Autor Wątek: Protokół Andy Cutlera  (Przeczytany 24990 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wiosna

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 261
Protokół Andy Cutlera
« dnia: Luty 25, 2005, 17:30:29 »
Tak jak podpowiedziały Zosia i Dorotasz- otwieram nowy wątek. Poniżej wklejam przetłumaczony tekst:

Wskazówki dotyczące chelatacji rtęci
 według Andy Cutler'a

opracowane przez  Morię Merriweather;
(tłumaczenie ze strony: http://www.whats-going-on.net/Andy_dose_sched.html)
Ostatnie zmiany 07/20/02
Zawarte tu informacje nie są poradą lekarską i nie powinny być tak traktowane. Jeśli potrzebujesz porady lekarskiej, proszę szukaj jej u lekarza lub innej upoważnionej osoby. Dziękuję.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zawarte tu informacje są moim rozumieniem tego, co Andy powiedział. Myślę, że się nie mylę, ale nie jestem Andy'm. Jeśli chciałbyś to wszystko usłyszeć raczej z ust Andy'ego (a nie moich), możesz spojrzeć tutaj: http://groups.yahoo.com/group/Autism-Mercury/files/ANDY_INDEX . Nie biorę żadnej odpowiedzialności za twierdzenia Andy'ego, z wyjątkiem tego, że próbuję przekazać je nie zmieniając ich istoty. Innymi słowy, są to wskazówki Andy'ego, nie moje. [Jeśli nie jesteś pewien, kim jest Andy lub o co w ogóle chodzi, ANDY_INDEX również w tym ci pomoże.]
Zawarte tu informacje  są bardzo podstawowe i nie są wyczerpującym wyjaśnieniem. Jest to miejsce, gdzie można sprawdzić podstawowe informacje, np. dawki. Nie ma tu wszystkiego. W szczególności brak tu informacji o SUPLEMENTACH, które należy zażywać w czasie chelatacji. Andy jasno wyraża się na temat ważności suplementów w chelatacji.  Nie podsumowałam tych informacji. Podstawowe wiadomości możesz uzyskać tutaj: http://groups.yahoo.com/group....ements   Przeczytaj posty zebrane w sekcji ”suplementy polecane w czasie chelatacji”.
Nie ma zgody co do tego, jak odtruwać z rtęci.   Niezgodności są we wszystkim! W ogóle i w szczególe. Dotyczą zarówno „grubszych” rzeczy jak i maleńkich szczególików. Prawie wszystko to jest przedmiotem sporów-czasami bardzo gorących. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że można znaleźć źródła (włączając w to ekspertów), które będą zaprzeczały podanym poniżej zaleceniom. Rzeczywiście tak jest. Dotyczy to również każdej innej porady na temat odtruwania z rtęci. Są różne opinie co do tego, co działa najlepiej, co jest rozsądne, co niebezpieczne, a co głupie. Od ciebie zależy, czy chcesz stosować się do tych porad.  Mieszkamy w wolnym kraju.
Wszystkiego dobrego,
Moria

