Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 176685 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia191

• Zasłużony
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 12, 2012, 14:50:29 »
Hiox ja kupilam
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2014, 08:44:12 wysłany przez admin »

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 12, 2012, 15:04:41 »
Donna badan nie widzialam tylko slyszalam, ze nie ma potwierdzenia, ze ostopest dziala ... ani tez ze szkodzi ;) Zamowie Mlodemu ten smaczniejszy co mielismy z Now, bo ten z Olimpu jest obrzydliwy w smaku i nie chce go dziecko jesc - wcale mu sie nie dziwie ;)

Shoshi obadam te pektynki ;) dzięki :)

Kasiu o ten twoj mocniejszy niz ja podlinkowalam ;)

Narazie zaczniemy z węglem ... rusze sie zaraz do osiedlowych aptek obadac sprawe, a mam ich tu pod nosem 3 ... jak nie znajde, zamowie ;) Donna dzieki za podpowiedz o cukrze ;)

Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 12, 2012, 19:48:25 »
Shoshi a jak jest alergia na cytrusy to te pektyny odpadają, nie?

Shoshi

• Kreatywny
  • oki doki
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:17:22 »
liliana oczywiscie ze odpadaja
Ariel 2008 wyleczony z autyzmu
Eitan 2008 jeszcze walczymy

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 13, 2012, 17:00:57 »
Dziewczyny a o co chodzi z tym, ze osoby zatrute matalami ciezkimi maja przeciwskaazanie do brania w/w węgla? Tak stoi na ulotce :o
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 17, 2012, 15:34:21 »
Podpowiedzcie mi, jak podawać candex  ??? 2x dziennie po pół kapsułki, zdala od jedzenia - tak wyczytałam. Tylko mam kilka pytań:
- najpieralew candex, później coś na grzyba, ale w jakim odstępie od candexu?
- i kiedy probiotyki, tzn. czy ma to jakieś znaczenie przed czy po candexie?

Będę miała problem z podaniem candexu między posiłkami, bo mój zuch ciągle coś je  i wiecznie głodny chodzi ;D
Król Maciuś I - 20.07.2009
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

Cyprianek

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 09, 2012, 10:22:06 »
Odświeżam wątek, bo mam wrażenie, że chyba (cały czas nie wiem, jak to stwierdzić na 100 procent) mamy właśnie reakcję die off. Trochę to dziwne, bo wiążę to z ksylitolem. Może ktoś też tak z Was miał? W ostatnim czasie chcąc uniknąc podawania mocniejszych leków przeciwgrzybiczych poczytałem o tych naturalnych. Na angielskich stronach jest trochę o reakcji die off na ksylitol właśnie. Postanowiliśmy z żoną spróbować no i jakieś dwa tygodnie temu wprowadziliśmy Małemu pół małej łyżeczki ksylitolu do kaszy.  Zaczęliśmy stopniowo obserwować pogorszenie zachowania - i tak, od 5 dni Mały szaleje - zero koncentracji, dużo bezsensownego biegania, znaczne zwiększenie stymulacji, szczególnie wzrokowych, histeria bez powodu, a także coś czego już bardzo dawno nie było - próby bicia nas, gdy coś mu się nie podoba, a jak nie dostanie czegoś czego chce - uderzanie głową o podłogę, ścianę etc. (na szczęście delikatne). Co jeszcze - bardzo często przeciera oczy, tak jakby coś w ich okolicach go swędziało. Z kolei na spacerze chce iść tylko w swoją stronę i cały czas zbiera coś z ziemii... No i teraz nie wiem, czy to die off, czy to wogóle możliwa reakcja po ksylitolu no i co dalej robić? przerwać czy przeczekać? W ostatnim czasie Mały miał też krótką przerwę w braniu DMG, które mu bardzo pomagało, no i zaczęliśmy trening czystości - może z tym mogę wiązać pogorszenie zachowania?
Drodzy forumowicze, jak zwykle liczę na Waszą pomoc, rady i wszelkie sugestie! :)
Pozdrawiam
Cyprianek - 03.07.2009

DMSA 6mg #14
ALA 5 mg # 7

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 09, 2012, 13:25:11 »
Nie wszyscy mogą stosować ksylitol i przy takich objawach zastanowiłabym się nad odstawieniem. Organizm nie posiada enzymów do trawienia ksylitolu i musi się tego "nauczyć". Dlatego najpierw podaje się malutkie dawki. Nie wszyscy jednak są zdolni te enzymy wytworzyć. Ponadto ksylitol jest juz produkowany na skalę przemysłową i wygląda to zupełnie inaczej niż na poczatku.
Dlatego, może lepiej byłoby zastosować na przykład stewię?

platynka

• Zasłużony
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 09, 2012, 13:53:50 »
Co do tarcia oczu - w relacji Donny z konferencji berlińskiej - może to być objaw zwiększonego poziomu szczawianów.
Jagódka - 10.2007
Piotruś - 03.2011 (w trakcie diagnozy)
"Dziecko jest miłością, która stała się widzialna"

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 09, 2012, 14:55:07 »
Co do tarcia oczu - w relacji Donny z konferencji berlińskiej - może to być objaw zwiększonego poziomu szczawianów.

albo niedobór wapnia. w naszym przypadku chodziło  o wapń

Cyprianek

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 10, 2012, 08:47:01 »
Jak zwykle dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. :) Na razie ksylitol odstawiłem, ale cały czas zastanawia mnie, czy to mógł być po prostu die off? I jak go odróżnić? Przy tej okazji mam jeszcze jedno pytanie - na razie w badaniu poza grzybem wyszły nam jeszcze bakterie citrobacter braakii (ktoś coś słyszał?), które ponoć są też strasznie ciężkie do wyniszczenia. Doktor przepisała nam na grzyba flukonazol, a na bakterie Bactrim. Czy ktoś z Was to stosował? Jeśli tak, to z jakim skutkiem? Jestem w przededniu rozpoczęcia podawania tych leków, i trochę się boję reakcji Małego...

Pozdrawiam, jak zwykle serdecznie :)
Cyprianek - 03.07.2009

DMSA 6mg #14
ALA 5 mg # 7

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 14, 2012, 14:26:09 »
jakie leki mogę dać 9-miesięcznemu maluchowi, żeby wybić grzyba (ma biały nalot na języku) na początku lekarka zapisała nystatynę (ale ta nie pomogła), sama dawałam citrosept, kwas kaprylowy i oregano na zmianę oraz CP ale też nie widzę rezultatów, co polecacie jeszcze?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 14, 2012, 14:51:08 »
Bialy nalot na jezyku to nie zawsze musi byc candida. Może dlatego nystatyna nie pomaga. Może jakis wymaz zrobić? Bo eksperymentowanie na takim maluchu nawet z naturalnymi srodkami  niekoniecznie może byc bezpieczne.

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 14, 2012, 18:48:44 »
A co to jeszcze może być ten biały nalot?

On ma go jeszcze sprzed czasu antybiotyku, który dostał (a dostał raz w życiu z konieczności, szczepiony nie był w ogóle) natomiast po tym antybiotyku wysypało mu jeszcze okolice odbytu i lekarka stwierdziła, że to grzybiczne.
Mam też problem co mu dawać, jakie kaszki? daję bezmleczne na mleku ryżowym narazie,
i karmię piersią, ale nie wiem czy nie daję czegoś, co on powinien dostawać...

'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

platynka

• Zasłużony
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 14, 2012, 21:14:44 »
Przy tej okazji mam jeszcze jedno pytanie - na razie w badaniu poza grzybem wyszły nam jeszcze bakterie citrobacter braakii (ktoś coś słyszał?), które ponoć są też strasznie ciężkie do wyniszczenia. Doktor przepisała nam na grzyba flukonazol, a na bakterie Bactrim. Czy ktoś z Was to stosował? Jeśli tak, to z jakim skutkiem? Jestem w przededniu rozpoczęcia podawania tych leków, i trochę się boję reakcji Małego...

Pozdrawiam, jak zwykle serdecznie :)

Nam też wyszły m.in citrobacter braakii (w ilości 4+), poza tym trzy inne dysbiotyczne bakterie - też 4+.
No i też mamy bactrim, my już jesteśmy po kuracji, najpierw 10 dni codziennie, a teraz trzy razy w tygodniu przez 4 tygodnie - takie dawki przypominające.
Mały zniósł to ok. Wspierałam się dużą dawką probiotyków, nie tym nędznym 1 mld Latopicu, który każe brać dr

Podobno citrobacter to typowe bakterie szpitalne. Nie wiem, czy Twój synek był kiedyś w szpitalu - jeśli nie, to skolonizowały się po urodzeniu.

U nas widać efekty o tyle, że mały zaczął wreszcie rosnąć. Mam nadzieję, że przy okazji nie rozbudziłam jakiegoś wstrętnego grzyba tym bactrimem.

Jagódka - 10.2007
Piotruś - 03.2011 (w trakcie diagnozy)
"Dziecko jest miłością, która stała się widzialna"