Autor Wątek: ogólnie o zwiększaniu dawek  (Przeczytany 82988 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatita

• Kreatywny
Odp: ogólnie o zwiększaniu dawek
« Odpowiedź #315 dnia: Kwiecień 23, 2012, 19:09:41 »
Adaś jest po dwóch cyklach na dawce 3 mg ALA, w trzeciej dobie jest troszkę spokojniejszy niż zwykle, zaś po cyklu szaleje ( akurat ten dzień wypada nam w niedzielę :) ) czy powinnam zwiększyć już dawkę ? Mam jeszcze takie pytanie, czy jeśli Adaś nie bedzie chory/ przeziębiony to powinnam chelatować go co tydzień czy mam robić jakieś przerwy ?
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill

Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

anaza

• Zasłużony
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:44:21 »
Anaza - a co dajesz na nadnercza?
Wiesz, na grupie yahoo są dorośli, którzy przez długi czas tolerują tylko dawki 1 mg ALA, więc ja bym w pierwszej kolejności spróbowała wspomóc nadnercza (sezamek w poście powyżej opisała jak) a jak to nie da rezultatu - zmniejszać po prostu dawkę.

Donna - jestem sobie na tej zmniejszonej z 5 do 4 mg dawce już 8-smy cykl i na razie boję się z powrotem podnosić, poczekam może aż Młoda się na dłużej uspokoi.
Na nadnercza daję chrom 200 mcg i B5 165 mg podzielone na 3 x dziennie, czasem lukrecję rano (zamiennie z żeńszeniem i gotu kolą).
Zasatanawiam się czy ma znaczenie fakt podawania supli nadnerczowych 3 x dziennie, czy nie powinno się tego dawać tylko rano??
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 23, 2012, 22:52:28 »
Anaza, u nas wlasnie te popoludniowe suple sa kluczowe, bo dobrze wyciszaja w krytycznym czasie.

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:12:19 »
Podniosłam teraz dawkę ALA z 30 do 40 mg, bo nie chciało mi się bawic w dzielenie ułamkowe ;) i chciałam sprawdzic reakcję. O dziwo - był to chyba jeden z najspokojniejszych cykli wszechczasów :) aż byłam w szoku. Byliśmy na pikniku, zrobiliśmy kawałek szlaku pieszego w Kazimierzu nad Wisłą, Ania po raz pierwszy od 4 lat posiedziała spokojnie na kocu niemal pół godziny (zawsze nosiło ją na wszystkie strony, na tyłku nie usiedziała dłużej niż 15 sekund), nie buntowała się o nic, poczuliśmy się jakoś tak normalniej... Po tym eksperymencie mam zamiar dalej podnosic dawkę, bo tym razem żadnych objawów nietolerancji nie widziałam, a jeszcze rok temu byliśmy na 5 mg i nie było mowy, żeby podnieśc dawkę, bo młoda od razu fruwała lotem koszącym pod sufitem. Chwilami to ja już nie wiem, o co biega, ale Jinx też mówił, że długo nie tolerował nawet niskich dawek, a potem nagle szybko wszedł na stówkę, wydaje mi się, że u nas realizuje się podobny scenariusz.

Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:28:52 »
Favorita, mogę się podpisać pod tym co napisałaś. My teraz weszliśmy na 50mg ( rok temu kilka razy próbowałam wejść na 8mg...). Teraz leci dopiero pierwsza doba. Póki co jest ok.Zobaczymy co będzie dalej
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 30, 2012, 19:48:24 »
Trzymam kciuki :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 03, 2012, 10:35:14 »
Zrobiliśmy już te minimalne 2,6 doby (ale polecę jeszcze do końca dnia) cyklu na 50mg. Dokładnie pół godziny po podaniu pierwszej dawki Jasiek miał odjazd na 5 min- absolutnie szalał. Już myślałam że tych 50mg nie udźwigniemy. Ale po chwili przeszło i jak wskoczył jakby "na ten pułap dawki" to było bardzo bardzo dobrze. Tj w pierwszej dobie myślałam ze jednak nie będzie dobrze  bo jelita się pogorszyły i zachowanie nakręcone - ale następnego dnia ANIOŁEK więc wiedziałam ze to nie przez ALA tylko takie małe świąteczne odstępstwo od diety- tj arbuz...
Poza tym odnośnie cyklu -ogólnie fajnie. Naprawdę. Na pewno to nie za duża dla Jasia dawka. Wczoraj byliśmy na spacerze na małej promenadzie wzdłuż brzegu jeziora- fajnie, grzecznie chodził- tak normalnie spacerował- bez ciągania w swoje drogi, był wesoły, zadowolony, dobrze się czuł... Myślę że teraz już na tych 50 mg będziemy "jechać" do końca (oby nie mojego :-)
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 03, 2012, 13:27:53 »
Costos trzymamy kciuki. :) Ja jutro wracam do naszych 25mg, bo ostatnie dwa cykle zrobiłam na niższej dawce ponieważ dołączyłam do ALA malic acid wycelowany w aluminium, ale też będę zwiększać dawkę żeby dojść do 50mg ALA, bo mi się już nie chce dzielić tych kapsułek.
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

slawekgrab

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 05, 2012, 23:01:04 »
Witam .
Słuchajcie jak to jest przy ALA - dąży się do ustalenia maksymalnej tolerowanej dawki a granicą jest dawka 1mg ALA na 1kg masy dziecka i się jej nie przekracza? Swoją drogą biore sam w tym cyklu dawkę ALA 1mg/1kg czyli przy mojej wadze końską dawkę i nic mi nie jest- to znaczy że rtęć u mnie to nie problem?
Emil   styczeń 2010 podejrzenie ...
Lena sierpień 2008
gg 12160270
tlen slawekgrab

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 05, 2012, 23:12:15 »
Na nadnercza daję chrom 200 mcg i B5 165 mg podzielone na 3 x dziennie, czasem lukrecję rano (zamiennie z żeńszeniem i gotu kolą).
Zasatanawiam się czy ma znaczenie fakt podawania supli nadnerczowych 3 x dziennie, czy nie powinno się tego dawać tylko rano??

chrom na pewno kilka razy dziennie -z posilkami -, razem z wit c, magnezem, wapniem, cynkiem...

b5 faktycznie mozesz sprobowac rano. np 2 dawki b5 rano, a potem jedna po poludniu. lukrecja rano.

zenszen moze sprobojcie podawac po poludniu, bo zenszen obniza kortyzol ktorgo najwyzej ma byc rano.

na wyregulowanie cyklu dobowego mozna sprobowac melatonine, ktora posrednio moze wspomoc nadnercza,.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 23:15:20 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

scarp

• Kreatywny
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 05, 2012, 23:14:19 »
jinx.pl: co się z tobą dzieje? W ogóle nie odpowiadasz. Zapomniałeś o tym watku?
http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/zatrucia-%28i-grzybice%29-doroslych/420/
PS. Sorki za offtop, ale mam jakiś problem z kontaktem z jinx.pl .

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 06, 2012, 19:59:32 »
Podnioslam dawke na 17 mg i mimo, ze to 51 cykl, mlody byl mocno rozdrazniony, pobudzony i w ogole nieciekawie. Nie wiem sama o o chodzi, jednemu dziecku nic nie zmienia zwiekszenie dawki, drugie cięzko znosi... Czy ktos z was sledzi amerykańskie strony, co tam mowią na temat zwiększania dawek?

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 07, 2012, 08:22:30 »
jinx- jeśli mogę...- na jakiej jesteś dawce ( w przeliczeniu na kg masy ciała)? bo Ty już pewnie ze 2 lata chelatujesz, nie?

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 07, 2012, 12:18:51 »
[
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2018, 15:48:17 wysłany przez p »

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 07, 2012, 14:21:02 »
A jak mala reaguje jak próbujesz podnosic?