Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1526865 razy)

Lilianna22

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 26, 2011, 19:55:28 »
Sezamku, zainspirowalas mnie tym postem, nie wiedzialam, ze te robale WIDAC! Kiedys odrobaczalam zentelem, ale nie dzialo sie nic nadzwyczajnego. Moj homeo polecal te nalewke przecigrzybowo, ale nie podalam w koncu, bo troche obawiam sie alergii. Czy Franek dobrze toleruje te nalewke i ile dajesz?

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 26, 2011, 21:25:25 »
widac, widac-owsiki czasem wyłażą zywe bbbllleee-ostatnio babcia przewijała Zuzę i trafiła na pakiet z owsikami właśnie... Teraz my na te jajeczka i od dwóch dni takie fragmenty czegos co koopą nie jest... Rewelacja po prostu ::) :P

A orzecha daje wg instrukcji- na początek 2 kropelki do herbatki 3X dziennie...Teraz trochę im zwiekszyłam , bo mama mnie oswieciła , że to sie powinno podawac do granicy tolerancji/biegunki. Na buteleczce nie ma informacji, przez ile czasu mozna podawac specyfik-ale pan w zielarskim zapewniał, ze można "do skutku"...

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 26, 2011, 21:29:54 »
Sezamek.... my podawalismy czarny orzech juz kilka razy i raz mieszanke na pasozyty z czarnym orzechem....Jesli chodzi o biegunki to nie odnotowałam....wrecz przeciwnie.....kupy sie robily lepsze....bardziej zwarte i podobne do normalnych.
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 26, 2011, 21:46:01 »
kurcze dziwne-bo ja na przykład latam co chwilę (co godzinę):P

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 26, 2011, 23:00:44 »
MOj maly jest specyficzny....a moze dlatego ze tak naprawde nigdy nam oprocz candidy crusei .no i teraz tego gronkowca nic nie wychodzilo. Inna sprawa ze my pierwszy raz czarny orzech podawalismy razem z ziolami.....moze tez inne reakcje po prostu byly. A jaki masz ten czarny orzech? czysty czy pomieszany z czyms?
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #275 dnia: Listopad 26, 2011, 23:32:23 »
A orzecha daje wg instrukcji- na początek 2 kropelki do herbatki 3X dziennie...Teraz trochę im zwiekszyłam , bo mama mnie oswieciła , że to sie powinno podawac do granicy tolerancji/biegunki.

Sezamku, jesteś pewna że biegunki? z tego co pamiętam, to orzech ma działąnie raczej odwrotne...działa zapierająco
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

mama Maciusia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 27, 2011, 09:30:22 »
No i mamy 1 przeziębienie,mały sucho kaszle i widać że cos go bierze bo się pokłada,cykl kończymy jutro o 6 rano,nie będe przerywała bo nie gorączkuje,napiszcie proszę co mogę mu dac na ten kaszel,u nas nie mam dostępu do lekarza homeopaty jesli juz to cos w aptece moge kupić ..
Macius 9 l. zespół aspergera,zespół tourette'a,epilepsia,niedoczynność tarczycy
ALA - 10 mg# 18

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 27, 2011, 09:48:33 »
A ja nie chce zapeszyć, ale jesteśmy w trakcie 3 cyklu na dawce 6,25 mg i jest super. Daje tylko leki na grzyba, probiotyki oraz na wątrobe. Nie wiem czy ma to znaczenie (chyba nie powinno) ale podaje ALA z innej firmy i jest zupełnie inaczej niż wcześniej.

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 27, 2011, 10:43:41 »
A z jakiej firmy podajesz?
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 27, 2011, 13:31:58 »
No i mamy 1 przeziębienie,mały sucho kaszle i widać że cos go bierze bo się pokłada,cykl kończymy jutro o 6 rano,nie będe przerywała bo nie gorączkuje,napiszcie proszę co mogę mu dac na ten kaszel,u nas nie mam dostępu do lekarza homeopaty jesli juz to cos w aptece moge kupić ..

