Autor Wątek: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych  (Przeczytany 1518970 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lola-Lola37

• Zasłużony
Odp: Z frontu - czyli aktualności z cykli chelatacyjnych
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 01, 2011, 20:13:23 »
Cło i podatek VAt doliczany jest tylko gdy towar sprowadzamy z obsaru poza UE, np. z USA.

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 02, 2011, 13:47:47 »
Cło i podatek VAt doliczany jest tylko gdy towar sprowadzamy z obsaru poza UE, np. z USA.

w mandimarkt doliczany jest podatek VAT,jestem pewna bo obliczalam koszta wysylki i VAt tez licza

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 02, 2011, 14:33:10 »
Chodzi o to że kupując produkty w unii europejskiej ich cena już jest powiększona o cło i podatek VAT. Bo zostały już wporwadzone na obszar unii.
Dlatego jest drożej.

Opłaca się kupować w USA i aby ominąć cło i podatek VAt ( w stanach nie ma podatku od wartości dodanej) to najlepiej mieć kogoś w stanach, kto przesyłkę z suplami przepakuje, a wysyłając do Polski na karcie (liście) wysyłkowym wpisze wartość celną 49 euro i dopisze słowo gift (prezent).
Prezenty do kwoty 50 euro są zwonione z cła i podatku VAT.
No ale z USA idzie przesyłka dłużej

mam nadzieję że teraz wypowiedziałam się sensownie  ;D

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 02, 2011, 21:12:11 »
Lilia, my też mieliśmy taki wynik rtęci z biomolu, to chyba standard tutaj ;)
Jutro zaczynam drugi cykl, na razie na 4mg, będę obserwować, bo ostatnio było ok. Potem zastanowię się nad zwiększeniem.
Mój Kai ma 3,5 roku ;)

standard na pewno... ale w Biomolu twierdzą,że tak być powinno, eh, dobrze,że tu na forum jest tyle uświadomionych rodziców:) tylko czytać i czerpać od nich wiedzę:) ładne imię Kai:) a reakcja na "działki" jak najbardziej indywidualna, u nas 4mg bez zarzutu, zamierzam 2# na 5mg, zobaczymy:)
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

Lilia

• Kreatywny
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 02, 2011, 21:25:20 »
my dziś kończymy trzecią dobę pierwszego cyklu:)
druga doba minęła spokojnie, zauważyłam,że tuż przed podaniem (10 - 15min) był marudny i przeciwstawiał się każdej współpracy. po podaniu było już dobrze:) aczkolwiek marudą jest też, bo...śpiący...głodny itd,więc trudno wyczuć jak na razie.
kontaktowo coraz lepiej. bawiliśmy się na trawie,widziałam,że jest szczęśliwy. tylko tym razem to szczęście było nasze tzn,nie był z nim sam tylko dzielił się z nami:) tulił,dawał buzi,patrzył w oczy:)

w 3dobie bardziej marudny, stanowczy i kontaktowy:) sprawy wypróżnień polepszyły się o niebo (dieta niskotiolowa + enzymy) zaczął się wstydzić. 1.reaguje na obcych/dawno nie widzianych; 2. wstydzi się:)

zauważyłam też, że przez cały cykl mało się poci. może odpowiednio,nie wiem,bo zawsze mocno się pocił. najbardziej jak spał. kończymy o 23,zobaczymy jak nocka upłynie;)
50# 65mg ALA

Krzemyki

• Kreatywny
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 02, 2011, 22:57:24 »
My dziś pierwsza doba drugiego cyklu - w ciągu dnia nie zauważam większych zmian w zachowaniu, mały troszeczkę bardziej podkręcony ale bez przesady. Więcej powtarza -na razie na zasadzie echolalii ostatnie słowo ale i tak jest to sukces w porównaniu z niedawnym czasem. Pierwszego dnia cyklu znowu spore trudności w zasypianiu. Na razie nie daję probiotyków, i póki co na wspomaganie wątroby tylko sporo oleju z ostropestu. Postaram się wkrótce włączyć jeszcze sylimarol.
Kai (03.04.2008)  16#ALA 7mg

Pozdrawiam, Kasia :)

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 02, 2011, 23:00:06 »
Krzemyki....koniecznie wlacz ten silimarol....my dawalismy za malo i odezwala sie watroba.
P.S. Odpisze Ci na priv....ale dzisiaj juz padam.
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

Lilia

• Kreatywny
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 03, 2011, 00:05:21 »
Krzemyki, ja bym dawała probiotyki z rana przed śniadaniem i ten sylimaron- - może na razie po pół kapsułki do każdego posiłku:)
powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 00:07:04 wysłany przez Lilia »
50# 65mg ALA

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 03, 2011, 09:16:08 »
Nam udało się podniesć dawke do 12 mg. Młody jest dosyc mocno zainfekowany (siostra przywlokła cos ze żłobka i zaraziła całą rodzinę  8) ) Ale dawke znosi bardzo fajnie -juz naprawde bez wielkich swirów, stymulacji itp .

