWN - kliknij >>>
Bożena Nowakowska
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej"
http://www.dzieci.org.pl/

Cukierek

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 1
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2010, 22:09:53 »
Ciekawe propozycje 8)

majstix

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 2
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2011, 11:13:48 »
wielkie dzieki bozena za propozycje, 2 książki już na pewno kupie , pozdro

tilla

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 11
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:40:03 »
Ja chyba też skusze się na 2 pozycje :)

ania19861

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 3
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:31:05 »
Ciekawe książki, przeanalizuje i na pewno jakieś wybiore, dzięki :)

kasia.

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 117
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2012, 21:37:55 »
podejrzane ze polecają to sami nowicjusze...

ewelina70

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 2
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2014, 11:49:34 »
Witam bardzo ciekawe jak da nowicjusza czyli dla mnie:) Chciałam również polecić [reklama - proszę uzgadniać z administracją]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2014, 19:34:06 wysłany przez Karolina »

lena997

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:27:36 »
Bardzo dobry pomysł z tym tematem. Dzięki Bozena

dexter12

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 11
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2015, 22:10:30 »
Polecam również ksiażkę grzeczne dziecko opisuje się w nim dość ciekawy sposób możliwe warianty wychowania dziecka. Jedno jest pewne wiedza w dzisiejszych czasach o psychologii dziecka jest konieczna i potrzebna aby samemu nie zwariować i dziecko dobrze wychować

Znajdź coś dla siebie-https://mironcieslak.wordpress.com/2015/03/17/sypialnia-jaki-kolor-scian-wybrac/. Wejdź i skomentuj.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 18:37:16 wysłany przez dexter12 »

joann2d

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 2
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2016, 19:12:58 »
Szukacie ciekawych miejsc gdzie może zabrać swojej dzieci ? Jeśli tak to zobaczcie na najnowszy repertuar w Teatrze Małego Widza w Warszawie, właśnie tam możecie znaleźć ciekawe warsztaty plastyczne dla dzieci które pomogą waszym dzieciom zdobyć nowe umiejętności i spędzić miło czas nie tylko przed komputerem !

nspnowawies

 • Nowicjusz
 • *
 • Wiadomości: 1
Odp: Interesujące i cenne
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2017, 20:10:11 »
Dzieci z Olsztyna i okolic zapraszam do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi (gmina Purda). Klasy liczą 4-7 osób, brak miejskiego hałasu. Nauka jest bezpłatna.    http://nowawies.warmia.info