Autor Wątek: Witamina D/słońce  (Przeczytany 22586 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lola-Lola37

• Zasłużony
Odp: Witamina D/słońce
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2015, 09:03:57 »
Ja podaję jeszcze większe dawki bo od  20 000 do 40 000  jednostek w dwóch dawkach. ale mam już duże dzieci. 
Duże dawki skutecznie niwelują skoliozę i płaskostopie oraz krzywe zęby u dzieci.

Madziulka39

• Aktywny
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2015, 09:47:54 »
Ja też mam problem u córki  (10 lat) ze skoliozą, robiłam jej tera poziom D3 i wyszedł poziom 22,5 więc niewystarczający, bierze od m-c tran kirkmana 3 kapsułki, ale to może za mało, Lola jaką dajesz witaminę.
12.2010

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 25, 2015, 10:50:01 »
Ja właśnie ze względu na skoliozę zaczęłam podawać dzieciom Witaminę D i chodzi o to że istnieją badania które udowadniają że dzieci u których poziom jest stale niski mają ją zawsze i wewðług badań poziom normujący te schorzenia powinien wynosić dla dzieci ok. 10000 j.m, podaję mniej bo staram się go teraz na słońce wystawiać w nadzieji że może coś się samo wytworzy, ale brał więcej tak ja teraz ok. 4000-6000 j.m i to są napewno bezpieczne dawki, ponieważ uważam że osoby zatrute rtęcią mają problemy z wytworzeniem witaminy D w organizmie jak i jej przyswojeniem, i obserwuje to zarowno u siebie jak i u moich dzieci.
Szymuś - rok 2007(stan na 11.04.2015)
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Madziulka39

• Aktywny
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2015, 11:00:07 »
Niespo a jaką dajesz witaminę???
12.2010

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2015, 11:09:13 »
Taką przeciętną z apteki - Vitrum d3 forte , firmy unipharm. Niewiem czy jest odpowiednia, nie znam się na tym :) , ale zawsze z tej firmy podawałam. I póki co skolioza się nie pogarsza mimo że go w ogóle nie pilnuje bo trudno to upilnować i nie ćwiczy bo ciężko go zmusić, a siedzi koszmarnie:(, i ma ją już ponad rok, coś około 2 lat :(. No ale zobaczymy jak będzie, bo słońca też mu staram się dawkować.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Madziulka39

• Aktywny
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 25, 2015, 11:27:22 »
dzięki, ja właśnie jej taką dawałam ale wybrała jedno opakowanie i zaczęłam dawać tran, ale teraz po tych wynikach muszę znów wprowadzić 2x2 tab + tran to może wystarczy. Choć według Zięby organizm nie przyswaja takiej wit najlepsze słońce, ale moja córka ma uczulenie i tu jest problem, a skrzywienie okropne i nie chce ćwiczyć.
12.2010

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2015, 11:43:55 »
Aha rozumiem, ja widzę po sobie że w okresie letnim jak się nagminnie opalam to są mega efekty zdrowotne, więc zwiększyłam dawkę z 1000 dla siebie na 4000 i wydaje się, że jest lepiej w okresach zimowych, ale jakby ta dawka jeszcze za mała była, więc może faktycznie to się tak super nie przyswaja, albo te dawki są po prostu za niskie dla mnie, a dla dzieci to niewiem. Jak lola pisze o 20 tyś j.m to mnie to przeraża, ale kto wie.

A lola jaką witaminę używasz, bo na rynku nie ma u mnie w aptece większych niż 2000 j.m. a przydałoby się.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 25, 2015, 16:32:06 »
Hej a ile kosztuje badanie poziomu witaminy D ? To chyba nie jest refundowane ?  Napiszcie  temat badania poziomu witaminy D w organizmie. Czy macie zlecenie od lekarza, czy idziecie prywatnie itd. ?

