Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Chelatacja według A. Cutlera => Wątek zaczęty przez: MARIANEK w Styczeń 30, 2016, 20:33:58

Tytuł: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Styczeń 30, 2016, 20:33:58
Witam wszystkich,
dawno nikt nic nie pisał, zrobiło się nawet trochę cicho na forum więc trzeba zacząć new diskution 8) Przejrzałem nawet ponad pół stron forum tego wstecz i nic takiego nie znalazłem więc chciałbym poruszyć kwestię jak w temacie powyżej.

Pozbycie się rtęci ok, wiem już prawie wszystko w temacie chelatacja ALA (i jak kto chce DMSA, DMPS i  jak już jest megapoważnie to czasami wlewik EDTA)ok, i do tego suple obowiązkowo: WIT. C, WIT. E, MAGNEZ I CYNK (to podstawowa czwóreczka i najważniejszy cynk), a oprócz tego można też inne dodatkowo. W diecie: ZERO MLEKA I PRZETWORÓW, ZERO PSZENICY oraz jak kto może to najlepiej tyż zero glutenu czyli zbóż (o śmieciowym i sztucznym jedzeniu nie wspomnę bo szkoda czasu mego).  O czymś zapomniałem co jest NIEZBĘDNE przy chelatacji (I don't think so_)??? Gdyby jednak to proszę mnie poprawić niżej...

I tu zadam najważniejsze dla mnie pytanie:
ale co z resztą np. KADM, OŁÓW, URAN, GLIN- czwóreczka mega ważna, równie szkodliwa jak rtęć i ogólnie dostępna, w sensie największa styczność może wystąpić z nimi oraz cała reszta jak np.
ARSEN, TYTAN, SREBRO, BAR, PLATYNA, TOR,   NIKIEL, TAL, BIZMUT, BERYL, CYNA, ANTYMON- pozostały wachlarzyk pierwiastków jest już większy lecz tak jak mówię rzadziej spotykane, rzadziej stwierdzane zatrucia, ale zawsze  zwłaszcza w "dzisiejszym świecie pełnym wszystkiego i wszędzie" jakaś tam możliwość zatrucia/odkładania się w szych ciałach zawsze istnieje.

Ciekawostka jak przejrzałem na facebooku zdjęcia ludzi (przejrzałem ich ok. 40), którzy wrzucali badanie włosa swego na zawartość pierwiastków to mnie zaskoczyło w tym jak i zwróciło szczególną uwagę:
1. większość miała duże ilości uranu (bardzo duże, bo te paski były prawie do końca w prawo), ale skąd takie zatrucie to nie wiem, zaraz wezmę sie za doczytanie
2. wysoko były też kadm, ołów- pewnie papierosy
3. większość (jak nie wszyscy, nie pamiętam zbytnio) miała stuprocentowy niedobór  LITU (to aż k... 100%!), i większość niedobór MOLIBDENU.

Te aspekty tak jak pisałem najbardziej zapadły mi w pamięć. I k... jak na złość albo i SPECJALNIE KTOŚ TO TAK SKOMBINOWAŁ że w Polsce nie można dostać/sobie kupić litu! :o :o A za granicą można lol- jak mnie to denerwuje bo bym POTRZEBOWAŁ go, aż już od jakiegoś czasu wiem że ciężko go skołować...

Wracając do tematu pewnie napisze nie jeden z was poniżej, usuniesz rtęć a cała reszta jak z bicza strzelił (migusiem) zostanie usunięta bez jakiegoś najmniejszego problemu itp. Czytałem dużo na temat i wiem że tak dzieje się z ALUMINIUM, bo gdzieś dokładnie opisano że ktoś był zatruty ALuminium śmiertelnie poważnie, i po usunięciu Hg organizm zaczął wydalać/usuwać sobie to. ALE NIE CHCE MI SIĘ WIERZYĆ ŻE CAŁA RESZTA-TEN DOŚĆ DUŻY WACHLARZ Z TAB. MENDELEJEWA SAM SIĘ USUNIE JAK NIE BĘDZIE RTĘCI, jak dla mnie nielogiczne. Najbardziej mnie interesuje usuwanie KADM OŁÓW. Bo np. podczas mojego życia płodowego jak i do mego 3 roku życia, ojciec cały czas palił mnóstwo w mej obecności. I ktoś mi ta ten temat powiedział, że w takim razie jestem megazapierniczony kadmem i pewnie ołowiem również.

