Autor Wątek: Walka z candidą  (Przeczytany 63855 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anaza

• Zasłużony
Odp: Walka z candidą
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 28, 2012, 20:34:08 »
Halo,
czy ktoś zna i mógłby się podzielić informacją dlaczego gruszki słodkie nie karmią candidy?
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 28, 2012, 21:49:42 »
Nie pamietam ale zdaje się, ze musisz poszukać w baaardzo starych postach, sprzed lat. Tam kiedyś czytałam o tym pierwszy raz i było wyjasnienie dlaczego.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 28, 2012, 21:58:42 »
W bardzo scislej diecie antygrzybowej to chyba nie mozna zadnych owocow. Z tego co pamietam gruszka bywa dozwolona bo ma stosunkowo niska zawartosc cukru, tak jak grejpfrut albo kiwi.

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 28, 2012, 22:19:14 »
kiepska sprawa, bo w wyszukiwarce nie znalazłam nic o gruszkach, więc raczej nie dortę do straych postów.
Idea podawania gruszek bardzo mi się spodobała ale tak na pierwszy rzut oka to wydaje się to bez sensu bo są one jednak bardzo słodkie. jeśli cos w tym jest to musi mieć jakies drugie dno :)

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 29, 2012, 00:33:23 »
Z tego co pamiętam, dozwolony był tylko jeden gatunek gruszki (chyba Wiliamsa ale głowy nie dam) a nie wszystkie gruszki wogóle.

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 29, 2012, 18:21:49 »
Dobrze Zosiu pamiętasz - do takiej informacji dotarłam przez wyszukiwarkę. Ale w wielu postach powtarzalo się tylko stwierdzenie, że gruszki (ew. gruszki Williamsa) można podawać przy candidzie, ale argumentów dlaczego nie znalazlam, tylko takie powtarzanie jedni po drugich. Jeden z postów zawierał "argument" że gruszki można, bo "candida nie lubi soku gruszkowego" :) Więc póki co to nadal nie znam argumentów, dlaczego gruszki są dozwolone na diecie przeciwgrzybicznej. Ludzie sobie tą informację powtarzają nie wiadomo czemu.

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 29, 2012, 18:56:06 »
Dobrze Zosiu pamiętasz - do takiej informacji dotarłam przez wyszukiwarkę. Ale w wielu postach powtarzalo się tylko stwierdzenie, że gruszki (ew. gruszki Williamsa) można podawać przy candidzie, ale argumentów dlaczego nie znalazlam, tylko takie powtarzanie jedni po drugich. Jeden z postów zawierał "argument" że gruszki można, bo "candida nie lubi soku gruszkowego" :) Więc póki co to nadal nie znam argumentów, dlaczego gruszki są dozwolone na diecie przeciwgrzybicznej. Ludzie sobie tą informację powtarzają nie wiadomo czemu.

Prawda jest taka, że żeby zagłodzić candidę, trzeba "zagłodzić" też organizm.
Do takich wniosków można dojść, czytając i zbierając do kupy informacje o diecie dla zatrutych hg i z grzybicą. Ja obecnie nie jem żadnych owoców i warzyw, poza awokado, które nie zawiera cukrów, za to ma trochę tłuszczy, oraz startą surową marchewką ale od czasu do czasu (bo zawiera cukry i jest pełna chemii zimą). Czas pokaże jak na tym wyjdę. Jest jeden plus - jak na razie nie chudnę, dlatego do "zagłodzić" dodałem cudzysłów.

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 29, 2012, 19:09:20 »
Wiosną marchewka ma jeszcze więcej chemii :))))
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 29, 2012, 19:15:17 »
To zostanie mi tylko owoc awokado, choć nie wiem jak długo trwa sezon tego owocu.
Zresztą zobaczymy, bo akurat marchew jest dobrze u mnie tolerowana, ale wolę nie przesadzać z ilością. Zobaczę też jak z sokami z marchwi będzie, bo tymi to się opijałem swego czasu (rewelacja dla podniebienia).Oczywiście soki z sokowirówki.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 29, 2012, 20:24:50 »

Anaza, wklejam link do koslawego tlumaczenia z jakiejs angielskiej strony. Mniej wiecej posrodku jest mowa o owocach o wysokiej, sredniej i niskiej zawartosci cukrow, gruszka nalezy do tej ostatniej grupy, czyli dobrze mi brzeczalo  :)
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.disabled-world.com/artman/publish/candida-diet.shtml&ei=d3lOT_v4MorBtAbIrPzKDw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CDEQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Danti%2Bcandida%2Bdiet%2Bpears%26hl%3Dpl%26client%3Dsafari%26tbo%3Dd

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 29, 2012, 20:48:58 »
Lilianna - dzięki, ciekawe.
Fajne jest to, że nie tylko gruszki są "mało tuczące grzyba" ale też truskawki, maliny, jeżyny, jagody.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 29, 2012, 21:01:12 »
Prawda jest taka, że żeby zagłodzić candidę, trzeba "zagłodzić" też organizm.
Do takich wniosków można dojść, czytając i zbierając do kupy informacje o diecie dla zatrutych hg i z grzybicą.

Jesteś dorosły, możesz tak próbować jak chcesz, na własne ryzyko. U dzieci natomiast trzeba tak głodzić grzyba, żeby organizmu nie "zagłodzić".

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 02, 2012, 10:17:22 »
Chyba nie zrozumiałaś o co mi chodziło.
Jak mam nie ryzykować, skoro jest masa sprzeczności i każdy, nie tylko ja musi ryzykować, bo w końcu trzeba się zdecydować jakie produkty jeść, a jakich nie.
Myślę, że nie ma innego wyjścia jak metoda prób i błędów.

Przy okazji pytanie: Wie ktoś, czy można jeść masło extra/osełkowe przy grzybie?

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 02, 2012, 15:21:12 »
Zdaje się, że masło można tylko klarowane, ale nie jestem pewna na 100%.
Ania (2006) 127 # ALA

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 02, 2012, 17:35:45 »
Pytam, bo klarowanego nie toleruję, a zwykłe owszem. Nie wiem tylko co na to grzyb.