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
OGÓLNIE:
WSZYSTKIE metody chelatacji (usuwania z organizmu metali ciężkich) i WSZYSTKIE agenty (chelatory) wiążą się z pewnym ryzykiem.
Zwracaj baczną uwagę na to, co dzieje się z twoim dzieckim lub z tobą. Ty lub twoje dziecko liczycie się bardziej niż czyjaś teoria i to, co mogłoby lub powinno się dziać.
Jeśli coś ci szkodzi PRZERWIJ TO.
 Nie próbuj odtruwać z rtęci jeśli twoje dziecko lub ty ma/masz w chwili obecnej jakiekolwiek wypełnienia amalgamatowe.
Jakich używać chelatorów (agentów):
Jest to nieco skomplikowane zagadnienie i nie ma jednoznacznej, dobrej dla wszystkich odpowiedzi. Oto wprowadzające w temat stwierdzenia Andy'ego:
Rozsądnym wyborem jest podawanie samego DMSA, a następnie  DMSA + ALA.
 Podobnie najpierw samo DMPS, a potem DMPS + ALA.
ALA jest jedynym spośród popularnych chelatorów, który przekracza barierę krew-mózg, dlatego prędzej czy później musisz go użyć, aby usunąć rtęć z mózgu.
Z racji tego, że ALA przekracza barierę krew-mózg, przyjmowanie go wiąże się ze szczególnym ryzykiem, zwłaszcza, jeśli dzieje się to w niedługim czasie po ekspozycji na rtęć (na przykład wkrótce po wymianie amalgamatów). Należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, kiedy zastować ALA.
ALA ma tendencję do zmniejszania wydalania miedzi-a więc u osób przyjmujących ALA może wzrosnąć poziom miedzi. Może to być problemem dla osób z już wysokim poziomem miedzi (która jest toksyczna). Należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, kiedy zastować ALA.
Częstotliwość
   DMSA: co 4 godziny, również w nocy.
ALA: co 3 godziny,  również w nocy.   (Możesz przedłużyć przerwę do 4 godzin w nocy, jeśli dzięki temu zyskasz trochę snu, lecz wróć do przerw trzygodzinnych w ciągu dnia.)
DMSA + ALA (jednocześnie): tak samo jak ALA, co 3 godziny,  również w nocy.   (Możesz przedłużyć przerwę do 4 godzin w nocy, jeśli dzięki temu zyskasz trochę snu, lecz wróć do przerw trzygodzinnych w ciągu dnia.)
DMPS: co 8 godzin.
DMPS + ALA (jednocześnie): tak samo jak ALA, co 3 godziny,  również w nocy.   (Możesz przedłużyć przerwę do 4 godzin w nocy, jeśli dzięki temu zyskasz trochę snu, lecz wróć do przerw trzygodzinnych w ciągu dnia.) Zmiejsz dawkę DMPS o połowę.
Dawkowanie:
DMSA (samo lub łącznie z ALA): 1/8 to 1/2 mg  DMSA na funt wagi ciała (funt = około pół kilograma- przyp.tłum), na dawkę.
ALA (samo lub łącznie z DMSA): 1/8 to 1/2 mg  ALA na funt wagi ciała, na dawkę.
DMPS (samo): 1/4 to 1 mg  DMPS  na funt wagi ciała, na dawkę (co 8 godzin)
DMPS (z ALA, podawane dwa razy częściej niż gdy stosowane samo): stosuj dawkę o połowę mniejszą niż podano powyżej (czyli 1/8 to 1/2 mg  na funt wagi ciała, na dawkę, co  3-4 godziny)
Proporcja  DMSA do ALA (jeśli stosowane łącznie):
Wydaje się, że proporcja 1:1  działa dobrze. Najlepsza jest proporcja pomiędzy 1:2 a 2:1.
Długość cykli:
przynajmniej kilka dni podawania leków.
przynajmniej tyle dni bez leków, ile było dni  podawania leków.
nie ma jednoznacznej recepty dla wszystkich. Oto kilka sensownych opcji: 3 dni podawania leków, 4 dni bez leków.   LUB  3 dni podawania leków, 11 dni bez leków . Wiele innych kombinacji jest również do przyjęcia.
Jak długo zwlekać z chelatacją po wymianie amalgamatów:
dla DMSA: przynajmniej 4 dni.
dla ALA: przynajmniej 3 miesiące. Z racji tego, że ALA przekracza barierę krew-mózg, przyjmowanie go wiąże się ze szczególnym ryzykiem, zwłaszcza, jeśli dzieje się to w niedługim czasie po ekspozycji na rtęć (na przykład wkrótce po wymianie amalgamatów). Należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, kiedy zastować ALA.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

dorotasz

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 251
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2005, 17:44:51 »
Wiosno :)
Ślicznie dziękujemy :D

alexis

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 593
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2005, 18:03:24 »
Wiosenko
jestes wspaniala

dziekujemy i przesylamy sloneczko  :)  :)  :)  z Grecji !
Malgosia

Ja stosuje te protokol z sukcesami. Jest to naprawde dobry i bezpieczny sposob chelacji, sprawdzony na tysiacach osob.
margarita

resk

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 89
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2005, 18:24:19 »
Nawet nie wiecie, jak Was podziwiam!!! :D  :D  :D
Serdecznie pozdrawiam!

Renata Stefańska-Klar

http:///www.autyzm.pl

alicja

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 988
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2005, 19:17:58 »
Wiosenko ,czym "nawoziłaś "małą przed chelacja? Tzn jakimi minerałami?
W Polsce niełatwo je znależć.

Ja podaje koloidy i Primer ale nie wiem czy to nie zamało.
Chelator wypłukuje wszystko, szczególnie chemiczny.

