Autor Wątek: RODZICE autystów tez są ZATRUCI.  (Przeczytany 170899 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsooq

• Zasłużony
Odp: RODZICE autystów tez są ZATRUCI.
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 26, 2013, 09:47:04 »
Czy w takim razie lepszym wyjściem jest na początku odbudowanie wątroby przy pomocy (wyciągu z) ostropestu plamistego, następnie sok z cytryny, a później dołączenie karczocha? Wydaje się to sensowne. Jeśli wątroba będzie miała odbudowane tkanki, to będzie w stanie wydzielić więcej żółci bezproblemowo? Sok z cytryny na czczo powinien przepłukać te złogi i rozpuścić kamienie, o ile się nie mylę, zatem wtedy dorzucenie karczocha dla poprawy pracy wątroby miałoby sens i nie sprowokowałoby problemów. (?)
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 26, 2013, 16:10:33 »
Wszystko ok, ja też nie mówię że karczoch jest zły, problem w tym że trzeba poznać niektóre mechanizmy żeby wiedzieć o czym napisałam. A. Cutler'a niezwykle cenię co nie znaczy od razu że ma być moim guru i we wszystkich sprawach mam ślepo polegać wyłącznie na Jego opinii.

forum jest 'chelatacja wg Cutlera",  nie oznacza to ze nie mozna prezentowac innego zdania, ale zakladam ze ludzi interesuje zdanie AC, i byloby kontrsensowne nie przedstawic jego opinii. wiec dalem kontrapunkt. Bo jak znam zycie czesc ludzi zareaguje
"ojej! karczoch jest zly, trzeba wywalic/odstawic!"
i byloby to pewnie pochopne i niepotrzebnie.
Uwierz mi outofmind, te forum odwiedzaja ludzie zatruci i nie chce zeby podejmowali emocjonalne decyzje, ktore przychodza im łatwo - dlatego chce tylko uspokoic i pokazac ze informacja ze karczoch generlanie jest ok (bo zawsze jest kwestia indywudalnej wrazliwosci) pochodzi z sensownego zrodla.

Zmuszanie wątroby do wzmożonej produkcji żółci podczas gdy nie jest ona w stanie jej całej wyrzucić (bo w przewodach żółciowych są przeszkody) powoduje kumulację tej żółci i przekształcanie zastanej w stwardniałe kamienie żółciowe

tylko karczoch (i inne ziola) jest nie tylko zolciotworczy co jednoczesnie zolciopedny wiec pomaga wyplywowi zolci. wlasnie na to jest min polecany na tym forum - na "bile flow".

Wątroba owszem, kiedy przyjmujemy preparaty w ten sposób działające, wyprodukuje więcej żółci, co nie znaczy że ona w całości ją opuści i w ten sposób wypłucze toksyny - właśnie nie. W najlepszym wypadku więcej żółci zacznie przepychać zastoje ulokowane w przewodach, co spowoduje dolegliwości bólowe.  Żółć zacznie cofać się, powodując refluks, podrażnienie błon śluzowych i inne. Dla mnie jest to nakładanie problemów, z błędnym przekonaniem o tym, że sobie w ten sposób pomagamy

a nie jest tak ze czesc tych preparatow ziolowych (w tym karczoch) rozrzedzaja zolc i "relaksuja" przewody zolciowe i to wlasnie pomaga jej wyplynac pomimo roznych gallstonesow i zlogow?

poza tym z tego co kojarze zdrowa watroba produkuje zolc taka ktora ma walsciowsci rozpuszczajce rozne złogi. wiadomo ze te mechanizmy nie dzialaja w zatruciach czy innych stanach chorobowych ale sensowne wydaje sie zalozyc ze cos co wspomaga watrobe ochronnie na jej miaz  i zolciotworczo przynajmniej u czesci osob moze wspomoc produkcje tej dobrej jakosci zolci przeciwdzialajacej złogom.

nie mowie ze to co napisalas nie ma sensu u jakiejs czesci osob ale mysle ze trzeba z roznych stron spojrzec na problem.