Czekam na wasze wypowiedzi. Mam nadzieje że rozpocznę jakąś burzę mózgów  ;D

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: angela273 w Styczeń 30, 2016, 20:39:01
lit kupisz na allegro
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: ToxicHGpl w Styczeń 30, 2016, 21:55:16
Arsenu pozbędziesz się biorąc ALA, ołowiu biorąc DMSA. Aluminium opadnie samo tak jak napisałeś.

Nie wiem jak się pozbyć całej reszty, ale moje rozumienie Cutlera jest takie że ich toksyczność jest dużo mniejsza niż rtęci i wyżej wymienionych. Unikanie ekspozycji powinno być wystarczające by obniżyć do poziomu, w którym nie powodują problemów.

Skupiłbym się na rtęci.

Cytuj
.. i  jak już jest megapoważnie to czasami wlewik EDTA

Według Cutlera nie powinno się używać EDTA do chelatacji rtęci. Jest to głównie chelator ołowiu, a i tak mniej skuteczny pod tym względem niż DMSA.
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Styczeń 31, 2016, 09:07:34
Podstawowa kwestia różnicująca metale to zdolność do wiązania się z białkami. Rtęć ma największą zdolność i najtrudniej ją usunąć.
Jest wiele różnych badań włosa gdzie po iluś tam cyklach chelatacji np. po 30 czy 50 znika zaburzony transport minerałów a organizm widać że wydala właśnie te wszystkie toksyczne pierwiastki. One by nigdy w organizmie się nie skumulowały gdyby nie rtęć. Usuwając rtęć otwieramy furtkę i umożłiwiamy aby organizm sam usunął resztę bo do usunięcia np. uranu sam jest zdolny.
Marianek skup się na chelatacji i swoich postępach. Przecież jak będziesz się dobrze czuł to co cię będą obchodziły jakieś urany, kadmy ?
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: krzem w Styczeń 31, 2016, 14:58:28
Cytuj
dawno nikt nic nie pisał, zrobiło się nawet trochę cicho na forum więc trzeba zacząć new diskution

Widzisz Marianek, większość tu to podtruci, towarzysze zatrutych, albo ozdrowieńcy i towarzysze ozdrowieńców. W takich warunkach obecność na forum to niejako część "leczenia"... ciała i ducha. poza tym pierwsza niejako obowiązkowa sprawa to przeczytanie kilkuset wpisów, podlinkowanych streszczeń, aktualnych artykułów i postów z zagranicznych forów/ blogów itd. m.in. w temacie przez Ciebie poruszonym. Chciałaby się pogadać, ale nie ma kiedy. Mój Mały musi być poza moim zasięgiem, żebym tutaj wchodziła. Ja muszę być poza zasięgiem męża, żeby się nie wkurzał, że znowu siedzę na forum...
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: kasiagrzeg w Styczeń 31, 2016, 15:45:08
chelatory
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Styczeń 31, 2016, 17:56:35
Marianek wystarczy że zrobisz te 30 cykli i zobaczysz jak zmieni ci się życie. Już po samym 1 -2 miesiącach betainy życie powinno ci się zmienić. Wtedy nie myśli się o kadmie bo nie ma takiej potrzeby. Więc chelatuj a zobaczysz wtedy inne samopoczucie myślenie i działanie. Dzięki chelatacji życie staje się ciekawsze ... ale ty sam do tego dojdziesz teraz jest za wcześnie jeszcze, jesteś dopiero na początku drogi.
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Styczeń 31, 2016, 18:43:18
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Od razu po waszych wszystkich odp. świat staje się piękniejszy i ogólnie coraz więcej rzeczy staje się dla mnie jasne.

1. Ogólnie zapomniałem zapytać też wcześniej a co z MIEDŹIĄ?  Bo mam rury miedziane w ścianach i od urodzenia piję taką wodę. Więc mogło się i troche tego syfu we mnie nazbierać.
Ogólnie jestem już po 6 cyklach. I jadę teraz na 50mg DMSA i 50mg ALA, i ogólnie od ok. 3 cykli tak jakby cisza, ani nic się nie poprawia, ani nie pogarsza, nic nie odczuwam. Jedynie podczas cykli i dopiero od 2 dnia straszny głód (ale to naprawdę straszny-że nie idzie wysiedzieć)na słodkie, (pewnie candida albo jakie inne robale) to wtedy jem wafle z miodem naturalnym bez chemii...

