Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 179975 razy)

mama_lobuziaka

• Zasłużony
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 03, 2013, 20:58:42 »
Kupilam test full fungal screen ktory zawiera :sIgA, leaky gut,parasites i food allergy.Placilam 128 f.
Wyslali probowki,do jednej z 3 dni kal,do drugiej sline.Po 2 tyg.wyniki na email i poczta tez. :)

Aniu, gdzie robilas to badanie?
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:49:05 »
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 04, 2013, 08:38:08 »
Fajne. Cholewka, znowu do wypłaty czekać...
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 06, 2013, 16:27:31 »
hej, kurcze dziewczyny i chłopaki - czy taka schodząca skóra między paluszkami u stopy to objaw grzybicy? Już wcześniej tak było - gdzieś w listopadzie, ale wtedy schodziła ze wszystkich palców i lekarz orzekł, że to "szkarlatyna", której jedynym objawem były własnie takie paluszki i nic więcej.Potem zniknęło.Cóż to jest - a może to objaw zatrucia metalami?(Z włosa nam wyszło zatrucie). Ja wiem, że najłatwiej pójść do rodzinnego - ale - Oli nie cierpi i drze się wniebogłosy "dzieje, dzieje" - jak ja mówię, że "nic się nie dzieje, nie płacz", a po drugie, jakoś zaufania do nich nie mam.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:45:18 »
Wygląda jak grzybica.

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 08, 2013, 08:37:10 »
Psia dupa - ja takie mam na pięcie.

Mały też takie miał. Nie wiem, czy dalej takie ma skórki, ale miał na pewno. Nie dawał tego dotknąć. Widzę, że u niego ta grzybica, to może być główny problem - siusiak zagrzybiony już był. Teraz znowu jest przemywany. Czekam na wyniki posiewu, ale chyba tam coś będzie, bo długo nie przysyłają. Moja mama mówi, że siusiaka ma spuchniętego. Kurdę, ja-facet tego nie widzę. Ehhhh...

Jak mawiał mój dziadek - człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...
Piotr - 09.2012

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 08, 2013, 08:48:26 »
Dziękuję Zosiu. Rozumiem, że taka grzybica na paluszkach oznacza, że w środku grzyb hula sobie w najlepsze!?
Kurcze robiliśmy wiele razy badania w polskich labach - instytutach mikrobiologii - i nigdy, nigdy nie wyszedł grzyb, a ja cały czas miałam wrażenie, że zachowanie dziecka jest Candidowe. Niedługo przyjdą wyniki OAT - zobaczymy co wyjdzie.
No to teraz co z tym robić? Pediatra poleciała Clotrimazolum - smarować?

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 08, 2013, 08:59:03 »
nowika, zewnętrzne preparaty dadzą tyle, że nie będziesz tego widzieć. Jeśli grzybica jest powierzchowna, to smaruj - dziecko będzie miało ulgę, a problem zniknie.

Jednak w większości przypadków u naszych dzieci grzybica jest ogólnoustrojowa, gdzie jedynie prawidłowe leczenie i dieta pomoże. Nie wiem, jak w testach OAT, ale w Organix mojemu małemu grzybica nie wyszła, co ciekawe jego zachowanie jest typowo grzybiczne, a w Felixie z kupki wyszła Candida ++.
Piotr - 09.2012

romana

• Kreatywny
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:01:50 »
Najważniejsze to dobrze osuszać przestrzenie międzypalcowe po kąpueli później smarować
Dobra jest maść na receptę triderm, jednak nie jestem pewna czy na wszystkie zmiany grzybicze jest odpowiednia, poczytaj ulotkę w google
Gabryś lipiec 2009 spektrum
Jakub grudzień 2011

romana

• Kreatywny
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:03:37 »
Wiadomo ze to co napisałam działa objawowo a reszta tak jak borsoq pisze
Gabryś lipiec 2009 spektrum
Jakub grudzień 2011

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:13:19 »
Ja wiem doskonale o co chodzi z candidą wewnątrz ;) Mamy ścisłą dietę bez mleczna  i bezcukrową od sierpnia, pd grudnia bezglutenową. Jedyne owoce jakie dostawał to gruszki i sok z gruszek bez cukru (gerber dla dzieci), czasami też suszone  mango bio (bez siary itop).
Unikamy też siarki w jedzeniu. Jego dieta składa się głównie z mięsa, kasz (jaglana, gryczana, amarantus), orzechów i kukurydzy - z dozwolonych warzyw to została nam tylko cukinia i seler - inne albo siarkowe albo ma nietolerancję lub alergię.
Oprócz diety dajemy 90 miliardow probiotyków dziennie, citrogrept i herbatę z liścia oliwnego (takiego prawdziwego, suszonego, bo nie mogę znaleźć takiego bez mąki ryżowej, a mały ma nietolerancję ryżu).
Wczoraj podałam mu też czarny orzech.
Niedawno robiliśmy badania OAT i odstawiliśmy na tydzień probiotyki i kilka innych supli. Mały był też chory, bardzo kaszlał, gorączkował wysoko i groziło nam zapalenie oskrzeli, więc inhalowałam go Pulmicortem - a on może powodować przerost candidy - niby tylko w jamie ustnej i za kazdym razem myłam mu ząbki - ale wiecie, jak to u naszych dzieciaczków jest.
Poza tym na święta zrobiłam mu babeczki z mąki kasztanowej z daktylem w środku (bez siary, ale słodkie - wiadomo). U babci zjadł też banana. Wszyscy się objadali sernikami, mazurkami... i pozwoliłam mu na banana. Chciałabym, żeby miał coś dobrego... Nie trzeba było długo czekać i bach - grzybek na stopach. No i zrobiliśmy też 10 cykl ALA, więc pewnie też ma to jakieś znaczenie.

Pytam o tę maść, bo widać, że go to swędzi. Chodzi teraz głównie na bosaka, bo mu skarpetka przeszkadza, a i tak opiera ciężar na pięcie, bo paluszki go bolą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 09:17:09 wysłany przez nowika »

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:58:34 »
Pewnie się zaraz na moją głowę znowu gromy pojawią  :P  - ale starym i sprawdzonym sposobem na grzybicę stóp, jest moczenie we własnym moczu  :-X
(no i wietrzenie, skarpetki wyłącznie bawełniane, żadnych sztucznych butów czy wkładek)

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 08, 2013, 17:04:33 »
Zosiu , moja babcia jeszcze jak bylam malutka,jak mialam egzeme ,wlasnie mi moim moczem,hihi przecierala te plamy,i wszytsko zlazilo,jak ja glowa bolala czy ucho to lisc z kapusty lub z pelargonii,pamietam,tez ze na jakies wrzody na nodze ,czy gdzies to lisc z babki l.wogole tes stare babki wiedzialy co robily,i lekarzy nie potrzebowaly,a to herbatki sobie robily z lipy,rowno z drzewa listki i kwiatki,lub z malin.Acha ,pamietam ze tez robila z takiego dziekiego bzu syropy,do sloikow z cukrem na zime,i to wlasnie pomagalo na grype. ;)
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

misiolina

• Zasłużony
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 08, 2013, 17:09:11 »
Syrop z czarnego bzu mam zamiar zrobić w tym roku dr.bros poleciła na oskrzela heh od lat rosnie koło domu a dopiero teraz dowiedzialam się o jego wlasciwosciach
Mala.2012

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 08, 2013, 18:22:45 »
też coś pamiętam o przemywaniu sikami ran, ale nie pamiętam jakich...
Piotr - 09.2012