Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1520301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucky.pl

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #645 dnia: Styczeń 09, 2012, 18:03:08 »
tak dyziu. to aminokwas tak jak glutamina ktora jest l-glutamina.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #646 dnia: Styczeń 09, 2012, 18:04:49 »
Kapuję.
Moim zdaniem VS jest bezpieczny (używałam), ale zdecydowanym minusem jest cena. Lizyna jest dużo tańsza.

wlasnie o to chodzi, cutler nie kwestionuje bezpieczenstwa tylko jak juz to kwestie preparatu efektywnosc/cena i to ze ViraSTop moze dodatkowe rzcezy (glownie pozytywne) robic w organizmie i gdy mamy po tym poprawe niekoniecznie wiemy czy to na bank wirusy. I jestesmy zmyleni a to bardzo zle w naszej chorobie bo jest punktem wyjscia do bledow na przyszlosc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 18:06:23 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
« Odpowiedź #647 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:43:08 »
skończyliśmy 9# i
- kupy od 8# lepsze! z 7 do 2 -> niesamowita poprawa (jakość i ilość lepsza)
- podczas drugiego dnia gadał jak najęty :) od rana ( do sienkiewiczowskich opisów jeszcze mu daleko,ale na tyle, ile potrafi opisuje co się dzieje)
- słaby kontakt wzrokowy
- jakby za mgłą ( zastanawiam się kiedy zejdzie ta mgła, bo dietę trzymamy)
- kręcenie się w kółko, kręcenie kółkami wszelakimi, wokalizacje (same ulubione standardy... )

na redystrybucji:
wszystko w dużym nasileniu...

wiadomo-pełnia-więc zafundowałam Hugusiowi pestki dyni w niemałych ilościach i kupka ze śluzem się pojawiła i pogorszenie zachowania...
zrzucam to na pełnię, bo ostatnie dwa dni ciężko było mu zasnąć,kręcił się itd... ma tak TYLKO na pełnię... i oczy okropnie podkrążone...
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #648 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:05:30 »
Lilia - zazdroszczę poprawy kupnej :)

Favorita - wielkie dzięki za Twoje pomysły. Pomysł na przejście na cykle co 2 tygodnie bardzo mi się spodobał - sprobuje od najbliższego weekendu, będzie rest i dla niej i dla mnie - od wstawania nocnego.
A jakie inne interwecnje dodatkowe Cutler wymieniał? pisalaś gdzieś o tym?

Może zrobię badania w Felixie na robale (nigdzie dotąd nie wychodziło) i candidę (po co to sama nie wiem). W ogóle jest tyle możliwych badan których jeszcze nie zrobiłam, że tylko mieć worek kasy i robić... Ale nie mam takiego worka, niestety, więc muszę wybierać.

Jinx - dzięki za pomysł z lizyną. Czy mógłbyś napisać coś więcej jak to stosować? czy można tego używać tak jak ALA, tj. zrobić jakiś czas podawanie na probę, żeby sprawdzić czy jest reakcja? Bo rozumiem, że nie da się zbadać w labolatorium czy wszystkie wirusy świata są u mojej córki. Ile czasu bez reakcji świadczyłby o braku problemu wirusowego?
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #649 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:20:55 »
A ja następny cykl zrobię chyba combo ALA 5mg i DMSA 5mg, bo u nas jest kiepska tolerancja na ALA. Od miesiąca mały mi kaszle i teraz już jestem pewna, że to nie jest żadna infekcja a podrażnienie gardła, po każdej dawce ALA mały odkasłuje, widać, że go to pali w przełyk, a podczas ostatniego cyklu to już jakaś masakra była, pomijam już wszystkie sensacje jelitowe, wymioty, ale teraz nawet po skończonym cyklu podczas jedzenia mały ksztusi się, odkasłuje, wypluwa jedzenie, wywala oczy na wierzch jakby się miał zaraz udusić, mówi że boli go gardło, nie wiem czy ta siara tak przeżarła mu przełyk? Dla porównania roztwór DMSA pił jak dobry soczek, dlatego kilka cykli zrobię combo, ostatecznie odpuszczę sobie następny cykl, zobaczę co będzie za kilka dni.
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:31:46 »
a właśnie:) zrobiliśmy 7 dni przerwy między cyklami, podreperowaliśmy Hugusia i może to poskutkowało lepszymi kupkami:) a może JUŻ jelitka lepiej funkcjonują dzięki chelatacji/diecie? w czasie trwania przerwy Mały lepiej funkcjonował, widoczniejsze były efekty chelatacji:)

pochwale się ;) zakupiliśmy wolnowar i teraz będę małemu trzaskać zupki rodem z GAPS'u ;)
ten rosołek na nóżkach, chrząstkach i szpiku sprawia cuda:) przetestowałam i szczerze potwierdzam i polecam- jest poprawa:)
dużo sylimaronu, probiotyków, rosołków GAPS'owych +dieta niskowęglowodanowa -naprawdę leczą jelita:)
łatwiej i przyjemniej przebiegają wtedy cykle:)

od następnego # podnosimy do 7 mg :)
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:38:18 »
A ja następny cykl zrobię chyba combo ALA 5mg i DMSA 5mg, bo u nas jest kiepska tolerancja na ALA. Od miesiąca mały mi kaszle i teraz już jestem pewna, że to nie jest żadna infekcja a podrażnienie gardła, po każdej dawce ALA mały odkasłuje, widać, że go to pali w przełyk, a podczas ostatniego cyklu to już jakaś masakra była, pomijam już wszystkie sensacje jelitowe, wymioty, ale teraz nawet po skończonym cyklu podczas jedzenia mały ksztusi się, odkasłuje, wypluwa jedzenie, wywala oczy na wierzch jakby się miał zaraz udusić, mówi że boli go gardło, nie wiem czy ta siara tak przeżarła mu przełyk? Dla porównania roztwór DMSA pił jak dobry soczek, dlatego kilka cykli zrobię combo, ostatecznie odpuszczę sobie następny cykl, zobaczę co będzie za kilka dni.

Mysle, ze to mozliwe, ze ALA tak go podraznia. A jak dajesz mu to ALA, w wodzie? I jakiej firmy masz preparat? Moj syn tez czasem pokasluje, ale bez przesady. Moj lyka kapsulki, wiec roztwor dostaje tylko noca, bo jest w stanie go polknac prawie na spocha.
W waszym przypadku rozsadnie byloby przejsc na DMSA.

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #652 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:55:32 »
ALA mam z Kirkmana, rozpuszczam zawsze w soku, w samej wodzie smak ALA byłby jeszcze bardziej wyczuwalny.
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:57:36 »
Ja tez mam z kirkmana, twoj syn chyba jest bardziej wrazliwy niz przecietnie.

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 10, 2012, 00:12:25 »
z czasem to zatkane podraznione gardło troche przechodzi.F.tez kaszle po ALA. za to sam zapach DMSA go mdli...Ale tez daje radę...On chyba zakumał , ze lepiej sie czuje po tych specyfikach. Ostatnio zaczał nam robic roztwor z wody i ksylitolu i tez lata po domu kazdemu wydawac "dawki swojego lekarstewka"

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 10, 2012, 00:30:56 »
U nas niestety to się nasila, na początku była mniejsza dawka więc jakoś dawał radę, ale im większa dawka tym gorzej.
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 10, 2012, 06:57:39 »
Anaza, poczytaj te posty (niestety w translatorze wygląda to dennie, ale da się zrozumieć :) ) Na dole strony są linki do innych wypowiedzi w wątku, można sobie rozwinąć.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dcutler%2Bonibasu%26hl%3Dpl%26rlz%3D1R2SMSN_plPL376%26biw%3D1366%26bih%3D566%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://onibasu.com/archives/am/27363.html&usg=ALkJrhjVO44p1XnD-qV9dWNMDILE7UEUuw

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dcutler%2Bonibasu%26hl%3Dpl%26rlz%3D1R2SMSN_plPL376%26biw%3D1366%26bih%3D566%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://onibasu.com/archives/am/82131.html&usg=ALkJrhhDlQoB6ATJolO1x-1yNTLR1RDiKw

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://onibasu.com/wiki/Cutler_protocol&ei=5s8LT5OJNsehOoLp6Z8H&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&sqi=2&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dcutler%2Bonibasu%26hl%3Dpl%26rlz%3D1R2SMSN_plPL376%26biw%3D1366%26bih%3D566%26prmd%3Dimvns

O wirusach jeszcze inne posty były, ale nie mogę ich odnaleźć w tej chwili. On generalnie mówi, że wirusy, ale PRZEDE WSZYSTKIM grzyby w jelitach mogą cholernie skutecznie maskować efekty chelatacji i żeby rozprawić się z tym porządnie, zanim podejmie się decyzję o zakończeniu chelatacji, nie widząc wyraźnych efektów.

Mówi też, że postęp może być bardzo powolny.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://onibasu.com/wiki/Cutler_protocol&ei=5s8LT5OJNsehOoLp6Z8H&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&sqi=2&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dcutler%2Bonibasu%26hl%3Dpl%26rlz%3D1R2SMSN_plPL376%26biw%3D1366%26bih%3D566%26prmd%3Dimvns
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #657 dnia: Styczeń 10, 2012, 08:07:29 »
dziewczyny ratunku! Moje dziecko ze dwa dni temu nażarło sie parówek z glutenem chyba-a arzcej na pewno...Nie do uwierzenia co po PEŁNYCH dwóch latach diety sie dzieje... Wczoraj sraczka-normalnie woda-nie zdążał do kibelka.W nocy tak sie zwijał z bólu , ze nie mogłam patrzec-az go zatykało, nie mogł nic powiedziec bo urywało mu slowa, blady jak sciana-daaaawno go takiego nie widziałam...-no koszmar jakiś... Zaraz go zedrę i pojedziemy na badania-na bieząco zrobic w trakcie trwania nasilonego stanu zapalnego (i tak zawsze ma OB ok 40 nawet jak wydaje sie , że wszystko cudnie a dziecko zdrowe) Nie wiem jak mu ulzyc bo to pewnie potrwa...

(I jak ja mam mu jakies badania na celiakie zrobic jak on po jednorazowej, przypadkowej ekspozycji umiera?)

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #658 dnia: Styczeń 10, 2012, 08:15:33 »
sezamek-o w morde :o moj spozywa czasami gluten,nie ma zadnej reakjic bez glutenu i z glutenem,ale zeby az cos takiego :o

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #659 dnia: Styczeń 10, 2012, 09:23:07 »
Sezamku u Twojego to wygląda na celiakie. Czy odstawiłaś gluten ze wg na opiaty czy na alergie?