2. Oj przepraszam jedno się pogorszyło znacznie, odkąd pamiętam miałem zawsze niski TESTOSTERON ( jak badałem ze 2x to poniżej normy, a norma to od 280 do 800!).Ja miałem ok 240-260, a to objawia się prawie brak zarostu na twarzy-pojedyncze włoski, ginekomastia, i słabe libido i te sprawy-to się pogorszyło znacznie ostatnio... Ciekawe od czego? Wiem że we filmie "Śladowe ilości" coś tam jest jakieś powinnowactwo/zależność testosteronu do rtęci- ale nie mogę tylko tego jedynego zaczaić o co tak naprawdę chodzi, może ktoś z was wie... :-\

3. A właśnie żeby się bezpiecznie chelatować to trzeba robić jakieś długie przerwy np.miesięczne czy półroczne, czy się jedzie minimum rok chelatację (jak ktoś potrzebuje dłużej to chelatuje się np. do 2 lat itp.)i podczas owego roku-tydzień w tydzień robiąc 1 cykl zawsze tygodniowo???

4.Czy ALA, DMSA usuwać może też jakieś dobre(-czyli te co powinny być i są bardzo potrzebne) pierwiastki/metale z naszych organizmów?

5.Czy może jakieś inne zagrożenia występują/są związane z chelatacją? Czy można np. coś źle zastosować, popełnić jakieś błędy podczas chelatacji, które później będą miały negatywny wpływ na nas...

Pozdrawiam EkspertóW 8)
Tytuł: miedź
Wiadomość wysłana przez: katgaj1 w Luty 01, 2016, 09:10:34
MIEDŹ super regulują wysokie dawki C i cynku
warto by było sobie najpierw zbadać poziom i sprawdzić stosunek cynku do miedzi Nie powinien przekraczać 1,15

śladowe ilości litu są w niektórych wodach mineralnych
ale wiadomo że to za mało jeśli ktoś potrzebuje większe dawki
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 01, 2016, 14:30:13
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Od razu po waszych wszystkich odp. świat staje się piękniejszy i ogólnie coraz więcej rzeczy staje się dla mnie jasne.

1. Ogólnie zapomniałem zapytać też wcześniej a co z MIEDŹIĄ?  Bo mam rury miedziane w ścianach i od urodzenia piję taką wodę. Więc mogło się i troche tego syfu we mnie nazbierać.
Ogólnie jestem już po 6 cyklach. I jadę teraz na 50mg DMSA i 50mg ALA, i ogólnie od ok. 3 cykli tak jakby cisza, ani nic się nie poprawia, ani nie pogarsza, nic nie odczuwam. Jedynie podczas cykli i dopiero od 2 dnia straszny głód (ale to naprawdę straszny-że nie idzie wysiedzieć)na słodkie, (pewnie candida albo jakie inne robale) to wtedy jem wafle z miodem naturalnym bez chemii...

2. Oj przepraszam jedno się pogorszyło znacznie, odkąd pamiętam miałem zawsze niski TESTOSTERON ( jak badałem ze 2x to poniżej normy, a norma to od 280 do 800!).Ja miałem ok 240-260, a to objawia się prawie brak zarostu na twarzy-pojedyncze włoski, ginekomastia, i słabe libido i te sprawy-to się pogorszyło znacznie ostatnio... Ciekawe od czego? Wiem że we filmie "Śladowe ilości" coś tam jest jakieś powinnowactwo/zależność testosteronu do rtęci- ale nie mogę tylko tego jedynego zaczaić o co tak naprawdę chodzi, może ktoś z was wie... :-\

3. A właśnie żeby się bezpiecznie chelatować to trzeba robić jakieś długie przerwy np.miesięczne czy półroczne, czy się jedzie minimum rok chelatację (jak ktoś potrzebuje dłużej to chelatuje się np. do 2 lat itp.)i podczas owego roku-tydzień w tydzień robiąc 1 cykl zawsze tygodniowo???

4.Czy ALA, DMSA usuwać może też jakieś dobre(-czyli te co powinny być i są bardzo potrzebne) pierwiastki/metale z naszych organizmów?

5.Czy może jakieś inne zagrożenia występują/są związane z chelatacją? Czy można np. coś źle zastosować, popełnić jakieś błędy podczas chelatacji, które później będą miały negatywny wpływ na nas...

Pozdrawiam EkspertóW 8)
1. No nie byłoby źle wymienić te rury z miedzią... oczywiście zdaje sobie sprawę że może to nie być takie proste bo trzeba kuć całą instalację. Generalnie cynk radzi sobie dobrze z miedzią. No i w takim jak ty masz przypadku to podczas cyklu bym dał 50 mg cynku a poza cyklami nie zaszkodziłoby 100 mg cynku brać. Poszukaj na allegro czy na iherbie.
2. Testosteron miedź, libido, ginekomastia no to jeszcze raz ... cynk. Poza cyklami te 100 mg warto spróbować Tak przynajmniej ze 3 miesiące takiej suplementacji powinny pomóc. Chociaż sama wymiana rur też powinna (nie naciskam bo doskonale zdaje sobie sprawę że to nie jest takie proste bo koszty, bo kucie ścian i podłóg i inne).
3. Przerwy nie są wymagane. Natomiast może się okazać że będziesz potrzebował po prostu przerwy bo będziesz zmęczony lub problemy z jelitami ci się nasilą. Ja stosowałem wiele przerw bo mój organizm nie wyrabiał z toksynami. Jak twój wyrabia to możesz jechać tydzień w tydzień przez cały rok.
4. Nie nie usuwa o to nie musisz się martwić. Naprawdę to co jest napisane na pdm.org.pl to jest esencja i to jest to co jest wymagane. Ta suplementacja co tam jest to jest to co jest zalecane.
5. Największe zagrożenie jakie istnieje to amalgamaty ale z tego co wiem to nie twój problem bo masz kompozyty. No innym zagrożeniem mogą być świetlówki i żarówki rtęciowe i termometry. Ekspozycja podczas chelatacji to jest chyba najgorsze co może się przydarzyć. A tak to naprawdę wszystko masz napisane albo na tym forum albo na pdm.org.pl
I nie jestem specjalistą tylko przekazuje wiedzę właśnie z tych źródeł oraz z własnego doświadczenia.
Polecam też jak czegoś nie wiesz to skorzystać z wyszukiwarki na forum o i np. hasło miedź na tej tablicy przeszukać.

A i jeszcze jak wrzucisz tą betainę to z cynkiem i magnezem powinny znacząco zadziałać jeśli chodzi o poziom aminokwasów w twoim organizmie i syntezę testosteronu. Cynk magnez i białko to chyba nie ma nic lepszego na libido i ogólnie regenerację.  U mnie po suplementacji cynkiem 100 mg poprawiły się też trochę włosy (szkoda że tylko z tyłu głowy) no i odporność.
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Luty 01, 2016, 15:53:47
1. brother a jaki Ty cynk stosujesz (forma i jaka firma)? Jaki stosowałeś w ilości 100mg? gdzie kupujesz?

2. Co do ekspozycja na rtęć-mam lampy jarzeniówki czy świetlówki nie wiem jak to mówią (takie długie białe cienkie średnica3-4cm) w domu... To one jak świecą (a ja np. siedze przy takim świetle przy stole) to też emitują rtęć, czy tylko dopiero jak się zbiją/wydostanie się zawartość takiej lampy?
To samo pytanie do termometrów, jak stoi w pokoju taki mały term., to emituje jakąś rtęć do otoczenia/pokoju? Czy tylko podczas wydostania sie zawartośći na zawnątrz?
Niby takie sprawy banalne ale zgłupiałem i sam już nie wiem nic, czy może istnieć takowe ryzyko? :o

3. brother ty teraz bierzesz ten cynk,magnez, C i E tylko podczas chelatacji czy na odwrót czyli TYLKO poza chelatacją? Jak mam brać? :-\

Pozdro zdrowiejący crejzole  ;D
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: ToxicHGpl w Luty 01, 2016, 16:38:10
4. ala nie, ale dmps i dmsa owszem, dlatego nie bierze się ich razem z minerałami. cytat z pdm: "Chelatuje inne metale ciężkie, w tym arszenik, ołów i kadm. Chelatuje również minerały takie jak miedź, chrom i cynk." ktoś chyba nie doczytał, a powołuje się na tę stronę.

