Autor Wątek: Witamina C  (Przeczytany 100559 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kinczes

• Nowicjusz
  • *
Odp: Witamina C
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 22, 2015, 08:42:14 »
Co powiecie o profesjonalnej aptece internetowej witaminy tam dostanę taniej niż w tych stacjonarnych ? Korzystał może ktoś z was kiedyś ? Z góry dzięki za odpowiedz.

pietro

• Aktywny
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 25, 2015, 20:58:05 »
Witam, mam pytanie do osób robiących liposomalną witaminę c, znalazłem w sieci dwa sposoby, jeden z użyciem alkoholu, drugi bez . Podobno lepiej wychodzi ta z alkoholem, ale ja źle reaguje na alkohol, czy można pozbyć się alkoholu z gotowej już witaminy, bez wpływu na właściwości ?
40 cykl 8 mg ALA
Zniżka na Iherb GDC587

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 15, 2016, 15:48:04 »
Odgrzebuję kolejny temat. Ktoś się kalibrował? Znalazłem tutaj jeden wpis gdzie ktoś pisał o 10 gramach w przypadku dziecka. Ja aktualnie z siebie wrzuciłem jakieś 30 gram +/- kilka bo starałem się po prostu płaska łyżeczkę i nic. Może dobije do 100 ale i tak cena suplementowania sobie 100 gram nawet w postaci hurtowej byłaby ogromna.

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 15, 2016, 17:54:28 »
Tak, ale cienka jestem - po 10 g chyba bym zeszła. Moja max dawka to 3 g jednorazowo (Gold Vit C Olimp).
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 15, 2016, 18:47:06 »
Dziękuję za odpowiedź. Wziąłem jakieś 70 gramów, jakieś sensacje czułem przy 50 po półtorej godzinie więc jakbym odczekał to by tyle by pewnie wystarczyło, ale dorzuciłem jeszcze w pół godziny 20 i muszę powiedzieć, że doznania później są "niezapomniane". Biegunka to słowo które zupełnie nie pasuje do tej kalibracji  ;D

Minusem jakieś większej suplementacji jest to że średnio dobre dla mojego gardła jest łykanie tego jako roztwór ale z drugiej strony na suplementacji w kapsułkach na poziomie 6x3mg to by się wydawało jakieś 10 zł dziennie.

Zastanawiam się jeszcze jakie opinie są tutaj albo jaka jest opinie Cutlera na temat askorbinianu sodu - żeby sobie samodzielnie w odpowiednich proporcjach wymieszać sodę oczyszczoną i kwas?

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 15, 2016, 19:26:20 »
Dobra zapomniałem, że można sobie kupić kapsułki żelatynowe. Kolejny wydatek ale 1000 sztuk za 60 zł to na pewno będzie lepsze dla gardła i zębów niż przyjmowanie tego w formie roztworu czy popijanie a i też tańsze niż pakowane przez kogoś innego  ;)

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 18, 2016, 02:02:36 »
Nie chcę spamować, ale jakby się ktoś kalibrował to ostrzegam, że może mieć kilkadziesiąt godzin z mocno utrudnionym funkcjonowaniem i polecam kalibrację z nierosnącą dawką czyli trzymać się powiedzmy 3 g;) Ja po ok 50 gramach już coś czułem ale żadnych "sensacji" jeszcze nie miałem - dorzuciłem jeszcze w krótkim odstępie dwa razy po 9 gramów bo już się nie chciałem wycofać z kalibracji a z drugiej strony już chciałem mieć jakiś efekt no i jak w końcu usiadłem na tronie to regularnie co 30 minut na nim siadałem. Plus jest taki, że nie było to takie "ciśnięcie że muszę" tylko organizm co mniej więcej określony czas coś z siebie musiał wyrzucić natomiast jadłem w tym czasie normalnie. Po jakimś czasie doszedł ból głowy z odwodnienia zapewne i nawet na prawdę dziwne objawy. W nocy zasnąłem może na 2 godziny a rano uczucie kaca dokładnie takiego samego jak po alkoholu u mnie. No i dopiero w kolejny dzień czyli po ponad 30 godzinach już się czułem tak normalnie źle czyli tak jak przed kalibracją, ale przez to że musiałem jechać to nałykałem się węgla i to trochę powstrzymało mój organizm.

Także jak najbardziej potwierdzam że od 70 gramów wziętych w odstępie 2 godzin z kawałkiem się nie umiera, aczkolwiek później można się odwodnić na jakieś 3-4 kilogramy nawet, więc w przypadku dzieci bym się jednak zastanowił przed kalibracją albo ją przeprowadzał po prostu dobowo ale mi już jest wszystko jedno więc się zabawiłem w takie dawki i to nie zabija i faktycznie organizm może spokojnie przyswoić 30-40 gramów rozłożonych na dobę. Natomiast porządne przedawkowanie ma niewiele wspólnego z "lekką biegunką" - ostrzegam, że ta granica kiedy się nic nie czuje a kiedy się rozpocznie armagedon jest ciężko zauważalna.

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 20, 2016, 02:12:56 »
Ja postanowiłem się "zabawić" bo według różnych badań pacjenci przyjmowali nawet 200 gramów a nigdzie na polskich stronach nie spotkałem kogoś kto by przekroczył kilkanaście gram. Tak więc przyjąłem kilkadziesiąt i faktycznie organizm nadmiaru nie przyswoi chociaż nie wiem czy kalibracja jest tak dobra, bo moim zdaniem dawka "rewolucyjna" mogłaby być dużo mniejsza gdyby dać organizmowi czas, ale z drugiej strony jakby po każdej mu dawać czas to by do niczego nie doszło. Planuje przyjmować teraz w okolicy 10 gramów i też zdam relację czy coś się długoterminowo będzie działo, bo moim zdaniem jelita mam słabe (chociaż z drugiej strony kilka miesięcy już jem "eko" więc może to je naprawiło) i myślałem że klibracja się szybko skończy a tu jednak trochę to trwało  ;)

katgaj1

• Zasłużony
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 21, 2016, 16:07:26 »
przy nieszczelnych jelitach też jest zalecana witamina c
niestety nigdzie nie doczytałam jakiego rzędu dawki to dawki lecznicze

wilczkat

• Nowicjusz
  • *
  • Kacha , Igor 2010 Autyzm dziecięcy
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 04, 2016, 14:55:11 »
Witam, chciałam zapytać o homeopatyczne leki poszczepienne. Gdzie można zaleźć lekarza który powiedziałby co podać?

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 05, 2016, 00:18:32 »
Tak już oficjalnie dodam na zakończenie dla wszystkich ku przestrodze;)

Sprawy żołądkowe po zabawie z witaminą C tak realnie mi się skończyły po dwóch tygodniach kiedy zacząłem już mieć normalne wizyty w toalecie. Sam efekt "wyczyszczenia" jest chyba nieporównywalny z niczym innym. Wychodzi z człowieka dosłownie wszystko. Po kilku godzinach miałem takie skokowe zatykanie uszu (że raz słyszałem siebie tak jakbym miał całkowicie zatkane a później normalnie), na drugi dzień kac jak po alkoholu bo w końcu organizm też się nieco struł. Przez kolejne dni dalej woda i tłuszcz zamiast stolca. Po tygodniu to aż się przeraziłem bo miałem stolec biały jak kartka papieru. Dałem odpocząć jelitom i kupiłem smecte i enterol + dieta oparta na sucharkach i ryżu i dopiero wtedy wszystko wróciło do normalności. Od ponad tygodnia już jem z grubsza wszystko co chce na zdrowej diecie i już jest normalnie.

Mój problem zasadniczy nie jest związany z jelitami, więc w sumie "miałem to gdzieś", ale jak ktoś ma w miarę normalne życie i się boi o swój układ trawienny to zalecam uważać z tą kalibracją i nie podwajać dawki. Te max 3 gramy co 15 minut wydają się dobre do kalibracji i na pewno się w końcu uzyska skutek po 3-4 godzinach. A jak ktoś ma ambitne plany na weekend to niech się dobrze zastanowi.

Tak czy siak doświadczenie na pewno ciekawe aczkolwiek polskie i angielskie źródła nie ostrzegają przed aż taką rewolucją. Jeśli chodzi o angielskie to nawet czytałem żeby podczas biegunki jeszcze dołożyć, żeby dobić do całkowicie wodnistej biegunki i wyrzucić z siebie wszystkie toksyny. Fakt jeden jest bezsprzeczny. Wyrzuca to z człowieka dosłownie wszystko. Jak dokładnie zmierzyłem ile się mieści na idealnie płaskiej łyżeczce to dobiłem do jakiś 80-85 gram.

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 12, 2016, 21:45:20 »
Biały stolec to problem z wątrobą. Czy oprócz efektu przeczyszczającego są jakieś inne?
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 13, 2016, 12:47:06 »
Biały stolec to problem z wątrobą. Czy oprócz efektu przeczyszczającego są jakieś inne?
Raczej wątpię żebym miał problemy z wątrobą. To było ściśle powiązane z tą witaminą C - nigdy wcześniej ani teraz teraz takich objawów nie mam bez względu na to co zjem.

I nie nazwał bym tego efektem przeczyszczającym a jelitowym karcherem;) Efekt przeczyszczający brzmi chyba zbyt łagodnie. A czy są jakieś inne objawy to kwestia indywidualna. Na pewno na drugi dzień organizm jest trochę zatruty. Według teorii jakie wyczytałem to nawet przy biegunce zaleca się jeszcze wziąć jedna dawkę, żeby doprowadzić do całkowicie płynnego stolca i usunąć toksyny w ten sposób a ile to ma wspólnego z prawdą - nie wiem. Przy dawce kilka gramów żadnych rewolucji nie odczuwam.

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 13, 2016, 23:29:57 »
Chodziło mi raczej o to, czy odczuwasz jakieś pozytywne efekty :)
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 15, 2016, 21:34:19 »
Dopiero zacząłem tak realnie stosować i na razie w dawce niewielkiej (jakieś 4 g), ostatecznie planuje zwiększyć - może nawet do kilkunastu ale nauczony doświadczeniem ułożyłem sobie cała suplementacje różnych witamin w odpowiednich ilościach itd. bo szkoda mi się angażować w coś na zasadzie, że czasem łyknę tak czasem siak i coś tam w siebie właduje. Doprowadzenie do biegunki ma raczej efekty negatywne jeśli chodzi o składniki mineralne człowieka, więc nie chcę się cofać do tego etapu i realizuje sobie konkretny plan. Czy są jakieś efekty? Nie wiem, w zasadzie to wole nie pisać dopóki nie będę mógł odpowiedzieć z pełnym przekonaniem że jest lepiej;)

A ogólnie jestem raczej ciężkim przypadkiem do opisywania efektów, bo zależy mi na jednym i raczej cudów nie oczekuje