Pozdrawiam serdecznie Alicja :cool:

alicja

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 988
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2005, 19:32:39 »
Pani Renatko !

Jak pomyślę, że tam koło p. tak blisko i labolatorium i fachowcy ,a my tu musimy w domku po cichutku sami :D .
Z jednej strony się denerwuję a z drugiej ....dowartościowuję :p
Czasami rodzice przeskakują profesjonalistów, ale to raczej dlatego ,ze nie mają wyboru  :down:  i to niestety jest smutne.


Pozdrawiam serdecznie Alicja :cool:

Megi

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 2891
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2005, 22:25:17 »
Dzięki Wiosno!

wiosna

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 261
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2005, 23:27:17 »
Alicjo, od około 2 miesięcy przygotowywałam Zuzię do chelatacji podając dużo suplementów. Musze powiedzieć, że w tym okresie też zrobiła duży postęp- zaczęła się komunkowac niewerbalnie- brać nas za rękę, prowadzić i popychac rękę do tego, co chce.
A oto lista tych suplementów:
witaminy:A,B-różne, zwłaszcza kwas foliowy,C,E
minerały: magnez, cynk, chrom, selen
enzymy trawienne: AFP Peptizyde, No fenol, HN Zyme Prime firmy Houston Nutraceuticals
inne:likopen (innych karotenoidów ma duzo w diecie), Milk Thistle (ostropest), TMG, Glutation, Tauryna, Colostrum, Lauricidin, Vitabutin, Ksylitol, Oeparol, Olive Leaf Extract, Biomarine, melatonina, olej lniany nieoczyszczony jako źródło kwasów Omega 3, jogurt kozi jako probiotyk.
W czasie cyklu również podawałam te suplementy, starałam się 4 razy dziennie, a oprócz tego co 4 godziny, również w nocy, 4 mg DMSA, przez trzy i pół doby. To była maleńka dawka na początek, ale moje córcia waży tylko 11 kg- no i chciałam zobaczyć jak zareaguje. Cały czas było super, nieliczne chwile rozdrażnienia, zwłąszcza pierwszego dnia OFF. Na następny cykl szykuje większą nieco dawkę- 6 mg- dziś dałam w aptece do rozważenia (kapsułki mam po 100 mg- nie da rady dzielic samemu!) Będę opisywać Wam wszystko na bieżąco. Dziś byłam w CZDz w W-wie i korzystając z okazji, że Zuzia miała wejście do żyły zrobiłam jej dwa z nielicznych badań, które zaleca Andy Cutler- morfologia z rozmazem (trzeba kontrolować poziom białych krwinek, powtórzę za 2-3 miesiące) i poziom homocysteiny w osoczu. Nie znam jeszcze wyników.
Zanik białych krwinek jest chyba najgroźniejszym powikłaniem przy DMSA- zdarza się to rzadko, a przy tak małych dawkach, jakie zaleca Cutler, zawsze zdąży się w porę to zaobserwować i przerwać kurację. Dlatego właśnie jest to bezpieczny protokół i wiele osób, również w Stanach, odtruwa bez pomocy lekarza, choćby ze względów finansowych.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za miłe słowa.
Wiosna

szmaragd

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 927
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2005, 01:05:34 »
wiosno jest dla mnie niejasne czy robiąc chelatacje według jak rozumiem pewnej metody podajesz minerały w tym samym czesie co chelator ....no bo tak zrozumiałam ....ale mam nadzieje ze zrozumiałam zle bo to by znaczyło ze chelatujesz minerały które podajesz ...

szmaragd

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 927
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2005, 01:13:47 »
ile ty podajesz tych minerałow jakie dawki czy masz je z kirkmana np nuthera everyday comp.czy zawieraja te twoje minerały równiez vanad i,molibden i calcium ...nie piszesz dokładnie uwazaj bo chyba wiesz ze wokół minerałow to wszystko sie kreci ....musisz sprawdzic czy witaminy nie maja dodatkowo dawek minerałow czasem zn jest w nich obecny lub inne ....ile podajesz ostu napisz do mnie na komunikator pisałam ale nie dostałam zadnej odpowiedzi ...dwa miwsiace to troche mało nie mówie ze zamało ale ...nie znam tej metody lecz wiem ze chelator jest chelator obojetnie z czyjego widzi mi sie go podajesz