Według Cutlera żaden z chelatorów (ALA,DMSA,DMPS) nie chelatuje podstawowych pierwiastków w znacznym stopniu

http://onibasu.com/archives/am/217949.html

Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 02, 2016, 08:57:16
w znacznym nie, ale jak przyjmiesz preparaty mineralne z chelatorem to z tego korzyści żadnej nie przyswoisz :)
No tak ale w twojej poprzedniej wypowiedzi wynikało że chelatując miedź chrom czy cynk można by doprowadzić do niebodorów albo konieczna wręcz istotna jest ich suplementacja bo bez tego chelatacja dmsa czy dmps jest szkodliwa ... no bo tak to można interpretować twoją wypowiedź. Natomiast toxic ci przypomniał że nie usuwają w znaczącym stopniu i to jest to o co mi chodziło w mojej wypowiedzi. Dalej widać kolendra lubisz się czepiać (tu cytat. "ktoś chyba nie doczytał" )...
pomijając to że ludzie po prostu się chelatują i suplementują cynkiem itd. i się nie przejmują czy mają wystarczająco cynku bo i tak suplementują.
Natomiast MArianek proszę nie zadawaj stu pytań które albo nie są istotne dla procesu tylko stosuj suplementację i chelatuj. Proste. Po co sobie komplikować tymbardziej jak nic się nie dzieje.  Natomiast rtęć póki nie zbije się termometr czy świetlówka to się nie emituje. Z resztą tu na forum też to było proszę naprawdę poczytaj przejrzyj tych parę stron.

PS. Lucky mam ten problem jak ty kiedyś :) . <ty wiesz o co kaman jak to przeczytasz>
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Luty 02, 2016, 12:17:09
brother - napewno ja jestem ostatnią osobą która chce Cię denerwować/irytować, bo akurat Ty jesteś osobą której najwięcej zawdzięczam, gdyż pojawiłeś się tylko na moment (ale to był the best moment of my life) na fungidiii ale dzięki temu podejrzewam że uratowałeś mi życie ratując mnie od "chelatacji Darka I Ewy"-gdzie miałem już zacząć stosować jak on piszę 100mg ALA i 100mg DMSA już k... na samym starcie, oraz dużo czosnku dziennie, z nalewką czosnkową i podczas cykli chlorelle zwiększyć nawet do 18-20 tabletek dziennie(przez cały dzień)- po tym podejrzewam że bym się nie pozbierał. A jak się z nim kontaktowałem mailowo (tym darkiem) to napisał że chyba lepiej troszeczkę" pocierpieć na początku, zrobić to szybko,niż leczyć się latami.......

Tak jak piszesz zajmę się spokojnie chelatacją, cały czas czytam wszystko na tym forum co mogę ijak pozwala czas, lecz ostatnio się natknąłem na jedną twoją wypowiedź przy trzydziestym którymś twym cyklu piszesz że inaczej ost. stosujesz- dlatego jeśli tylko mogę prosze o odp. w kwestii:

1.  Jaki Ty cynk stosujesz (forma i jaka firma)? Jaki stosowałeś w ilości 100mg? gdzie kupujesz? wiem że nie chcesz nic reklamować ale ja chce zaufać twemu doświadczeniu, bo miałem różne cynki i zero efektu na mnie nie odczuwam (no może trochę na glukonianie-ale to znowu, (chyba "toxichg") pisał żeby nie stosować tego rodzaju)... dlatego proszę o zrozumienie...
2. And brother jak ty teraz bierzesz ten cynk,magnez, C i E, czy TYLKO podczas chelatacji, czy na odwrót czyli TYLKO poza chelatacją?

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 02, 2016, 12:44:51
brother - napewno ja jestem ostatnią osobą która chce Cię denerwować/irytować, bo akurat Ty jesteś osobą której najwięcej zawdzięczam, gdyż pojawiłeś się tylko na moment (ale to był the best moment of my life) na fungidiii ale dzięki temu podejrzewam że uratowałeś mi życie ratując mnie od "chelatacji Darka I Ewy"-gdzie miałem już zacząć stosować jak on piszę 100mg ALA i 100mg DMSA już k... na samym starcie, oraz dużo czosnku dziennie, z nalewką czosnkową i podczas cykli chlorelle zwiększyć nawet do 18-20 tabletek dziennie(przez cały dzień)- po tym podejrzewam że bym się nie pozbierał. A jak się z nim kontaktowałem mailowo (tym darkiem) to napisał że chyba lepiej troszeczkę" pocierpieć na początku, zrobić to szybko,niż leczyć się latami.......

