Autor Wątek: ogólnie o zwiększaniu dawek  (Przeczytany 92025 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Du-czki

• Zasłużony
Odp: ogólnie o zwiększaniu dawek
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 05, 2011, 17:51:53 »
no dobrze, ale jak podaję zgodnie z protokolem AC to kazda dawka ALA jest sobie metabolizowana, a redystrybucja jest z tej ostaniej dawki tak czy siak (to znaczy czy odczekam te 3-4 miesiace czy nie) ... i rtęc sie sobie gdzies tam odłoży...
no chyba ze czegoś nie kapuje..
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 05, 2011, 18:00:53 »
nie bo, bo ALA nie jest madrym policjantem, ale glupia furmanka, ktora porusza sie z rtecia w obie strony.
wiec na dobra sprawe działa jak transporter rteci pomiedzy PRZESTRZENIA MIEDZYKOMORKOWA  a PRZESTRZENIA WEWNTRZKOMORKOWA. innymi slowa komorka, jej wnetrzem (jadrem etc) i wszystkim co poza. gorszym wariantem jest gdy rtec dostanie sie komorek, wtedy gleboko siedzi w organach.
w momencie gdy Hg we krwii jest wysokie i wprowadzamy furmanke transportowa ALA, to dziala jak otwarcie bramy dla rteci by zaczela zalewac nam organy wewnetrzne.
w momomenciee gdy Hg juz nie ma we krwii, ale Hg juz jest w organach dodanie ALA dziala jak otwarcie bramy na wypływ rteci.

Pomyslcie o tamie przez ktora trzeba wyprowadzac woda jakies smieci, za ktora jest morze.
Jesli jest odplyw (niski poziom morza), otworzymy tame  - wywalimy smieci.
Jesli jest przypływ (wysoki poziom morza), owtorzymy tame - woda nas zaleje.

Chodzi o poziom we krwii vs organow.

Przyznaje ze sam 100% nie rozumiem  tego skomplikowanego mechanizmu, ale przekonalem sie na wlasnej skorze ze to prawda:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 18:11:19 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 05, 2011, 18:20:40 »
może jak wywale trochę rtęcii to zrozumiem, bo teraz nichuchu nie idzie...
w każdym razie wierzę na słowo..i eksperymentować z ALA nie będę na razie...

..mówisz 3 miesiące po ekspozycji można?:)
                          8#DMSA 25 mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 05, 2011, 18:28:23 »
Dudziaczki-to moze ja sprobuje wytlumaczyc. Po ekspozycji na rtec to ta rtec krazy po organizmie i się osadza w roznych miejscach (mozg, watroba,nerki,kosci,miesnie itp.) I to trwa max 3 miesiace. W tym czasie nie chcemy podawac ALA, ktore mogloby niezle namieszac, w tym wsadzic duze ilosci rteci do mozgu (bo ALA przekracza bariere krew-mozg). To jest po prostu bardzo ryzykowne.
Redystrybucja minimalnej ilosci rteci po cyklu to zupelnie inna bajka.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Renatax

• Aktywny
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 05, 2011, 18:33:44 »
A jakiego Ca  używacie?

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 05, 2011, 18:36:05 »
Dudziaczki-to moze ja sprobuje wytlumaczyc. Po ekspozycji na rtec to ta rtec krazy po organizmie i się osadza w roznych miejscach (mozg, watroba,nerki,kosci,miesnie itp.) I to trwa max 3 miesiace. W tym czasie nie chcemy podawac ALA, ktore mogloby niezle namieszac, w tym wsadzic duze ilosci rteci do mozgu (bo ALA przekracza bariere krew-mozg). To jest po prostu bardzo ryzykowne.
No ale  sumie dlaczego nie dawać ALA i nie wywalac rtęci zaraz po ekspozycji? Przecież ona i tak wejdzie do mózgu i innych organów jak się jej nie zbierze. A z ALA zwiąże się tylko tyle, ile jest ALA. Reszta i tak podąży swoją drogą.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 05, 2011, 18:42:50 »
No ale  sumie dlaczego nie dawać ALA i nie wywalac rtęci zaraz po ekspozycji? Przecież ona i tak wejdzie do mózgu i innych organów jak się jej nie zbierze. A z ALA zwiąże się tylko tyle, ile jest ALA. Reszta i tak podąży swoją drogą.

