Autor Wątek: Witamina D/słońce  (Przeczytany 23075 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brother

• Zasłużony
Odp: Witamina D/słońce
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2015, 20:04:12 »
Hah nie wiem czy to postęp od chelatacji czy od uzupełniania nierodobór witaminy D3 ale zaczynam podczas rozmowy żartować
nie tylko kiedy rozmawiam z kolegą ale też z obcymi osobami. To dla mnie nowość bo czym innym jest dla mnie rozmowa z osobą którą znam od dawna i mogę rozmawiać na każdy prawie temat na luzie a co innego z osobą którą tylko widuję od czasu do czasu.
:)
52# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2015, 13:04:13 »
Witamina D wchłania się z tłuszczem. Ja mam w kapsułce z wit D oliwe z oliwek.

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 13, 2015, 16:24:27 »
to raczej wit. D pomaga w lepszym wchlanianiu wapnia.
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 13, 2015, 16:28:36 »
Wystarczy sama witamina D3 ale... coś z akademii witalności:

"Polska norma dla poziomu witaminy D we krwi to jak już sobie powiedzieliśmy 30-80 ng/ml. Jak widać jest to duża rozpiętość. Mając zaledwie 30 ng/ml może nie udać nam się uniknąć np. nowotworów, Alzheimera, zapalenia stawów czy  stwardnienia rozsianego. A to miłe choroby nie są, „tanie w utrzymaniu” też nie. Lepiej zabezpieczyć się przed nimi celując w wyższy poziom witaminy D w swojej plazmie. Dr Zaidi stara się utrzymywać poziomy witaminy D u swoich pacjentów w granicach 50-100 ng/ml. W tym celu przepisuje pacjentom witaminę D według następującego sprawdzonego schematu - tabelka znajduje się na str. 208, http://www.amazon.com/Power-Vitamin-Scientific-Practical-Information-ebook/dp/B0037QH0C0/ref=tmm_kin_swatch_0?_encoding=UTF8&sr=1-2&qid=1415235057."

"dr Zaidi sugeruje wykorzystać następujący przelicznik witaminy D3: 1000 j.m. na każde 10 kg masy ciała na dobę. Dotyczy to zalecenie także kobiet ciężarnych i karmiących. Co trzy miesiące zaleca też sprawdzać poziom witaminy D oraz wapnia. Gdyby poziom wapnia wzrósł ponad normę (norma 2,10-2,65 ng/ml) to należy ograniczyć jego dowóz w diecie: osoby mające poziomy witaminy D rzędu 50-100 ng/ml nie potrzebują tak naprawdę więcej niż 600-1000 mg wapnia na dobę (a nie 1500 mg jak osoby mające deficyt witaminy D). Można za to jednocześnie nieco zwiększyć dowóz magnezu."
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 13, 2015, 16:44:18 »
Serce mi ściska, kiedy lekarz specjlista, dziecku (z F84.0) z niedoborem wit D sięgającym 17 ng/ml zaleca zwiększenie dawki do 800 - max 1200 j.m. na... miesiąc! ... bo w lecie nie ma potrzeby suplementować!? Dobrze, że wreszcie mówi się głośno o niedoborach. Niedobrze, że nadal w większości gabinetów witamina D to tylko hasło reklamowe. Trzy lata temu, na prośbę o zbadanie poziomu witaminy D otrzymałam od pediatry odpowiedź: "tego się ie bada, nie ma potrzeby - 400 j.m. w zimie wystarczy".
Tulo 12.2010

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 13, 2015, 17:38:09 »
ja obecnie biore 6000 i dopiero teraz czuje ze zyje. Generalnie mimo moich dolegliwosci cokolwiek mi sie chce. Malemu aplikuje 2000 ( wychodzi na to ze wg zalecen po 1000 j na  10 kg masy ciala) Tak jakos intuicyjnie:)
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 13, 2015, 21:24:26 »
Też własnie sobie czytałam w tej akademii.
Co dziwne wapno z magnezem sie nie wchłania, wit K powinnam podawac bo wit D reguluje wapń i nadmiar moze sie dostac tam gdzie nie powinno go byc. Polecaja więc jesc kiszonki z wit D :)

Ja tez daje 2000. Sobie kupiłam 5000. Dopiero idzie

Chodzi ogólnie o wit k czy tylko k2?

