Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 180088 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niespo

• Kreatywny
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:31:50 »
aha, no to super. Ale jak się wyrywa to nie robią kanałowego??? Bo ja bym właśnie wolała wyrwanie, bo mi non stop te zęby mądrości rosną, więc trzymać zepsute się nie opłaca.
Szymuś - rok 2007(stan na 11.04.2015)
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:51:49 »
 A wracając do Jimmego, według tego co podała koliber wypadałoby ten dobowy poziom kortyzolu w ślinie wykonać aby ocenić realną jego ilość, ale powtórka poziomu acth jest również konieczna. Znalazłam jeszcze taki artykuł sławomira ambroziaka na stronce:

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kortyzol-domowe-sposoby-na-obnizenie-jego-poziomu/

i tu zatem przydałoby się sprostowanie bo krótki nadmiar kortyzolu powoduje chudnięcie i brak apetytu, natomiast dłuższy poziom nadmiernei wysokiego kortyzolu to przybieranie na masie w okolicy twarzy,szyi, tułowia oraz większe łaknienie. Jimmy ty chyba pisałeś że teraz nie masz apetytu, a jak było wcześniej, czy wcześniej miałeś większy. Może te badania wskazują na poprawę stanu, tzn. acth się obniżyło, więc kortyzol się powinien normować, ale wciaż pozostaje wysoki bo "nie znajduje ujścia- niewiem jak to opisać". Jak kortyzol jest usuwany z organizmu???? Może to po prostu zdrowienie :) Wtedy wyniki pokazywałyby jedynie stan po burzy, która mija. Co teraz bierzesz?
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:10:10 »
Chyba tu tkwi rozwiązanie, fragment z artykułu:
"Ważny dla ogólnego poziomu kortyzolu jest etap jego syntezy, przeprowadzany przez enzym –  dehydrogenazę 11beta-hydroksysteroidową. Ważny, gdyż w jego efekcie może powstawać bardzo dużo kortyzolu. Nie odbywa się on bowiem w gruczołach nadnerczy, tylko w tkankach obwodowych – między innymi – w tkance tłuszczowej. Może prowadzić więc też do wzrostu lokalnej puli tego hormonu w tej tkance, więc tam, gdzie go nam – ze zrozumiałych względów – jak najmniej potrzeba.
Jak każdy enzym i każde białko, tak również dehydrogenaza pozostaje pod kontrolą genetyczną. Natomiast genami, jak wiemy, sterują hormony. Aktywują one tzw. czynniki transkrypcyjne. Te, aktywowane hormonem, oddziałują na nasze geny i – albo pobudzają je do produkcji odpowiednich białek, albo je wyciszają i hamują produkcję białka. Działają więc dodatnio lub ujemnie na transkrypcję genów, która jest pierwszym etapem syntezy białek. Tak właśnie testosteron aktywuje czynnik transkrypcyjny, którym w tym przypadku jest receptor androgenowy (AR), pobudzając geny do produkcji białek kurczliwych włókienek mięśniowych. Natomiast kortyzol aktywuje inny czynnik transkrypcyjny – receptor GR, który wycisza transkrypcję tych samych genów, hamując produkcję białek kurczliwych.

Pisze o tym wszystkim z tego powodu, że produkcja dehydrogenazy pozostaje pod ścisłą kontrolą  szczególnych czynników transkrypcyjnych – receptorów PPAR gamma, które wyciszają syntetyzujące ją geny. Im więc silniejsza aktywacja PPAR, tym mniejsza produkcja enzymu i – ostatecznie – niższy poziom kortyzolu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że czynnikami aktywującymi PPAR wcale nie są hormony, tylko zwykłe składniki pokarmowe – nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak modne ostatnimi czasy - kwasy omega 3."

Także zgodnie z tym, najprawdopodobniej brakuje Ci witaminy B6 lub kwasów omega 3. To również mogłoby na stałe zmniejszyć twoje dolegliwości i wyrównać poziomy pozostałych wyników.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 23, 2014, 12:25:11 »
Niespo Ty decydujesz, lepiej je wyrwać.

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 24, 2014, 12:32:10 »
Super Brother. Dobre wskazówki dla początkujących. A czy cały zestaw supli cutlera wraz z cynkiem brałeś tylko podczas cykli? Po za tylko probiotyki?
Suple cutlera cały czas. Probiotyki poza cyklem tylko. Teraz biorę probiotyki + oregano cały czas.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:27:19 »
A dzięki za odp. ;)

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 15, 2015, 08:31:29 »
"Ważny dla ogólnego poziomu kortyzolu jest etap jego syntezy, przeprowadzany przez enzym –  dehydrogenazę 11beta-hydroksysteroidową. Ważny, gdyż w jego efekcie może powstawać bardzo dużo kortyzolu. Nie odbywa się on bowiem w gruczołach nadnerczy, tylko w tkankach obwodowych – między innymi – w tkance tłuszczowej. Może prowadzić więc też do wzrostu lokalnej puli tego hormonu w tej tkance, więc tam, gdzie go nam – ze zrozumiałych względów – jak najmniej potrzeba.
Jak każdy enzym i każde białko, tak również dehydrogenaza pozostaje pod kontrolą genetyczną. Natomiast genami, jak wiemy, sterują hormony. Aktywują one tzw. czynniki transkrypcyjne. Te, aktywowane hormonem, oddziałują na nasze geny i – albo pobudzają je do produkcji odpowiednich białek, albo je wyciszają i hamują produkcję białka. Działają więc dodatnio lub ujemnie na transkrypcję genów, która jest pierwszym etapem syntezy białek. Tak właśnie testosteron aktywuje czynnik transkrypcyjny, którym w tym przypadku jest receptor androgenowy (AR), pobudzając geny do produkcji białek kurczliwych włókienek mięśniowych. Natomiast kortyzol aktywuje inny czynnik transkrypcyjny – receptor GR, który wycisza transkrypcję tych samych genów, hamując produkcję białek kurczliwych.

