Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Chelatacja według A. Cutlera => Wątek zaczęty przez: nuffeq w Listopad 03, 2017, 16:27:25

Tytuł: Rozbity termometr a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: nuffeq w Listopad 03, 2017, 16:27:25
Witam. Mam ogromną prośbę do doświadczonych osób.
Ostatnio w pracy zbił się termometr i najbardziej ja byłam narażona, bo sprzątałam wszystko. Starałam się dokładnie wszystko zebrać, ale mnóstwo tej rtęci mogło wpaść pod meble, których nie da się odsunąć. Nie używałam odkurzacza i większość czynnosci wykonałam w rękawiczkach (tylko zbieranie taśmą klejącą robiłam bez) :) . Oczywiście sporo czasu spędziłam nad tą rtęcią, wietrzyłam pomieszczenie ale z powodu zimna i niemożności wyjścia nie trwało to godzinami. Więc na pewno przytrułam się nią.
Niestety karmię piersią, co prawda już 2 letnie dziecko, ale martwię się, że on też będzie teraz bardziej zatruty. Piszę bardziej, bo czesc rtęci już pewnie dostał z moich amalgamatów.
1. Czy wystarczy ze ja będę przyjmowała suplementację wit. C, cynku, selenu, DHA, magnezu?? No bo z tego co tu się dowiedziałam nie mogę się chelatować (plomby, no i teraz stała ekspozycja na rtęć w parcy )

2. mogłabym przestać go karmić, ale jest uczulony na mleko krowie to raz (wiąże się to z szukaniem zastępczych mieszanek) a dwa chciałam go karmić jeszcze do lata, bo ma wtedy lepszą odporność (praktycznie nie choruje).

3. Może ktoś coś słyszał o kąpielach w siarczanie magnezu (sól gorzka), ponoć trochę pomaga w oczyszcaniu z rtęci?? Czy można dziecku robić takie kąpiele??? Albo może jemu coś jeszcze podawać (podaje mu probiotyki, Wit c, wit. D)??

Bardzo proszę o jakieś porady.

Tytuł: Odp: Rozbity termometr a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: bonam w Listopad 07, 2017, 23:03:32
Jesteś pewna, że to był termometr rtęciowy?
Suplementacja jak przy chelatracji jak najbardziej, natomiast zestawienie zysków i strat odnośnie karmienia piersią musisz sobie zrobić sama. Myślę, że wszystko zależy od tego jak duża była ta ekspozycja. Mleko krowie spokojnie można zastąpić mlekiem roślinnym robionym w domu (są przepisy na necie) lub po prostu wyrzucić biały płyn z jadłospisu ;) Kąpiele w soli epsom są pomocne ale nie mają wymiernych właściwości chelatacyjnych.
Tytuł: Odp: Rozbity termometr a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: kilof231 w Listopad 10, 2017, 08:08:37
a co to jest za termometr
Tytuł: Odp: Rozbity termometr a karmienie piersią
Wiadomość wysłana przez: mirek22s w Czerwiec 25, 2018, 11:22:09
Nie wiem sam jak można doprowadzić do takiej sytuacji.