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 14, 2015, 04:32:06 »
K2
Tulo 12.2010

zdrowie

• Kreatywny
  • jedz warzywa i łap słońce
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 14, 2015, 13:23:52 »
K2 w postaci mk7, ewentualnie miks mk7 i mk4. Do witaminy D także magnez i najlepiej podawać po lub w trakcie posiłku wysokotłuszczowego (minimum 20-30g tłuszczu) i logika podpowiada, że dobrze jakby w tym posiłku był cholesterol więc najlepiej po jajkach. Kiedyś wpadłem też na jakieś badanie dotyczące wit. D a NNKT, ale nie pamiętam zależności. A co do dawki, to u dorosłych dawki powyżej 5 tysięcy, a czasami nawet i 10 tysięcy jednostek dają rezultaty, bo jeśli ktoś twierdzi, że  po 1-2 tysiącach lepiej się czuje, to super, ale to tylko placebo, bo taka dawna nie ma prawa wyraźnie wpłynąć na poziom wit. D.

Przy okazji zapytam, czy ktoś z Was testował albo słyszał coś o suplementach z firm OXFORD VITALITY lub PHOENIX NUTRITION?

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2015, 22:02:06 »
Serce mi ściska, kiedy lekarz specjlista, dziecku (z F84.0) z niedoborem wit D sięgającym 17 ng/ml zaleca zwiększenie dawki do 800 - max 1200 j.m. na... miesiąc! ... bo w lecie nie ma potrzeby suplementować!? Dobrze, że wreszcie mówi się głośno o niedoborach. Niedobrze, że nadal w większości gabinetów witamina D to tylko hasło reklamowe. Trzy lata temu, na prośbę o zbadanie poziomu witaminy D otrzymałam od pediatry odpowiedź: "tego się ie bada, nie ma potrzeby - 400 j.m. w zimie wystarczy".

Ja od lekarza usłyszałam, że branie witaminy d mija sie z celem a cała ta suplementacja to tylko nabijanie kasy producentom. Akurat miałam złamaną nogę i lekarz stwierdził ze jesli bardzo chce to mogę brać przez miesiąc najniższą dawkę. Zlecenia na badanie poziomu tez nie dostałam bo ponoć nie refundują. Teraz planuje sobie zrobić badanie przed latem żeby skorygować dawkę. I tak wszystko trzeba na własną rękę
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2015, 22:11:23 wysłany przez Ankas1986 »

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 15, 2015, 09:40:13 »
To musial byc naprawde mocno cofniety w rozwoju lekarz :D

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 15, 2015, 10:20:46 »
 ;D ;D ;D
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2015, 11:28:32 »
omg  ;D uśmiałam się  :D

violettapom

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 09, 2016, 22:57:41 »
Witamina D jest niesamowicie ważna na każdym etapie rozwoju, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Tak jak ktoś wyżej zauwazył - gdy świeci słońce czujemy się lepiej. Dlatego ważne aby dostarczać sobie dużo witamin, zarówno w naturalny sposób jak i poprzez suplementację.
Dla dorosłych i dla dzieci jest pewnie wiele suplementów, ja słyszałam o tabletkach ... (witamina D dla dzieci. smak waniliowy, to nie może się nie udać). A wy jak dbacie o odpowiednie dostarczanie wit. D dla swoich dzieci?
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2016, 23:02:37 wysłany przez admin »

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 10, 2016, 11:01:52 »

Ja od lekarza usłyszałam, że branie witaminy d mija sie z celem a cała ta suplementacja to tylko nabijanie kasy producentom.

dobry ziom. na pewno jest tez tak krytyczny w stosunku do nabijania pieniedzy producentom lekow farmaceutycznych...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2016, 11:05:16 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future