Pisze o tym wszystkim z tego powodu, że produkcja dehydrogenazy pozostaje pod ścisłą kontrolą  szczególnych czynników transkrypcyjnych – receptorów PPAR gamma, które wyciszają syntetyzujące ją geny. Im więc silniejsza aktywacja PPAR, tym mniejsza produkcja enzymu i – ostatecznie – niższy poziom kortyzolu.Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że czynnikami aktywującymi PPAR wcale nie są hormony, tylko zwykłe składniki pokarmowe – nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak modne ostatnimi czasy - kwasy omega 3."

Myślę, że absolutnie każdy powinien ten tekst przeczytać. Zwłaszcza podkreślony fragment - ze zrozumieniem.
Dodałabym tylko jedną informację - niestety, podobnie jak hormony mogą działać wirusy i bakterie. Ponadto metale ciężkie również mogą blokować transkrypcję.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

zdrowie

• Kreatywny
  • jedz warzywa i łap słońce
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 15, 2015, 10:08:15 »
W badaniach niestety nie jest tak kolorowo, podobnie jak np. z glutaminą. Wydaje się, że jeśli nie usuniemy stanu zapalnego czy też innego źródła chronicznego stresu, to obniżanie kortyzolu jest sztucznie i raczej bez sensu.

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 15, 2015, 22:42:53 »
Zdrowie, m.in. to miałam na myśli pisząc o metalach ciężkich i patogenach. Niemniej omega 3 może mieć wpływ na reakcje w czasie detoksu.
Ja mam wrażenie, że nawet zapchany rtęcią organizm, mimo wszystko daje wskazówki do działania.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:43:49 »
Najzabawniejsze i najbardziej smutne jest to że ostatnio całkowicie idąc innym tropem(szukałam przyczyn problemów skórnych i starzenia się jako takiego) natknęłam się na problemy skóry zz właśnie tym PPAR i również całkowicie gdzie indziej (źródło) bylo napisane trochę okrętnie bo się też naszperałam że właśnie omega 3 sprawę rozwiązuje, choć było tam coś jeszcze, ale nie pamiętam, jak dorwę te notatki u siebie to jeszcze dopiszę wam. Trochę to przeraża ale i pociesza ponieważ wygląda na to, że nasze poczciwe omega 3 jest w stanie rozzwiązać naprawdę wiele, o ile nie wszystko.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

zdrowie

• Kreatywny
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:18:32 »
Wszystko? Trochę przesada. Problem jest taki, że ciężko znaleźć dobrej jakości omega-3. Większość jest masowo produkowana z niskiej jakości olejów, a badania na obecność metali ciężkich też pewnie często są mocno naciągane. No i dawka też musi być dość wysoka, bo myślę, że około 1-1,5g EPA dla dorosłego człowieka, to takie minimum. Warto też pamiętać, że aby wyrównywanie równowagi o3-o6 było efektywne, to o6 trzeba zminimalizować, a samo o3 przyjmować do najtłustszego posiłku (gdzieś czytałem o minimum 25-30g tłuszczu). No i warto do tej omegi dorzucić wit. D, E, A i k2.

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:53:29 »
Może i przesada, bo wszystko jest nam potrzebne do życia, ale moje problemy ze zdrowiem zawsze lądują na toksynach i omega3, choć inne też mają swoj udział w moim nieszczęściu. Osobiście uważam, że oleje nie są tu w ogóle wskazane, ponieważ dochodzi do ich utleniania, więc częściowo prędzej czy później trujemy siebie utlenioną formą oleju. Dlatego też ja wybrałam siemię lniane w wersji do gryzienia :) ekologiczne gatunek szafir, bo ten ma najwięcej omega 3 ze wszystkich i takowy zjadam już od dłuższego czasu(jedynie albo aż 3 łychy dziennie, jak mnie coś opęta to więcej) i każdemu polecam. Kupuje w zielonym nurcie bo nie znalazłam na necie i w swoim miescie innego sprawdzonego zrodla,ale jakby ktos mial lepsze to niech zapoda.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

zdrowie

• Kreatywny
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:36:09 »
Tyle, że konwersja ALA do EPA i DHA jest mocno ograniczona (do kilku %), a u części ludzi prawie, że niemożliwa więc nie wiem czy to najlepszy sposób. Ale skoro Ci pomaga..:)

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 17, 2015, 13:00:12 »
Ja dlatego nie kombinuję i kupuję olej rybi naszej znanej i reklamowanej firmy ;) wiecie jakiej nie będę pisał ;)
jak ma działać to działa. Co do ilości to wiadomo że nie biorę 1,5 g ale to tak jak z tymi probiotykami było że trzeba brać miliardy
było a się okazuje że są inne prostsze metody uzupełniania bakterii. O witaminie C to też że trzeba jechać do 3 g. U mnie tym czasem 1 g świetnie daje radę. No ale co tam każdy musi sam sprawdzić co u niego pasuje bo wiadomo jesteśmy inaczej poblokowani przez rtęć. Czytając doświadczenia innych osób i samemu sprawdzając (najważniejsze) można sobie wyrobić odpowiedni pogląd.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

zdrowie

• Kreatywny
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 17, 2015, 13:11:01 »
jak ma działać to działa.
Kiepskie podejście, bo to tylko wywalanie pieniędzy w błoto. Ale w sumie niektórym i to pomaga więc ;-)