Autor Wątek: Trace Amounts  (Przeczytany 52105 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
Odp: Trace Amounts
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 05, 2016, 21:12:37 »
 ;D ;D ;D
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 05, 2016, 23:44:58 »
Wczoraj zjadłem trochę kolendry, była w przyprawie do ziemniaków.

dobre były?
Tak. :) I brak efektów ubocznych kolendry. Kiedyś może spróbuję megadawek kwasu alfa-liponowego. Też pewnie nie będzie efektów.

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 06, 2016, 00:01:10 »
Do argumentu typu "w filmie powołano się na artykuł z Medical Hypothesis, który nie jest wiarygodny bo "napisali go rodzice dzieci z ASD" ja nie będę się znizac, bo ja nie używam argumentów ad personam.
Ja odebrałem to trochę inaczej. Autor recenzji chciał przekazać, że argument antyszczepionkowców "artykuły dowodzące brak związku między szczepionkami a autyzmem nie są wiarygodne, bo są sponsorowane przez producentów szczepionek" nie jest dobrym argumentem, gdyż rówie dobrze można dowodzić, że artykuły, na które powołują się przeciwnicy nie są wiarygodne, bo są pisane przez rodziców, którzy należą do ruchów antyszczepionkowych, którzy toczą procesy producentom szczepionek.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 00:17:31 wysłany przez scarp »

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 06, 2016, 08:15:29 »
A czy ta konkretna piątka rodziców która napisała ww. artykul z 2001 r. wytoczyła pozew o odszkodowanie za szkodę z zaszczepienia?
Poza tym mówimy o jednym artykule. A co z setka innych przywolanych w filmie?
Zrozum, że to recenzja pod tytułem "z filmu, który podaje setki faktów, wybierzemy jeden artykuł i go zdyskredytujemy w oparciu o to, że być może jego autorzy złożyli pozew przeciw producentom szczepionek, nie odnosząc się do niczego merytorycznie".
Takie "recenzje" popierasz? To jest dla Ciebie rzetelną naukowa robota? Tego typu kryteria oceny sam stosujesz w pracy naukowej?

Co do kolendry, to taka ilość na Ciebie nie powinna w żaden sposób podziałac. W ogole,to w badaniach naukowych wykazano,ze kolendra usuwa rtęć z wody, oczyszcza zbiorniki wodne, stąd podejrzenie,ze u ludzi tez może wiązać rtęć - jednak nie udowodniono, że byłaby w stanie to czynić z tkanek. Zakładam, że nie miałeś ekspozycji na rtęć w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie masz jej w krwiobiegu i kolendra nie miałaby czego u Ciebie wiązać i potencjalnie redystrybuowac.
Co do ALA to próbuj co chcesz, tylko tez pamiętaj, że ewentualne pogorszenie po dużych dawkach ALA może wystąpić po paru miesiącach od podania takich dawek, a tuż po wzięciu dużych dawek ALA możesz czuć nawet spora poprawę wynikającą z antyoksydacyjne działania ALA, poprawy pracy wątroby i wyrównania poziomu cukru.
Ale wszystko to zapewne wiesz, jako rzetelny naukowiec zglebiles pewno mechanizmy działania ALA i kolendry, żeby wiedzieć o czym piszesz :)

Do argumentu typu "w filmie powołano się na artykuł z Medical Hypothesis, który nie jest wiarygodny bo "napisali go rodzice dzieci z ASD" ja nie będę się znizac, bo ja nie używam argumentów ad personam.
Ja odebrałem to trochę inaczej. Autor recenzji chciał przekazać, że argument antyszczepionkowców "artykuły dowodzące brak związku między szczepionkami a autyzmem nie są wiarygodne, bo są sponsorowane przez producentów szczepionek" nie jest dobrym argumentem, gdyż rówie dobrze można dowodzić, że artykuły, na które powołują się przeciwnicy nie są wiarygodne, bo są pisane przez rodziców, którzy należą do ruchów antyszczepionkowych, którzy toczą procesy producentom szczepionek.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 06, 2016, 16:10:59 »

akurat jest dobrym argumentem bo to firmy farmaceutyczna sa tutaj podejrzanymi; glownymi beneficjentami finansowymi szczepien i ewentualna odpowiedzialnosc spoczywa na nich. dlatego argumenty proszczepienne pochodzace od nich nie mozna brac powaznie bo 'nikt nie moze byc sedzia we wlasnej sprawie'.

absolutnie to nie mozna porownac do sytuacji rodzicow, ktorzy w roli podejrzanych nie sa, a pokrzywdzonych i nie maja zadnego zysku z tego poza zyskiem moralnym, bo walcza o prawde - i to od nich pochodza argumenty antyszczepionkowe. ci ktorzy skarza sa w mniejszosci - znacznej.

innymi slowy nie mozna porownywac do siebie potencjalnych pokrzywdzonych z potencjalnymi beneficjentami , choc w tym drugim przypadku slowo "potencjalne" trzeba wyrzucic bo jest to faktem;)

pewna analogia:

kupujesz samochod i samochod ci sie psuje. skladasz reklamacje/zazalenie do producenta i np urzedu ochrony konsumenta. wg twojej logiki , twoje zazalenie i prawo do reklamacji nie ma prawa bytu bo jestes jakas 'strona' w tym procesie - w koncu masz w tym jakis swoj interes i jestes niewiarygodny. ale dochodzimy do absurdu nie? bo to na producencie spoczywa odpowiedzialnosc zeby dostarczyc ci bezpieczny porzadny produkt, a nie na tobie zebys dowodzil swojej wiarygodnosci.

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 17:28:13 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 06, 2016, 19:03:02 »
lucky.pl zawiódl w dyskusji z tomakinem, więc jego słów nie będę traktował poważnie. Odnosił się do wszystkiego, tylko nie do tego co NAJWAŻNIEJSZE. Poza tym poprosiłem go o to, by CHOCIAŻ RAZ JESZCZE odpowiedział tomakinowi, ale tym razem na to co JA KONKRETNIE WSKAZAŁEM. Zignorował moją prośbę.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 19:15:29 wysłany przez scarp »

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 06, 2016, 20:10:26 »
lucky.pl zawiódl w dyskusji z tomakinem, więc jego słów nie będę traktował poważnie. Odnosił się do wszystkiego, tylko nie do tego co NAJWAŻNIEJSZE. Poza tym poprosiłem go o to, by CHOCIAŻ RAZ JESZCZE odpowiedział tomakinowi, ale tym razem na to co JA KONKRETNIE WSKAZAŁEM. Zignorował moją prośbę.

OK, a ja też Cię w czymś zawiodłam?
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 06, 2016, 22:07:27 »

Ty nie. Co do kolendry, to Cutler jednak uważa, że kolendra jest chelatorem ale o nieznanym okresie półtrwania. Co do ALA, nie rozumiem dlaczego skutki uboczne miałyby się ujawnić dopiero po kilku miesiącach? Redystrybucja rtęci może nastąpić po kilku miesiąch od zażycia chelatora?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 07, 2016, 07:57:43 »

Ty nie. Co do kolendry, to Cutler jednak uważa, że kolendra jest chelatorem ale o nieznanym okresie półtrwania. Co do ALA, nie rozumiem dlaczego skutki uboczne miałyby się ujawnić dopiero po kilku miesiącach? Redystrybucja rtęci może nastąpić po kilku miesiąch od zażycia chelatora?

OK scarp - zawiodłeś w tej dyskusji, więc nie będę Twoich słów i pytań traktować poważnie. Odnosisz się tylko do tego, co Ci wygodne, kompletnie nie reagujesz na nasze ARGUMENTY. Prosiłam Cię, żebyś odpowiedział na to, czy popierasz taki sposób dyskusji naukowej, jak zaprezentowany w recenzji. Zadałam KONKRETNE pytania w swoich postach. Zignorowałeś je.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 07, 2016, 13:30:24 »
Nie popieram takiego sposobu prowadzenia naukowej dyskusji. Myślałem, że to pytanie retoryczne i dlatego nie odpowiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 17:37:41 wysłany przez scarp »

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 07, 2016, 18:21:18 »
Nie popieram takiego sposobu prowadzenia naukowej dyskusji. Myślałem, że to pytanie retoryczne i dlatego nie odpowiedziałem.

Skoro nie popierasz, to po co to tu wklejasz? w jakim celu?
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 07, 2016, 21:36:24 »
scarp - ty sobie wybierasz pojedyńcze agrumenty te które są dla ciebie wygodne i z resztą całą rzeczywistość dostosowujesz pod siebie - chociażby w tym przypadku kiedy mylisz ofiary z oprawcami, nie widzisz całej dyskusji i nie odpowiadasz na pytania nasze w tym na pytania donny oraz argumenty stawiające sprawę jasno przez luckiego. To co napisał lucky teraz w ostatnim poście to jaśniej się nie da wyjaśnić ;) Ty wtedy uciekasz od rozmowy i piszesz że zawiódł, podczas kiedy sam zawiodłeś bo właśnie uciekłeś przed argumentami luckiego. Dlatego nie dziwie się że lucky z tobą a z tomakinem to wogóle nie chce rozmawiać. Z resztą tomakin co 5 minut zmienia zdanie wefług tego co gdzieś tam wyczyta i nagle u niego następuje olśnienie ;)
Z resztą sam pisze o usuwaniu metali ciężkich przekazując informacje z protokołu cutlera - po czym nie pisze że jest to protokół Cutlera  ;) ! Tylko pisze że kwas alfa liponowy usuwa metale ciężkie i trzeba go prać co 3 godziny. ;) Nie wiem czy to jeszcze jest na którymś z jego blogów ale wiem że jakiś czas temu pisał o tym ;)

Co do mega dawek ALA o których piszesz ze spróbujesz to  proponuje 600 mg 3 razy dziennie - no co ma być efekt nie ;) - bo podobno ALA nie działa a ty nie masz w sobie ni grama rtęci ;) Tylko jak gorzej się poczujesz - to pamiętaj że to twoja odpowiedzialność bo sam o tym pisałeś. Także powodzenia
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

moija

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 08, 2016, 00:50:27 »
Na pierwszy rzut oka widać,że ten cały scarp coś kręci. Niby ma własne zdanie, niby dyskutuje, ale jednak nie do końca. Słuchajcie, taka dyskusja nie ma sensu. Po pierwsze, nikt nikogo nie przekona, po drugie jak ktoś jest delikatnie mówiąc ignorantem to w końcu życie go samo naprostuje, po trzecie normalnie pogadać to ja mogę z kimś o podobnych poglądach, a nie dawać komuś innemu satysfakcję, że porozmawiam z nim na argumenty. To po prostu nie działa. Szkoda zdrowia i czasu.
"Nie rezygnujmy ze swych marzeń
Kto to wie co jeszcze czas pokaże
Kto to może widzieć co się stanie
Choćby dziś"

Jasiek 08/2013 - 12,5mg ALA (36 cykli 03.2016)

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 09, 2016, 20:56:07 »
Hej. Właśnie Donald Trump został prezydentem USA. Wiecie że jest on autorem zdania że szczepienia prowadzą do autyzmu ?
Nie wiem jaka jest przyszłość ale kto wie ... Nie ma sobie czego obiecywać ale pewne jest jedno ... że jeszcze możemy nie raz zostać zaskoczeni tak jak co niektórzy dzisiaj zostali zaskoczeni tym że Trump został prezydentem.

http://www.dzieci.org.pl/forum/szczepienia/miliarder-donald-trump-szczepionki-prowadza-do-autyzmu/
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl