Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 181078 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dottie

• Zasłużony
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 27, 2011, 13:23:18 »
Donna- czy Custom Probiotics wygląda podobnie jak np. Dicoflof? tzn ze wysypujesz z niego zawartosc czy podaje sie cała tabletkę? jesli tak to czy mozna to rozgniesc zeby podac dziecku w płynie?
Therefore do not worry about tomorrow. For tomorrow will worry about itself. Each day has enough troubles of its own. After all the tomorrow is the day you worried about yesterday.

Grudniowy Niezwykły Chłopczyk 2008

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 27, 2011, 13:59:12 »
Dottie, najlepszy jest Custom Probiotics w proszku (najtaniej wychodzi w przełożeniu liczby bakterii na cenę):
http://www.naturalhealthyconcepts.com/11-strain-probiotic-powder-100gr-p-custom-probiotics.html
Proszek rozpuszcza się w wodzie i podaje w takiej postaci płynnej.
Są też CP w kapsułkach:
http://www.naturalhealthyconcepts.com/adult-formula-CP-1-90-p-custom-probiotics.html
ale są dużo mniej wydajne.
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 27, 2011, 14:35:58 »
nv a ja w druga strone mam zagwozdke bo moge sobie jednego dnia podac np 300, drugiego 100, a trzeciego 500 i zero reakcji :o
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 27, 2011, 15:58:11 »
Dottie, najlepszy jest Custom Probiotics w proszku (najtaniej wychodzi w przełożeniu liczby bakterii na cenę):
http://www.naturalhealthyconcepts.com/11-strain-probiotic-powder-100gr-p-custom-probiotics.html
Proszek rozpuszcza się w wodzie i podaje w takiej postaci płynnej.
Są też CP w kapsułkach:
http://www.naturalhealthyconcepts.com/adult-formula-CP-1-90-p-custom-probiotics.html
ale są dużo mniej wydajne.

Favorita a te drugie są w kapsułkach takich co mozna wysypać proszek tak?
czyli ten pierwszy ma 260ml na 1 gram, jak to dawkujesz? przecież gram to strasznie mało więc jak to odmierzyć?
260ml to za duzo tak odrazu więc na początek trzeba podawać jeszcze mniej.
Szkoda że $ teraz taki drogi:(
Therefore do not worry about tomorrow. For tomorrow will worry about itself. Each day has enough troubles of its own. After all the tomorrow is the day you worried about yesterday.

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 27, 2011, 16:32:54 »
Tak, z kapsułek można spokojnie wysypać i zmieszać z płynem, chociaż ten w proszku mam wrażenie lepiej się rozpuszcza.
Do proszku są dołączone 2 miarki (0,1 i 0,8 g), więc łatwo obliczyć dawki.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 27, 2011, 18:25:23 »
Ja tak zupełnie z innej beczki. Zauważyłam, że mój syn regularnie zaczyna chorować na różne infekcje, zwykle gardłowe  po ok. tygodniu-10 dniach kuracji nystatyną. Wcześniej myślałam, że to przypadek, ale zdarzyło się to 4 lub 5 raz i zaczęło mnie to zastanawiać. Czy ktoś z was tak miał lub się natknął gdzieś na podobny przypadek?

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 27, 2011, 18:44:55 »
Lilianna, u nas coś takiego było, ale nie po nystatynie, tylko po ViraStopie (enzymy na wirusy) - podawałam przez tydzień i młoda dostała takiej jakby infekcji albo mega die-offa, trudno odróżnić, raczej to był die-off, ale naprawdę wyglądał ostro i trwał parę tygodni. Kaszlała jak gruźlik, z nosa jej się lało, a cerę miała bladą jak ściana. W badaniu u pediatry NIC - gardło trochę czerwone i tyle, kazała podawać witaminki. Potem skończyło mi się pudełko, a drugie nie zdążyło dojść, więc chcąc nie chcąc przerwałam podawanie i w ciągu dwóch dni dziecko wróciło do normalnej cery i zniknęły wszystkie objawy "grypopodobne". Po 2 tygodniach doszła paczka (z iherba, szła mi wtedy prawie 5 tygodni ;) ), podałam znów te kapsułki i za 3 dni znowu kaszel, blada twarz, a w bonusie gorączka. Potrwało to znów ze 3 tygodnie i powoli przeszło, chociaż dalej podawałam ViraStop, więc podejrzewam, że coś mogliśmy wytłuc. Tylko nie mam pojęcia co :)

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 27, 2011, 19:25:36 »
No właśnie, dokładnie takie objawy, czyli może to taki die-off chorobopodobny? Kurcze już mi ręce opadają od tych infekcji, zwłaszcza, że młody rozkłada się akurat w weekend i trzeci cykl odtruwania z rzędu diabli wzięli, ale ostatnia choroba na bank po nystatynie...