Właśnie jak dzisiaj pojawiło się słońce i wyszedłem tylko na pół godzinki w południe na opalanie to już świat stał się cudowny :)
Nom dokładnie taki jak w styczniu i lutym jak brałem jeszcze te marne 1000 IU ;)
A propo skoliozy to też ją mam ... kolejny dowód bez badania że mam niedobór. Pojawiła się jeszcze przed nerwicą ok. 15 r.ż.
Coś mi się wydaje że w takim przypadku jak ja chcę chelatować i pilnować candidę i mam niedobór/problemy z metabolizmem to mogę śmiało łykać zamiast 2000 IU nawet 4000IU. Ciekawe jak wtedy będzie z candidą. Może właśnie taka dawka spowoduje że grzyb będzie bardziej pod kontrolą bez względu na to jaki był cykl i ile rtęci "wyszło".
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Madziulka39

• Aktywny
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2015, 07:46:17 »
Teraz robiłam córce poziom D3 kosztuje 20 zł, nie refundują oczywiście
12.2010

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 29, 2015, 10:56:08 »
No więc wczoraj zamiast 2000 IU wziąłem 4000 IU. Efekt ?
Wzrost hormonów tj. większe libido, lepszy humor i ogólne samopoczucie.
Nie wiem jak to jest ale u mnie ta witamina powoduje nie wiem zwiększenie DHEA czy testosteronu czy czego tam
jeszcze. To dla mnie jest suplement nr jeden bo zaledwie po kilku dniach od razu taka poprawa. Tak jakby
progresy z chelatacji są potęgowane lepiej widoczne dzięki wit. D. Lepsze hormony są na 100 %.
Nawet cynk nie daje takiej różnicy jak witamina D. Bez niej to pozostałe suplementy są nic nie warte.
Zawsze myślałem że potrzebuję i cynku i magnezu wit. C itd. Tymczasem sama witamina D robi różnicę nawet lepszą jak
wszystkie pozostałe suplementy razem wzięte.
Jutro zaczynam kolejny cykl. Jadę bez cynku wogóle. Mam witaminy B-complex, C i wit. D. sylimarol i omega-3. Zobaczymy jak będzie ale myślę że będzie ok. Cynk dodam w następnych cyklach.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2015, 14:08:41 »
U mnie też ta witamina działa cuda, aczkolwiek jeszcze nigdy nie miałam takich efektów jak podczas nasłoneczniania się latem, więc może te 4-6 tyś j.m to jeszcze dla mnie za mało, niewiem muszę poeksperymentować z dawkami.:)

Co do tego na co to wpływa nie znalazłam, ogólnie wpływ witaminy D nie jest do końca poznany.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2015, 19:33:55 »
Tak a ja właśnie odkrywam co mi daje dawka 4000 IU. No to jest pocisk. Tak jakby bez tego to mam samopoczucie
no takie sobie neutralne. Za to jak to biorę to wyraźnie jest lepiej. No nie przypuszczałem że ta witamina może mieć aż taki wpływ
chociaż już od kilku lat obserwowałem wyraźnie lepsze samopoczucie w okresie od kwietnia do października. Zwykle w czerwcu miałem mega die-off bo organizm wywalał tą candidę co narosła przez zimę. Teraz wszystko jest dla mnie jasne jak słońce ;)

