Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1523133 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

favorita

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 12, 2011, 15:01:54 »
No i zastanawiam się -czy w tym tygodniu włączyć do chelatacji ALA  czy pojechać samym DMSA a wątrobę trochę pooszczędzać...

Sezamku, DMSA wcale nie oszczędza wątroby, przeciwnie. Mimo że wydala się głównie przez nerki, wątroba jest przy nim też obciążona. Też się kiedyś nabrałam na ten schemat.
ALA natomiast jest wspomagaczem wątroby. Ja stanowczo wolę ALA, teraz muszę dla bezpieczeństwa zrobić parę cykli na DMSA, ale potem wracam w te pędy na ALA :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:41:25 »
skoro ALA ochrania wątrobę, to skąd nasilone rozwolnienia u Hugusia w czasie cyklu? strasznie mnie to martwi.... Poza cyklem wszystko się normuje ( do dwóch qp dziennie). Mały dostaje dużo sylimaronu ( do 400mg dziennie podczas cyklu) i dopiero wtedy jest lepiej, więc to może wątroba? podejrzewałam alergię,ale poza # jest coraz lepiej, także Drogie Mamy, co to może być?
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:42:50 »
Pewno grzyb zmobilizowany przez ALA.
Suple dajesz takie same w czasie cyklu jak i poza nim?
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Lilia

• Kreatywny
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:31:52 »
Donna, tylko, że w żadnym badaniu nie wyszły nam grzyby :(
jakie jeszcze występują objawy odgrzybowe?
50# 65mg ALA

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:11:19 »
lilia-u nas tez nigdy nie wyszły grzyby -a z młodego lało sie jak z fontanny non stop jak miał 2,5 roku... Biegunka jak przy rotawirusie (częstotliwość) tylko trwajaca tygodniami.A wg labów-grzyba nie było...

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 13, 2011, 10:00:45 »
Wiecie, gdyby grzyb wychodzil z kalem (a tym samym wychodzil w badaniu kalu) to byloby super, o to nam wlasnie chodzi aby byl wydalany. Niestety u naszych dzieci tak dobrze nie ma. Na sieci sa rozne zdjecia mikroskopowe grzyba mocno wrosnietego w scianki jelita. Do tego otoczonego biofilmem. Liczenie na to, że jego kawalek się oderwie i trafi do kalu, żeby nam ladnie wyszedl w badaniach to jak liczenie na 6tke w totka wg mnie :)
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Lilia

• Kreatywny
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:14:25 »
Donna, a Indze wyszedł grzyb? w niektórych sytuacjach wychodzi w standardowym badaniu, ale wtedy po dziecku WIDAĆ, że ma grzyba nawet przed badaniem.
A jeżeli nie to po czym to określić? Proszę, pokieruje mnie do odpowiednich wątków, bo szczerze przyznam,że nie skupiałam się wcześniej na odgrzybianiu...

Pytałaś jakie suple podaje w trakcie # i po za nim, więc:
w trakcie: se, mg, zn, sylimaron, wit. ADE + tran,
poza: se, mg, ca, sylimaron, ADE + tran
50# 65mg ALA

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:43:33 »
Kurczę, a u nas od dziś rano super zachowanie.
Musiałam wrócić do konkretnego odgrzybiania (przez parę tygodni nie dawałam nic oprócz dużych dawek probiotyków), bo DMSA rozkręcił tę cholerę i mieliśmy znów śmiechawki, odloty i nietomny wzrok. Jednak po skończonej wczorajszej redystrybucji dzisiaj jest superowo, prawie zero śmiechawek, dziecko grzeczne i wesołe. Coś czuję, że zaczynamy coraz lepiej panować nad tym gadem.

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 13, 2011, 23:09:37 »
dziewczynki , JINX
czy przy encefalopatii watrobowej moge chelatowac?
Chyba znalazłam przyczynę, jestem w trakcie potwierdzania podejrzen...
Widze, ze chelatacja ruszyła Frania spektakularnie do przodu-ale czy długofalowo nie narobi mu szkód... (?)

