Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1528485 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sezamek

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #1080 dnia: Kwiecień 26, 2012, 00:32:08 »
na pytania "dlaczego to zrobileś"-odpowiada "nie wiem"-ręce opadaja normalnie... J
Nie wiem jak jego rozwój emocjonalny, ale np moja córka, która ma 17 lat, jest na poziomie mniej wiecej 12 latka. Często zapominam o tym, że ona potrzebuje wiecej czasu, żeby dojśc do siebie albo raczej - do ludzi, i niepotrzebnie się denerwuję.

obrazku-rozwoj emocjonalny-trudno powiedzieć... uwielbia malutkie dzieci, ale nie rozumie dlaczego placzą, jest empatyczny-ale ma napady złosliwosci i wtedy potrafi podszczypywac siostre. On z grubsza wie co jest dobre a co złe... Po prostu odkrył ostatnio magie słów "nie wiem"-bo zauwazył, ze zwraca tym na siebie uwage-ktos zaczyna z nim rozmawiac, opowiadac itp. I to nie wynika z braku kontaktu (tzn-w jego rozumieniu moze tak byc -nie wiem...)bo on ma cos takiego jak nadkontakt- jak kogos lubi-wziałby go do kieszonki, zabierał do przedszkola, na terapie i z nim spał... Nie wiem jak to jest "normalnie" u prawie pieciolatków...
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

saly

• Zasłużony
« Odpowiedź #1081 dnia: Kwiecień 26, 2012, 00:44:39 »
Ja mam wprawdzie 3,5 latkę, ale zaprzyjaźniona 5-latka mogłaby się z moją córką nie rozstawać...papużki- nierozłączki, śpią razem, myją się razem, razem rysują- wszystko razem. Ale co drugi miesiąc, albowiem fascynacje 5-latki są zmienne i w jednym miesiącu swoje uwielbienie okazuje mojej córce a w kolejnym innej koleżance. Więc tyle o " zdrowych 5-latkach".
Jeśli zaś chodzi o " nie wiem, nie umiem, nie potrafię, bolą mnie nóżki/ rączki/ włosy/ paznokcie" to... moja córka jest absolutnie stuprocentowo zdrowa, a wyprowadza mnie z równowagi kilkanaście razy dziennie takimi tekstami. Nie umie zasunąć rolet- choć wczoraj umiała. Jest zbyt zmęczona żeby zdjąć buty- choć pół godziny temu je zakładała, nie potrafi umyć ząbków bo bolą ją rączki- choć przed sekundą lała się z bratem używając wszystkim- niebolących o dziwo kończyn, górnych i dolnych. I tak w kółko....Na razie nie rozgryzłam, na ile to jest charakterystyczna dla wieku przedszkolnego labilność emocjonalna, na ile chęć zwrócenia na siebie uwagi, na ile bóle rozwojowe, bunt 4 latka,  a na ile zwykłe zmęczenie intensywnym dniem w przedszkolu i potem domu.Jest jeszcze opcja że jest uparta po mamusi i leniwa po tatusiu- dość wnerwiająca mieszanka.  Ale Hania ma wielu zaprzyjaźnionych rówieśników i w zasadzie każdy z nich tak ma, co mnie ciut ciut pociesza...
Więc jak widzisz Sezamku, nasze problemowe dzieciaczki nie zawsze obiegają tak bardzo od normy od " zdrowych"...

sezamek

• Zasłużony
« Odpowiedź #1082 dnia: Kwiecień 26, 2012, 01:03:29 »
KURCZE SALY_DZIEKUJĘ  :)
ja nie mam porównania-boc Franek to mój pierwoworodny -nie mam pojecia co jest ok a co "autystyczne"... Mam problem z pania psycholog-spotkałam sie ostsnio z opinia taka, ze moje dziecko jest WYUCZONE EMPATII I ROZUMOIENIA PRZENOSNI-bo dzieci z autyzmem i ZA tego "nie mają" -i za przeproszeniem -w tym punkcie-g***o z porozumienia i pomocy-bo pani traktuje mnie jak oszoloma, który po prostu sciemnia... nie twierdze, ze jest to jakies hiper rozumienie i elokwencja, ale NIE WIEM jak to powinno sie kształtowac u dziecka w podobnym wieku... nie wiem czy "kleic" dziury, czy po prostu tak ma byc...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 01:31:45 wysłany przez sezamek »
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1083 dnia: Kwiecień 26, 2012, 03:30:06 »
Mam problem z pania psycholog-...

