Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 180019 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p

• Kreatywny
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 02, 2012, 19:08:56 »
a dlaczego nie można zwykłego masła przy candidzie? masło klarowane podaje się na diecie bezkazeinowej, ale czy dorosły z candidą też musi być na bezglutenowej i bezkazeinowej oprócz bezcukrowej?

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 02, 2012, 20:18:27 »
Może dlatego że zwykle masło ma laktoze.

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 02, 2012, 22:55:40 »
Widzę, że nie ma pewności co do tego masła.
Wikipedia mówi, że masło extra ma tylko 0,6% laktozy i jest tolerowane przez osoby nietolerujące laktozy, osoby starsze i chore. Tylko jak to się ma do candidy, to nie wiem. Czytałem na pewnym forum opis kogoś, kto zwalczył candidę, że można jeść takie masło(osełka to chyba to samo). Jednak jeden post na forum to trochę mało wiarygodne.

Perlai: a dorosły różni się od dziecka jeśli chodzi o dietę przeciw candida?
Wg. zaleceń z tego forum jestem na bm/bg/bc/ + bezsiarkowej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 23:03:48 wysłany przez krpop »

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 03, 2012, 11:06:51 »
hejcia robilam malemu posiwe kału i jakos wynik mnie przerazil,moze ktos zerknie??

*   Staphylococcus aureus pojedyńcze kolonie
*   Candida intermedia bardzo obfity wzrost
*   Candida albicans 1 pojedyńcze kolonie
*   Candida lusitaniae pojedyńcze kolonie
*   Escherichia coli flora fizjologiczna
*   Enterococcus faecalis flora fizjologiczna

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 03, 2012, 17:11:19 »
hejcia robilam malemu posiwe kału i jakos wynik mnie przerazil,moze ktos zerknie??

*   Staphylococcus aureus pojedyńcze kolonie
*   Candida intermedia bardzo obfity wzrost
*   Candida albicans 1 pojedyńcze kolonie
*   Candida lusitaniae pojedyńcze kolonie
*   Escherichia coli flora fizjologiczna
*   Enterococcus faecalis flora fizjologiczna

Któremu młodemu? Starszemu młodemu czy młodszemu młodemu ? :)
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 03, 2012, 17:28:01 »
donna-temu malutkiemu Damiankowi,piszac mały zawsze mam na mysli jego ;)

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 03, 2012, 17:46:27 »
donna-temu malutkiemu Damiankowi,piszac mały zawsze mam na mysli jego ;)

Spoko :) w porównaniu do mojej, to obydwaj Twoi synkowie są malutcy :)
No więc mnie te wyniki nie zaskakują, potwierdzają tylko to że Bebilon Pepti i inne rzeczy, które mały jadł całkiem niedawno podkarmiły grzyba i się rozrósł. Ej, a w tym labie robią też mykrogram? żeby było wiadomo, czym tego konkretnego grzyba bić? Albo - jak nie robią - może szybko wyślesz próbkę do labu, gdize robią, aby wykorzystać to że grzyb wyszedł w kale i można się o nim nieco więcej dowiedzieć?
Nic nie wymyślę na takie wyniki oprócz ścisłej diety + probiotyki + naturalne antygrzybowe leki rotowane co tydzień.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 03, 2012, 18:50:15 »
Stosuje ktoś mąkę kukurydzianą na diecie p-grzybiczej?
Chyba się pospieszyłem z kupnem mąki i makaronu na takiej mące.
Taka mąka jest polecana do diety bezglutenowej, ale grzyba pewnie podkarmia?
Zawiera dużo skrobi a ta zawiera glukozę.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 03, 2012, 19:12:30 »
jak jesz w kombinacji z siarka to podkarmi. jak nie, to niekoniecznie.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 03, 2012, 20:01:06 »
Czyli idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli jem cokolwiek co zawiera glukozę (np. zawartą w skrobi, czyli kasze min. ją zawierają) i nie jem produktów siarkowych, to nie podkarmiam grzyba?
Ważna jest ilość tej glukozy, skrobi zjadanej dziennie?
Pytam, bo w kaszach (jaglana i gryczana) jest skrobia, a to je głównie jadam do mięsa, no i jeszcze ziemniaki.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 07, 2012, 01:21:11 »
Czyli idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli jem cokolwiek co zawiera glukozę (np. zawartą w skrobi, czyli kasze min. ją zawierają) i nie jem produktów siarkowych, to nie podkarmiam grzyba?
Ważna jest ilość tej glukozy, skrobi zjadanej dziennie?
Pytam, bo w kaszach (jaglana i gryczana) jest skrobia, a to je głównie jadam do mięsa, no i jeszcze ziemniaki.