Lilia

• Kreatywny
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 03, 2011, 10:02:54 »
łoł do dużo... :) fajnie,że tak prężnie działacie:) my od następnego podniesiemy do 5mg :)
powodzenia!:)
50# 65mg ALA

Krzemyki

• Kreatywny
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 03, 2011, 11:02:45 »
W poprzednim cyklu dałam probiotyk (Culturelle) i był niezły występ -Kajtek skakał, piszczał, biegał, nie mógł zasnąć chyba z 3 godziny i był bardzo podkręcony. Dlatego na razie nie daję probiotyku, może to za dużo, chelatacja, walka z tym grzybem i jeszcze z clostridią. A sylimarol włączę.
Kai (03.04.2008)  16#ALA 7mg

Pozdrawiam, Kasia :)

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 03, 2011, 11:04:12 »
Sezamku, a jak było u was z tolerancją w początkach chelatacji? Ja jutro też spróbuję 12 mg, ale moje dziecko, pomimo że dłużej chelatowane, jest w znacznie gorszym stanie niż Twoje, więc się trochę stresuję...
Teraz się taka "moda" zrobiła na szybsze podnoszenie dawek, na pewno psychologicznie działa to super, bo ja się już nie boję podnosić, ale z drugiej strony wcześniej też wiele razy próbowałam i nie było szans, młoda po podniesieniu o 1 mg dostawała takiego odjazdu, że bajka. A teraz jestem w szoku, że bez problemu toleruje 10 mg  :o Podejrzewam, że wiąże się to głównie z poprawą pracy wątroby po tym, jak się oczyściła z tych zielonych kamyków, ale pewnie przygotowanie organizmu roczną chelatacją na małych dawkach też ma jakieś znaczenie. 
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 03, 2011, 11:21:54 »
no właśnie-beznadziejnie było z tolerowaniem wyższych dawek... Zaczynalismy 2 cykle od 2,5 mg (nawet ich nie licze), potem kilka cykli na 3 mg a potem KILKANASCIE na 5mg. Raz rąbnelismy sie przy dzieleniu dawek i młody dostał około 8 mg.
Reakcja była fatalna-przez miesiąc fruwał po scianach , darł sie itp...

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 03, 2011, 11:58:08 »
Krzemyki-sylimarol to podstawa bez tego ani rusz!!!

co do probiotykow,to radziłabym dawac one sa mega wazne dla naszych dzieci mega!! Dawka dobowa to 100mld,to ze maly zle reaguje na Culturelle to chyba znak ze wybija jakies świństwa,wiec warto brać,u mnie mały jedzie na lekach przeciwirusowcyh i chelatuje go,szkoda mi jakos czasu by zaprzestac czegokolwiek-chodz widze ze dobrze idzie na tym,nic ze soba sie nie kłóci,nie ma zadnych złych reakcji,noi od jutra wskakujemy na 7mg :Dkolejne zerwane nocki ach!! ???

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 03, 2011, 12:43:12 »
A wiesz Kasia, że te zarwane nocki wcale mi nie przeszkadzają, ja w dniach OFF nie mogę spać, wstaję w nocy i kszątam się po domu, powoli odzwyczajam się od spania ;D, w dniach OFF nie mogę się doczekać kolejnego cyklu. Czekam z niecierpliwoscią aż coś u nas drgnie z miejsca, bo jak na razie to jest raczej gorzej (mniej wyraźna mowa, powtarzanie pewnych głosek w wyrazach po kilka razy, czasami jakieś bełkotanie, śmiechawki i nakrecanie się na pewne gesty, dźwięki). Ogólnie mam kiepski okres ostatnio, jak małemu się pogarsza to i ja nie mogę normalnie funkcjonować, chelatacja to dla mnie ostatnia deska ratunku, takie pokładam w niej nadzieje, a tu jak na razie nie ma nawet najmniejszej poprawy. No cóż, ide zapalić. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 12:47:50 wysłany przez noviutek111 »
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5