Nie przejmuj się  :) To raczej jej problem, nie Twój. I trochę wyrozumiałosci  ;) W końcu ona jest tylko NT, ma swoje ograniczenia  :D

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #1084 dnia: Kwiecień 26, 2012, 06:48:03 »
bo on ma cos takiego jak nadkontakt- jak kogos lubi-wziałby go do kieszonki, zabierał do przedszkola, na terapie i z nim spał... Nie wiem jak to jest "normalnie" u prawie pieciolatków...

Normalne, normalne. Fochy, bunty, złośliwości też najzupełniej normalne. Tak samo jak nadmierne przywiązanie do głupich gadżetów (pokażcie mi dziecko, które nie nosi swoich "talizmanów" do szkoły czy przedszkola), a nawet wybiórczośc jedzenia i schizowe nawyki żywieniowe (tylko to akurat u zdrowych dzieci jest czasowe i przechodzi samo). Nie idealizujmy zdrowych dzieci, bo to nie są chodzące ideały, w sumie każde dziecko ma jakieś tam deficyty, my dorośli też :) Jeśli dziecko mówi, rozumie, rozwiązuje elastycznie problemy, nawiązuje kontakty społeczne i po prostu RADZI SOBIE w większości sytuacji (bo nie ma takiego nawet dorosłego, który by sobie radził w dosłownie każdej sytuacji  ;) ), to ja bym się nie czepiała.
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

saly

• Zasłużony
« Odpowiedź #1085 dnia: Kwiecień 26, 2012, 08:48:56 »
Sezamku, na dzisiaj stokroc bardziej daje mi popalic zdrowa corka noz autystyczny syn. Minuty nie usiedzi, lalka zajmuje sie z troska i empatia ale mama moze ryczec godzinami i empatii nie uswiadcze. Rano jest awantura o rzodkiewki na kanapke, a po poludniu o ich brak. Wybieranie rano ciuchow to koszmar, brak spinki z motylkiem to pewnikiem 3 wojna swiatowa. Ryki bo Amella sie z nia nie bawi w przeddzkolu i juz jej lubi- tyle ze Amelka od tygodnia chora i do przedszkola nie chodzi. Moglabym tak wymieniac do rana, ale zapewniam ze to normalne. Teraz lece na terapie, ale wirczorek moge napisac psychologiczne wyjasnienie tych zachowan.

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #1086 dnia: Kwiecień 26, 2012, 10:03:12 »
na pytania "dlaczego to zrobileś"-odpowiada "nie wiem"-ręce opadaja normalnie... J
Nie wiem jak jego rozwój emocjonalny, ale np moja córka, która ma 17 lat, jest na poziomie mniej wiecej 12 latka. Często zapominam o tym, że ona potrzebuje wiecej czasu, żeby dojśc do siebie albo raczej - do ludzi, i niepotrzebnie się denerwuję.

obrazku-rozwoj emocjonalny-trudno powiedzieć... uwielbia malutkie dzieci, ale nie rozumie dlaczego placzą, jest empatyczny-ale ma napady złosliwosci i wtedy potrafi podszczypywac siostre. On z grubsza wie co jest dobre a co złe... Po prostu odkrył ostatnio magie słów "nie wiem"-bo zauwazył, ze zwraca tym na siebie uwage-ktos zaczyna z nim rozmawiac, opowiadac itp. I to nie wynika z braku kontaktu (tzn-w jego rozumieniu moze tak byc -nie wiem...)bo on ma cos takiego jak nadkontakt- jak kogos lubi-wziałby go do kieszonki, zabierał do przedszkola, na terapie i z nim spał... Nie wiem jak to jest "normalnie" u prawie pieciolatków...

Sezamku, bardzo podobnie jest u nas tyle, że mój ma już skończone 6 lat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 10:04:53 wysłany przez noviutek111 »
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1087 dnia: Kwiecień 26, 2012, 10:25:05 »
A moj sie cieszy jak ktos ryczy :o Wczoraj na placu zabaw tez jakis brzdac płakał, zaraz reszta brzdąców sie zbiegła patrzec co sie dzieje i moj oczywiscie tez ... i juz widze ten usmieszek ::) ... podszedł do malego, popatrzył mu prosto w buzke, usmieszek oczywiscie i poleciał sie bawic... Dzis wychodzilam z zajec, a saly Antek w ryk za mna ;D, na dole go jeszcze było słychac, a moj juz usmiech, ze dziecko ryczy :o
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #1088 dnia: Kwiecień 26, 2012, 22:43:28 »
Mam problem z pania psycholog-spotkałam sie ostsnio z opinia taka, ze moje dziecko jest WYUCZONE EMPATII I ROZUMOIENIA PRZENOSNI

tak jakby można było dziecko tego po prostu wyuczyć..., eh
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 22:39:32 wysłany przez anaza »
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

saly

• Zasłużony
« Odpowiedź #1089 dnia: Kwiecień 27, 2012, 00:43:53 »
O,  to ja poproszę sposoby wyuczenia dziecka empatii, bardzo mi się przyda do starszej córki. Bo jakoś na razie krew , pot i łzy- jak mawiał Churchill- chętnie spróbuję. Kurde, skąd się tacy ludzie- psycholodzy biorą?

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #1090 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:41:41 »
A moj sie cieszy jak ktos ryczy :o
Moja córcia ma to samo. Najfajniej jest jak ktoś ryczy głosno, bo kapanie łez to nie to samo. Same łzy, co ciekawe, moje dziecko potrafi zrozumieć. Ryki są po prostu atrakcyjne :)))
No i musze powiedzieć, że czasem moja córka jest empatyczna i wrażliwa (widać, że naprawdę się przejmuje, potrafi też wyobrazić sobie cudze uczucia w filmie czy książce), a czasami na odwrót. Np przypuscmy, że się walnę mocno i się zapowietrzam, potrzebuję chwili spokoju, a ona mnie ciągnie i domaga się wyjaśnień :) Myślę, że może byc przestraszona. Jeśli sama jest bardzo zdenerwowana, to już inni ludzie nie mają znaczenia. Bardzo to zagmatwane. Chyba trudno jej sobie wyobrazić coś, czego sama nie doswiadczyła (wiadomo).
Empatii nie można wyuczyć, można nauczyć rozumienia przez analogię.
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1091 dnia: Kwiecień 27, 2012, 13:13:42 »
Moj jak ryczy to wymaga od razu tulenia, wspolczucia itd ... a mi jak sciemniam jak mnie walnie np to raz mnie glaszcze po buzi i tuli, a raz stoi i patrzy caly zadowolony z siebie :o

Wracajac do temetu w,ątku, cykl nr 5 rozpoczęty z samego rana ;)
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

rozolfik

• Kreatywny
« Odpowiedź #1092 dnia: Kwiecień 27, 2012, 14:53:41 »
Hiox- dopaszczowo cykl już robisz? Jak poszło ostatnio? mały bardzo pluł?
My też od rana chelatujemy. Oczywiście, do mordki tym razem, wzięłam się na sposób i ALA w formie gęstej papki wstrzykuję małemu do rurki w kubku. Dwie dawki przyjął bez krzywienia się ;D Zapowiada się cykl bez awantur  :)
Robercik 07. 04. 2009

Zosia 05.08. 2010

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #1093 dnia: Kwiecień 27, 2012, 16:01:29 »
Ja jednak spróbuję podnieśc ALA w tym cyklu. Wczoraj dostałam maila z Heliosa, że dopiero mi wysłali leki i że paczka może iśc około 2 tygodni, a zważywszy na długi weekend, pewnie pójdzie ze 3, więc w tym cyklu mogę spokojnie obserwowac reakcje na ALA, nic się nie będzie nakładało. Jak nie będzie masakry, to może da się pociągnąc cykl nawet 4-5 dni, korzystając z wolnego - jesli ja sama wytrzymam tyle zarwanych nocek :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1094 dnia: Kwiecień 27, 2012, 16:59:09 »
favorita powodzenia i oby bez swirków:)
roz ano do buzki ;) w dzien nie ma problemu u nas bo albo mu dam z piciem, albo z jedzeniem ;) Zapomnialam o dawce i jak szalona wyskakiwałam z basenu do szatni po kapsułke ;D a tam w szafce w torbie pieknie przypominajka sobie grała :P U nas w nocy sie zacznie plucie >:( tfu tfu oby nie ;) Dzis mam szczesliwy dzien i 2 sprawy Mlodego sie udaly wiec moze i ta trzecia ;) ;D :) :)
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30