Tez tak myslalem gdy w 2006r wzialem ALA krotko po expozycji, ignorujac zdanie cutlera bo wydawalo sie to takie proste.
Skonczylo sie redystubucja Hg do mozgu ktorej efekty czulem kilka tygodni lub miesiecy :)

Po prostu jest to o wiele barziej skomplikowany mechanizm, ktory cutler slusznie lepiej od nas rozumie.

Przecież ona i tak wejdzie do mózgu i innych organów jak się jej nie zbierze

I cos bardzo waznego: Hg o wiele łatwiej z krwii wejsc do organow za pomoc ALA, niz samemu. I mowa tu o bardziej wrazliwych organach.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 05, 2011, 18:48:42 »
Tez tak myslalem gdy w 2006r wzialem ALA krotko po expozycji, ignorujac zdanie cutlera bo wydawalo sie to takie proste. Skonczylo sie redystubucja Hg do mozgu ktorej efekty czulem kilka tygodni lub miesiecy :)
Nie wiesz przecież, jakby było, gdybyś nie wziął ALA. Może tak samo a moze gorzej? Nawet, jesli ALA ułatwia przejście Hg, to ułatwia tez wyjście - ale zawsze ALA wiąże Hg i jakąś część wyprowadza. Bez ALA wszystko zostaje w organizmie.

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 05, 2011, 18:49:18 »
Donna, ja to wszystko wiem, tylko nie kapuje jak rtęc - związana trwałymi wiązaniami z ALA może zaszkodzić.. 
                          8#DMSA 25 mg

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 05, 2011, 19:10:12 »
Nawet, jesli ALA ułatwia przejście Hg, to ułatwia tez wyjście - ale zawsze ALA wiąże Hg i jakąś część wyprowadza. Bez ALA wszystko zostaje w organizmie.

Zosiu, DMSA też wyprowadza Hg - ale głównie z krwi, nie przekracza BBB. Dlatego tuż po ekspozycji na rtęć zaleca się chelatację tylko DMSA, właśnie po to, żeby oczyścić przestrzeń międzykomórkową, a nie wprowadzać w komórki. ALA można włączyć (jeśli trzeba) dopiero po 3 miesiącach, żeby oczyścić to, co mimo wszystko zdążyło wleźć w komórki. Przez pierwsze 3 miesiące DMSA wychelatuje też dużo Hg, zrobi to tak samo skutecznie jak ALA, a bezpieczniej (bo nie ułatwi wprowadzania rtęci do tkanek).
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 05, 2011, 19:13:12 »
Tez tak myslalem gdy w 2006r wzialem ALA krotko po expozycji, ignorujac zdanie cutlera bo wydawalo sie to takie proste. Skonczylo sie redystubucja Hg do mozgu ktorej efekty czulem kilka tygodni lub miesiecy :)
Nie wiesz przecież, jakby było, gdybyś nie wziął ALA.

Boze zosiu jak ja nie znosze tego "nie wiesz tego co by bylo" kiedy mowie o  ewidentnej korelacji i ewidetnej akcji->reakcji ktora inaczej musialaby byc niesamowitym zbiegiem okolicznosci.
Juz nie wspominajac ze o własnym doswiadczeniu ktore chyba wiem jak przebiegało.

Bez ALA wszystko zostaje w organizmie.
Owszem ale dystrybucja bedzie inna.
Hg moze se trafic do nieszkodliwych miejsc bez ala: wiezadel, miesni etc. I to nam wisi, bo to nam nie uposledza biochemii.
ALA za to pozwala Hg penetrowac glebiej organizm - i trafic do organow biochemicznie kluczowych i wszystko zrypac.

Nawet, jesli ALA ułatwia przejście Hg, to ułatwia tez wyjście - ale zawsze ALA wiąże Hg i jakąś część wyprowadza.
Zgoda. Wtedy maja miejsce dwa rownolegle procesy:
1) Wyprowadzanie Hg przez ALA z krwioobigu  "na zewnatrz"
2) Przy jednoczesnym penetrowaniu organizmu i kluczowych organow GLEBIEJ i tam porzucanie Hg.

Zapominacie o jednym. Wiazania ALA z Hg sa trwale ale relatywnie trwale, w sensie w stosunku do czegos - np jednotioli. Wiec czasteczki ALA z jednej dawki czasem upuszczaja rtec i "wymieniaja miedzy soba". Zanim jedna czasteczka zdazy poprzedniej czasteczki Hg przechwycic  ono moze trafic do czasteczki (wrazliwego) organu.

Wiec jedna rzecz troche dobra, ale druga tragicznie zła i w ostatecznym rozrachunku - fatalna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 20:17:28 wysłany przez jinx.pl »

www.bioautyzm.pl

fight the future

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 05, 2011, 19:24:57 »
Nie wiesz przecież, jakby było, gdybyś nie wziął ALA. Może tak samo a moze gorzej? Nawet, jesli ALA ułatwia przejście Hg, to ułatwia tez wyjście - ale zawsze ALA wiąże Hg i jakąś część wyprowadza. Bez ALA wszystko zostaje w organizmie.

Ej no Zosiu, może nie kwestionujmy jednak swoich doświadczeń tylko wykorzystujmy je do tego, żeby się z nich uczyć? Jinx mówi o sytuacji, gdy 1. miał ekspozycję - 2. było pogorszenie po ekspozycji - 3. wziął ALA - 4. i krótko po wzięciu było MEGA pogorszenie funkcji neurologicznych z  wrażeniem wprowadzania Hg do mózgu.W tej sytuacji można przyjąć za pewne, że to właśnie ALA pogorszyło sytuację. No chyba, żeby przyjąć założenie, że jinx sobie tę reakcję wymyślił i nie wie co mówi, ale tak chyba nie sądzisz, nie?

Jest tak jak pisze jinx. ALA ułatwia wejście rtęci do mózgu. Nie ma żadnych powodów, aby jej to ułatwiać. Ona niekoniecznie (rtęć) wlezie do mózgu - może wejść np do mięśni czy kości, gdzie tyle szkód nie zrobi. Podając ALA maksymalizujemy szansę największej możliwej szkody, czyli wejścia rtęci do mózgu. Nie ma żadnych racjonalnych powodów aby to robić. Po prostu to ryzyko się kompletnie nie opłaca. Opłacalne jest - tak jak pisze favorita - podanie DMSA. Ryzyko wprowadzenia do organów nie zwiększa się - a szansa na wywalenie Hg z krwioobiegu jest duża. Tu trzeba ważyć za i przeciw, a nie robić na hurra.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 19:32:48 wysłany przez donna31 »
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 05, 2011, 19:29:20 »
Jeszcze jedno, ale nie jestem tego pewien. Cutler cos chyba mowil o prawach fizyki zachdozacych przy barierze krew mozg i miedzy krwia a komorkami mozgu. Ze one sprzyjaja - jesli idzie o tempo - wprowadzaniu ALA z Hg DO, niz w druga strone.
Stad gdy rtec jest we krwii latwiej ala moze powodowac kumulacje w organach, nawet gdy dziala w obie strony.
powtarzam: CHYBA

I jeszcze jedno - ale to jestem pewien.
Gdy mamy expozycje na metylortec, czyli rtec organiczna, wowczas uzywanie ALA spowolni klirens tej formy rteci przez watrobe i dluzej zostanie we krwii i wejdzie do organow.
Bo ala spowalnia czy blokuje wydalanie rteci organicznej, ale przyspiesza wydalanie nieorgniacznej - a to jest ta forma ktora ostatecznie nas zatruwa wiec dlatego uzywamy ALA do detoxu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 19:33:04 wysłany przez jinx.pl »

www.bioautyzm.pl

fight the future

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 05, 2011, 19:59:56 »
Matko, co to jest rtęć organiczna? Takie coś istnieje?
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 05, 2011, 20:01:19 »
i krótko po wzięciu było MEGA pogorszenie funkcji neurologicznych z  wrażeniem wprowadzania Hg do mózgu

Mialo miejsce dokladnie po wyczerpaniu sie half-life ostatniej dawki ALA - wszystko chyba w 3cim tygodniu po expozycji.

Nigdy wczesniej przed expozycja nie mialo to miejsca gdy probowalem ALA  - jeszcze niedouczony.
I nigdy wiecej nie mialo to miejsca po okresie 3ech miesiecy gdy uzywalem ALA do odtrucia.

Matko, co to jest rtęć organiczna? Takie coś istnieje?

Wstyd favorita ze nie czytałaś Rooneya :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 20:03:36 wysłany przez jinx.pl »

www.bioautyzm.pl

fight the future