Autor Wątek: Tężyczka utajona  (Przeczytany 5219 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ankas1986

• Bywalec
  • **
Tężyczka utajona
« dnia: Wrzesień 07, 2016, 15:19:23 »
Zakładam tutaj watek o tężyczce utajonej, bo zagląda tu trochę osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi itp. Diagnozował się ktoś z was pod tym kątem?

http://emg-neurolog.pl/tezyczka/.

brother

• Zasłużony
Odp: Tężyczka utajona
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2016, 21:17:21 »
Nie diagnozowałem ale w sumie to pasuje albo raczej pasowało tak pasowało by to do mnie. Suplementowałem i magnez i D3 i pewnie że czułem się lepiej i chyba duża część tych objawów znikneła na stałe a niektóre pojawiają się czasami na krótko.
Tak mogę stwierdzić po objawach że miałem tą tężyczkę. Oczywiście wiąże to z zatruciem po prostu i nie nazywałem tego tężyczką.
A z resztą te wszystkie objawy i "choroby" zwał jak zwał mają swoje żródło które znamy ;) Suplementacja magnezem i wit. D3 wskazana jak najbardziej i ja tutaj na tym forum pisałem o tym jak te suplementy na mnie działały. Teraz od kiedy większość tych objawów znikneła to już tak nie suplementuję bo nie odczuwam różnicy ale owszem był czas że oba te preparaty robiły pewną różnicę. Dalej to już pozostają tylko patogeny i walka z nimi ;)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2016, 22:48:35 »
Też po magnezie i d3 odczuwam spora poprawę☺ Zastanawiam się czy nie zrobić sobie tego badania. Zadziwia mnie to że jeden pierwiastek w nierównowadze a z organizmem się cuda dzieją  :(
Ciekawe jest tez to badanie pierwiastków zjonizowanych w komórkach
http://emg-neurolog.pl/badanie-krwi-neurologiczne/

Brother- nie wiem czy tężyczka utajona jest od zatrucia rtęcią. Tam w artykule jest opisany mechanizm biochemiczny ale szczerze nie ogarniam tego ☺

A d3 już nie suplementujesz? Ona ułatwia przyswajanie magnezu, ja biorę codziennie 2000, chyba że jestem dłuższy czas na słońcu to pomijam w ten dzień☺
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 09:57:34 wysłany przez Ankas1986 »

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:42:12 »
Ja odnośnie witaminy D3 mogę potwierdzić, że bardzo ciężko ją przedawkować i jak ktoś ma jakieś problemy niewiadomego pochodzenia to chyba zawsze warto zacząć od witaminy D3. Suplementowałem ją w okresie wiosna-lato (w ilościach rosnących przez 2 miesiące z hakiem, dobiłem do jakiś 12000IU przez około miesiąc + jajka w których też jej trochę jest). Miesiąc po zakończeniu suplementowania zrobiłem sobie badanie i miałem 50 ng/ml, czyli poziom w zasadzie idealny, a w teorii to brałem jakąś kosmiczną dawkę (w kroplach i tabletkach). Ciężko wyestymować jaki poziom by to dało w kwietniu ale raczej bardzo niski.

Natomiast objawy każdej przewlekłej choroby, szczególnie "atlemdowskiej" są bardzo podobne dlatego to też jest niezły biznes w dużej mierze (oczywiście nie zawsze) żyjący na wyszydzaniu "big farmy".

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:01:04 »
Z suplementacja wit d powinny uważać kobiety w ciąży, wyższe dawki mogą być toksyczne dla płodu. Jak znajdę ten artykuł to wkleję linka☺

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:03:51 »
Arn- tężyczka utajona jest jednostka neurologiczną ☺

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:15:17 »
Z jednej strony toksyczne dla płodu, a z drugiej strony zaleca się podawanie małym szkrabom tak jakby mleko matki było jakimś wybrakowanym pokarmem. Jakoś mi się to nie składa w całość.

A zespół chronicznego zmęczenia (CFS) też jest według "standardowej" medycyny chorobą, tylko że o nieskończonej ilości przyczyn  ;)

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:27:59 »
Nie mogę znaleźć tego artykułu. Na pewno chodziło tam o bardzo duże dawki.

W Wikipedii doczytałam ze przy niektórych chorobach nawet stosunkowo niskie dawki wit d mogą być toksyczne.

Trzeba suplementować ale rozsądnie☺

Co do suplementacji niemowląt to nie wiem, może mleko matki nie jest w stanie zapewnić im optymalnej dawki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 14:09:34 wysłany przez Ankas1986 »

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2016, 20:35:44 »
Ja ogólnie do suplementacji mam inne podejście. Nigdy prawie nie stosuję dużych dawek jakiegokolwiek supla tylko wręcz przeciwnie daję dawki zalecane lub niskie. Dlaczego ? Dlatego że u osoby zatrutej różna jest tolerancja a może bardziej powiedziane wchłanialność. Rtęć blokuje wchłanianie bo siedzi w komórkach i często ten nadmiar suplementu po prostu wydalamy.
Tak było chyba u mnie z witaminą B-50. Miałem odbarwiony na jasnożółty kolor moczu. Za to po dużych dawkach cynku chyba był zielonkawy. To skłoniło mnie żeby nie dawać dużych dawek supli bo to nie jest tak że wrzucamy duże dawki wszystkich witamin i minerałów i już nadnercza "nakarmione" naładowane pięknie pracują i produkują hormony oraz trzymają patogeny w ryzach.
Niestety to tak nie działa i się na tym też przejechałem bo z początku nawet miałem mega die offy masakrujące przy dużych dawkach supli. Jak widać candida wróciła ;) więc nie ma co się nastawiać na mega suple. Ja witaminy D brałem najpierw 2000 IU a potem 4000 IU. Czułem wtedy pozytywne działanie po czym po jakimś czasie (po 3-6 miesiącach) wogóle znikneły te pozytywne reakcje. Teraz witamina D wogóle nie robi mi żadnej różnicy ;) Probiotyki i sok z ogórków kiszonych teraz ćwiczę i jest ciekawie :D
Nie wiem czy w książce Cutlera nie ma napisane wprost że tężyczka jest spowodowana zatruciem. Jeśli nie ma to na pewno duża część tych objawów należących do tężyczki jest. Ktoś po prostu zebrał grupę objawów występujących razem i dał jej nazwę. Ja tak to traktuje. Równie dobrze ktoś inny mógłby to nazwać po prostu niedoborem magnezu. Zwał jak zwał trzeba brać suple i chelatować aby objawy znikneły bo to nas interesuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 20:44:08 wysłany przez brother »
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2016, 21:06:19 »
No właśnie zaburzone jest wchłanianie magnezu ale nie wiadomo czy to od zatrucia czy od braku d3 czy jeszcze jakiegoś innego czynnika nadmiaru wapnia itp. Tez się skłaniam bardziej ku zatruciu i zaburzonego transportu minerałów. Tylko, ze ja dalej nie wiem czy jestem zatruta rtęcią a badanie na tężyczkę mogę zrobić i cos tam będę wiedzieć juz. Bo jakbym pokazala psychiatrze badanie wlosa i zaczęła mówić o zatruciu to już widze reakcję.  ;DMógłby mnie już nie wypuścić i stwierdzić nasilenie urojen ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 21:11:29 wysłany przez Ankas1986 »

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2016, 21:12:02 »
Z b50 miałam tak samo, dlatego już nie biorę  ;)

Arn

• Aktywny
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2016, 22:30:04 »
Ja patrząc ogólnie na skład supli (stearynian magnezu, krzemian glinowo-potasowy itd. itp.) nie jestem ich specjalnym zwolennikiem (oczywiście można kupować jakieś suple bardziej ekologiczne od przyrody za grubsze pieniądze) i uważam, że lepiej ewentualnie uzupełnić niedobory dochodząc do większych dawek a później po prostu trzymać się w miarę zdrowej diety która wszystko jest w stanie uzupełnić jeśli się nie je "pustych" rzeczy, ew. wypić sobie jakiś tran, olej lniany ale to traktuję bardziej jako element diety niż suplement. Suple mają właśnie JEDYNĄ przewagę nad dietą w tej postaci że można coś podać w większej dawce, a zmienienie diety w ten sposób by się wiązało z otyłością i wmuszaniem w siebie jedzenia.

A witamina B po prostu tak barwi;) Mi od początku nie barwiła, ale jak zaczęła to znak że już wystarczy i nie jest potrzebna.

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2016, 23:00:58 »
No zgadzam się po części  ;) ale już np d3 to ciężko uzupełniać dietą, chyba że ktoś mieszka w tropikach to nie musi się martwić  8) I tak jak mówi brother, jak jest zaburzony transport minerałów to robi się to bardziej skomplikowane  >:(

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2016, 23:02:56 »
W moim odczuciu b50 to tez była z duża dawka, stąd ten kolor moczu.

Ankas1986

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2016, 23:28:05 »
Arn daj znać czy dostałeś ode mnie wiadomość bo mam cos problem ze skrzynką ;)