Autor Wątek: Suplementy  (Przeczytany 110013 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
Odp: Suplementy
« Odpowiedź #585 dnia: Maj 14, 2012, 20:50:09 »
Bardzo Was proszę poradźcie mi jaki magnez mogłabym Michałowi kupić wazy 26 kg. W metaboliku wyszedł mu niedobór  kupiłam ze Swansona Magnesium Citrale- ale takiej wielkiej tabletki nie przełknie jest tak twarda że nie mogę jej podzielić na części. Najlepiej żeby można było kupić w Polsce może jest jakiś w proszku do rozpuszczania żeby pił cały dzień po trochę?.
Michał VII 2003

mon

• Aktywny
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 14, 2012, 22:47:42 »
Ja podaję z douglas i przyciskam między łyżkami i się rozdrobni i do tego woda mineralna .Idzie bez problemu.

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 14, 2012, 22:52:17 »
Na twarde kapsuly pomaga mozdzierz.

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 15, 2012, 07:39:06 »
dzieki
Michał VII 2003

natalia1985

• Kreatywny
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 17, 2012, 23:53:18 »
Ja zaczynam podawać od jutra pierwszy suplement. Magnesium Caps  500 mg kupiłam na iherb http://www.iherb.com/Life-Extension-Magnesium-Caps-500-mg-100-Veggie-Caps/37384. Mam zacząć od malutkiej dawki prawda i obserwować jak na niego zareaguje? Na razie bez wapnia podawać ? żeby sprawdzić każdy suplement osobno? Mój mały waży 16 kilo czyli moge dojść do maksymalnej dawki dziennej 320 mg chyba ze będzie miał biegunkę czyli zmniejszyć dawkę ? Czy od razu przerwać podawanie? Sądzicie że na początek moge zacząć od 150 mg na dzień? czy to za dużo? I jak sądzicie kiedy najlepiej wprowadzić drugi suplement? i czy to ma być wapno żeby magnez się lepiej wchłaniał czy complex witaminy B? bardzo prosze o pomoc:)

Nathan 12.12.2009     27cykl ALA / 4,2 mg

POLY CONTRACETIVES 30C, 200C, 1M,10M

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 21, 2012, 21:16:21 »
A co sądzicie o tym magnezie?
http://www.igya.pl/sklep/details/1311/delbet-333-g-chlorek-magnezu-ojca-beno.html
tani, dostępny -poleciała mi go dla Michała akupunkturzystka
Michał VII 2003

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 21, 2012, 21:52:49 »
Czy to możliwe? Glutamina suplementowana dlużej niż 1 miesiąc SZKODZI? :o
Wszyscy tu piszą o zbawiennym dzialaniu glutaminy na jelita a dr Różański uważa:

Kwas glutaminowy jest neuroprzekaźnikiem (neurotransmitterem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Ma zdolność wywowływania depolaryzacji błony postsynaptycznej. Kwas glutaminowy występuje w mózgu, módżdżku i rdzeniu kręgowym. Nalezy do czynników pobudzających, działających na receptory NMDA (kanały wapniowe; powoduje napływanie jonów wapnia do wnętrza neuronów). Uczestniczy w powstawaniu engramów (śladów pamięciowych).

Wskazania: intensywna praca umysłowa, źle zbilansowana dieta w aminokwasy, intensywny trening, długtrwały bezruch (leżenie), choroba wrzodowa, nowotwory, otępienie starcze.

Nie stosować przy marskości wątroby.

Zalecana dawka wynosi 1-3 g dziennie. Suplementacja glutaminy (L-glutamina = L-glutamine) powinna trwać 1 miesiąc, potem wskazana jest przerwa w podawaniu na 2-3 miesiące. Nadużywanie glutaminy jest szkodliwe i prowadzi do zmian degeneracyjnych w tkance nerwowej."
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
    • http://www.bioautyzm.pl/
« Odpowiedź #592 dnia: Maj 22, 2012, 20:01:22 »
kochani, czy możecie mi powiedzieć jaka jest różnica między glicyną a dimetyloglicyną (DMG) w sensie działania? Czy mogę podawać dziecku glicynę zamiast DMG? Czy to zadziała tak jak DMG? Proszę o odp.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #593 dnia: Maj 30, 2012, 23:24:58 »
Glicyna ----> aminokwas, pomocny w zatruciu przy pracy watroby, tworzeniu glutationu i gojeniu sluzowki jelita.  (zelatyna jest bogata w glicyne, jako zrodlo dietetyczne. glicyna jest tez przeciwzapalna i uspokajajaca)

DMG ---> kombinacja glicyny + z grupami metylowymi, ktore wspomagaja metylacje. metylacja jest jednym z obszarow metabolizmu  ktora jest zaburzona w zatruciu. dodawanie grup metylowych wspomaga troche metylacje, choc i ostatecznym rozwiazaniem na to jest chelatacja.
metylacja jest odpowiedzialna min za detoksykacje innych zwiazkow, oraz za prawidlowa expresje genow, co moze tlumaczyc czesc problemow genetycznych znajdowanych w autyzmie.

wiec DMG ma dodatkowo glicyne, ale byc moze samej glicyny w dmg jest za malo gdy chcemy ja uzupelniac. (tego dokladnie nie wiem). wiec moze zalezec na czym nam bardziej zalezy: czy na metylacji, czy na glicynie.

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 23:27:00 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #594 dnia: Maj 30, 2012, 23:28:49 »
Zalecana dawka wynosi 1-3 g dziennie. Suplementacja glutaminy (L-glutamina = L-glutamine) powinna trwać 1 miesiąc, potem wskazana jest przerwa w podawaniu na 2-3 miesiące. Nadużywanie glutaminy jest szkodliwe i prowadzi do zmian degeneracyjnych w tkance nerwowej."

Andy sie z tym nie zgadza. Glutamina nie prowadzi do ekscytotoksycznosci, a ewentualna nietolerancja glutaminy wynika z innych problemow wynikajacych z zatrucia.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #595 dnia: Maj 31, 2012, 05:00:58 »
Powiem wam ciekawostkę - dla zamawiających na iherb ;)
Właśnie dotarła do mnie paczka zamówiona i wysłana z iherb w połowie marca :) już ją spisałam na straty, a tu proszę - szła 2,5 miesiąca i dotarła. Inne paczki, zamówione później, dochodziły do mnie po 1,5 - 2, góra 3 tygodniach, nie wiem, dlaczego ta jedna tyle szła, ale jak widac nie ma reguł.
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

apple

• Zasłużony
    • http://www.bioautyzm.pl/
« Odpowiedź #596 dnia: Maj 31, 2012, 08:01:27 »
Glicyna ----> aminokwas, pomocny w zatruciu przy pracy watroby, tworzeniu glutationu i gojeniu sluzowki jelita.  (zelatyna jest bogata w glicyne, jako zrodlo dietetyczne. glicyna jest tez przeciwzapalna i uspokajajaca)

DMG ---> kombinacja glicyny + z grupami metylowymi, ktore wspomagaja metylacje. metylacja jest jednym z obszarow metabolizmu  ktora jest zaburzona w zatruciu. dodawanie grup metylowych wspomaga troche metylacje, choc i ostatecznym rozwiazaniem na to jest chelatacja.
metylacja jest odpowiedzialna min za detoksykacje innych zwiazkow, oraz za prawidlowa expresje genow, co moze tlumaczyc czesc problemow genetycznych znajdowanych w autyzmie.

wiec DMG ma dodatkowo glicyne, ale byc moze samej glicyny w dmg jest za malo gdy chcemy ja uzupelniac. (tego dokladnie nie wiem). wiec moze zalezec na czym nam bardziej zalezy: czy na metylacji, czy na glicynie.

dzięki bardzo za rzeczową odpowiedź,
otóż metylacja w ostatnich badaniach się naprawiła - braliśmy długo dmg oraz MB12 w zastrzykach, a w zaleceniach z organiksu mamy odnośnie glutatiotnu i leczenia jelit właśnie glicynę, stąd pytanie

zastanawiam się czy jeśli przestanę dawac zastrzyki, metylacja moze znow sie zepsuc?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #597 dnia: Maj 31, 2012, 13:01:39 »
Powiem wam ciekawostkę - dla zamawiających na iherb ;)
Właśnie dotarła do mnie paczka zamówiona i wysłana z iherb w połowie marca :) już ją spisałam na straty, a tu proszę - szła 2,5 miesiąca i dotarła. Inne paczki, zamówione później, dochodziły do mnie po 1,5 - 2, góra 3 tygodniach, nie wiem, dlaczego ta jedna tyle szła, ale jak widac nie ma reguł.

mam kolege ktory mieszka kolo siedziby iherba. kiedys wysylal mi prywatna paczke z suplami z iherba (sam zamawia) i dotarla do mnie w kilka dni.
nie ma regul favka :)

zastanawiam się czy jeśli przestanę dawac zastrzyki, metylacja moze znow sie zepsuc?

zapewne tak bo jedyna rzecz jaka moze to naprawic trwale to chelatacja. dajac zastrzyki wspomagasz metylacje tylko bo dodajesz grupy metylowe - tak ze ten % metylacji ktory jeszcze dziala w organizmie lepiej spelnia swoja funkcje poprzez dostepnosc grup metylowych.
zabierzesz grupy metylowe  - jako ko-faktor - ponownie nie bedzie czym wspierac tego dzialajacego % metylacji w organizmie.

www.bioautyzm.pl

fight the future

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #598 dnia: Maj 31, 2012, 22:13:23 »
otóż metylacja w ostatnich badaniach się naprawiła

Apple - jak to zbadałaś?
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

anuulkaa

• Zasłużony
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 01, 2012, 08:43:04 »
Jinx.pl mozesz opróżnic swoja skrzynke? Chciałam Ci wysłac priv.