Aha na allegro jest wybór i krople i tabsy. I jedne i drugie wychodzą w dobrej cenie. Nawet jest 5000 IU w tabsach i to 250 tab. Wychodzi za naprawdę dobrą cene. Te krople są chyba jeszcze bardziej opłacalne i dużo osób kupuje. Są chyba łatwiejsze do podania dzieciom, które nie lubią łykać kapsułek.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2015, 19:41:59 wysłany przez brother »
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 30, 2015, 11:11:28 »
Dzięki za cynk, jakoś nie wpadłam na to by szukać tej witaminki na allegro, a powiedz mi jeszcze takie osobiste pytanie, czy ty ćwiczysz siłowo/aerobowo bo mój mąż po ćwiczeniach ma dużo lepsze samopoczucie, a odkąd bierze do tego tran(kwasy omega3) to w ogóle chodzi w skowronkach, wydaje mi się że u mężczyzn podczas ćwiczeń zachodzą jakieś mega pozytywne efekty hormonalne. Ja za rzadko ćwiczę aby móc coś o tym powiedzieć.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 30, 2015, 13:14:41 »
Dzięki za cynk, jakoś nie wpadłam na to by szukać tej witaminki na allegro, a powiedz mi jeszcze takie osobiste pytanie, czy ty ćwiczysz siłowo/aerobowo bo mój mąż po ćwiczeniach ma dużo lepsze samopoczucie, a odkąd bierze do tego tran(kwasy omega3) to w ogóle chodzi w skowronkach, wydaje mi się że u mężczyzn podczas ćwiczeń zachodzą jakieś mega pozytywne efekty hormonalne. Ja za rzadko ćwiczę aby móc coś o tym powiedzieć.
Tak ćwiczę siłowo i czasem dojdzie rower i częściej spacery + siłownia zewnętrzna. Teraz zrobiłem sobie miesięczną przerwę na chelatację właśnie i w tym czasie odpoczynek dla mięśni od treningów co najwyżej rower 1x tydzień. Nie wiem dokładnie jakie procesy zachodzą w organizmie ale na pewno taki trening pobudza nadnercza to jest raz. Dwa jest okazja aby zrzucić/ spalić nadmiar węglowodanów i tłuszczu który organizm osoby zatrutej nie jest w stanie często przetworzyć w diecie. Myślę że dzięki ćwiczeniom tym samym jest możliwość ograniczenia pożywki dla candidy ale nie jestem tego pewnien.
Odnośnie hormonów to tak ćwiczenia pobudzają endorfiny. To jest efekt taki jak po zjedzeniu tabliczki czekolady czy po opalaniu się :)

Lucky pewnie wie dużo więcej niż ja ale z moich obserwacji to po 2 miesiącach ćwiczeń spaliłem trochę tłuszczu z brzucha przez co mięśnie brzucha są teraz "widoczne". Wcześniej to były ukryte trochę. Myślę że w tym aspekcie dużo podziałała też glutamina którą szczególnie brałem rano żeby redukować kortyzol i pewnie ona pomogła na redukcję tłuszczu.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 30, 2015, 16:31:17 »
Aha, co do tych ćwiczeń, to raczej to coś więcej niż endorfiny, mi po ćwiczeniach nic takiego się nie wydziela, zawsze po ćwiczeniach jestem śpiąca i najchętniej bym kogoś zabiła szczerze, także niewiem jak to jest. U mnie w domu jest taka zasada że jak ćwiczę to mam zakaz gadania do innych i inni do mnie do godziny po ćwiczeniach aż mi może przejdzie. Ale zazwyczaj wpływa to na cały dzień, tyle że już jest trochę lepiej.

Ja z kolei wiem, że w ciągu 30 minut po ćwiczeniach dochodzi do produkcji hormonu wzrostu, pod warunkiem że nic nie zjesz w ciągu tych 30 minut, no i ma to wpływ na poziom cholesterolu ale niepamiętam już jak, wcześniej o tym gdzieś pisałam, musiałabym sprawdzić.

Odnośnie witaminy D znalazłam  jeszcze dziś taką ciekawą informację, że bierze ta witaminka czynny udział w prawidłowym działaniu neuroprzekaźników, bierze udział w produkcji serotoniny,ponadto to przez jej niedobór spotyka się u niekŧórych osób osłabienie mięśni, ponieważ następuje zablokowanie wchłaniania wapnia, który ma jakiś tam z tym związek. Ogólnie znaleziono w większości organów receptory dla witaminy d3, a to znaczy, że wpływa ona na wiele organów, szkoda że wszytskiego nie wiedzą.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg