Autor Wątek: szkodliwość chelatacji  (Przeczytany 42494 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

avadoro

• Kreatywny
Odp: szkodliwość chelatacji
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 11, 2013, 13:46:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 18:07:00 wysłany przez donna31 »

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 11, 2013, 13:55:00 »
Avadoro, nad czym ty tak usilnie pracujesz? Możesz wyjaśnić?
Chcesz nas może przekonać, że nasze dzieci nie są zatrute rtęcią? :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 11, 2013, 13:59:07 »

Chcesz nas może przekonać,

raczej chcę uchronić innych przed wami

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 11, 2013, 14:08:00 »
- ala nie jest chelatorem - to fikcja ,

Tu masz wybrane artykuły, w których dowiedziono że ALA JEST chelatorem

Gregus, Z., Stein, A.F., Varga, F., Klaassen, C.D., 1992. Effect of lipoic acid on biliary excretion of glutathione and metals. Toxicol. Appl.Pharmacol. 114, 88-96.
Packer, L., Tritschler, H.J., Wessel, K., 1997. Neuroprotection by the metabolic antioxidant alpha-lipoic acid. Free Radic. Biol. Med. 22, 359-378.
Packer, L., Witt, E.H., Tritschler, H.J., 1995. Alpha-lipoic acid as a biological antioxidant. Free Radic. Biol. Med. 19, 227-250
Donatelli, L., 1955. Internal Symposium on Thioctic Acid, Naples.
Grunert, R.R., 1960. The effect of DL-alpha-lipoic acid on heavy-metal intoxication in mice and dogs. Arch. Biochem. Biophys. 86,190-194

no to przetłumaczmy o czym piszą

1. wpływ ALA na procesy glutaionowego wydalania metali
2. funkcja neuroprotekcyjna antyoksydantu ALA
3. ALA jako biologiczny antyoksydant
4. efekt DL-ALA na metale ciężkie i ich usuwanie u myszy i psów

piszą że to antyoksydant a nie chelator

zatem czego wg ciebie dowiedziono ?   :D :D :D
/quote]

Nie zrozumielismy się. Miales przeczytac tresc artykulow, a nie same tytuly. Widac, jak wnikliwy jestes w zdobywaniu wiedzy.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 11, 2013, 14:12:24 »

zabawne. ja (my) chce uchronic ludzi przed toba.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 11, 2013, 14:13:52 »

Wyjątkowo niefachowo bierzesz się do tej misjonarskiej roboty :)
Jak na razie większość linków, które wklejasz, potwierdza tezy, które chcesz za ich pomocą zwalczyć. Za co jesteśmy ci nawet wdzięczni, bo to uobiektywnia przekaz :)

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 11, 2013, 14:57:17 »
to fakt nie umiem manipulować a wręcz się tym brzydzę dlatego z niesmakiem patrzę na to co w swojej ignorancji robicie

sezamek

• Zasłużony
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 11, 2013, 15:15:55 »
rzeczywiscie ignorancja-dzielenie sie doswiadczeniami odnosnie leczenia i terapii. Ludzie dziela się REALNYMI doswiadczeniami PO zastosowaniu danego srodka . Kazdy ma tone papierow z wynikami badań i najwazniejsze-dziecko, które w mniejszym lub wiekszym stopniu ma sie lepiej. Tutaj nikt nie ma 20 lat na rozkminianie baz na ksiezycu i gadanie o kosmicznym pyle, bo za 20 lat nasze dzieci beda mialy tyle lat co my teraz... i bedzi za późno na kluczowe decyzje. Po prostu ludzie dzialają. Na ogół przez dlugi czas czytają, robia dzieciom badania, probuja roznych metod, diet, supli, terapii. Czy dawka 2,5 lub 5 mg tak bardzo wyniszcza nasze dzieci, ze chcesz przed nami chronic caly swiat?

Avadoro piszesz na poczatku, ze rozwalamy dzieciom poprzez podawanie ALA system immunologiczny. Jak wytłumaczysz to, ze u cześci dzieciakow znacznie spadła liczba alergii autoimmunologicznych właśnie PO zastosowaniu chelatacji oraz poprawily sie morfologia i próby watrobowe? Bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie na ten temat, bo to na rozwalanie systemu nie wskazuje.
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 11, 2013, 15:32:09 »
problem w tym że nie przeczytałeś pierwszej strony w całości , przeczytaj ją a potem się wypowiadaj. Jeśli antyoksydant ala pomaga to super

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 11, 2013, 15:48:33 »
Jeśli antyoksydant ala pomaga to super

Jeśli ALA pomaga, to przed czym chcesz chronić świat?

Wątek dotyczy rzekomej szkodliwości chelatacji - rozumianej tu wg Cutlera czyli jako podawanie małych ilości chelatora w odstępach respektujących jego okres półtrwania we krwi. Większość z nas używa wyłącznie ALA (mało ważne, czy ty wierzysz w to, że to chelator, czy nie - twoja niewiara nie ma tu nic do rzeczy), więc zdecyduj się wreszcie, czy ALA szkodzi czy nie, czy chelatacja wg Cutlera jest szkodliwa czy nie, bo to do tego odniosła się Sezamek.

Jeśli wg ciebie ALA dzieciakom pomaga, bo ma efekt antyoksydacyjny - to przed czym chcesz "chronić innych", jak piszesz? Co ryzykują, czytając to forum i stosując protokół Cutlera, skoro wiąże się to z podawaniem kilku miligramów antyoksydantu co parę godzin w kilkudniowych cyklach? Widzisz tu jakąś szkodliwość?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 15:59:40 wysłany przez favorita »

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 11, 2013, 15:52:17 »
Wyjątkowo niefachowo bierzesz się do tej misjonarskiej roboty :)

:D
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

oleczek555

• Zasłużony
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 11, 2013, 16:15:24 »
Dziewczyny wiem, że przynudzam, ale nikt tu nie stosował samego ALA. ALA jest stosowane z zestawem suplementów w dużych ilościach, więc nie można jednoznacznie stwierdzić, że poprawa nastąpiła w wyniku samej chelatacji czyli odtruwania. My tu sobie mówimy chelatacja, ale dla nas oznacza to własciwie chelatację + suplementację.

o przepraszam! ja suplementuję minimalnie, albo i mniej, po za tym tylko w dni kiedy podaję ALA (czasem jak wyjadę na dzień do rodziców w dniu chelatowania to zabiorę tylko magnez), kiedy nie podaję ALA nie daję suplementów- a dziecko idzie do przodu. i miało gwałtowne reakcje na początku chelatowania- nie chce mi się powtarzać, ale to był dla mnie trop,że to dobra droga. ja nie należę do zwolenników suplementacji i stąd unikam suplementów, podaję tylko absolutne minimum, tak, żeby dziecko znosiło chelatację. i znosi ją teraz ok.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 11, 2013, 17:01:20 »
dzieki oleczku! taka relacja to ładne potwierdzenie!

www.bioautyzm.pl

fight the future

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 11, 2013, 17:03:07 »
nie wiem czy wy udajecie czy macie jakiś problem głębszej natury ?

temat tego działu to chelatacja wg cutlera

jego wytyczne , które zresztą sami podajecie obejmują suplementacje ALA , DMSA, DMPS

http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/chelatacja-protokol-cutlera-11712/

podawanie antyoksydantu ALA nie jest odkryciem cutlera bo kwas ten znany jest od dawna i ma działanie antyoksydacyjne i podudzające system detox.

(...Usunieto fragment naruszajacy regulamin)

Nie zrozumielismy się. Miales przeczytac tresc artykulow, a nie same tytuly. Widac, jak wnikliwy jestes w zdobywaniu wiedzy.

aha , to było polecenie z twojej strony ? ummmhhh .

dałaś publikacje bo akurat sobie przekleiłaś tytuły bo były pod ręką, nawet nie wiesz o czym . Nawet nie zwróciłaś uwagi że publikacja jest o myszach.

bez komentarza

bo dawki rzędu 5 mg (czyli 40 mg na dobę) raczej efektu antyoksydacyjnego nie mają

DAWKOWANIE

W cukrzycy: 300-600 mg dziennie, możliwe stosowanie łącznie z cynamonem, oba składniki działają wtedy synergistycznie, wzajemnie nasilając działanie obniżające poziom cukru we krwi. Należy pamiętać o kontroli tego poziomu i w konsultacji z lekarzem dostosować dawkowanie leków przeciwcukrzycowych. W przypadku stosowania kwasu alfa-liponowego jako ogólnego środka przeciwutleniającego zalecana porcja wynosi 20-50 mg dziennie.

http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/kwas-alfaliponowy

Tylko nie kompromituj się

baza na księżycu  ;D ;D ;D

to o tym że nie wiecie nawet podstawowych rzeczy dla was tyci mikro dawki  "chelatora" ALA  , okazują się być standardową dawką antyoksydantu używaną przez wiele osób w różnych chorobach (...)

Kurdę, mój mały uwielbia żurawinę, nawet surową jadł. Owoce leśne, to dla niego przedmiot pożądania. Za aronię, jagody i inne zabiłby. Może sam wie, czego mu potrzeba? Warzywa i owoce je na surowo.

TAK BO TO ANTYOKSYDANTY RÓWNIEŻ DLATEGO WIE ŻE MU POTRZEBA
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 18:02:58 wysłany przez donna31 »

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 11, 2013, 17:21:38 »
avadoro: to czemu uważasz, że podająć ALA ci rodzice szkodzą swoim dzieciom, skoro pomaga jako antyoksydant? Zdecyduj się w końcu.
Udowodnij w końcu, że się mylą, bo chciałbym się dowiedzieć, że nie mają racji, bo nie chciałbym co 3 godziny łykać ALA. A mam zespół aspergera i podejrzewam, że przyczyną może być rtęć.
Jak dotąd nic nie udowadniasz, tylko ignorujesz argumenty, które ci tu podają.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 17:29:57 wysłany przez scarp »