Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1520182 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anaza

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:25:42 »
Mamo Dyzia - współczuję tych wymiotów u Młodego, moja bardzo źle znosi wymioty.

Chcialam Was zapytać, jakie radzilibyście mi wykonac badania u Młodej (jutro rano idziemy pobierać krew).
Zamierzałam standardowo zbadać jej wątrobowe, tarczycowe, cholesterol, kortyzol, morfologię, ew. miedź i cynk (jak wystarczy krwi).
Ale ostatnie wydarzenia sklaniają mnie do zastanowienia się czy nie powinnam jakoś zabrać się za zbadanie ewentualnych bakterii u Mlodej.
A to po jej pozytywnej reakcji na podawanie przez tydzień Augmentinu - dziecko mi się spektakularnie uspokoiło, kontakt o wiele lepszy, kupy się stopniowo poprawiły.
Teraz już trzeci  dzień jest bez tego antybiotyku i niestety nasza najgorsza (oprócz braków społecznych) bolączka, czyli korba, okropne pobudzenie powoli powraca. A było tak fajnie, jak ona była spokojna, zupełnie inne dziecko, no i mnie było o  wiele wiele latwiej i w domu i poza niż z dzieckiem ciągle miotającym się.
Więc wymyśliłam, że pewnie ten augmentin przytłukł jakąś bakterię, którą Młoda ma w sobie i która ją tak pobudza okropnie, a teraz ona znów się ożywia. Jak to zbadac co to może być za cholerstwo - czy da się jakoś z krwii? W jakim kierunku?? Macie jakiś pomysł?

O dziwo kupy są obecnie nadal lepsze niż przed antybiotykiem ale to  może być zasluga zwiększenia jej probiuotykow i sylimaryny dwukrotnie - zrobiłam to równocześnie z podaniem augmentinu, chciałam żeby bylo osłonowo. Nadal kontakt nie jest najgorszy - ale pogarsza się wraz z powrotem korby.
Przymierzam się do ostrzejszego grzybobicia Nystatyną - do tej pory myślalam że jej koszmarne pobudzenie i ciągle złe kupy to efekt grzyba, a teraz ta pozytywna reakcja na augmentin mnie skołowała - może oprócz grzyba przeszkadza jej coś jeszcze - jakas właśnie bakteria świńska i zlośliwa. Na ulotce augmentinu nie pisze na jakie on dziala bakterie (tylko że na powodujące zapalenia). Jak to zbadać? Pewnie zbadam ASO dodatkowo (przeslanka do Pandas), zrobię mocz na posiew (?) ale czy da się jakieś inne konkretniejsze bakterie zbadać, jakie, jest ich cala lista? Podpowiedzcie coś proszę - jutro się kłujemy.
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:39:07 »
tutaj są podane bakterie, które bije augmentin:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=264
ale pewnie niewiele ci to pomoże, bo spektrum jego działania jest bardzo szerokie

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:50:06 »
anaza-a czy próbowalas dawac małej nystatyne? ja pamietam, ze kiedys experymentalnie zrobilismy Frankowi dłuuuga kuracje nystatyną własnie. I tez poprawa była zauwazalna-i musze przyznac, ze trwała (to znaczy troche swirów wrócilo-ale w mniejszym natęzeniu)...

Mój po augumentinie-jest z kolei zsypany i ma pokrzywke-odstawilismy to w pierony...I-tez omijamy weekendowy cykl... Gile i katarzysko jak byly tak są-goraczki chwilowo sie uspokoiły-za to znowu ruszyla FABRYKA i młody smierdzi na kilometr-dzisiaj nawet po kapieli waliło potwornie jak sie z nim wygłupiałam... Juz bym go pochelatowała trochę, bo jakos podczas cyklu mam wrażenie, ze mam jakąś kontrolenad tym wywalaniem metali... A tak-ten zapach pomiedzy takimi kosmicznymi goraczkami troche mnie niepokoi-chociaz moze niepotrzebnie...

Za to moja córka-zdrowa-na augumentin zareagowala rewelacyjnie-jestem w szoku...

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:10:54 »
Sezamku robiłam ok. 2 lat temu długą kurację nystatyną - wtedy Mloda przespała 2 tygodnie noce bez wybudzania - to dla nas rekord świata, bo obecnie codziennie sie wybudza. Po jutrzejszych badaniach wlaśnie zamierzam znow zrobic taką kurację, zwłaszcza że stan paznokci u nóg Młodej znacząco się pogorszył, zawsze były "brzydkie" a od ok. miesiąca wyglądają po prostu strasznie - stąd myślę, że grzyb się rozpanoszył u niej okropnie.
Ale pytam o te pomysły na badania, bo myślę, że u niej jest problem oprócz z grzybem, to jeszcze z jakimiś bakteriami, które przytłukł augmentin i to dało chwilową poprawę.

Perlai - dzięki za link, ale faktycznie to tam cała masa tych bakterii tłuczonych jest - no i jak się do tego zabrać??? :(

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:25:26 »
ja bym sprawdzila yersinię i streptokokusy  :)  (Franek te drugie posiada...-stad ta nystatyna kiedyś. Za któtko chyba była albo gdzies cos źle zrobilam -bo po kuracji tez wyszly-malo-ale jednak)

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:14:28 »
Sezamku dzięki.

Donna, Jinx - podpowiecie coś?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 28, 2012, 00:43:16 »
Anaza, co do badań to Ci po prostu napiszę, co my robiliśmy z krwi u nas w polskim labie: morfologia z rozmazem, pełen panel wątrobowy, tarczyca (ft3, ft4, tsh, anty-tg,anty-tpo), kwas mlekowy, kortyzol, dheas, miedź, cynk, cholesterol, D-25OH, przeciwciała ASO
Nie wiem jak diagnozować bakterie, serio. Myśmy badali tylko przeciwciała na borelię i ASO. To jak szukanie igły w stogu siana jak dla mnie.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:18:52 »
stan paznokci u nóg Młodej znacząco się pogorszył, zawsze były "brzydkie" a od ok. miesiąca wyglądają po prostu strasznie -

Stan paznokci może też swiadczyć o złym stanie watroby (i o robalach również).

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:00:16 »
stan paznokci u nóg Młodej znacząco się pogorszył, zawsze były "brzydkie" a od ok. miesiąca wyglądają po prostu strasznie -

Stan paznokci może też swiadczyć o złym stanie watroby (i o robalach również).

albo o złym stanie (problemach)  jelit. znam z własnego doświadczenia:(

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:41:30 »
Natalka od urodzenia miała brzydkie paznokcie u nóg - głównie te duże - takie jakby popękane i wzdluż i wszerz. A teraz to masakra - wyglądają jakby zaraz miały jej zejść, aż się boją co to będzie. Na razie nie zglasza, żeby ją to bolało albo przeszkadzało.
Wyniki wątrobowe dzisiejsze - bez zastrzeżeń.
Za to kilka parametrów morfologii się pogorszyło w stosunku do sprzed chelatacji, no i ASO 258 IU/ml (norma 250) i TSH za wysokie: 6,401   µIU/ml   (norma 0,350 - 4,940) - tego też nie było :(
No a że jelita ma zrąbane to pewne. Trochę lepiej jest na wysokich probiotykach.

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:58:58 »
Wiecie co.....a propo tych paznokci....to bylo pierwsze co mi sie u malego rzuciło w oczy..... ze zmienil mu sie ksztalt paznokci i ze zaczely sie łamac i rozdwajac..... to bylo jakos tak około 10-tego miesiaca..... i to mi pasuje jak ulał do mojej teorii ze po szczepieniu na DPT zaczał odlatywac......do dzisiaj ma brzydkie te paznokcie....ciagle sie mu rozdwajaja....

a.....po wczorajszych wymiotach dzisiaj od rana mielismy kolejny kwiatek......39,8 temperaturka.......za to teraz jak mu zmierzyłam to bylo 36,8.....dziwne to moje dziecko jest powiem wam........Niczym nie zbijałam......samo sobie spadło.....jutro pewnie znowu temperatura bedzie w dzien....... Ja nie wiem ale mlodzian mi wlasnie tak dziwnie goraczkuje.......w dzien temperatura...w nocy spada. ....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 00:01:11 wysłany przez mama_Dyzia »
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:06:11 »
Mamo Dyzia - i myślisz że zły stan paznokci Dyzia to efekt szczepionki?

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:12:22 »
Jesteśmy drugi dzień cyklu na dawce 12 mg. Jest naprawde super. Dziecko przytomne i skoncentrowane. Oczywiście leczymy dość intensywnie wirusy więc czy to zasłga ALA to nie wiem. Ale w cyklu podaje tylko ALA.

oleczek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:51:46 »
anaza- moja Oli też ma takie paskudne pazury w stóp. jeszcze na dodatek ostatnio u środkowego palucha na stopie zszedł jej kawałek pazura i zrobiła się zanokcica (tak powiedział lekarz), czyli taki bąbel z ropą. leczyliśmy to homeopatią i kroplami do oczu z antybiotykiem- wtedy też długo ropiały jej oczy, wprawdzie dostała 2 leki, bo 1 krople na oczy a 2 maść z antybiotykiem na tego bąbla, ale ponieważ maść była strasznie mocna (na ulotce pisali, żeby nie dawać dzieciom do lat 18- pediatra z przychodni mówił, że mam się nie przejmować),to po konsultacji z naszą pediatrą- homeo zdecydowałyśmy, że zmieniamy lek homeo (na taki działający na opuchliznę- no paluch był spuchnięty) i zmaiast maści mam polewać kroplami do oczu.moja z tymi pazurami u stóp ma już bardzo długo, ja twierdzę, ze to efekt zatrucia rtęcią, bo w pierwszych dobach były ładne pazury, a po Euvaxie z mojej małej zaczęły złazić całe płaty skóry (zużywałam po 2 oliwki na tydzień, a ciągle z niej sucha skóra schodziła) i myślę, że wtedy i paznokcie się popsuły.
kurcze to TSH jakoś wysokie macie.
ja robię cykl na 20 mg, już kończy się 3 doba, po 13 zaczynam 4 i jest ok. dziwne! zwiększam i zwiększam a tu nic się nie dzieje.

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:25:08 »
Mój tez ma okropne paznokcie u stóp. Więc jak widać z autyzmem może to mieć jakiś związek. Tylko jaki? jelita? znaczy że co, candida czy jeszcze coś gorszego?
Therefore do not worry about tomorrow. For tomorrow will worry about itself. Each day has enough troubles of its own. After all the tomorrow is the day you worried about yesterday.

Grudniowy Niezwykły Chłopczyk 2008