Autor Wątek: Akcja Ratuj Maluchy - dot. wcześniejszej edukacji  (Przeczytany 27930 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anaza

• Zasłużony
Akcja Ratuj Maluchy - dot. wcześniejszej edukacji
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 10:39:45 »
Słuchajcie - dostałam dziś takiego maila - w środku jest zbiórka podpisów na szczytny moim zdaniem cel.
Nie wiem czy ktoś tu już o tym pisał - ja nie widziałam.
Sądzę że na forum znajdzie się dużo osób zainteresowanych akcją.
Zamieszczam na tablicy Autyzm, bo niestety na innych nikt tego nie znajdzie. Jeśli może to tu zostać, to fajnie, ale jeśli Moderatorki postanowią inaczej, to będę żałować ale uszanuję taką decyzję :)

O akcji także na http://zaciszeautyzmu.pl

Od września 2012 do pierwszych klas mają iść wszystkie sześciolatki.
Nasze dzieci mają być skazane na stres, zbyt trudną podstawę programową, nieprzystosowane szkoły, a do tego na kumulację roczników nie tylko w pierwszych klasach ale przez całą edukację. Obowiązkiem przedszkolnym objęto też pięciolatki, choć w Polsce dramatycznie brakuje przedszkoli. W praktyce niespełna pięcioletnie maluchy będą więc zmuszone chodzić do szkół, często odległych od ich miejsca zamieszkania i nieprzystosowanych do ich potrzeb.
Najgorsze jest to, że  ta ustawa  szczególnie dotyka dzieci objęte rehabilitacją i skraca im ten okres o jeden rok!
Od 2012 roku opieka w ośrodkach wczesnej interwencji  dla dzieci będzie się odbywać tylko do szóstego roku życia - czyli do  momentu przystąpienia dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Obecnie dzieci z różnymi deficytami mają zapewnioną kompleksową opiekę (opieka fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, lekarzy rehabilitacji, urologów, integracja motoryczna -  sensoryczna, terapie widzenia itp.) w Ośrodkach Wczesnej Interwencji o rok dłużej (czyli do siódmego roku życia).
Podobnie rzecz się będzie miała z wczesnym wspomaganiem stosowanym w przedszkolach i poradniach psychologiczno - pedagogicznych. Od 2012 roku dzieci potrzebujące pomocy -usprawnienia będą korzystać z wczesnego wspomagania o rok krócej niż ich poprzednicy. Wiadomo, że dla rozwoju dziecka rok to bardzo dużo...
Grupa rodziców skupiona wokół Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, 21 marca złożyła w sejmie obywatelski projekt ustawy, który
1) powraca do obowiązku szkolnego dla 7latków (co oznacza rehabilitację do 7 roku życia)
2) znosi obowiązek dla pięciolatków
3) zapewnia państwowe pieniądze na przedszkola
4) znosi łatwą ścieżkę likwidacji szkół

Prosimy o przekazywanie informacji, że taki wniosek został zgłoszony.
Aby akcja się powiodła potrzebujemy podpisów odręcznych na papierze (nie w Internecie). Do końca czerwca musimy zebrać 100 tys. podpisów!

Co trzeba zrobić:

1) Wejść na stronę www.rzecznikrodzicow.pl lub www.ratujmaluchy.pl pobrać specjalny formularz, zebrać jak najwięcej podpisów i najlepiej wysłać pocztą na adres:
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej;
ul. Kazimierza Wielkiego 31/41;
05-120 Legionowo

Mamy czas do 4 lipca 2011 r.

2) Przesłać tego maila do wszystkich zainteresowanych osób,
3) Warto dołączyć do nas na Facebooku
Działajmy dla dobra naszych dzieci. Nikt za nas tego nie zrobi!

pozdrawiamy serdecznie,
Tomasz i Karolina Elbanowscy, Barbara Frączek, Krystyna Bula
Akcja Ratuj Maluchy

prowadzona przez Fundację i Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców
www.rzecznikrodzicow.pl, www.ratujmaluchy.pl

W Krakowie podpisy można składać:
1. Sklep z zabawkami ul. Długa 44.
2. Sklep z zabawkami ul. Mazowiecka 68.
3. Prywatne przedszkole ul. Racławicka 20; godz. 9.30 - 17.00
4. Kancelaria Moniki Brzozowskiej, ul. Brodowicza 2/2
5. "Bajlandia"- Centrum Zabaw Dziecięcych w Parku Jordana (od strony Błoń)
6. Mamy Cafe u. Sławkowska 20
7. Przychodnia, Poradnia Dziecięca ul. Wysłouchów 43, Kraków
8. Usługi Krawieckie os. Oświecenia 33d
9. Klubo-kawiarnia dla rodziców i dzieci ,,SZTAMKA'' , blok Wicherkiewicza 19 (naprzeciwko poczty) pon -pt godz 10-13 i 16-19.
10. Sklep Spożywczy, Os. Oświecenia 33a, Kraków
11. ul. Basztowa 17 Zegarmistrz.
12. ul. Floriańska 18 (oficyna) Cafe Internet Garinet
13. Przychodnia, ul. Wysłouchów 43, w rejestracji dziecięcej

Kontakt Kraków: Magdalena Drezner-Florek i Jacek Florek, krakow7@interia.pl
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

bazylia

• Zasłużony
Odp: Akcja Ratuj Maluchy - dot. wcześniejszej edukacji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2011, 12:01:37 »
Dobra wiadomosc jest taka, ze udalo juz sie zebrac 100 000 podpisow, a to byl warunek zgloszenia obywatelskiego projektu ustawy, ale im wiecej poparcia tym lepiej :)

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2011, 12:30:26 »
anza  :) ten temat ma się nijak do autyzmu więc jak możesz wątpić, że go tu pozostawie ?

Dlaczego sądzisz, że nikt nie znajdzie tego na innych tablicach? Forum SDSI to wiele tematycznych tablic.

Przepraszam ale ręce mi często opadają ....

Temat jest ważny i godny popularyzacji ale nie tutaj.
Pozdrawiam, Karolina

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2011, 21:01:27 »
anza  :) ten temat ma się nijak do autyzmu więc jak możesz wątpić, że go tu pozostawie ?

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2011, 21:04:43 »
Moim zdaniem ma się tak do autyzmu, że wielu rodzicow dzieci autysytycznych pewnie jest tematem żywo zainteresowanych.
Rozumiem, że dbasz o przejrzystość merytoryczne forum, niemniej liczyłam na to, że z uwagi na wagę tematu i czasowość akcji - do 4 lipca, pozostawisz to czasowo na najpopularniejszej tablicy, żeby dać szansą jak największego powodzenia akcji.

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2011, 21:05:52 »
Twoje pytanie: - Dlaczego sądzę, że nikt nie znajdzie tego na innych tablicach? Forum SDSI to wiele tematycznych tablic (mam kłopot z cytowaniem)

Ano dlatego, że patrząc po statystykach wypowiedzi, tablica Autyzm jest ponad 1000 razy częściej odwiedzana od innej najbardziej popularnej.

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:11:22 »
anzo - moderowanie to cięzki kawałek chleba  - tak - dbam o przejrzystość i zależy mi aby całę forum SDSI było czytelne. Wyobrażasz sobie co byłoby, gdyby była tylko jedna tablica?

Wątek ustawiłam jako ważny, jest w odpowiednim miejscu. Na forum są rodzice dzieci o róznych niepełnosprawnościach. Proszę nie sugeruj mi zaniedbania lub pominięcia tak ważnej sprawy.

Wiem, ze formuowicze zaglądają wszędzie. Duża aktywność na autyzmie ma zupełnie inne powody i inne źródło. Tablice powstawały też w różnym czasie - właśnie z tego powodu aby bylo przejrzyście.

Pozdrawiam, Karolina

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:12:30 »
szkoda że nie ma tej petycji w wersji elektronicznej ... bo tak zrozumiałam, dobrze?
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2011, 20:45:10 »
Costos, ano nie ma elektronicznie. Trzeba na papierze wysłać lub oddać komuś kto wyśle.

tilla

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:38:15 »
Uważam że ważne było samo podjęcie tematu...

autośka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2014, 22:29:16 »
Chyba nie jest tak strasznie co? W klasach są same sześciolatki, tylko 1 w klasie cofnęło się do zerówki, szkołay z tych, które widzę przygotowane pod wzglęem wyposażenia. u nas panie tez robią dobre wrażenie i mamy zadowolone.

mamamloda

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2014, 15:33:25 »
Moja córcia poszła do szkoły w wieku 6 lat i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nie należy ulegać zbioroej panice, tylko samemu podjąć decyzję, polecam wszstkim ten tekst ...................
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 08:01:16 wysłany przez admin »

me

• Aktywny
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2014, 09:53:27 »
Mój synek ma iść do szkoły w wieku 5 lat i 10 miesięcy, dla mnie to paranoja.
Ostatnio liczyłam że jak ja poszłam do szkoły miałam 7 lat i 7 miesięcy.
To prawie dwa lata różnicy...
11.2010

Gafryt

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2015, 23:40:58 »
Mam wrażenie, że jeszcze trochę i dzieci będą musiały iść do szkoły jak tylko nauczą sie chodzić. Do szkoły w wieku 6 lat, do zerówki w wieku 5 lat, a co to będzie dalej?

Każdy ma swój życiowy cel - sprawdź mój na http://zapiskijoaski.mylog.pl/2015-01-16/moja_duma_moje_akwarium.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 18:10:57 wysłany przez Gafryt »

kubahuba

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2015, 02:53:26 »
Z jednej strony rozumiem idee, jaka przyświeca temu pomysłowi, z drugiej strony szkoda mi tych małych dzieciaków biegnących codziennie z tornistrami.

Blog mojego autorstwa http://inspiracjewnetrzarskie.bloog.pl/id,345586566,title,Bogactwo-stylu-glamour,index.html. Zapraszam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 10:21:39 wysłany przez kubahuba »