wiosna

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 261
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2005, 16:39:12 »
Szmaragd, dużo zadajesz pytań, spróbuję po kolei. Ostropestu podaję 1 kapsułkę Kirkmana dziennie w dawkach podzielonych. Z Kirkmana mam też TMG, Colostrum i pastę do zębów, DMSA z VRP, Lauricidin i enzymy z innych firm ze Stanów, reszta kupiona w Polsce: wit. Mega B komplex z Calivity, Tauryna, ALA, Glutation, Likopen z Olimpu (szukaj w Internecie Sklep Kulturysty- mają dobre ceny).
Do listy suplementów zapomniałam dopisać wit. D, krzem i wapń- wchodzą w skład preparatu Magical. Zresztą wszystko to jest płynne, wprowadzam i odstawiam, zmieniam dawki- obserwuję.
Suplementację minerałowo witaminową zaczęłam ponad 2 lata temu, po zrobieniu badań w Biomolu. Śmiem jednak twierdzić, że dopóki są toksyczne metale w ciele mojego dziecka, to mogę sobie suplementować 50 lat, a i tak nie osiągnę równowagi. Po roku suplementacji wg zaleceń Biomolu powtórzyłam badanie z włosów i... było niewiele lepiej. Zachwiana równowaga pierwiastków wg. A.C. jest dowodem na obecność metali ciężkich w organizmie.
Od dwóch miesięcy podawałam więcej i częściej różnych minerałów, dodałam te, które zaleca Cutler jako konieczne np. Likopen. Ale myślę, że najbardziej pomógł Ksylitol- na drożdże, stąd tak szybki postęp u Zuzi w ostatnim czasie(jak na nią, rzecz jasna).
Muszę kończyć, bo synek woła, że jest głodny!

szmaragd

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 927
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2005, 20:44:32 »
o wiosno alez ty jestes oblatana ... :D ...widze ze niepotrzebnie sie marwie o was....ksylitol na drozdze kto by pomyslał...my sie borykamy z bakteria w układzie pokarmowym wyszła nam w testach z metametrix ...a zgodnie z tym co nasza alexis przetłumaczyła z dan protocol trzeba sie pozbyc bo ...metylacja zachodzi czy cos .... :O

wiosna

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 261
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2005, 22:08:24 »
Szmaragd, wracając do twojego pytania trzy posty wyżej- czy podaję minerały w tym samym czasie co chelator- jeśli chodzi o to, czy w tym samym dniu, to tak, a jeśli o to, czy w tym samym kieliszku- to nie. Andy wyraźnie stwierdza, że należy podawać suplementy zarówno w dniach cyklu jak i między cyklami. Nie jest dla mnie do końca jasne, czy można podawać w tym samym kieliszku: Alexis, Nikolaczek- podpowiedzcie. Byłoby wygodniej, ale na chłopski rozum rzeczywiście bez sensu- więc na wszelki wypadek robie maksymalne przerwy między chelatorem, a suplementami.

alexis

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 593
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2005, 23:18:18 »
wiosenko

ja robilam i bede robic przerwy miedzy chelatorem a mineralami.

Na stronie internetowej firmy Heyl produkujacej DMPS przeczytalam ze DMPS (doustny) trzeba podawac przynajmniej godzine przed posilkiem - to takze ma znaczenie.

Wczoraj zapytalam Andy Cutlera na liscie Autism Mercury czy lepsze jest DMPS doustne czy przezskorne - i on - jak zawsze - odpowiedzial bardzo szybko. Powiedzial ze doustne jest lepsze (oczywiscie obie wersje trzeba stosowac CO 8 GODZIN)

Pozdrowienia
Malgosia
margarita

alicja

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 988
Protokół Andy Cutlera
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2005, 23:43:38 »
Wiosenko  :D  dziekuję za informacje.

Już nie pamietam żródła ale czytałam ,ze w dniu podawania chelatora - nie podaje się ani suplementów ani enzymów ani probiotyków. Za to w nastepne dwa dni zwiększa się ilość suplementów.

Na stronach analizy włosów znalazłam fragment:" Przy ustalaniu przyczyn zapalenia skóry na ramionach i nogach bierze się pod uwagę wysokie poziomy rteci".
Mój mały od 8-smego miesiaca życia ma wypryski na ramionach i udach okresowo się zaostrzające (wtedy dochodzi swiąd) z białawą zawartościa, czy Wasze dzieci tez miewają takie ?
Złagodniały od momentu podawania Primera (działa chelatujaco).

Pozdrawiam serdecznie Alicja :cool: