Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 182041 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2011, 15:39:00 »
Ej ale jak policzysz koszt miesieczny to wychodzi niedrogo.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2011, 16:37:28 »
Donna - a to, że ta mama, "poradziła sobie doskonale z bakteriami i grzybami dziecka", to co to dokładnie znaczy - czy musi te probiotyki podawać ciągle, czy do jakiegoś czasu, jak to się ma do czasu, w którym zazwyczyj przy chelatacji grzyb się uspokaja?

A moje drugie pytanie - jak często podajecie probiotyki? Czy wystarczy raz dziennie czy częściej?
Ja podaję 3 razy dziennie - tak jak resztę supli, ale nie wiem czy to konieczne - wygodniejsze byłoby raz. Osobiście dojechałam do 66 mld bakterii na dzień (w probiotyku Swansona). Nie widzę żadnych różnic.
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2011, 18:11:58 »
... Wg mnie najbardziej opłacalna jest ta opcja:
https://www.nutricentre.com/p-45978-custom-probiotics-powder-3-months-supply.aspx
Koszt kosmiczny - prawie 600 zł ale za 100 mg, przy czym w 1 mg jest 260 mld. Wystarczy dawać pół mg dziennie i starcza na 200 dni czyli prawie 7 miesięcy, wychodzi jakieś 90 zł miesięcznie - zapewniam że nie ma możliwości aby za tę cenę zapewnić sobie miesięczne dawki probiotyków w dawce ponad 100 mld dziennie.
Można się dogadać i kupić jedno opakowanie na pół - wtedy jednorazowy wydatek nie jest tak duży (ok 300 zł) a starczy spokojnie na 100 dni.
Wysyłka w Nutricentre kosztuje 13,50 funta.
Jeśli ktoś ma inny patent na tanie źródło probiotyków to proszę, podzielcie się :)

Tylko trzeba pamiętać że one muszę iść z wkładem chłodzącym. W USA koszt tych probiotykow to 100 dolarów - czyli duzo taniej.. Zimą problem z transportem w chłodzie będzie mniejszy:)
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2011, 06:40:54 »
... Wg mnie najbardziej opłacalna jest ta opcja:
https://www.nutricentre.com/p-45978-custom-probiotics-powder-3-months-supply.aspx
Koszt kosmiczny - prawie 600 zł ale za 100 mg, przy czym w 1 mg jest 260 mld. Wystarczy dawać pół mg dziennie i starcza na 200 dni czyli prawie 7 miesięcy, wychodzi jakieś 90 zł miesięcznie - zapewniam że nie ma możliwości aby za tę cenę zapewnić sobie miesięczne dawki probiotyków w dawce ponad 100 mld dziennie.
Można się dogadać i kupić jedno opakowanie na pół - wtedy jednorazowy wydatek nie jest tak duży (ok 300 zł) a starczy spokojnie na 100 dni.
Wysyłka w Nutricentre kosztuje 13,50 funta.
Jeśli ktoś ma inny patent na tanie źródło probiotyków to proszę, podzielcie się :)

Tylko trzeba pamiętać że one muszę iść z wkładem chłodzącym. W USA koszt tych probiotykow to 100 dolarów - czyli duzo taniej.. Zimą problem z transportem w chłodzie będzie mniejszy:)

Dudziaczki, gdzie widziałaś za 100 $? Ja znalazłam podobny (?) za 157: http://www.naturalhealthyconcepts.com/11-strain-probiotic-powder-100gr-p-custom-probiotics.html ale nie wiem, ile by tam wyniosła wysyłka do Polski, pewnie z tym wkładem zimnym minimum 30-40 $, do tego cło mogą naliczyć... Pewnie wyjdzie porównywalnie jak w euro, chociaż kto wie. Jak by ktoś miał linki do tańszych, to fajnie by było ;)

Donna - fakt, miesięcznie taniej, ale taki wydatek naraz, to wiesz... włos się jeży... ;)

Na stronie producenta jest też taki:
http://www.customprobiotics.com/custom-probiotics-six-cultures.htm
chyba mniej szczepów, ale "moc" ta sama (260 mld/g).
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2011, 06:44:39 »
Za 110 dolarow to jest 50 gramowe opakowanie, a ja podlinkowalam 100 g. Transport z wkladem chlodzacym z USA na pewno drogo, z Nutricentre jest to nieco ponad 13 funtow.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2011, 10:55:42 »
Jak Wy robicie? Podajecie leki antygrzybowe między cyklami, w cyklach czy cały czas czy wcale?

nie podawanie leków antygrzybowych w dniach cyklu źle się u nas skończyło. dlatego podaję w dniach cyklu 1/2 czopka exmykehl na noc i albicansan kilka razy dziennie (w zależności od nasilenia objawów). w dniach "off" podaję tylko albicansan raz dziennie, a czasami wcale. wychodzi więc odwrotnie niż mówi Culter  :P  na lato odstawiłam probiotyki, na rzecz jogurtów i kiszonek, którymi mała się zajada. teraz przy infekcjach pewnie trzeba będzie wrócić do probiotyków :-\
generalnie objawy grzyba są znacznie łagodniejsze i nie muszę pakować w małą olbrzymiej ilości antyfungali, ale jednak nie mogę z nich jeszcze całkiem zrezygnować

mama Maciusia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 03, 2011, 18:01:31 »
Mam nystatynę w tabl.po 500.000 i.m jak mam ja podawać ?
a jesli chodzi o inne spuplementy,podajemy je cały czas,czy tylko między chelatacją,to samo ze srodkami p/grzybiczymi?
Macius 9 l. zespół aspergera,zespół tourette'a,epilepsia,niedoczynność tarczycy
ALA - 10 mg# 18

bazylia

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2011, 18:56:06 »
My z patogenami zawalczylismy jeszcze przed chelatacja. U nas to bylo combo nystatyna 3 x 1 mld i xifaxan na clostridie. Na noc przez pierwszy miesiac enterosgel - na zebranie calego swinstwa z jelit i teoretycznie na zlagodzenie objawow die-off. W sumie te nsytatyne mlody bral ze trzy miesiace, a xifaxan juz nie pamietam - ale ze dwa - trzy tygodnie chyba. W ostatnim miesiacu dodalam probiotyki 100-150 mld (roznorodne, ale w tym duzo lactobacillusa rhamonosusa i enterolx2 dziennie) i one chyba bardzo wsparly caly proces leczenia. Bardzo uregulowaly jelita. Po nystatynie jeszcze podawalm z miesiac kwas kaprylowy i pau darco. Potem juz same probiotyki. A no i oczywiscie dieta bezcukrowa, poczatkowo nawet z ograniczeniem owocow, potem stopniowo owoce wprowadzilam. W tej chwili przeciwgrzybiczo podaje jedynie probiotyki, po kilku cyklach robilam organixa i wyszlo czysto. Objawow takich typowo grzybiczych - u nas to byly gazy, wzdecia, smiechawki nie obserwuje. Po trzech miesiacach od zakonczenia kuracji odstawilam calkowicie enzymy, bez ktorych wczesniej mlody sobie w ogole nie radzil z trawieniem. Jestem zdania, ze, zeby naprade dobrze zawalczyc z candida i innymi swinstwami - probiotyki sa bardzo wazne. Oczywiscie dobry antyfungal jest niezbedny, ale bez probiotykow nie odbuduje sie korzystnej flory, poza tym - ubiwszy skutecznie candide robimymiejsce dla innych swinstw, na przyklad clostridii, uzycie dobrych probiotyko w trakcie leczenia zmniejsza to ryzyko.

O, i tyle sie wymadrzyla - wasza kochajaca bazylia ;)

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2011, 19:06:31 »
dziękujemy-nasza kochana bazylio  :-*

bazylia

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2011, 19:14:14 »
 ;D

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2011, 19:37:56 »
Za 110 dolarow to jest 50 gramowe opakowanie, a ja podlinkowalam 100 g. Transport z wkladem chlodzacym z USA na pewno drogo, z Nutricentre jest to nieco ponad 13 funtow.

Macie racje dziewczyny, za 100$-50g; 165$ - 100g
http://www.customprobiotics.com/custom-probiotics-six-cultures.htm

:(

8#DMSA 25 mg

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2011, 19:39:33 »
Bazylko, :)
                          8#DMSA 25 mg

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2011, 07:00:03 »
Donna u nas fajnie Mlody zaaragowal na grzyby ktore nam polecilas :) pomijajac fakt, ze niczym tak mi nie plul ;) Miesiac sie do tego 'rewelacyjnego' smaku przyzwyczajal i teraz wciaga dwie kapsulki dziennie :)

Wydatki na specyfiki dla dziecka to jakis koszmar :(
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 16:18:59 wysłany przez Hiox »
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2011, 08:25:10 »
donna a ten zwykly CP? moze byc? jak jego dawkowac 1 kapsulka dziennie?i te culturelle?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2011, 10:50:21 »
Mysmy uzywali zwyklego CP, dawalam dwie dziennie, żeby było te 100 mld organizmow. Ja mam po prostu takie doswiadczenia, że bilam grzyba nie dajac duzych ilosci probio - i namnozyla się clostridia. Wiecej tego bledu nie popelnie. Na wszystkich forach czytam jednak że te CP 11 strains dziala lepiej i chcę sprobowac tego.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com