tak ogolnie, tak, nie powinines podkarmiac.

tam jest skrobia ale chyba nie glukoza, glukoza to koncowy produkt z trawienia skrobii.
poza tym jest skrobia zlozona, wiec nie tak łatwo zaopatrujaca grzyba w glukoze, bo trzeba ja najpierw rozlozyc.

gdyby np nie jesc siarkowych, ale czysta glukoze albo czysty cukier - moglby juz byc jakis problem. na pewno usuniecie grzyba byloby mega trudniejsze, choc byc moze wciaz mozliwe. nie wiem dokladnie, mysle ze to zalezy od dane osoby.

z takiej skrobi z ziemniakow tez cos skubnie sobie glukozy grzyb, i owszem costam go odzywi, natomiast nie w takim stopniu by "koleś" był silny i zjadliwy.
ograniczenie skrobii prostej i siarki - ktora wg cutlera dziala na niego jak multiwitamina - oslabi go na tyle ze organizm sam zacznie go wywalac - choc tu moze byc konieczny warunek supli cutlerowskich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2012, 01:27:13 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 07, 2012, 08:27:48 »
donna-dzięki ;) a czy np obumieranie jakiejsc bakteri lub grzyba moze objawic sie poprzez kaszel? goraczke? jakos tak sie zbieglo ze odkad bijemy dla Krystka Candide i Pseudomondas czyli od piatku,maly od wczoraj zachorowal,tak mysle czy to zwykly wirus? czy objaw ze cos tam sie wybija ???

Hmm tylko tak.........jak zgadnąć ::)

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 07, 2012, 10:43:59 »

Perlai: a dorosły różni się od dziecka jeśli chodzi o dietę przeciw candida?
Wg. zaleceń z tego forum jestem na bm/bg/bc/ + bezsiarkowej.

dieta dorosłego z candidą różni się nieco od diety dziecka z tym samym problemem. polecam stronę dr janusa: http://www.janus.net.pl/grzybice%20candida.htm
nigdzie (a interesuję się tematem od kilku lat) nie znalazłam info, że dieta przeciwgrzybicza to dieta bezglutenowa i bezmleczna.
w diecie p.grzybiczej, tak w skrócie, należy zrezygnować z curku i wszystkiego, co ten cukier zawiera; wybierać produkty o niskim IG (czyli unikać mąki wysokoprzemielonej, białej, dozwolona jest mąka małoprzemielona, czyli można jeść chleb pełnoziarnisty, makaron pełnoziarnisty, itp), unikać produktów zawierające konserwanty i wysokoprzetworzonych; zalecane są produkty fermentowane, np. kwaśne mleko.najlepiej, by nie było to mleko ze sklepu, dozwolone jest dobrej jakości masło (oczywiście, pytanie, co to znaczy w praktyce)
dzieci ASD powinny unikać dodatkowo glutenu i kazeiny z uwagi na tworzące się z nich opioidy mające toksyczny wpływ na układ nerwowy, stąd dieta bezglutenowa i bezmleczna i dodatkowo bezcukrowa i bezsiarkowa, gdy takie dziecko ma problem z candidą, co zdarza się bardzo często

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 07, 2012, 11:45:34 »
Kasiu, goraczka to nie wiem ale kaszel jak najbardziej.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 07, 2012, 13:57:45 »
Kasiu, goraczka to nie wiem ale kaszel jak najbardziej.

no bo to takie dziwne,dziecko rano kaszlało,potem w domu nic,po kapieli ktora odbyla sie w krzykach ??? połozyl sie o 19 do łóżka i zasnał :o o 20 nagle krzyk.....i ja dotykam a on rozpalony! mega.......nigdy nie mial takiej goraczki......majaczył przez sen........nawet mówił "ciuchcia","daj to"  :o i dzis rano juz ok,kaszel został,goraczki nie ma.......został w domu i tak sobie wciaz mysle czy to po lekach czy zwykła wirusowka........wolałabym aby to był jakiś die off