Mamo Maciusia, z syropow homeopatycznych, ktore mozna kupic w aptece warte polecenia sa dwa. Drosetux na suchy kaszel i Stodal na suchy i mokry kaszel. W wiekszosci ludzie nie sa nadwrazliwi na syropy homeopatyczne, ale w tych sa substancje o niskich potencjach (szybko, ale krotko dzialajace) i niektorzy moga byc na nie nadwrazliwi. Mysle, ze i tak ryzyko nadwrazliwosci jest mniejsze niz na syropy ziolowe. Mozesz tez sprobowac uniwersalny Herbapect junior - to syrop ziolowy. Jesli zdecydujesz sie na syrop homeopatyczny to nie dajesz jesc ani pic 15 minut przed i 15 minut po daniu syropu i podajesz go z plastikowej lyzeczki, albo z plastikowego dozownika dolaczonego do syropu.

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #280 dnia: Listopad 27, 2011, 14:05:55 »
Cytat: sezamek link=topic=11956.msg146159#msg146159

Sezamku, jesteś pewna że biegunki? z tego co pamiętam, to orzech ma działąnie raczej odwrotne...działa zapierająco
[/quote

No jasne, ze nie jestem pewna ;)-jak to ja...

Ale u moich maluchów widze właśnie zwiekszenie czestotliwosci stolców

ale podaje ALA z innej firmy i jest zupełnie inaczej niż wcześniej.

ja zauwazyłam , że ten z lepszej-lepiej rozpuszcza się w wodzie, mniej tych śmieci pływa ... Nie wiem czy moze być "lepszy" i gorszy" ALA... (cięzko mi ocenic , bo od kilku cykli mamy juz faze stall period i "nic"spektakularnego sie nie dzieje :) Pewnie sie "po cichu" naprawia w środku ;)- OBY

mama Maciusia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #281 dnia: Listopad 27, 2011, 15:06:49 »
Kupiliśmy kropelki L 52,mam nadzieje że pomogą,rozrabiam je z woda ,narazie ok,kaszel męczył go rano,teraz ucichło,ale i tak podam je przez jakiś czas,moze cos sie kluje,oby nie..
Macius 9 l. zespół aspergera,zespół tourette'a,epilepsia,niedoczynność tarczycy
ALA - 10 mg# 18

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #282 dnia: Listopad 27, 2011, 17:51:14 »
Mamo Maciusia, z syropow homeopatycznych, ktore mozna kupic w aptece warte polecenia sa dwa. Drosetux na suchy kaszel i Stodal na suchy i mokry kaszel.

Lilianna - a jak radzisz sobie z tym, ze oba te syropy sa strasznie slodkie?
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #283 dnia: Listopad 27, 2011, 18:17:55 »
Mamo Maciusia, z syropow homeopatycznych, ktore mozna kupic w aptece warte polecenia sa dwa. Drosetux na suchy kaszel i Stodal na suchy i mokry kaszel.

Anaza, mój syn nie reaguje świrami na cukier, więc jeśli jest infekcja przebiegająca z mocnym kaszlem to daję syropy z cukrem. Uważam, że to mniejsze zło niż syropy ze słodzikami. Nie znalazłam dotychczas syropu nie słodzonego niczym. Ale w ogóle leczę tylko homeo jeśli nie ma silnego kaszlu, nie daję syropu prewencyjnie.

Mamo Maciusia, L52 to bardzo dobre krople, tylko ciężko je dostać w pierwszej lepszej aptece. Jak się coś wykluje to pójdziecie do lekarza...

jozefina

• Aktywny
« Odpowiedź #284 dnia: Listopad 27, 2011, 18:33:31 »

Stodal można też kupić w formie granulek, ja kiedyś używałam, jak samodzielnie stosowałam homeo.