Cutler z pewnością pisze 'to jest ok', bo wie że są zatrucia i 'zatrucia' i stan osób zatrutych jest różny, u niektórych wątroba szwankuje, u niektórych na razie 'jest ok', dlatego nie przywiązuje do tego wagi.
Ja zresztą uważam tak samo, dlatego można i z karczochem spróbować, jak nie będzie dolegliwości tzn że przewody żółciowe są w miarę drożne i to może zadziałać, ale na pewno nie tak jakby to miało miejsce u osób wolnych od złogów

co do Cutlera to mysle ze predzej nie chodzi mu o stan watroby i złogow, co o ulokowanie blokad biochemicznych  ktore powoduje rtec u indywidualnego chorego ktore powoduja albo pozytywna albio negatywna interakcje z wlasciowasciami karczocha - tak jak z wieloma innymi (zalecanymi) suplementami.

taka idea zatrucia, ze dana indywudalna osoba moze byc nadwrazliwa nawet na te suplementy  ktore maja byc ok. (ba, sam tak mialem przy najwiekszym stopniu zatrucia). z obserwacji postow osob chelaujacych sie na forach zagranicznych, na ludzi albo lepiej dziala ostropest plamisty albo karczoch. po prostu trzeba wyprobowac oba i zobaczyc ktory lepie dziala. (albo je łączyc bo moga sie uzupelniac).

ale wydaje mi sie niepotrzebne wzbudzanie niepokoju co do akurat karczocha gdy nalezy on do generalnie dobrze tolerowanych w zatruciu suplementow na watrobe. i nie bez powodu cutler odradza wlasnie - mniszki i inne glistniki, wlasnie dlatego bo sa zbyt drazniace dla watroby.
nie mowie tego zeby promowac "guru cutlera", ale zeby nie stwarzac wrazenia ze w protokole o tym co piszesz nie pomyślano i udzielamy na forum zle informacje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 13:46:40 wysłany przez lucky.jinx »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 27, 2013, 00:32:48 »
ja chcialam jeszcze wrocic do selenu.kupilam selen wallmark dla siebie (kapsulka 100 mikrogram).nie wiem czy jest dobry-w skladzie oprocz (niestety) sorbitolu jest selen w postaci drozdzy selenowych.czy bedzie ok?narazie 30 kapsulek mam,nie wiem czy kupowc poznniej inny czy ten sie nadaje?
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 27, 2013, 08:11:06 »
ja tez wróce jeszcze do selenu: tak-drozdze-selenowe-są-ok.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 27, 2013, 09:35:14 »
dzieki ;)
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

laoni27

• Aktywny
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:01:28 »
Jestem na 7 cyklu jest super ;D Ja ewidentnie na cyklach mam poprawę, mam dużo sił, uśmiecham się :) depresja poszła sobie ode mnie, jednak myślę, że tu bardzo dużą rolę odgrywa dieta, w niedzielę zrobiłam sobie test siarkowy i nie tylko :P oj kiepsko mi było przez cały następny dzień, nie chciało mi się wstać z łóżka. W poniedziałek byłam wzorem wszelakich cnót dietetycznych i we wtorek kolejny cykl. Jednak dieta jest bardzo ważna, wiem wiem, pisane o tym było wiele razy.
Mąż też przeszedł na dietę, zauważył znaczną poprawę w bólach mięśni i stawów, chelatować się boi, no nie ufa mi jako swojemu lekarzowi rodzinnemu ;D Ja nie wiem o co mu chodzi ???

Teraz pytanie - Czy wapń i wit D wystarczą na poprawę kondycji zębów, drugi raz zdarzyło mi się, że podczas mycia zębów odpadł mi kawałek szkliwa, bardzo długo karmiłam córcię i pomimo braku próchnicy, jak widać zęby mi się sypią. Co jeszcze mogłabym zrobić dla swoich zębów, nie stać mnie na protezy, nie chcę chodzić szczerbata :'(

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:06:26 »
Stan Kurtz pisał, że zęby mu leciały od grzybicy :o

Sam się nad tym zastanawiam. Moja żona ma bardzo krwawiące dziąsła. Jestem pewien, że ma zagrzybioną jamę ustną, bo ja też mam  :-X
Piotr - 09.2012

graffik

• Kreatywny
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:11:49 »
i jako dodatek  koniecznie pasta bez fluoru, bo ten osłabia zęby.
81# ALA 25mg

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:14:24 »
Ja niedawno zdałam sobie sprawę, że jestem mega zagrzybiona i zatruta, właśnie dzięki forum .... :(

Od zawsze się fatalnie odżywiałam, funkcjonuję praktycznie na samych słodyczach, a mimo to jestem strasznie szczupła, mimo urodzenia dwójki dzieci.... dodatkowo od około dwóch lat okresowo pojawiają mi się takie brzydkie zmiany skórne w zgięciach nóg czy rąk, które mogę wyleczyć tylko maścią sterydową, stałam się alergikiem na różną chemię w kosmetykach ... wcześniej nigdy z tym nie miałam problemu.... z perspektywy czasu moją candidę wiążę przede wszytskim ze stresem związanym z chorobą mojego synka+ kiepskie odżywianie ..... poza tym popatrzyłam na język i jest w środku biały!!!!!!! może nie jakoś masaktrycznie, ale widać, że jest grzybek!!! :'(
Za to zęby mam w idelnym stanie, od lat chodzę co pół roku do dentysty i zaraz schodzę w fotela, bo nic nie ma... mam jedną plombę srebrną z okresu nastoletniego, kiedy to w szkole była dentystka i na potęgę plombowała zęby dzieciakom... :(
Teraz kombinuję receptę na flukonazol i jak przyjdzie Dmsa dla synka to zamierzam również siebie chelatować.... :) Ala nie mogę z racji rtęci w zębie... jak wrócę do Polski to wyciągnę,ale i tak trochę czasu minie nim będę mogła zdecydować się na Ala....
Tylko widzę, że u mnie największym problemem będzie DIETA.... jestem wprost uzależniona od słodyczy, mięso- warzywa- owoce dla mnie mogą nie istnieć...  ;D ;D
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:24:35 »
Ja mam jęzor geograficzny, chociaż ostatnio już tylko na początku, licząc od strony przełyku.

Słodycze lubię, ale ostatnio miałem taki szał na nie po abstynencji, że to na pewno grzybek, zwłaszcza, że brzuch mi wywaliło od razu.

Co ciekawe - żeby też mam mocne i się nie psują. Może grzyby zakwaszają środowisko jamy ustnej i nie mnoży się próchnica?
Piotr - 09.2012

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:39:24 »
Chyba coś w tym musi być, bo ja karmiłam piersią dwóch moich chłopców bardzo długo .... wapnia jadłam i jej bardzo mało, wszyscy w mojej rodzinie mają słabe zęby....  może  u każdego candida inaczej działa na zęby....skoro Cutler pisze, że mu poleciały  :o ??? ? a może po prostu Candida nie jest jeszcze tak rozrośnięta ???? widziałam w necie zdjęcia zagrzybionej jamy ustnej- mi baaaaaaaaaaardzo daleko do tego stanu, chociaż kto wie ???  Poza tym strasznie kiepsko toleruję mleko.... :'(  właśnie po mleku  wysadza mi jelita.... :(
Mój język też jest geograficzny, tylko w środku mam biały nalot i podobnie- tylko na początku.....
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

graffik

• Kreatywny
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:56:23 »
  Jest taki pogląd, że próchnica w zębach to nic innego jak  np. osteoporoza w kościach.Taki ubytek w zębie bierze się z niedoborów żywnościowych a nie bakterii, które miały by to powodować.  Na zdrowy rozum to całkiem logiczne. Był chyba nawet taki filmik na youtube o ojcu, który wyleczył zęby córki z próchnicy odpowiednim jedzeniem.
81# ALA 25mg

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:57:12 »
To, że nie tolerujesz mleka, jest zupełnie normalne dla... ludzi.

Ja ten język, jak i grzyba traktowałem przez dwa miesiące prebiotykiem i powiem szczerze, mimo sceptycznego podejścia - działał.

Też widziałem totalnie zagrzybione języki. Też mi do tego daleko, czym jednak nie ma co się pocieszać, bo i tak dobrze nie jest...
Piotr - 09.2012

laoni27

• Aktywny
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:19:13 »
Graffik nie strasz, że próchnica ma związek ze słabymi kośćmi. Kurcze moja córa ma paskudną próchnicę, wiążę ją ewidentnie z braniem przeze mnie augmentinu kiedy ją karmiłam, a jej wychodziły wtedy dwójki. Od tego się zaczęło, teraz ma dwójki i czwórki górne zżarte, próchnica dobiera się do piątek. Jesteśmy zapisani na leczenie pod narkozą na grudzień, ale powiem Wam, że wcale nie jestem do tego przekonana, boję się poddać ją temu zabiegowi, jak cholera!!! Ona ma 4 lata, jeden zabieg w narkozie ma już za sobą.
Myślę, że wprowadzę jej dodatkowo wapń, jak pojadę suplementacją według Cutlere, zbieram na razie kasę, na zakup wszystkiego, co potrzebne do chela tym całym tdmps lotion, a pomyśleć że można by zrobić zamówienie supli na i - herb Ala swansona i zamykam się w koszcie najwyżej 500zł. Ale nic polecę z chela tak jak lekarka przykazała po modyfikacji przez mamunie na Cutlera:D

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:48:48 »
Cholewka, a może coś w tym jest. Mój mały ma totalnie zżarte jedynki, dwójki i czwórki, górne. Były leczone, ale więcej nie zamierzam. Wszystko to do mleka modyfikowanego. Z drugiej strony maluszek fatalni rośnie. Może to jest właśnie odwapnienie?
Podajemy mu wapń w postaci suplementu.

Może ktoś mi jeszcze wyjaśnić, czemu w suplementach wapń i magnez są w takich małych ilościach?
Piotr - 09.2012