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 28, 2011, 12:05:31 »
A ja mam głupie pytanie. Często czytam na forum że dziecko ma ataki candidy, że candida szaleje itp. Skad wiadomo że to candida? a nie coś innego? chodzi o typowe zachowanie? co jeszcze jest wyznacznikiem? oczywisce prócz badan:)

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 28, 2011, 17:10:32 »
Dottie, zazwyczaj dziecko wyraznie sie uspakaja po podaniu lekow antygrzybiczych. U mojego syna tez przy grzybie zmienia sie kupa na rzadsza i okropnie smierdzaca, czesto tez zaczyna mamrotac pod nosem. Po przeleczeniu dziecko jest spokojniejsze i ww. objawy ustepuja. Ale u roznych dzieci jest roznie i troche to zalezy od wieku. Jak syn byl mlodszy to dodatkowo jeszcze czesto byl "nieobecny" i "wylaczony", fatalnie pracowal na terapiach.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 28, 2011, 17:56:17 »
A ja mam głupie pytanie. Często czytam na forum że dziecko ma ataki candidy, że candida szaleje itp. Skad wiadomo że to candida? a nie coś innego? chodzi o typowe zachowanie? co jeszcze jest wyznacznikiem? oczywisce prócz badan:)

Własnie badania sa NAJMNIEJSZYM wyznacznikiem w przypadku candidy, poniewaz nie byly opracowane pod katem tego zlozonego problemu jaki wystepuje u autystow.

Wiemy empirycznie np. candide karmi cukier i siarka (zywnosc cysteinowa). za kazdym razem gdy podajemy jedno LUB  drugie - jest roznica w zachowaniu - zawsze na gorsze.
kiedy podajemy JEDNO RAZEM  Z DRUGIM - jest juz odjazd na maxa, czyli kumulacyjne dzialanie.

kiedy przestajemy podawac - sytuacja wraca do tej sprzed podawania.

i taki expryment powtarzany wiele wiele razy daje te same rezultaty. po tym wiemy ze to candida.
candide aktywuje tez inne rzeczy, np chelatacja w poczatkowej fazie.
rodzice widzac atak candidy wiele razy znaja jej symptomy i po pewnym czasie widzi sie juz instynktownie, bo taka jest wprawa rodzicow.

wiadomo ze nie mozna miec w tym zawsze 100% trafnosci.
ale dla doswiadczonych osob jest to circa 90%.

albo tak jak pisze liliana - skoro dziecko sie uspokaja po podaniu lekow antygrzybicznych - swiadczy to o istnieniu grzyba. nie byloby grzyba, nie byloby reakcji na te konkretne leki.

podsumowujac: znajac wlasciwosci grzyba i jego specyficzne zachowanie - jestesmy w stanie stwierdzic ze grzyb jest.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 03, 2011, 23:05:35 »
Oj czuje ze walka z candidą będzie dluga i cieżka.  Dostał flumycon i teraz co? nie możliwe żeby candida została wyleczona na amen prawda?
Myśle o kombinacji candexu z dużą dawką priobiotyków. Czy ktoś z was tak stosował i widzi pozytywne rezultaty. Z tego co tu czytam na forum to róznie ludzie kombinują i muszę przyznać że nie wiem co mam zrobić. Chciałabym jak najlepiej i jak najskuteczniej....Szczególnie że niedługo zaczynamy chelatacje.

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:39:17 »
Moje dziecko tydzien dostaje nystatyne 1 tablete 500 000 dziennie i z dnia na dzien jest coraz gorzej zaczyna sie krecic w kolko - nie robil tego, sikac w majtki - tez sie pilnowal, nawet w nocy, bije, i swiruje ogolnie na maxa, jest anty. To jest ten die off? Czy za duzo tego dla niego czy za malo. Jedyny plus to wiecej mowi w suahill i nawet to czesto slowa przypomina.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 15:42:43 wysłany przez Hiox »
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:15:52 »
To jest dokładnie właśnie die-off. Dawaj węgiel aktywowany i duuuuużo wody. Moja już wie jak ma die-offa i sama domaga się wody i ogórków zielonych :) naraz wypija litra wody wtedy i w ogóle jest masakra. Dla mnie osobiście die-offy to były najtrudniejsze chwile w życiu w sensie samopoczucia. Trzeba jakoś wtedy dziecku pomóc,bo naprawdę źle się czuje.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 09, 2011, 22:53:21 »
Donna a widzisz pil duzo sam z siebie :), a tego wegla nie mam, kupie :)
Mysl;isz, ze katar dostal tez z tego? Od poniedzialku lala mu sie sama woda ... dzis tez juz mial katar ale bardziej 'zbity', infekcja sie z tego nie rozwinela ....... pomijam juz ile gaci, spodni przez te kilka dni Mlody mi zasikal, a bylo tak pieknie :(. Pilnowal sie tylko na wyjsciach, a w domu jak nie zapytalam lub nie zaciagnelam na nocnik, lecialo wszystko w gacie :( Zobaczymy jak bedzie teraz bo wczoraj skonczylismy podawac nystatyne.
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30