Tak jak piszesz zajmę się spokojnie chelatacją, cały czas czytam wszystko na tym forum co mogę ijak pozwala czas, lecz ostatnio się natknąłem na jedną twoją wypowiedź przy trzydziestym którymś twym cyklu piszesz że inaczej ost. stosujesz- dlatego jeśli tylko mogę prosze o odp. w kwestii:

1.  Jaki Ty cynk stosujesz (forma i jaka firma)? Jaki stosowałeś w ilości 100mg? gdzie kupujesz? wiem że nie chcesz nic reklamować ale ja chce zaufać twemu doświadczeniu, bo miałem różne cynki i zero efektu na mnie nie odczuwam (no może trochę na glukonianie-ale to znowu, (chyba "toxichg") pisał żeby nie stosować tego rodzaju)... dlatego proszę o zrozumienie...
2. And brother jak ty teraz bierzesz ten cynk,magnez, C i E, czy TYLKO podczas chelatacji, czy na odwrót czyli TYLKO poza chelatacją?

Pozdrawiam
Ok przemówiłeś do mnie szacun masz ;)
Więc kiedyś był cynk z Biotech USA 100 mg. Natomiast czemu cynk u ciebie nie działał to trudno powiedzieć - może nie brałeś takiej dawki ? Może jeszcze spożywałeś nabiał (ja jak wywaliłem na jakis czas nabiał i dałem cynk to mega ruszyłem z die offami). Może po prostu u ciebie masz inną biochemię a może rzeczywiście ta miedź tak się u ciebie skumulowała. Pytasz mnie o formę więc ja stosowałem tlenek cynku w tym preparacie co wyżej wymieniłem. ZMA ma dość często diglicynian. Generalnie glicyniany czy di czy mono są dobrze wchłanialne przez organizm.
Co do supli o które pytasz to już teraz stosuję tylko podczas cyklu na ALA. Poza cyklem to dzięki betainie moje nadnercza o wiele lepiej pracują i tych supli nie muszę brać. To mi z resztą podpowiada organizm i tak też czuję. Czasami musisz więcej uwagi poświęcić na to co wewnętrznie czujesz a nie to co jakikolwiek mądrala w internecie pisze ;)  I jeszcze odnośnie suplementów to testuj ... zmieniaj badaj dawki rodzaje bo to jest najlepsze. Tu będąc na początku powinieneś raczej pobrać podstawowy zestaw supli poza cyklem też. Każdy inaczej reaguje i nawet podczas chelatacji a szczególnie na ALA to się zmienia w czasie. No tak to jest że każdy musi swoją drogę prób i błędów przejść. To są ogólne wskazówki.
Btw. jak u ciebie z candidą ? Pewnie się jeszcze nie rozszalała bo za wcześnie ale ... to się okaże. Z drugie strony jak bierzesz betainę to nie powinno być tak źle.
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Luty 02, 2016, 13:13:23
Kolejne pytanie z mej strony: co to są te tytułowe die offy (coś się domyslam) ale wolę upewnić?
Co masz na myśli że Candida się rozszalała? PO CZYM POZNAM JA (TY POZNAŁEŚ)? Oprócz tego że na cyklu muszę cały czas walczyć ze sobą w sensie z swą psychą, aby nie jeść słodkiego, czasami przegram i coś dziabnę jakąś czekoladkę, ale oprócz tego jakoś nie ma na razie szaleństwa. Poza tym jak miałem badanie krwi pod mikroskopem z 2-3 lata do tyłu to było dużo Candidy już we krwi, i kiedyś 5 lat wstecz zaleczyłem ją zupełnie na okres około roku, nie jedząc glutenu, nabiału i cukru, i biorąc miesiąc parę supli ale problem wrócił po roku już-więc d... blada.

Na razie biorę z NOW Super enzymes i jest tam beta... w ilości 200mg ale chyba jutro odbiorę taką z puritan's pride 250kaps i tam jest w 1 tabl już 400mg sama beta.
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: krzem w Luty 02, 2016, 14:34:44
Brother ;) Teraz jesteś Big Brother...
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 03, 2016, 12:36:58
Kolejne pytanie z mej strony: co to są te tytułowe die offy (coś się domyslam) ale wolę upewnić?
Co masz na myśli że Candida się rozszalała? PO CZYM POZNAM JA (TY POZNAŁEŚ)? Oprócz tego że na cyklu muszę cały czas walczyć ze sobą w sensie z swą psychą, aby nie jeść słodkiego, czasami przegram i coś dziabnę jakąś czekoladkę, ale oprócz tego jakoś nie ma na razie szaleństwa. Poza tym jak miałem badanie krwi pod mikroskopem z 2-3 lata do tyłu to było dużo Candidy już we krwi, i kiedyś 5 lat wstecz zaleczyłem ją zupełnie na okres około roku, nie jedząc glutenu, nabiału i cukru, i biorąc miesiąc parę supli ale problem wrócił po roku już-więc d... blada.

Na razie biorę z NOW Super enzymes i jest tam beta... w ilości 200mg ale chyba jutro odbiorę taką z puritan's pride 250kaps i tam jest w 1 tabl już 400mg sama beta.
Die offy to była kiedyś moja zmora ;/ Dziś już nie jest :)
Chodzi o toksyny wypuszczane przez bakterie i wirusy podczas detoksykacji. Ja miałem tak obciążony organizm że kiedyś to dostawałem ataków paniki ;( Normalnie miałem wrażenie jakbym umierał. Ty skoro pytasz mnie co to jest,  to z twoją detoksykacją nie powinno być tak źle. Pomijając że zrobiłeś 6 cykli na ALA 50 mg. Ja to bym po czymś takim normalnie leżał i kwiczał. Byłoby nie fajnie. Teraz po cyklach die offy to ... po prostu uczucie zmęczenia i łamania w kościach no ogólnie to da się przeżyć. U ciebie myślę że nie będzie to aż takim problemem patrząc na twoją tolerancję ALA. Aha a powiedz ty nigdy nie miałeś problemów z koncentracją ? (czyli brainfog)
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 03, 2016, 12:50:42
Brother ;) Teraz jesteś Big Brother...
Jaki tam big ja zawsze jestem skromny aczkolwiek lubię jak ktoś mnie doceni. ;)
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: MARIANEK w Luty 03, 2016, 14:04:45
brother miałem problemy z koncentracją przez ostatni rok, a teraz nieco sfolgowały trochę.
Detox pewnie też słaby, bo mi ost. strasznie syfy wychodzą na czole, takie duże, z białą/zielonkawą ropą, które musze wyciskać bo strach patrzeć (gdzieś czytałem że wtedy wątroba nie wyrabia z detoxem i przez to).

I z tym cynkiem nic nie rusza u mnie ogólnie. Z zarostu na twarzy to nadal pojedyncze jakieś tam włoski, wygląd przyrodzenia to już nie będę komentował. Może tak jak mówisz zakumulowała się miedź i blokuje wchłanianie? A może coś inne blokuje, a jak jem np dużo siemienia lnianego dziennie to może mi to blokować wchłanianie tego cynku? Raczej nie ale spotkałem się raz z jedną taką opinią.
A jak bym stosował dzbanki filtrujące do wody to one zadziałają, wyłapią jony metali ciężkich np miedzi rtęci z wody? Czy to tylko taka reklama? Bo na wymianę całej instalacji od nowa to mnie na chwilę obecną nie stać, i czasochłonne również... Muszę szukać innego rozwiązania problemu.
A czytałem gdzieś że najwięcej miedzi siedzi w wątrobie chyba właśnie...
Tytuł: Odp: Pozbycie się RTĘĆi ok, ale co z resztą np.KADM, OŁÓW, URAN, GLIN, ARSEN itd.
Wiadomość wysłana przez: brother w Luty 03, 2016, 14:16:41
marianek po prostu musisz poczekać bo jest jeszcze wcześnie. Po 3 miesiącach chelatacji zwykle rusza dump phase i wtedy zaczyna się dziać. Najpierw cię pewnie skręci i trochę pochorujesz. Jak tak będzie to będzie oznaka zdrowienia a wtedy pomału sprawy będą się zmieniały.
Tytuł: filtry
Wiadomość wysłana przez: katgaj1 w Luty 04, 2016, 09:39:29
A jak bym stosował dzbanki filtrujące do wody to one zadziałają, wyłapią jony metali ciężkich np miedzi rtęci z wody? Czy to tylko taka reklama?

ja bardzo polecam dzbanki ale zawsze dobry filtr sprawdzonej firmy
polecam dzbanek 2w1 jednocześnie filtruje wodę i gotuje po przefiltrowaniu
my mamy ten http://bitcomputer.pl/pl_PL/p/Russell-Hobbs-Czajnik-Purity-18554-70/30455?Bit%20Computer ale kupiony w innym miejscu

proszę linka nie traktować jako reklamę