Autor Wątek: dowóz do szkoły  (Przeczytany 2187 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ricorete

• Kreatywny
dowóz do szkoły
« dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:34:35 »
witam, mam pytanie, czy mogę wymagać od Gminy aby mi zapewnili dowóz dziecka niepełnosprawnego posiadającego orzeczenie o KS do szkoły w której realizuje obowiązek Nauczania Indywidualnego ???? zastanawiam się czy nie wystąpić od Poradni o takie orzeczeni, tylko bardzo istotna jest dla mnie kwestia dowozu, zaznaczę, że byłaby to szkoła nasza obwodowa.

domawilk

• Nowicjusz
  • *
Odp: dowóz do szkoły
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2016, 21:47:29 »
Myślę że takie pytanie najlepiej zadać u źródła.

ricorete

• Kreatywny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:33:23 »
zadzwoniłam już do wydziału edukacji, dowóz się należy.

bianka83

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2016, 11:48:53 »
witjaice

AgataS25

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 14:30:27 »
No widzisz :)

ossollinna

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2016, 13:43:19 »
No i dobrze. W takim razie korzystajcie do woli.

wera1122

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:52:47 »
oczywiście że dowóz sie nalezy ,w u nas jest organizowany nawet z najdalszych dzielnic

michal92

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2017, 14:38:41 »
Oczywiście ,że się należy , to jest obowiązek państwa .

Erdos

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2017, 10:04:47 »
przykre, że trzeba o to walczyć

neoaferatu

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2017, 23:31:33 »
Złożyłam w szkole specjalnej we Wrocławiu podanie o dowóz jak co roku, ale Pani Dyrektor powiedziała mi, że moi niepełnosprawni synowie lat 22 nie uzyskają tego dowozu od września 2017, ponieważ tak ją poinformowano w Wydziale Oświaty we Wrocławiu. Czekam na odpowiedź z uzasadnieniem na piśmie, żeby rozesłać to wszędzie, gdzie się da. To jakiś skandal. Oprócz tego w tym roku nie ma półkolonii w szkole moich synów, ponieważ wg wyjaśnień Dyrekcji zmieniły się niekorzystnie w Ustawie Oświatowej z 07.09.2016 zasady płacenia nauczycielom za pracę na półkoloniach. Na skutek takiej bezdusznej czy bezmyślnej oszczędności autystyczne dzieci i młodzież w naszej szkole zostały pozbawione półkolonii. A jak jest u Was?
Neo Aferatu

neoaferatu

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:59:42 »
No i dostałam odpowiedzi i informacje. Okazało się, że w nowej ustawie Prawo Oświatowe - jak poinformowała mnie urzędniczka z ministerstwa edukacji - uściślono sformułowanie ośrodek na ośrodek szkolno - wychowawczy, czym posłowie pozbawili możliwości dowozu do szkoły uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi między 21 a 24 r. życia. Tym samym na skutek takiej bezmyślnej zmiany w ustawie moi synowie nie będą mieli od września 2017r. dowozu do szkoły!!!!Czy są na tym forum osoby, którym też odmówiono dowozu do szkoły? Odezwijcie się do mnie. Napisałam pismo do Prezydenta Wrocławia, żeby dofinansował dowóz do szkoły moich synów na podstawie Ustawy o Samorządzie Gminnym. Oczywiście odmówił, bo nie jest związany żadnym aktem prawnym, ponieważ PIS wykasował w nowej ustawie taki obowiązek. Nie widzę żadnych prób naprawienia tego potwornego błędu. Zgłosiłam tę sprawę poseł Stachowiak - Różeckiej no i nic się nie dzieje - nie widać żeby przywracali stan poprzedni. Mamy teraz do czynienia z dyskryminacją, ponieważ uczniowie z tymi samymi schorzeniami w przypadku uczęszczania do ośrodka szkolno - wychowawczego muszą być dowożeni przez gminę, jeśli rodzic o to wystąpi, a ci, którzy z tymi samymi schorzeniami uczęszczają do szkoły - zostali pozbawieni takiego prawa!!!
Neo Aferatu

wojtek443

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2017, 07:54:08 »
ale kto zazwyczaj dowodzi