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 14, 2011, 01:05:23 »
Sezamek...encefalopatia wątrobowa? A jak to sie sprawdza? jak to odkrylas? Bo u nas wciaz problemy z watrobą:(:(
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 14, 2011, 01:26:47 »
Nie wiem czy dobrze dołaczam załacznik i czy sie wyswietli...
Encefalopatia watrobowa powoduje zaburzenia neurologiczne, kłopoty z koncentracja, orientacją w przestrzeni, agresję i autoagresję... franek ma z ta watroba przewalone od urodzenia (cała rodzina Taty ma...) Alergie typu III powodowac mogą zapalenie/obrzek watroby. Encefalopatia spowodowana jest uposledzona detoksykacja watroby... Wyniki badan wykazuja nieprawidłowosci w poziomie bilirubiny i amoniaku... Szukałam najpierw info dot. encefalopatii bilirubinowej. Tak po nitce do kłębka...

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 14, 2011, 06:41:54 »
Sezamku, Franio ma to oficjalnie zdiagnozowane, czy tylko się domyślasz?
On miał to charakterystyczne trzepotanie rękami, o którym piszą w tym załączonym dokumencie?

I ten fetor...? Matko, ale to brzmi:

"foetor hepaticus - łacińskie określenie odpowiadające zapachowi wydobywającemu się z ust chorego na zaawansowaną niewydolność wątroby. Według różnych źródeł jest to zapach przypominający stęchliznę, ma charakter słodkawy, kojarzy się z odorem zepsutych jajek i czosnku albo świeżo otwartych zwłok. "  :o

Mojej też swego czasu nieźle waliło z paszczy, ale chyba nie w tym stylu  8)

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 14, 2011, 10:43:13 »
No własnie TEN ZAPACH... Pojawia sie od czasu do czasu (gdy młody ma problemy z wątrobą właśnie). I rzeczywiscie jest zapachem stęchlizny i czegos słodkiego... Zawsze mówiłam , że on tak dziwnie pachnie gotowanym mlekiem i czyms jeszcze...Poza tym te obrzeki watroby po alergenach, łapkami trzepotał-jak był całkowicie mały-przed 1 rokiem życia. To jest taki smieszny ruch: dziecko rozkłada ręce "na samolot" i "huśta" dłońmi w nadgarstkach. Nie jest to pełny obrót/rotacja nadgarstka tylko właśnie takie hustanie przy rozłożonych sztywnych ramionach...

Nie ma zdiagnozowanej tej chorby /zespolu bo brakuje mi aktualnego wyniku poziomu amoniaku...Reszta "sie zgadza" tzn -ponad grn normę...  Sprawdzę i dam znać-bo-oczywiscie może sie okazac , że to znowu jakis zbieg okolicznosci i cos nie pasuje :)

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:29:43 »
Chyba znalazłam przyczynę,

jejku, kochani cale zatrucie to "forma encefalopatii", watroba porzadnie nie detoksykuje wiele rzeczy poniewaz wiele mechanizmow detox. jest wylaczonych przez rtec i mamy dodtakowe obciazenia pod postacia troxyn grzybowo/bakteryjnych.
tak naprawde sezamku "odkrylas" tutaj ze masło jest maslane. encefalopatia to takie kolejne okreslenie co patologicznego dzieje sie w organizmie, ale nie rozpoznanie samo w sobie - bo skad ona sie bierze?

jasne ze mozesz, a raczej musisz chelatowac - by przywrocic normalne funkcje watrobie.
ona szwankuje, ale nie jest "zniszczona" czy niewydolna  - franek "normalnie" zyje, w powazniejszym stanie bylby w szpitalu w stanie zagrozenia zycia - i z pewnymi mankamentami, ale pracuje.
wiec chelatujemy - na miare mozliwosci organizmu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 12:14:16 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 14, 2011, 11:35:01 »
Zawsze mówiłam , że on tak dziwnie pachnie gotowanym mlekiem i czyms jeszcze...

normalnie opier*olic ze nie czytacie - i studiujecie! - fragmentow ksiazki cutlera "amalgam illness" na pdm.org.pl. PO CO to tam jest?:)

cytat z 3ciego rozdziału książki, strona 28, na samym dole:

"Osoby zatrute rtęcią mogą mieć dziwny zapach ciała, często określany jako podobny do zapachu słodkiego mleka."

http://pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=28:objawy-zatrucia-rtci&catid=7:zatrucie-metalami-cikimi&Itemid=78

czyli zadna tam standardowo rozumiana encefalopatia (a w ogole pytanie nie czy, ale skad ona mialaby byc) tylko standardowe zatrucie.

chelatujemy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 12:11:06 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future